Kelayakan Kejohanan Remaja B-21 UEFA 2019 Kumpulan 1 terdiri daripada enam pasukan: Republik Czech, Croatia, Greece, Moldova, Belarus dan San Marino. Keanggotaan sembilan kumpulan dalam kelayakan peringkat kumpulan telah diputuskan oleh undian yang diadakan pada 26 Januari 2017,[1][2] dengan pengagihan pasukan mengikut mereka kedudukan pekali.[3]
Kumpulan ini dimainkan dalam format perlawanan kumpulan secara timbal balas bermain di tempat sendiri dan tempat lawan antara 7 Jun 2017 dan 16 Oktober 2018. Juara kumpulan layak secara langsung ke kejohanan akhir, manakala naib juara mara ke perlawanan kalah-mati jika mereka adalah salah satu daripada empat naib juara terbaik di kalangan semua sembilan kumpulan (tidak termasuk keputusan menentang pasukan tangga keenam).[4]
Kedudukan
Pos | Pasukan | P | M | S | K | JG | GB | PG | Mt | Kelayakan | | | | | | | |
1 | Croatia | 10 | 8 | 1 | 1 | 31 | 5 | +26 | 25[a] | Layak ke Kejohanan Akhir | | — | 2–0 | 5–1 | 2–1 | 4–0 | 5–0 |
2 | Yunani | 10 | 8 | 1 | 1 | 26 | 5 | +21 | 25[a] | Kalah-mati | | 1–1 | — | 3–0 | 2–0 | 5–1 | 4–0 |
3 | Republik Czech | 10 | 5 | 1 | 4 | 14 | 15 | −1 | 16 | | | 2–1 | 1–2 | — | 1–1 | 1–0 | 3–1 |
4 | Belarus | 10 | 4 | 2 | 4 | 11 | 14 | −3 | 14 | | 0–4 | 0–2 | 1–0 | — | 3–1 | 1–0 |
5 | Moldova | 10 | 2 | 1 | 7 | 8 | 23 | −15 | 7 | | 0–3 | 0–2 | 1–3 | 2–2 | — | 1–0 |
6 | San Marino | 10 | 0 | 0 | 10 | 1 | 29 | −28 | 0 | | 0–4 | 0–5 | 0–2 | 0–2 | 0–2 | — |
- ^ a b Keputusan satu-lawan-satu: Greece 1–1 Croatia, Croatia 2–0 Greece.
Perlawanan
Masa adalah CET/CEST,[nota 1] seperti yang disenaraikan oleh UEFA (masa tempatan, jika berbeza, berada dalam kurungan).
Belarus | 1 – 0 | San Marino |
Dmitry Antilevsky 52' (pen.) | Laporan | |
Stadium Traktor, Minsk
Pengadil: Omar Pashayev (Azerbaijan)
San Marino | 0 – 2 | Moldova |
| Laporan | Vitalie Damașcan 23', 48' |
Stadium San Marino, Serravalle
Pengadil: Genc Nuza (Kosovo)
Belarus | 0 – 2 | Yunani |
| Laporan | Konstantinos Galanopoulos 10' Efthimis Koulouris 79' |
Stadium Haradski, Barysaw
Pengadil: Markus Hameter (Austria)
Republik Czech | 1 – 1 | Belarus |
Václav Černý 8' | Laporan | Mikhail Shibun 90+3' |
Pengadil: Lasha Silagava (Georgia)
Croatia | 2 – 1 | Belarus |
Lorenco Šimić 90+3' Filip Benković 90+6' | Laporan | Ivan Bakhar 48' |
Stadion Anđelko Herjavec, Varaždin
Pengadil: Jens Maae (Denmark)
Belarus | 3 – 1 | Moldova |
Dmitry Antilevsky 70', 88' (pen.) Zakhar Volkov 73' | Laporan | Aleksandr Pavlovets 32' (g.s.) |
Stadium Haradski, Barysaw
Pengadil: Suren Baliyan (Armenia)
Croatia | 5 – 0 | San Marino |
- Marin Jakoliš 45', 69', 80'
- Petar Bočkaj 60'
- Josip Brekalo 90+3'
| Laporan | |
Stadion Radnik, Velika Gorica
Pengadil: Georgi Vadachkoria (Georgia)
Yunani | 4 – 0 | San Marino |
| Laporan | |
Xanthi FC Arena, Xanthi
Pengadil: Fyodor Zammit (Malta)
Republik Czech | 2 – 1 | Croatia |
- David Lischka 13'
- Filip Hašek 71'
| Laporan | - Duje Ćaleta-Car 62'
|
Pengadil: Alexandre Boucaut (
Belgium)
San Marino | 0 – 2 | Belarus |
| Laporan | - Yevgeniy Shevchenko 16'
- Dmitry Antilevsky 28'
|
Stadium San Marino, Serravalle
Pengadil: Jason Barcelo (Gibraltar)
Croatia | 4 – 0 | Moldova |
- Nikola Vlašić 35', 50'
- Marin Jakoliš 47'
- Fran Karačić 74'
| Laporan | |
Stadion Radnik, Velika Gorica
Pengadil: Jari Järvinen (Finland)
Stadium San Marino, Serravalle
Moldova | 1 – 0 | San Marino |
- Vadim Gulceac 28'
| Laporan | |
CSR Orhei, Orhei
Pengadil: Daniyar Sakhi (Kazakhstan)
Pengadil: Christian Dingert (Jerman)
Stadium Haradski, Barysaw
Pengadil: Anders Poulsen (Denmark)
Croatia | 2 – 0 | Yunani |
- Triantafyllos Pasalidis 41' (g.s.)
- Josip Brekalo 90+4'
| Laporan | |
Stadion Aldo Drosina, Pula Pengadil: José María Sanchez Martinez (Sepanyol)
Pengadil: Glenn Nyberg (Sweden)
Yunani | 2 – 0 | Belarus |
- Anastasios Chatzigiovannis 20'
- Giannis Bouzoukis 82' (pen.)
| Laporan | |
Stadium Peristeri, Peristeri
Pengadil: Nejc Kajtazovic (Slovenia)
San Marino | 0 – 4 | Croatia |
| Laporan | - Alen Halilović 48'
- Nikola Vlašić 53'
- Filip Uremović 61'
- Petar Bosančić 68'
|
Stadium San Marino, Serravalle
Pengadil: Juxhin Xhaja (Albania)
Penjaring gol
Telah terdapat 91 gol dijaringkan dalam 30 perlawanan, untuk purata 3.03 gol setiap perlawanan.
- 7 gol
- Josip Brekalo
- 5 gol
- Dmitry Antilevsky
- Marin Jakoliš
- Nikola Vlašić
- Efthimis Koulouris
- 4 gol
- Thanasis Androutsos
- 3 gol
- Giorgos Manthatis
- Vitalie Damașcan
- 2 gol
- Yevgeniy Shevchenko
- Alen Halilović
- Fran Karačić
- Tomáš Zajíc
- Konstantinos Galanopoulos
- Dimitris Limnios
- Manolis Saliakas
- Kostas Tsimikas
- Nikos Vergos
- 1 gol
- Ivan Bakhar
- Max Ebong
- Mikhail Shibun
- Zakhar Volkov
- Filip Benković
- Petar Bočkaj
- Petar Bosančić
- Duje Ćaleta-Car
- Ante Ćorić
- Nikola Moro
- Lorenco Šimić
- Ivan Šunjić
- Filip Uremović
- Ondřej Bačo
- Václav Černý
- Filip Hašek
- Karel Knejzlík
- Alex Král
- Tomáš Ladra
- David Lischka
- Ondřej Mihálik
- Lukáš Provod
- Matěj Pulkrab
- Michal Sáček
- Laco Takács
- Giannis Bouzoukis
- Anastasios Chatzigiovannis
- Zisis Karahalios
- Alexandros Katranis
- Ion Cărăruș
- Vadim Gulceac
- Andrei Macrițchii
- Evgheni Oancea
- Alessandro D'Addario
- 1 gol sendiri
- Aleksandr Pavlovets (untuk Moldova)
- Triantafyllos Pasalidis (untuk Croatia)
Nota
- ^ CEST (UTC+2) pada tarikh antara 26 Mac dan 28 Oktober 2017 dan antara Mac 25 dan 27 Oktober 2018, pada tarikh yang lain adalah CET (UTC+1).
Rujukan
- ^ "2019 Under-21 qualifying group stage draw". UEFA.com. 26 January 2017.
- ^ "England face Netherlands, Scotland in 2019 U21 qualifying". UEFA.com. 26 January 2017.
- ^ "Under-21 coefficients: 2019 qualifying draw" (PDF). UEFA.com.
- ^ "2017-19 UEFA European Under-21 Championship regulations" (PDF). UEFA.
Pautan luar
- Under-21 Standings: 2017–19 qualifying, UEFA.com