| Broadway Local |
Terminal nord | Astoria-Ditmars Boulevard; o Queensboro Plaza | Terminal sud | Whitehall Street-South Ferry | Vehicles | R68 i R68A | Operador | {{{operador}}} | | |
La Ruta W Broadway Local és un servei de ferrocarril metropolità subterrani del Metro de Nova York, als Estats Units d'Amèrica. El servei W només circula els dies laborables de 7:00 a 23:00 amb parades locals des de Astoria-Ditmars Boulevard a Whitehall Street-South Ferry. Els tres primers trens circulen entre Gravesend-86th Street i els últims tres acaben el servei a Kings Highway.
A diferència d'altres metros, cada servei no correspon a una única línia, sinó que un servei pot circular per diverses línies de ferrocarril. El servei W utilitza les següents línies:
|
---|
Rutes actuals | |
---|
Rutes anteriors | |
---|
Rutes proposades | |
---|
Línies del Metro de Nova York |
---|
A Division | IRT | Manhattan/Queens | 42nd Street · Broadway-7th Avenue · Flushing · Lenox Avenue · Lexington Avenue |
---|
Bronx | Dyre Avenue · Jerome Avenue · Pelham · White Plains Road |
---|
Brooklyn | Eastern Parkway · New Lots · Nostrand Avenue |
---|
|
---|
|
---|
B Division | BMT | Manhattan/Queens trunks | 63rd Street · Astoria · Broadway · Manhattan Bridge · Nassau Street |
---|
Eastern division | Archer Avenue · Canarsie · Jamaica · Myrtle Avenue |
---|
Southern division | 4th Avenue · Brighton · Franklin Avenue · Sea Beach · West End |
---|
Antigues | 3rd Avenue · 5th Avenue · Brooklyn Bridge · Culver · East New York Loop · Fulton Street · Lexington Avenue · Culver (surface) · West End (surface) |
---|
|
---|
IND | Manhattan/Bronx trunks | 6th Avenue · 8th Avenue · Concourse |
---|
Brooklyn/Queens | 63rd Street · Archer Avenue · Crosstown · Culver · Fulton Street · Rockaway · Queens Boulevard |
---|
Futur | 2nd Avenue |
---|
|
---|
|
---|
Connexions | Propostes-Construcció | Chrystie Street (BMT/IND) · 60th Street (BMT/IND) · 63rd Street lines (BMT/IND) · Astoria / Flushing lines (BMT/IRT) |
---|
Yards | 207th Street Yard (IND/IRT) · Coney Island Complex (BMT/IND) · Concourse Yard (IND/IRT) · Linden Yard (BMT/IRT/LIRR) |
---|
Altres | South Brooklyn Railway & BMT West End Line (BMT/Mainline RR) |
---|
|
---|
Llistes | |
---|
|