Wereldkampioenschappen badminton 1997
De tiende wereldkampioenschappen badminton werden in 1997 in Glasgow, Schotland gehouden in het Scotstoun Center. Het toernooi, dat duurde van 24 mei tot en met 1 juni, werd destijds georganiseerd door de International Badminton Federation (IBF), de huidige Badminton World Federation (BWF).
Medaillewinnaars
Onderdeel | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons |
---|---|---|---|
Mannen enkelspel | Peter Rasmussen | Sun Jun | Heryanto Arbi |
Poul-Erik Høyer Larsen | |||
Vrouwen enkelspel | Ye Zhaoying | Gong Zhichao | Han Jingna |
Wang Chen | |||
Mannen dubbelspel | Candra Wijaya Sigit Budiarto | Yap Kim Hoop Cheah Son Kit | Lee Dong-soo Yoo Yong-sung |
Ricky Subagja Rexy Mainaky | |||
Vrouwen dubbelspel | Ge Fei Gu Jun | Qin Yiyuan Tang Yongshu | Eliza Nethenael Resiana Zelin |
Qiang Hong Liu Lu | |||
Gemengd dubbelspel | Liu Yong Ge Fei | Jens Eriksen Marlene Thomsen | Trikus Heryanto Minarti Timur |
Michael Søgaard Rikke Olsen |
Uitslagen
Mannen enkelspel
Kwartfinale | Halve finale | Finale | |||||||||||||||||
Peter Rasmussen | 15 | 18 | |||||||||||||||||
Park Sung Woo | 2 | 17 | |||||||||||||||||
Peter Rasmussen | 9 | 15 | 15 | ||||||||||||||||
Heryanto Arbi | 15 | 9 | 2 | ||||||||||||||||
Heryanto Arbi | 10 | 15 | 15 | ||||||||||||||||
Thomas Stuer-Lauridsen | 15 | 6 | 1 | ||||||||||||||||
Peter Rasmussen | 16 | 18 | 15 | ||||||||||||||||
Sun Jun | 17 | 13 | 10 | ||||||||||||||||
Sun Jun | 15 | 15 | |||||||||||||||||
Peter Gade | 9 | 11 | |||||||||||||||||
Sun Jun | 15 | 14 | 15 | ||||||||||||||||
Poul-Erik Høyer Larsen | 7 | 17 | 9 | ||||||||||||||||
Poul-Erik Høyer Larsen | 10 | 15 | 15 | ||||||||||||||||
Joko Suprianto | 15 | 9 | 5 |
Vrouwen enkelspel
Kwartfinale | Halve finale | Finale | |||||||||||||||||
Ye Zhaoying | 11 | 11 | |||||||||||||||||
Dai Yun | 7 | 6 | |||||||||||||||||
Ye Zhaoying | 11 | 5 | 11 | ||||||||||||||||
Wang Chen | 5 | 11 | 4 | ||||||||||||||||
Wang Chen | 11 | 11 | |||||||||||||||||
Mia Audina | 6 | 4 | |||||||||||||||||
Ye Zhaoying | 12 | 11 | |||||||||||||||||
Gong Zhichao | 11 | 8 | |||||||||||||||||
Gong Zhichao | 11 | 11 | |||||||||||||||||
Susi Susanti | 5 | 2 | |||||||||||||||||
Gong Zhichao | 12 | 11 | |||||||||||||||||
Han Jingna | 11 | 9 | |||||||||||||||||
Han Jingna | 11 | 11 | |||||||||||||||||
Zhang Ning | 8 | 7 |
Mannen dubbelspel
Kwartfinale | Halve finale | Finale | |||||||||||||||||
Candra Wijaya Sigit Budiarto | 18 | 15 | |||||||||||||||||
Jim Laugesen Thomas Stavngaard | 16 | 2 | |||||||||||||||||
Candra Wijaya Sigit Budiarto | 15 | 15 | |||||||||||||||||
Lee Dong-soo Yoo Yong-sung | 11 | 11 | |||||||||||||||||
Lee Dong-soo Yoo Yong-sung | 17 | 17 | |||||||||||||||||
Peter Axelsson Pär-Gunnar Jönsson | 16 | 14 | |||||||||||||||||
Candra Wijaya Sigit Budiarto | 8 | 18 | 15 | ||||||||||||||||
Yap Kim Hock Cheah Soon Kit | 15 | 17 | 7 | ||||||||||||||||
Yap Kim Hock Cheah Soon Kit | 15 | 15 | |||||||||||||||||
Jon Holst-Christensen Michael Sogaard | 12 | 12 | |||||||||||||||||
Yap Kim Hock Cheah Soon Kit | 15 | 2 | 15 | ||||||||||||||||
Ricky Subagja Rexy Mainaky | 9 | 15 | 12 | ||||||||||||||||
Ricky Subagja Rexy Mainaky | 15 | 15 | |||||||||||||||||
Andreij Antropov Nikolaj Zuev | 10 | 10 |
Vrouwen dubbelspel
Kwartfinale | Halve finale | Finale | |||||||||||||||||
Ge Fei Gu Jun | 15 | 15 | |||||||||||||||||
Helene Kirkegaard Rikke Olsen | 2 | 8 | |||||||||||||||||
Ge Fei Gu Jun | 15 | 15 | |||||||||||||||||
Qiang Hong Liu Lu | 3 | 3 | |||||||||||||||||
Qiang Hong Liu Lu | 15 | 15 | |||||||||||||||||
Indarti Issolina Deyana Lomban | 10 | 6 | |||||||||||||||||
Ge Fei Gu Jun | 15 | 15 | |||||||||||||||||
Qin Yiyuan Tang Yongshu | 1 | 8 | |||||||||||||||||
Qin Yiyuan Tang Yongshu | 7 | 15 | 15 | ||||||||||||||||
Lisbet Stuer-Lauridsen Marlene Thomsen | 15 | 8 | 1 | ||||||||||||||||
Qin Yiyuan Tang Yongshu | 11 | 15 | 15 | ||||||||||||||||
Eliza Nathanael Zelin Resiana | 15 | 11 | 9 | ||||||||||||||||
Eliza Nathanael Zelin Resiana | 15 | 15 | |||||||||||||||||
Chor Hooi Yee Lim Pek Siah | 6 | 2 |
Gemengd dubbelspel
Kwartfinale | Halve finale | Finale | |||||||||||||||||
Liu Yong Ge Fei | 15 | 18 | |||||||||||||||||
Lee Dong Soo Yim Kyung Jin | 6 | 14 | |||||||||||||||||
Liu Yong Ge Fei | 15 | 15 | |||||||||||||||||
Michael Søgaard Rikke Olsen | 10 | 9 | |||||||||||||||||
Michael Søgaard Rikke Olsen | 15 | 15 | |||||||||||||||||
Imam Tohari Emma Ermawati | 12 | 7 | |||||||||||||||||
Liu Yong Ge Fei | 15 | 16 | 15 | ||||||||||||||||
Jens Eriksen Marlene Thomsen | 5 | 17 | 4 | ||||||||||||||||
Jens Eriksen Marlene Thomsen | 15 | 15 | |||||||||||||||||
Peter Axelsson Catrine Bengtsson | 12 | 2 | |||||||||||||||||
Jens Eriksen Marlene Thomsen | 8 | 15 | 17 | ||||||||||||||||
Trikus Heryanto Minarti Timur | 15 | 13 | 15 | ||||||||||||||||
Trikus Heryanto Minarti Timur | 15 | 15 | |||||||||||||||||
Kim Dong Moon Ra Kyung Min | 12 | 7 |
Medailletabel
Plaats | Land | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | Totaal |
---|---|---|---|---|---|
1 | China | 3 | 3 | 3 | 9 |
2 | Denemarken | 1 | 1 | 2 | 4 |
3 | Indonesië | 1 | 0 | 4 | 5 |
4 | Maleisië | 0 | 1 | 0 | 1 |
5 | Zuid-Korea | 0 | 0 | 1 | 1 |
Totaal | 5 | 5 | 10 | 20 |
Bronnen, noten en/of referenties
- (en) Resultaten op tournamentsoftware.com