Wereldkampioenschappen roeien 2013
Wereldkampioenschappen roeien 2013 | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Gehouden in | Chungju, Zuid-Korea | ||||||
Editie | 43 | ||||||
Jaar | 2013 | ||||||
Data | 25 augustus t/m 1 september | ||||||
Sport | Roeien | ||||||
Organisator | FISA | ||||||
Evenementen | 22 (senioren) en 5 (para-roeien) | ||||||
Navigatie | |||||||
| |||||||
|
De wereldkampioenschappen roeien 2013 werden van 25 augustus tot en met 1 september 2013 gehouden op het Tangeum Lake, in Chungju, een plaats in Zuid-Korea.
Het was dit jaar geen olympisch jaar, en dus werden alle wedstrijden geroeid. Als het een olympisch jaar is, worden altijd alleen de niet-olympische wedstrijden geroeid. Deze wereldkampioenschappen werden georganiseerd door de FISA.
Medaillewinnaars
■ Niet-olympische klassen
Mannen
Bootklasse | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
Skiff M1x | Tsjechië Ondřej Synek | 6:45.24 | Cuba Ángel Fournier | 6:48.91 | Duitsland Marcel Hacker | 6:49.39 |
Dubbel twee M2x | Noorwegen Nils Jakob Hoff Kjetil Borch | 6:09.51 | Litouwen Rolandas Maščinskas Saulius Ritter | 6:10.87 | Italië Francesco Fossi Romano Battisti | 6:12.54 |
Dubbel vier M4x | Kroatië David Šain Martin Sinković Damir Martin Valent Sinković | 5:53.57 | Duitsland Karl Schulze Paul Heinrich Lauritz Schoof Tim Grohmann | 5:54.39 | Verenigd Koninkrijk Graeme Thomas Sam Townsend Charles Cousins Peter Lambert | 5:54.78 |
Twee met M2+ | Italië Luca Parlato Vincenzo Abbagnale Enrico D'Aniello | 7:09.15 | Duitsland Paul Schröter Bastian Bechler Jonas Wiesen | 7:12.34 | Frankrijk Matthieu Moinaux Laurent Cadot Benjamin Manceau | 7:13.50 |
Twee zonder M2- | Nieuw-Zeeland Eric Murray Hamish Bond | 6:34.98 | Frankrijk Germain Chardin Dorian Mortelette | 6:41.74 | Nederland Rogier Blink Mitchel Steenman | 6:45.67 |
Vier zonder M4- | Nederland Boaz Meylink Kaj Hendriks Mechiel Versluis Robert Lücken | 6:13.95 | Australië Will Lockwood Alexander Lloyd Spencer Turrin Joshua Dunkley-Smith | 6:14.58 | Verenigde Staten Grant James Seth Weil Henrik Rummel Michael Gennaro | 6:15.46 |
Acht M8+ | Verenigd Koninkrijk Daniel Ritchie Tom Ransley Alex Gregory Pete Reed Mohamed Sbihi Andrew Triggs Hodge George Nash William Satch Phelan Hill | 5:30.35 | Duitsland Hannes Ocik Maximilian Munski Eric Johannesen Maximilian Reinelt Anton Braun Felix Drahotta Richard Schmidt Kristof Wilke Martin Sauer | 5:30.89 | Verenigde Staten Ian Silveira Ross James Nareg Guregian Ambrose Puttmann Austin Hack Stephen Kasprzyk Thomas Dethlefs Thomas Peszek Zachary Vlahos | 5:33.92 |
Lichtgewicht evenementen | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
Lichte skiff LM1x | Denemarken Henrik Stephansen | 7:11.13 | Frankrijk Jérémie Azou | 7:12.94 | Hongarije Peter Galambos | 7:14.38 |
Lichte dubbel twee LM2x | Noorwegen Kristoffer Brun Are Strandli | 6:36.04 | Zwitserland Simon Schürch Mario Gyr | 6:37.11 | Verenigd Koninkrijk Richard Chambers Peter Chambers | 6:38.04 |
Lichte dubbel vier LM4x | Griekenland Georgios Konsolas Spyridon Giannaros Panagiotis Magdanis Eleftherios Konsolas | 6:03.44 | Duitsland Moritz Moos Julius Peschel Jonas Schützeberg Jason Osborne | 6:05.55 | Italië Paolo Ghidini Matteo Mulas Andrea Cereda Francesco Rigon | 6:07.19 |
Lichte twee zonder LM2- | Zwitserland Simon Niepmann Lucas Tramèr | 6:49.85 | Italië Elia Luini Martino Goretti | 6:51.48 | Verenigd Koninkrijk Sam Scrimgeour Mark Aldred | 6:52.08 |
Lichte vier zonder LM4- | Denemarken Kasper Winther Jørgensen Jacob Larsen Jacob Barsøe Morten Jørgensen | 5:55.68 | Nieuw-Zeeland James Hunter James Lassche Peter Taylor Curtis Rapley | 5:57.28 | Verenigd Koninkrijk Adam Freeman-Pask William Fletcher Jonathan Clegg Chris Bartley | 5:59.98 |
Lichte acht LM8+ | Italië Simone Molteni Catello Amarante Petru Zaharia Leone Barbaro Stefano Oppo Vincenzo Serpico Francesco Schisano Paolo di Girolamo Enrico D'Aniello | 6:02.27 | Australië John Price John McDonnell Timothy Widdicombe Alister Foot Blair Tunevitsch Darryn Purcell Nicholas Silcox Simon Nola Timothy Webster | 6:06.51 | Verenigde Staten David Morgenstern Bryan Pape Tobin McGee Brendan Mulvey Dorian Weber Joshua Getz Peter Gibson Sean Gibel Michael Hwang | 6:10.20 |
Vrouwen
Bootklasse | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
Skiff W1x | Australië Kim Crow | 7:31.34 | Nieuw-Zeeland Emma Twigg | 7:33.57 | Tsjechië Miroslava Knapková | 7:36.88 |
Dubbel twee W2x | Litouwen Donata Vištartaitė Milda Valčiukaitė | 6:51.82 | Nieuw-Zeeland Fiona Bourke Zoe Stevenson | 6:51.86 | Wit-Rusland Ekaterina Karsten Yuliya Bichyk | 6:55.90 |
Dubbel vier W4x | Duitsland Annekatrin Thiele Carina Bär Julia Richter Britta Oppelt | 6:41.86 | Canada Emily Cameron Katharine Goodfellow Carling Zeeman Antje von Seydlitz-Kurzbach | 6:45.02 | Polen Sylwia Lewandowska Joanna Leszczynska Magdalena Fularczyk Natalia Madaj | 6:46.27 |
Twee zonder W2- | Verenigd Koninkrijk Helen Glover Polly Swann | 7:22.82 | Roemenië Roxana Cogianu Nicoleta Albu | 7:25.75 | Nieuw-Zeeland Kayla Pratt Rebecca Scown | 7.27.58 |
Vier zonder W4- | Verenigde Staten Emily Huelskamp Olivia Coffey Tessa Gobbo Felice Mueller | 6:43.15 | Canada Sarah Black Christine Roper Natalie Mastracci Cristy Nurse | 6:47.62 | Australië Hannah Vermeersch Alexandra Hagan Charlotte Sutherland Lucy Stephan | 6:49.26 |
Acht W8+ | Verenigde Staten Amanda Polk Kerry Simmons Emily Regan Lauren Schmetterling Grace Luczak Meghan Musnicki Victoria Opitz Caroline Lind Katelin Snyder | 6:02.14 | Roemenië Cristina Ilie Ionelia Zaharia Cristina Grigoras Ioana Craciun Camelia Lupascu Andreea Boghian Roxana Cogianu Nicoleta Albu Daniela Druncea | 6:07.04 | Canada Lisa Roman Jennifer Martins Carolyn Ganes Susanne Grainger Sarah Black Christine Roper Natalie Mastracci Cristy Nurse Kristen Kit | 6:09.34 |
Lichtgewicht evenementen | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
Lichte skiff LW1x | Oostenrijk Michaela Taupe-Traer | 7:50.62 | Griekenland Aikaterini Nikolaidou | 7:53.23 | Verenigd Koninkrijk Ruth Walczak | 7:54.12 |
Lichte dubbel twee LW2x | Italië Laura Milani Elisabetta Sancassani | 7:17.31 | Verenigde Staten Kristin Hedstrom Kathleen Bertko | 7:20.73 | Duitsland Lena Müller Anja Noske | 7:22.24 |
Lichte dubbel vier LW4x | Nederland Mirte Kraaijkamp Maaike Head Rianne Sigmond Marie-Anne Frenken | 6:49.80 | Verenigde Staten Rachel Stortvedt Hillary Saeger Helen Tompkins Nancy Miles | 6:54.22 | Italië Greta Masserano Enrica Marasca Giulia Pollini Eleonora Trivella | 6:57.06 |
Para-roeien
Bootklasse | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
ASM1x | Australië Erik Horrie | 4:35.98 | Oekraïne Igor Bondar | 4:42.62 | Rusland Alexey Chuvashev | 4:44.15 |
ASW1x | Rusland Natalia Bolshakova | 5:13.95 | Noorwegen Birgit Skarstein | 5:18.79 | Brazilië Claudia Santos | 5:29.82 |
TAMx2x | Australië Gavin Bellis Kathryn Ross | 3:58.00 | Frankrijk Perle Bouge Stephane Tardieu | 3:59.93 | Oekraïne Iryna Kyrychenko Dmytro Ivanov | 4:03.34 |
LTAMx2x | Oekraïne Kateryna Morozova Dmytro Aleksieiev | 3:27.98 | Duitsland Dmytro Molkenthin Marcus Klemp | 3:34.48 | Verenigde Staten Paul Hurley Natalie McCarthy | 4:08.59 |
LTAMx4+ | Verenigd Koninkrijk Pam Relph Naomi Riches Oliver Hester James Fox Oliver James | 3:16.12 | Italië Paola Protopapa Lucilla Aglioti Tommaso Schettino Omar Airolo Giuseppe Di Capua | 3:21.70 | Zuid-Afrika Shannon Murray Lucy Perold Dieter Rosslee Gavin Kilpatrick Willie Morgan | 3:22.90 |
Medaillespiegel
Plaats | Land | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | Totaal |
---|---|---|---|---|---|
1 | Italië | 3 | 2 | 3 | 8 |
2 | Australië | 3 | 2 | 1 | 6 |
3 | Verenigd Koninkrijk | 3 | 0 | 5 | 8 |
4 | Verenigde Staten | 2 | 2 | 4 | 8 |
5 | Noorwegen | 2 | 1 | 0 | 3 |
6 | Nederland | 2 | 0 | 1 | 3 |
7 | Denemarken | 2 | 0 | 0 | 2 |
8 | Duitsland | 1 | 5 | 2 | 8 |
9 | Nieuw-Zeeland | 1 | 3 | 1 | 5 |
10 | Oekraïne | 1 | 1 | 1 | 3 |
11 | Griekenland | 1 | 1 | 0 | 2 |
Litouwen | 1 | 1 | 0 | 2 | |
Zwitserland | 1 | 1 | 0 | 2 | |
14 | Tsjechië | 1 | 0 | 1 | 2 |
Rusland | 1 | 0 | 1 | 2 | |
16 | Oostenrijk | 1 | 0 | 0 | 1 |
Kroatië | 1 | 0 | 0 | 1 | |
18 | Frankrijk | 0 | 3 | 1 | 4 |
19 | Canada | 0 | 2 | 1 | 3 |
20 | Roemenië | 0 | 2 | 0 | 2 |
21 | Cuba | 0 | 1 | 0 | 1 |
22 | Wit-Rusland | 0 | 0 | 1 | 1 |
Brazilië | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Hongarije | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Polen | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Zuid-Afrika | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Totaal | 27 | 27 | 27 | 81 |
Externe link
- (en) (ko) Officiële website organisatie (gearchiveerd)