ÉrmedobásGeorge H. W. Bush és Roger Staubach
A 30 másodperces
reklám költsége
2,2 millió USD[1]

← 20012003 →

A Super Bowl XXXVI a 2001-es NFL-szezon döntője volt. A mérkőzést New Orleans-i Louisiana Superdome-ban játszották 2002. február 3-án.

A döntő résztvevői

Bővebben: 2001-es NFL-szezon

A St. Louis Rams az NFC első kiemeltjeként jutott a rájátszásba. Erőnyerőként csak a konferencia-elődöntőben kapcsolódott be a rájátszásba, ahol otthon a Green Bay Packers-t verte, később a konferencia-döntőben szintén hazai pályán a Philadelphia Eagles ellen győzött. A Rams 2002 előtt 2000-ben játszott a Super Bowl-on, amit meg is nyert.

A New England Patriots az AFC második kiemeltjeként került a rájátszásba. Erőnyerőként a Patriots is csak a konferencia-elődöntőben játszott először. Hazai pályán a Oakland Raiders-t győzte le hosszabbítás után, majd a konferencia-döntőben idegenben, az első kiemelt Pittsburgh Steelers ellen győzött. A Patriots 2002 előtt 1986-ban és 1997-ben játszott nagydöntőt, de mindkettőt elvesztette.

A mérkőzés

A mérkőzést 20–17-re a New England Patriots nyerte, amely első Super Bowl-győzelmét szerezte. A legértékesebb játékos a Patriots irányítója, Tom Brady lett.

A Patriots három negyed után már 17–3-ra vezetett, a St. Louis az utolsó negyedben két touchdown-t elérve, másfél perccel a vége előtt egyenlített, ekkor 17–17 volt az állás. A New England a hátralévő időben a saját 17 yardos vonalától a St. Louis 30 yardos vonaláig jutott. A mérkőzést eldöntő mezőnygólt az utolsó másodpercben szerezte Adam Vinatieri, 48 yardról.[2]

N Idő Drive Csapat Play leírása Pont
Play Yard Időtartam Rams Patriots
1 3:10 10 48 5:05 Rams Mezőnygól. Jeff Wilkins 50 yardról. 3 0
2 8:49 Patriots Touchdown. Ty Law 47 yardos interception visszahordás, Adam Vinatieri jutalomrúgás. 3 7
2 0:31 5 40 0:49 Patriots Touchdown. David Patten 8 yardos átadás, Tom Brady-től Adam Vinatieri jutalomrúgás. 3 14
3 1:18 5 14 2:07 Patriots Mezőnygól. Adam Vinatieri 37 yardról. 3 17
4 9:31 12 77 6:47 Rams Touchdown. Kurt Warner 2 yardos futás, Jeff Wilkins jutalomrúgás. 10 17
4 1:30 3 55 0:21 Rams Touchdown. Ricky Proehl 26 yardos átadás Kurt Warner-től, Jeff Wilkins jutalomrúgás. 17 17
4 0:00 9 53 1:30 Patriots Mezőnygól. Adam Vinatieri 48 yardról. 17 20