Badminton under Sommer-OL 1996 – Double kvinner
Badminton under Sommer-OL 1996 | |||
---|---|---|---|
Singel | menn | kvinner | |
Double | menn | kvinner | mixed |
|
Badminton under Sommer-OL 1996 – Double kvinner fant sted i Georgia State University i Atlanta i USA i juli 1996.[1]
Resultater
Finaler
Semifinaler | Finale | ||||||||||||
1 | Gil Young-ah Jang Hye-ock | 15 | 10 | 18 | |||||||||
3 | Qin Yiyuan Tang Yongshu | 12 | 15 | 16 | |||||||||
1 | Gil Young-ah Jang Hye-ock | 5 | 5 | ||||||||||
2 | Ge Fei Gu Jun | 15 | 15 | ||||||||||
4 | Helene Kirkegaard Rikke Olsen | 8 | 2 | ||||||||||
2 | Ge Fei Gu Jun | 15 | 15 | Bronsefinale | |||||||||
3 | Qin Yiyuan Tang Yongshu | 7 | 15 | 15 | |||||||||
4 | Helene Kirkegaard Rikke Olsen | 15 | 4 | 8 |
Øvre seksjon
Runde 1 | Runde 2 | Kvartfinaler | Semifinaler | |||||||||||||||||||||||
1 | Gil Young-ah Jang Hye-ock | |||||||||||||||||||||||||
bye | ||||||||||||||||||||||||||
1 | Gil Young-ah Jang Hye-ock | 15 | 15 | |||||||||||||||||||||||
Tomomi Matsuo Masako Sakamoto | 7 | 6 | ||||||||||||||||||||||||
Tomomi Matsuo Masako Sakamoto | 15 | 15 | ||||||||||||||||||||||||
Diana Koleva Neli Nedjalkova | 0 | 4 | ||||||||||||||||||||||||
1 | Gil Young-ah Jang Hye-ock | 15 | 15 | |||||||||||||||||||||||
Ann Jørgensen Lotte Olsen | 9 | 9 | ||||||||||||||||||||||||
Julie Bradbury Joanne Wright | ||||||||||||||||||||||||||
bye | ||||||||||||||||||||||||||
Julie Bradbury Joanne Wright | 4 | 5 | ||||||||||||||||||||||||
Ann Jørgensen Lotte Olsen | 15 | 15 | ||||||||||||||||||||||||
Ann Jørgensen Lotte Olsen | 15 | 15 | ||||||||||||||||||||||||
Jelena Rybkina Marina Jakusjeva | 13 | 10 | ||||||||||||||||||||||||
1 | Gil Young-ah Jang Hye-ock | 15 | 10 | 18 | ||||||||||||||||||||||
3 | Qin Yiyuan Tang Yongshu | 12 | 15 | 16 | ||||||||||||||||||||||
3 | Qin Yiyuan Tang Yongshu | |||||||||||||||||||||||||
bye | ||||||||||||||||||||||||||
3 | Qin Yiyuan Tang Yongshu | 15 | 4 | 15 | ||||||||||||||||||||||
Lili Tampi Finarsih | 1 | 15 | 6 | |||||||||||||||||||||||
Lili Tampi Finarsih | 15 | 15 | ||||||||||||||||||||||||
Rhonda Cator Amanda Hardy | 9 | 4 | ||||||||||||||||||||||||
3 | Qin Yiyuan Tang Yongshu | 15 | 15 | |||||||||||||||||||||||
Lisbet Stuer-Lauridsen Marlene Thomsen | 8 | 3 | ||||||||||||||||||||||||
Lisbet Stuer-Lauridsen Marlene Thomsen | 15 | 15 | ||||||||||||||||||||||||
Linda French Erika von Heiland | 4 | 1 | ||||||||||||||||||||||||
Lisbet Stuer-Lauridsen Marlene Thomsen | 15 | 13 | 15 | |||||||||||||||||||||||
Chung Jae-hee Park Soo-yun | 8 | 15 | 9 | |||||||||||||||||||||||
Chung Jae-hee Park Soo-yun | 15 | 15 | ||||||||||||||||||||||||
Chen Li-Chin Tsai Hui-Min | 7 | 6 |
Nedre seksjon
Runde 1 | Runde 2 | Kvartfinaler | Semifinaler | |||||||||||||||||||||||
Kelly Morgan Joanne Muggeridge | 10 | 5 | ||||||||||||||||||||||||
Eline Coene Erica van den Heuvel | 15 | 15 | ||||||||||||||||||||||||
Eline Coene Erica van den Heuvel | 8 | 3 | ||||||||||||||||||||||||
Chen Ying Peng Xingyong | 15 | 15 | ||||||||||||||||||||||||
Viktorija Jevtusjenko Olena Nozdran | 2 | 15 | 1 | |||||||||||||||||||||||
Chen Ying Peng Xingyong | 15 | 11 | 15 | |||||||||||||||||||||||
Chen Ying Peng Xingyong | 6 | 15 | 5 | |||||||||||||||||||||||
4 | Helene Kirkegaard Rikke Olsen | 15 | 8 | 15 | ||||||||||||||||||||||
Kim Shin-young Kim Mee-hyang | 15 | 18 | ||||||||||||||||||||||||
Aiko Miyamura Akiko Miyamura | 12 | 13 | ||||||||||||||||||||||||
Kim Shin-young Kim Mee-hyang | 8 | 8 | ||||||||||||||||||||||||
4 | Helene Kirkegaard Rikke Olsen | 15 | 15 | |||||||||||||||||||||||
bye | ||||||||||||||||||||||||||
4 | Helene Kirkegaard Rikke Olsen | |||||||||||||||||||||||||
4 | Helene Kirkegaard Rikke Olsen | 8 | 2 | |||||||||||||||||||||||
2 | Ge Fei Gu Jun | 15 | 15 | |||||||||||||||||||||||
Tammy Jenkins Rhona Robertson | 15 | 15 | ||||||||||||||||||||||||
Si-An Deng Denyse Julien | 7 | 4 | ||||||||||||||||||||||||
Tammy Jenkins Rhona Robertson | 9 | 2 | ||||||||||||||||||||||||
Eliza Zelin Resiana | 15 | 15 | ||||||||||||||||||||||||
Eliza Zelin Resiana | 15 | 15 | ||||||||||||||||||||||||
Maria Bengtsson Margit Borg | 6 | 13 | ||||||||||||||||||||||||
Eliza Zelin Resiana | 7 | 3 | ||||||||||||||||||||||||
2 | Ge Fei Gu Jun | 15 | 15 | |||||||||||||||||||||||
Katrin Schmidt Kerstin Ubben | 15 | 15 | ||||||||||||||||||||||||
Martine de Souza Marie-Josephe Jean-Pierre | 1 | 2 | ||||||||||||||||||||||||
Katrin Schmidt Kerstin Ubben | 3 | 6 | ||||||||||||||||||||||||
2 | Ge Fei Gu Jun | 15 | 15 | |||||||||||||||||||||||
bye | ||||||||||||||||||||||||||
2 | Ge Fei Gu Jun |
Referanser
- ^ «Resultater». Arkivert fra originalen 17. april 2020. Besøkt 7. november 2019.