Mistrovství světa v biatlonu 2008
Mistrovství světa v biatlonu 2008 | |
---|---|
Biatlonový areál v Östersundu | |
Základní informace | |
Pořadí | 42. ročník |
Datum | 8.–17. února 2008 |
Místo | Östersund, Švédsko Švédsko |
Pořadatel | Mezinárodní biatlonová unie |
Účastníci | 283 biatlonistů (155 mužů a 128 žen) 38 národních výprav |
Závody | 8 individuálních 3 týmové |
Lídr medailového pořadí | |
Andrea Henkelová (GER) Magdalena Neunerová (GER) 3 – 0 – 0 | |
Oficiální web | |
ostersund2008.se | |
≺ 2007 2009 ≻ | |
Tento box:
|
42. mistrovství světa v biatlonu se konalo v termínu od 8. do 17. února 2008 ve švédském Östersundu.
Program závodů
Mistrovství světa v biatlonu 2008 | ||||
---|---|---|---|---|
vytrvalostní závod | muži | ženy | ||
sprint | muži | ženy | ||
stíhací závod | muži | ženy | ||
závod s hromadným startem | muži | ženy | ||
štafeta | muži | smíšená | ženy |
Slavnostní zahájení proběhlo 8. února v 19:00 hodin. Na programu šampionátu bylo celkem 11 závodů. Muži a ženy absolvovali sprinty, stíhací závody, vytrvalostní závody, závody s hromadným startem a štafety. Navíc také společně absolvovali závod smíšených štafet.
Den | Datum | Disciplína | Začátek (SEČ) | Počet závodníků |
---|---|---|---|---|
So | 9. února | Sprint na 7,5 km (ženy) | 11:00 | 96 |
Sprint na 10 km (muži) | 14:15 | 114 | ||
Ne | 10. února | Stíhací závod na 10 km (ženy) | 12:00 | 60 |
Stíhací závod na 12,5 km (muži) | 14:15 | 60 | ||
Út | 12. února | Smíšená štafeta na 2×6 km + 2×7,5 km | 14:15 | 19 týmů |
Čt | 14. února | Vytrvalostní závod na 15 km (ženy) | 14:15 | 93 |
Vytrvalostní závod na 20 km (muži) | 17:15 | 112 | ||
So | 16. února | Štafeta na 4 × 7,5 km (muži) | 12:00 | 24 týmů |
Závod s hromadným startem na 12,5 km (ženy) | 15:00 | 30 | ||
Ne | 17. února | Závod s hromadným startem na 15 km (muži) | 12:00 | 30 |
Štafeta na 4 × 6 km (ženy) | 14:30 | 21 týmů |
(¹ Vytrvalostní závod na 15 km (ženy) byl odložen z důvodu špatného počasí.
Sportovci
Šampionátu se zúčastnili závodníci ze 38 zemí. Celkem zde závodilo 283 sportovců z toho 155 mužů a 128 žen.[1]
|
|
|
Medailisté
Muži
Disciplína | Zlato | Výkon | Stříbro | Výkon | Bronz | Výkon |
Vytrvalostní závod (20 km)[2] detaily | Emil Hegle Svendsen (NOR) | 51:51,9 (0+1+0+0) | Ole Einar Bjørndalen (NOR) | 52:23,3 (1+1+0+0) | Maxim Maximov (RUS) | 52:26,7 (0+0+0+0) |
Sprint (10 km)[3] detaily | Maxim Čudov (RUS) | 22:25,4 (0+0) | Halvard Hanevold (NOR) | 22:45,2 (0+0) | Ole Einar Bjørndalen (NOR) | 22:55,4 (0+2) |
Stíhací závod (12,5 km)[4] detaily | Ole Einar Bjørndalen (NOR) | 31:04,5 (0+1+1+0) | Maxim Čudov (RUS) | 31:14,6 (2+0+2+0) | Alexander Wolf (GER) | 31:47,3 (0+0+1+0) |
Závod s hromadným startem (15 km)[5] detaily | Emil Hegle Svendsen (NOR) | 36:12,6 (1+0+0+0) | Ole Einar Bjørndalen (NOR) | 36:13,0 (0+0+1+0) | Maxim Čudov (RUS) | 36:37,5 (0+1+2+0) |
Štafeta (4×7,5 km)[6] detaily | Rusko Rusko Ivan Čerezov Nikolaj Kruglov Dmitrij Jarošenko Maxim Čudov | 1:21:00,7 (0+0 0+1) (0+0 0+2) (0+0 0+1) (0+0 0+1) | Norsko Norsko Emil Hegle Svendsen Rune Bratsveen Halvard Hanevold Ole Einar Bjørndalen | 1:21:49,9 (0+0 0+1) (0+0 0+3) (0+1 0+2) (0+0 0+0) | Německo Německo Michael Rösch Alexander Wolf Andreas Birnbacher Michael Greis | 1:22:43,2 (0+0 1+3) (0+0 0+1) (0+2 1+3) (0+3 0+2) |
Ženy
Disciplína | Zlato | Výkon | Stříbro | Výkon | Bronz | Výkon |
Vytrvalostní závod (15 km)[7] detaily | Jekatěrina Jurjevová (RUS) | 44:23,8 (0+0+0+0) | Martina Glagowová (GER) | 45:37,1 (1+0+0+0) | Oxana Chvostěnková (UKR) | 46:48,2 (0+0+1+0) |
Sprint (7,5 km)[8] detaily | Andrea Henkelová (GER) | 19:43,1 (0+0) | Albina Achatovová (RUS) | 19:55,8 (0+0) | Oxana Chvostěnková (UKR) | 20:06,3 (0+0) |
Stíhací závod (10 km)[9] detaily | Andrea Henkelová (GER) | 28:56,0 (0+0+0+0) | Jekatěrina Iourievaová (RUS) | 29:16,5 (0+0+0+0) | Albina Achatovová (RUS) | 29:34,5 (0+0+0+0) |
Závod s hromadným startem (12,5 km)[10] detaily | Magdalena Neunerová (GER) | 39:36,5 (0+0+2+2) | Tora Bergerová (NOR) | 39:39,5 (1+0+0+0) | Jekatěrina Iourievaová (RUS) | 40:06,0 (1+0+1+0) |
Štafeta (4×6 km)[11] detaily | Německo Německo Martina Glagowová Andrea Henkelová Magdalena Neunerová Kati Wilhelmová | 1:10:12,6 (0+0 0+0) (0+0 0+0) (0+2 1+3) (0+2 0+2) | Ukrajina Ukrajina Oxana Jakovlevová Vita Semerenková Valentyna Semerenková Oxana Chvostěnková | 1:10:43,5 (0+0 0+0) (0+0 0+2) (0+0 0+2) (0+0 1+0) | Francie Francie Delphine Perettová Marie-Laure Brunetová Sylvie Becaertová Sandrine Baillyová | 1:11:48,3 (0+1 0+1) (0+0 1+3) (0+1 1+3) (0+2 0+2) |
Smíšená štafeta
Disciplína | Zlato | Výkon | Stříbro | Výkon | Bronz | Výkon |
Smíšená štafeta (2×6 + 2×7,5 km)[12] detaily | Německo Německo Sabrina Buchholzová Magdalena Neunerová Andreas Birnbacher Michael Greis | 1:12:20,5 (0+0 0+0) (0+0 0+2) (0+1 0+2) (0+0 0+1) | Bělorusko Bělorusko Ljudmila Kalinčyková Darja Domračevová Rustam Valiullin Sjarhej Novikau | 1:13:13,1 (0+0 0+1) (0+0 0+1) (0+0 0+0) (0+0 0+2) | Rusko Rusko Světlana Slepcovová Oxana Neupokojevová Nikolaj Kruglov Dmitrij Jarošenko | 1:13:23,4 (0+0 0+0) (0+0 0+2) (1+3 0+2) (0+0 0+2) |
Medailové pořadí
Medailové pořadí zemí
Pořadí | Země | Zlato | Stříbro | Bronz | Celkově |
---|---|---|---|---|---|
1. | Německo Německo | 5 | 1 | 2 | 8 |
2. | Norsko Norsko | 3 | 5 | 1 | 9 |
3. | Rusko Rusko | 3 | 3 | 5 | 11 |
4. | Ukrajina Ukrajina | 0 | 1 | 2 | 3 |
5. | Bělorusko Bělorusko | 0 | 1 | 0 | 1 |
6. | Francie Francie | 0 | 0 | 1 | 1 |
Celkem | 11 | 11 | 11 | 33 |
Individuální medailové pořadí
Pořadí | Závodník | Zlato | Stříbro | Bronz | Celkově |
---|---|---|---|---|---|
1. | Andrea Henkelová (GER) | 3 | 0 | 0 | 3 |
Magdalena Neunerová (GER) | 3 | 0 | 0 | 3 | |
3. | Maxim Čudov (RUS) | 2 | 1 | 1 | 4 |
4. | Emil Hegle Svendsen (NOR) | 2 | 1 | 0 | 3 |
5. | Ole Einar Bjørndalen (NOR) | 1 | 3 | 1 | 5 |
6. | Jekatěrina Jurjevová (RUS) | 1 | 1 | 1 | 3 |
7. | Martina Glagowová (GER) | 1 | 1 | 0 | 2 |
8. | Nikolaj Kruglov (RUS) | 1 | 0 | 1 | 2 |
Dmitrij Jarošenko (RUS) | 1 | 0 | 1 | 2 | |
Andreas Birnbacher (GER) | 1 | 0 | 1 | 2 | |
Michael Greis (GER) | 1 | 0 | 1 | 2 | |
12. | Ivan Čerezov (RUS) | 1 | 0 | 0 | 1 |
Kati Wilhelmová (GER) | 1 | 0 | 0 | 1 | |
Sabrina Buchholzová (GER) | 1 | 0 | 0 | 1 | |
15. | Halvard Hanevold (NOR) | 0 | 2 | 0 | 2 |
16. | Oxana Chvostěnková (UKR) | 0 | 1 | 2 | 3 |
17. | Albina Achatovová (RUS) | 0 | 1 | 1 | 2 |
18. | Rune Bratsveen (NOR) | 0 | 1 | 0 | 1 |
Tora Bergerová (NOR) | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Oxana Jakovlevová (UKR) | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Vita Semerenková (UKR) | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Valentyna Semerenková (UKR) | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Ljudmila Kalinčyková (BLR) | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Darja Domračevová (BLR) | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Rustam Valiullin (BLR) | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Sjarhej Novikau (BLR) | 0 | 1 | 0 | 1 | |
27. | Alexander Wolf (GER) | 0 | 0 | 2 | 2 |
28. | Maxim Maximov (RUS) | 0 | 0 | 1 | 1 |
Michael Rösch (GER) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Delphine Perettová (FRA) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Marie-Laure Brunetová (FRA) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Sylvie Becaertová (FRA) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Sandrine Baillyová (FRA) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Světlana Slepcovová (RUS) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Oxana Neupokojevová (RUS) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Celkem | 20 | 20 | 20 | 60 |
Muži
Sprint
Závodníci absolvují trať dlouhou 10 km se dvěma střeleckými položkami – první vleže, druhou vestoje; za každý minutý terč závodníci absolvují trestné kolo.
Pořadí | Závodník | Stát | Čas | TK |
---|---|---|---|---|
Maxim Čudov | Rusko Rusko | 22:25,4 | 0 | |
Halvard Hanevold | Norsko Norsko | +19,8 | 0 | |
Ole Einar Bjørndalen | Norsko Norsko | +30,0 | 2 | |
4. | Ivan Čerezov | Rusko Rusko | +35,8 | 1 |
5. | Michael Rösch | Německo Německo | +43,5 | 1 |
6. | Michal Šlesingr | Česko Česko | +55,7 | 0 |
7. | Daniel Graf | Německo Německo | +58,5 | 1 |
8. | Andreas Birnbacher | Německo Německo | +1:00,4 | 0 |
9. | Tim Burke | Spojené státy americké | +1:05,0 | 1 |
10. | Dmitrij Jarošenko | Rusko Rusko | +1:05,6 | 2 |
… | ||||
23. | Zdeněk Vítek | Česko Česko | +1:30,9 | 2 |
36. | Roman Dostál | Česko Česko | +1:54,6 | 2 |
58. | Jaroslav Soukup | Česko Česko | +2:27,6 | 1 |
Stíhací závod
Do stíhacího závodu se kvalifikuje prvních 60 závodníků ze sprintu. Absolvují trať o délce 12,5 km se čtyřmi střeleckými položkami v pořadí: vleže, vleže, vestoje, vestoje; za každý minutý terč závodníci absolvují trestné kolo.
Pořadí | SČ | Závodník | Stát | Čas | TK |
---|---|---|---|---|---|
3 | Ole Einar Bjørndalen | Norsko Norsko | 31:04,5 | 2 | |
1 | Maxim Čudov | Rusko Rusko | +10,1 | 4 | |
19 | Alexander Wolf | Německo Německo | +42,8 | 1 | |
4. | 10 | Dmitrij Jarošenko | Rusko Rusko | +50,0 | 2 |
5. | 6 | Michal Šlesingr | Česko Česko | +52,5 | 0 |
6. | 20 | Simon Fourcade | Francie Francie | +52,6 | 1 |
7. | 5 | Michael Rösch | Německo Německo | +58,0 | 2 |
8. | 4 | Ivan Čerezov | Rusko Rusko | +58,2 | 3 |
9. | 2 | Halvard Hanevold | Norsko Norsko | +58,5 | 2 |
10. | 9 | Tim Burke | Spojené státy americké | +1:18,6 | 2 |
… | |||||
16. | 23 | Zdeněk Vítek | Česko Česko | +1:34,1 | 2 |
33. | 36 | Roman Dostál | Česko Česko | +2:59,1 | 2 |
49. | 58 | Jaroslav Soukup | Česko Česko | +4:25,8 | 4 |
Vytrvalostní závod
Závodníci absolvují trať dlouhou 20 km se čtyřmi střeleckými položkami v pořadí: vleže, vestoje, vleže a vestoje; za každý minutý terč je závodníkovi do výsledného času započtena jedna trestná minuta.
Pořadí | Závodník | Stát | Čas | TM |
---|---|---|---|---|
Emil Hegle Svendsen | Norsko Norsko | 51:51,9 | 1 | |
Ole Einar Bjørndalen | Norsko Norsko | +31,4 | 2 | |
Maxim Maximov | Rusko Rusko | +34,8 | 0 | |
4. | Simon Fourcade | Francie Francie | +1:05,4 | 1 |
5. | Maxim Čudov | Rusko Rusko | +1:22,0 | 3 |
6. | Christian De Lorenzi | Itálie Itálie | +1:34,7 | 1 |
7. | Zdeněk Vítek | Česko Česko | +1:40,6 | 2 |
8. | Rustam Valiullin | Bělorusko Bělorusko | +1:48,6 | 2 |
9. | Andrij Deryzemlja | Ukrajina Ukrajina | +2:00,1 | 1 |
10. | Michal Šlesingr | Česko Česko | +2:03,7 | 1 |
… | ||||
44. | Ondřej Moravec | Česko Česko | +6:13,1 | 5 |
53. | Roman Dostál | Česko Česko | +6:38,9 | 5 |
Závod s hromadným startem
Do závodu s hromadným startem se kvalifikuje 15 závodníků na základě výsledků z mistrovství světa, dalších 15 pak na základě postavení ve světovém poháru. Závodníci absolvují trať dlouhou 15 km se čtyřmi střeleckými položkami v pořadí vleže, vleže, vestoje, vestoje; za každý minutý terč absolvují trestné kolo.
Pořadí | Závodník | Stát | Čas | TK |
---|---|---|---|---|
Emil Hegle Svendsen | Norsko Norsko | 36:12,6 | 1 | |
Ole Einar Bjørndalen | Norsko Norsko | +0,4 | 1 | |
Maxim Čudov | Rusko Rusko | +24,9 | 3 | |
4. | Maxim Maximov | Rusko Rusko | +40,5 | 0 |
5. | Halvard Hanevold | Norsko Norsko | +1:04,2 | 1 |
6. | Dmitrij Jarošenko | Rusko Rusko | +1:22,7 | 4 |
7. | Vincent Defrasne | Francie Francie | +1:23,0 | 2 |
8. | Ivan Čerezov | Rusko Rusko | +1:31,3 | 3 |
9. | Björn Ferry | Švédsko Švédsko | +1:37,1 | 2 |
10. | Andrij Deryzemlja | Ukrajina Ukrajina | +1:38,7 | 2 |
… | ||||
26. | Michal Šlesingr | Česko Česko | +2:49,9 | 5 |
Štafeta
Štafeta je čtyřčlenná, každý závodník absolvuje úsek dlouhý 7,5 km se dvěma střelbami – vleže a vestoje. Pokud závodník pěti náboji nesrazí všechny terče, může na každé střelbě až tři další náboje ručně dobít. Pokud ani po jejich použití nezasáhl všechny terče, absolvuje příslušný počet trestných kol.
Pořadí | Stát | Složení | Čas | TK+D |
---|---|---|---|---|
Rusko Rusko | Ivan Čerezov Nikolaj Kruglov Dmitrij Jarošenko Maxim Čudov | 1:21:00,7 | 0+5 | |
Norsko Norsko | Emil Hegle Svendsen Rune Bratsveen Halvard Hanevold Ole Einar Bjørndalen | +49,2 | 0+7 | |
Německo Německo | Michael Rösch Alexander Wolf Andreas Birnbacher Michael Greis | +1:42,5 | 2+9 | |
4. | Rakousko Rakousko | Simon Eder Friedrich Pinter Daniel Mesotitsch Christoph Sumann | +1:42,9 | 0+10 |
5. | Francie Francie | Julien Robert Vincent Defrasne Ferreol Cannard Simon Fourcade | +2:41,3 | 0+8 |
6. | Švédsko Švédsko | David Ekholm Björn Ferry Mattias Nilsson Carl Johan Bergman | +3:11,0 | 3+10 |
7. | Česko Česko | Michal Šlesingr Jaroslav Soukup Ondřej Moravec Zdeněk Vítek | +3:45,4 | 0+14 |
8. | Bělorusko Bělorusko | Sjarhej Novikau Aljaksandr Syman Uladzimir Miklašeuski Rustam Valiullin | +4:09,5 | 0+9 |
Ženy
Sprint
Závodnice absolvují trať o délce 7,5 km se dvěma střeleckými položkami – první vleže, druhou vestoje; za každý minutý terč absolvují trestné kolo.
Pořadí | Závodnice | Stát | Čas | TK |
---|---|---|---|---|
Andrea Henkelová | Německo Německo | 19:43,1 | 0 | |
Albina Achatovová | Rusko Rusko | +12,7 | 0 | |
Oxana Chvostěnková | Ukrajina Ukrajina | +23,2 | 0 | |
4. | Tora Bergerová | Norsko Norsko | +30,1 | 1 |
5. | Sandrine Baillyová | Francie Francie | +31,7 | 1 |
6. | Světlana Slepcovová | Rusko Rusko | +35,6 | 1 |
7. | Magdalena Gwizdońová | Polsko Polsko | +38,7 | 0 |
8. | Julie Bonnevieová-Svendsenová | Norsko Norsko | +39,2 | 0 |
9. | Jekatěrina Jurjevová | Rusko Rusko | +41,9 | 2 |
10. | Dijana Grudičeková-Ravnikarová | Slovinsko Slovinsko | +42,9 | 0 |
… | ||||
57. | Veronika Vítková | Česko Česko | +2:37,9 | 3 |
86. | Zuzana Tryznová | Česko Česko | +4:43,5 | 6 |
Stíhací závod
Do stíhacího závodu se kvalifikuje prvních 60 závodnic ze sprintu. Absolvují trať o délce 10 km se čtyřmi střeleckými položkami v pořadí: vleže, vleže, vestoje, vestoje; za každý minutý terč závodnice absolvují trestné kolo.
Pořadí | SČ | Závodnice | Stát | Čas | TK |
---|---|---|---|---|---|
1 | Andrea Henkelová | Německo Německo | 28:56,0 | 0 | |
9 | Jekatěrina Jurjevová | Rusko Rusko | +20,5 | 0 | |
2 | Albina Achatovová | Rusko Rusko | +38,5 | 0 | |
4. | 4 | Tora Bergerová | Norsko Norsko | +55,7 | 1 |
5. | 5 | Sandrine Baillyová | Francie Francie | +55,9 | 2 |
6. | 17 | Magdalena Neunerová | Německo Německo | +1:44,1 | 4 |
7. | 14 | Martina Glagowová | Německo Německo | +2:13,0 | 1 |
8. | 6 | Světlana Slepcovová | Rusko Rusko | +2:20,8 | 3 |
9. | 12 | Kathrin Hitzerová | Německo Německo | +2:21,7 | 4 |
10. | 3 | Oxana Chvostěnková | Ukrajina Ukrajina | +2:24,2 | 4 |
Vytrvalostní závod
Závodnice absolvují trať o délce 15 km se čtyřmi střeleckými položkami v pořadí: vleže, vestoje, vleže a vestoje; za každý minutý terč je závodnici do výsledného času započtena jedna trestná minuta.
Pořadí | Závodnice | Stát | Čas | TM |
---|---|---|---|---|
Jekatěrina Jurjevová | Rusko Rusko | 44:23,8 | 0 | |
Martina Glagowová | Německo Německo | +1:13,3 | 1 | |
Oxana Chvostěnková | Ukrajina Ukrajina | +2:24,4 | 1 | |
4. | Tora Bergerová | Norsko Norsko | +2:28,5 | 2 |
5. | Taťána Mojsejevová | Rusko Rusko | +2:40,5 | 1 |
6. | Teja Gregorinová | Slovinsko Slovinsko | +3:03,0 | 1 |
7. | Iana Romanovová | Rumunsko Rumunsko | +3:04,6 | 1 |
8. | Natalja Levčenkovová | Moldávie | +3:22,8 | 1 |
9. | Volha Kudrašovová | Bělorusko Bělorusko | +3:28,0 | 1 |
10. | Solveig Rogstadová | Norsko Norsko | +3:55,0 | 2 |
… | ||||
14. | Veronika Vítková | Česko Česko | +4:34,6 | 2 |
60. | Zuzana Tryznová | Česko Česko | +9:48,0 | 6 |
77. | Zdeňka Vejnarová | Česko Česko | +12:23,9 | 8 |
Závod s hromadným startem
Do závodu s hromadným startem se kvalifikuje 15 závodnic na základě výsledků z mistrovství světa, dalších 15 pak na základě postavení ve světovém poháru. Závodnice absolvují trať dlouhou 12,5 km se čtyřmi střeleckými položkami v pořadí vleže, vleže, vestoje, vestoje; za každý minutý terč absolvují trestné kolo.
Pořadí | Závodnice | Stát | Čas | TK |
---|---|---|---|---|
Magdalena Neunerová | Německo Německo | 39:36,5 | 4 | |
Tora Bergerová | Norsko Norsko | +3,0 | 1 | |
Jekatěrina Jurjevová | Rusko Rusko | +29,5 | 2 | |
4. | Vita Semerenková | Ukrajina Ukrajina | +33,6 | 1 |
5. | Helena Jonssonová | Francie Francie | +51,0 | 2 |
6. | Martina Glagowová | Německo Německo | +57,0 | 3 |
7. | Liou Sien-jing | Čína Čína | +57,5 | 3 |
8. | Kati Wilhelmová | Německo Německo | +1:01,5 | 4 |
9. | Michela Ponzaová | Itálie Itálie | +1:09,6 | 2 |
10. | Albina Achatovová | Rusko Rusko | +1:17,3 | 4 |
Štafeta
Štafeta je čtyřčlenná, každá závodnice absolvuje úsek dlouhý 6 km se dvěma střelbami – vleže a vestoje. Pokud závodnice pěti náboji nesrazí všechny terče, může na každé střelbě až tři další náboje ručně dobít. Pokud ani po jejich použití nezasáhl všechny terče, absolvuje příslušný počet trestných kol.
Pořadí | Stát | Složení | Čas | TK+D |
---|---|---|---|---|
Německo Německo | Martina Glagowová Andrea Henkelová Magdalena Neunerová Kati Wilhelmová | 1:10:12,6 | 1+9 | |
Ukrajina Ukrajina | Oxana Jakovlevová Vita Semerenková Valentyna Semerenková Oxana Chvostěnková | +30,9 | 0+4 | |
Francie Francie | Delphine Perettová Marie-Laure Brunetová Sylvie Becaertová Sandrine Baillyová | +1:35,7 | 2+13 | |
4. | Rusko Rusko | Světlana Slepcovová Albina Achatovová Taťána Mojsejevová Jekatěrina Jurjevová | +1:39,4 | 0+8 |
5. | Bělorusko Bělorusko | Ljudmila Kalinčyková Darja Damračovová Volha Nazaravová Volha Kudrašovová | +1:46,4 | 0+6 |
6. | Norsko Norsko | Solveig Rogstadová Anne Ingstadbjørgová Ann Kristin Flatlandová Tora Bergerová | +2:05,7 | 1+8 |
7. | Polsko Polsko | Krystyna Pałková Paulina Bobaková Magdalena Gwizdońová Agnieszka Grzybeková | +2:15,4 | 0+8 |
8. | Švédsko Švédsko | Helena Jonssonová Anna Maria Nilssonová Sofia Domeijová Elisabeth Högbergová | +2:15,6 | 1+8 |
… | ||||
16. | Česko Česko | Veronika Vítková Magda Rezlerová Zdeňka Vejnarová Zuzana Tryznová | +5:53,4 | 2+13 |
Smíšené disciplíny
Smíšená štafeta
Ve štafetě startují 2 muži a 2 ženy. Nejprve obě ženy absolvují šestikilometrový úsek se dvěma střelbami, vleže a vestoje, poté nastupují oba muži na úsek dlouhý 7,5 km. Pokud závodník pěti náboji nesrazí všechny terče, může na každé střelbě až tři další náboje ručně dobít. Pokud ani po jejich použití nezasáhl všechny terče, absolvuje příslušný počet trestných kol.
Pořadí | Stát | Složení | Čas | TK+D |
---|---|---|---|---|
Německo Německo | Sabrina Buchholzová Magdalena Neunerová Andreas Birnbacher Michael Greis | 1:12:20,5 | 0+6 | |
Bělorusko Bělorusko | Ljudmila Kalinčyková Darja Domračevová Rustam Valiullin Sjarhej Novikau | +52,6 | 0+4 | |
Rusko Rusko | Světlana Slepcovová Oxana Neupokojevová Nikolaj Kruglov Dmitrij Jarošenko | +1:02,9 | 1+9 | |
4. | Švédsko Švédsko | Helena Jonssonová Anna Carin Olofssonová Björn Ferry Carl Johan Bergman | +1:06,8 | 0+9 |
5. | Itálie Itálie | Michela Ponzaová Roberta Fiandinová René Laurent Vuillermoz Christian De Lorenzi | +1:24,9 | 0+7 |
6. | Polsko Polsko | Krystyna Pałková Magdalena Gwizdońová Krzysztof Pływaczyk Tomasz Sikora | +1:44,5 | 1+9 |
7. | Francie Francie | Marie-Laure Brunetová Delphine Perettová Vincent Jay Lois Habert | +1:45,9 | 0+12 |
8. | Norsko Norsko | Anne Ingstadbjørgová Julie Bonnevieová-Svendsenová Alexander Os Rune Bratsveen | +2:49,5 | 0+8 |
… | ||||
12. | Česko Česko | Veronika Vítková Zdeňka Vejnarová Ondřej Moravec Jaroslav Soukup | +3:48,9 | 0+7 |
Odkazy
Reference
V tomto článku byl použit překlad textu z článku Världsmästerskapen i skidskytte 2008 na švédské Wikipedii.
- ↑ IBU WORLD CHAMPIONSHIPS - Östersund (SWE); Entries [online]. Mezinárodní biatlonová unie [cit. 2015-05-23]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2008-02-13. (anglicky)
- ↑ IBU WORLD CHAMPIONSHIPS - Östersund (SWE); Men 20 km Individual [online]. Mezinárodní biatlonová unie [cit. 2015-05-06]. Dostupné online. (anglicky)
- ↑ IBU WORLD CHAMPIONSHIPS - Östersund (SWE); Men 10 km Sprint [online]. Mezinárodní biatlonová unie [cit. 2015-05-06]. Dostupné online. (anglicky)
- ↑ IBU WORLD CHAMPIONSHIPS - Östersund (SWE); Men 12.5 km Pursuit [online]. Mezinárodní biatlonová unie [cit. 2015-05-06]. Dostupné online. (anglicky)
- ↑ IBU WORLD CHAMPIONSHIPS - Östersund (SWE); Men 15 km Mass Start [online]. Mezinárodní biatlonová unie [cit. 2015-05-06]. Dostupné online. (anglicky)
- ↑ IBU WORLD CHAMPIONSHIPS - Östersund (SWE); Men 4x7.5 km Relay [online]. Mezinárodní biatlonová unie [cit. 2015-05-06]. Dostupné online. (anglicky)
- ↑ IBU WORLD CHAMPIONSHIPS - Östersund (SWE); Women 15 km Individual [online]. Mezinárodní biatlonová unie [cit. 2015-05-06]. Dostupné online. (anglicky)
- ↑ IBU WORLD CHAMPIONSHIPS - Östersund (SWE); Women 7.5 km Sprint [online]. Mezinárodní biatlonová unie [cit. 2015-05-06]. Dostupné online. (anglicky)
- ↑ IBU WORLD CHAMPIONSHIPS - Östersund (SWE); Women 10 km Pursuit [online]. Mezinárodní biatlonová unie [cit. 2015-05-06]. Dostupné online. (anglicky)
- ↑ IBU WORLD CHAMPIONSHIPS - Östersund (SWE); Women 12.5 km Mass Start [online]. Mezinárodní biatlonová unie [cit. 2015-05-06]. Dostupné online. (anglicky)
- ↑ IBU WORLD CHAMPIONSHIPS - Östersund (SWE); Women 4x6 km Relay [online]. Mezinárodní biatlonová unie [cit. 2015-05-06]. Dostupné online. (anglicky)
- ↑ IBU WORLD CHAMPIONSHIPS - Östersund (SWE); Mixed 2x6+2x7.5 km Relay [online]. Mezinárodní biatlonová unie [cit. 2015-05-06]. Dostupné online. (anglicky)
Externí odkazy
- Obrázky, zvuky či videa k tématu Mistrovství světa v biatlonu 2008 na Wikimedia Commons
- Oficiální stránky mistrovství
- Výsledky na Biathlonworld.com
Mistrovství světa v biatlonu | |
---|---|
Saalfelden 1958 • Courmayeur 1959 • Umeå 1961 • Hämeenlinna 1962 • Seefeld 1963 • Elverum 1965 • Garmisch-Partenkirchen 1966 • Altenberg 1967 • Zakopane 1969 • Östersund 1970 • Hämeenlinna 1971 • Lake Placid 1973 • Minsk 1974 • Anterselva 1975 • Anterselva 1976 • Vingrom 1977 • Hochfilzen 1978 • Ruhpolding 1979 • Lahti 1981 • Minsk 1982 • Anterselva 1983 • Chamonix 1984 • Egg am Etzl/Ruhpolding 1985 • Falun/Oslo 1986 • Lahti/Lake Placid 1987 • Chamonix 1988 • Feistritz 1989 • Minsk/Oslo/Kontiolahti 1990 • Lahti 1991 • Novosibirsk 1992 • Borovec 1993 • Canmore 1994 • Anterselva 1995 • Ruhpolding 1996 • Brezno-Osrblie 1997 • Pokljuka/Hochfilzen 1998 • Kontiolahti/Oslo 1999 • Oslo/Lahti 2000 • Pokljuka 2001 • Oslo 2002 • Chanty-Mansijsk 2003 • Oberhof 2004 • Hochfilzen 2005 • Anterselva 2007 • Östersund 2008 • Pchjongčchang 2009 • Chanty-Mansijsk 2011 • Ruhpolding 2012 • Nové Město na Moravě 2013 • Kontiolahti 2015 • Oslo 2016 • Hochfilzen 2017 • Östersund 2019 • Anterselva 2020 • Pokljuka 2021 • Oberhof 2023 • Nové Město na Moravě 2024 • Lenzerheide 2025 • Otepää 2027 | |
Smíšené štafety | Chanty-Mansijsk 2005 • Pokljuka 2006 • Chanty-Mansijsk 2010 |
Medailisté muži | |
Medailisté ženy | |
Medailisté smíšené | |
Ukončené závody |