Liste over fotballklubber i Østerrike
Liste over fotballklubber i Østerrike inneholder østerrikske fotballklubber som er en del av seriesystemet.
- 1. Wiener Neustädter SC (andre)
- 1. FC Vöcklabruck (Regional League Central)
- Absdorf (2. Landesliga Øst)
- Amaliendorf (1. Landesliga)
- Amstetten (1. Landesliga)
- USK Anif (Regional league Vest)
- Ardagger (1. Landesliga)
- ASK Baumgarten (Regional League Øst)
- ASK Edelsthal (andre)
- ASK Köflach (Landesliga Styria)
- ASK Voitsberg (Regional League Central)
- Asperner Löwenteam (Asperner Löwenteam)
- Austria Graz (andre)
- Bad Vöslau (2. Landesliga Øst)
- FC Blau-Weiss Feldkirch (Regional League Vest)
- DFC Prag (defunct)
- DSG Union Perg (Upper Austrian League)
- Donawitzer SV Leoben (First League)
- Enzersfeld (2. Landesliga Øst)
- FAC Team für Wien (Regional League Øst)
- Favoritner AC (Viennese League)
- FC Blau-Weiss Linz (Upper Austrian League)
- FC Dynamo Meidling (Viennese 2nd group B)
- FC Gratkorn (First League)
- FC Hard (Regional League Vest)
- FC Höchst (Regional League Vest)
- FC Kärnten (First League)
- FC Kärnten Amateurs (Regional League Central)
- FC Kufstein (Regional League Vest)
- FC Lustenau 07 (First League)
- FC Red Bull Salzburg (Bundesliga)
- FC Liefering (First League)
- FC Swarovski Tirol (andre)
- FC Tirol Innsbruck (defunct)
- FC Wacker Innsbruck (defunct)
- FC Wacker Tirol (Bundesliga)
- FC Waidhofen an der Ybbs (Regional League Øst)
- FC Wels (Regional League Central)
- FC Wien (andre)
- FCK Welzenegg Amateure (Regional League Central)
- FCU Frankenfels (andre)
- ATSV Fischamend (andre)
- First Vienna FC (Regional League Øst)
- FK Austria Wien (Bundesliga)
- FK Austria Wien Amateure (First League)
- Floridsdorfer AC (andre)
- FS Elektra (andre)
- Götzendorf (2. Landesliga Øst)
- Grazer AK (Oberliga Mitte-West)
- Grazer SC (andre)
- Haitzendorf (1. Landesliga)
- Herzogenburg (1. Landesliga)
- Himberg (2. Landesliga Øst)
- Innsbrucker AC (Regional League Vest)
- Kapfenberger SV (First League)
- Kottingbrunn (1. Landesliga)
- Kremser SC (unknown)
- SV Donau Langenlebarn (2. Landesliga Øst)
- SV Langenrohr (1. Landesliga)
- LASK Linz (Bundesliga)
- Leobendorf (1. Landesliga)
- Leobersdorf (2. Landesliga Øst)
- Mistelbach (1. Landesliga)
- Neunkirchen (1. Landesliga)
- ÖMV Olympia (andre)
- Ortmann (1. Landesliga)
- Polizei Feuerwehr (Regional League Øst)
- Post SV Wien (andre)
- PSV Team Wien (unknown)
- Purkersdorf (2. Landesliga Øst)
- SK Rapid Wien Amateure (Regional League Øst)
- Retz (1. Landesliga)
- Reyersdorf (2. Landesliga Øst)
- Rot-Weiss Rankweil (Regional League Vest)
- SAK 1914 (Salzburger Liga)
- SAK Klagenfurt (Regional League Central)
- SC Austria Lustenau (First League)
- SC Austria Lustenau Amateurs (unknown)
- SK Bischofshofen (andre)
- SC Bregenz (Regional League Vest)
- SC Eisenstadt (Regional League Øst)
- SV Gloggnitz (andre)
- SC Hakoah Wien (andre)
- SC Maccabi Wien (andre)
- SC Neusiedl am See 1919 (Regional League Øst)
- SC Rheindorf Altach (Bundesliga)
- SC Ritzing (unknown)
- SC Schwanenstadt (First League)
- SC Wiener Neustadt (Bundesliga)
- SC Weiz (Regional League Central)
- SC Zwettl (Regional League Øst)
- SC-ESV Parndorf 1919 (First League)
- Schrems (1. Landesliga)
- SK Austria Kärnten (Bundesliga)
- SK Kundl (Regional League Vest)
- SK Rapid Wien (Bundesliga)
- SK St. Andrä (Regional League Central)
- SK Sturm Graz (Bundesliga)
- SK Sturm Graz Amateure (Regional League Central)
- SK Vienna Dragons (Landesliga Øst)
- SKN St. Pölten (Regional League Øst)
- Slovan HAC (andre)
- Sollenau (2. Landesliga Øst)
- SPG Axams/Götzens (Regional League Vest)
- SPG Reichenau (Regional League Vest)
- SK Schwadorf (Regional League Øst)
- SV Stockerau (1. Landesliga)
- SV Allerheiligen (Regional League Central)
- SV Austria Salzburg (andre)
- SV Bad Aussee (First League)
- FC Dornbirn 1913 (Regional League Vest)
- SV Esternberg (Upper Austrian League Vest)
- SV Feldkirchen (Regional League Central)
- SV Gmunden (Regional League Central)
- SV Grieskirchen (Regional League Central)
- SV Grödig (Regional League Vest)
- SV Hall (Regional League Vest)
- SV Horn (Regional League Øst)
- SV Mattersburg (Bundesliga)
- SV Mattersburg Amateurs (Regional League Øst)
- SV Ried (Bundesliga)
- SV Schwechat (Regional League Øst)
- SV Seekirchen 1945 (Regional League Vest)
- 1. SC Simmering (andre)
- SV Spittal an der Drau (Regional League Central)
- SV St. Veit an der Glan (andre)
- SV Stadlau (andre)
- SV Stickstoff Linz (andre)
- SV Wienerberg (Regional League Øst)
- SV Würmla (Regional League Øst)
- SV Grenzland Bleiburg (Regional League Central)
- Theresienfeld (2. Landesliga Øst)
- TSV Hartberg (Regional League Central)
- Tulln (2. Landesliga Øst)
- WSG Radenthein (andre)
- Union St. Florian (Regional League Central)
- USK Anif (Regional League Vest)
- VfB Admira Wacker Mödling (First League)
- VfB Admira Wacker Mödling II (Regional League Øst)
- VfB Hohenems (unknown)
- Vösendorf (1. Landesliga)
- Wiener AC (andre)
- Wiener AF (andre)
- Wiener Sport-Club (Regional League Øst)
- Wolkersdorf (2. Landesliga Øst)
- 1. SC Wiener Neustadt (2. Landesliga Øst)
- WSG Wattens (Regional League Vest)
- Gaflenz (2. Landesliga (Vest)
- Großriedenthal (2. Landesliga Vest)
- Hofstetten (2. Landesliga Vest)
- Karlstetten (2. Landesliga Vest)
- Mank (2. Landesliga Vest)
- Neulengbach (2. Landesliga Vest)
- Oberndorf (2. Landesliga Vest)
- Oed/Z. (2. Landesliga Vest)
- Sieghartskirchen (2. Landesliga Vest)
- Spratzern (2. Landesliga Vest)
- St. Peter (2. Landesliga Vest)
- Sturm 19 St. Pölten (2. Landesliga Vest)
- SV Waidhofen an der Thaya (2. Landesliga Vest)
- Zwentendorf (2. Landesliga Vest)
Eksterne lenker
- Liste over nasjonale klubber på national-football-teams.com
- v
- d
- r
Liste over fotballklubber
- Algerie
- Angola
- Benin
- Botswana
- Burkina Faso
- Burundi
- Djibouti
- Egypt
- Ekvatorial-Guinea
- Elfenbenskysten
- Eritrea
- Etiopia
- Gabon
- Gambia
- Ghana
- Guinea
- Guinea‑Bissau
- Kamerun
- Kapp Verde
- Kenya
- Komorene
- Den demokratiske republikken Kongo
- Republikken Kongo
- Lesotho
- Liberia
- Libya
- Madagaskar
- Malawi
- Mali
- Marokko
- Mauritania
- Mauritius
- Mosambik
- Namibia
- Niger
- Nigeria
- Rwanda
- São Tomé og Príncipe
- Senegal
- Den sentralafrikanske republikk
- Seychellene
- Sierra Leone
- Somalia
- Sudan
- Swaziland
- Sør-Afrika
- Tanzania
- Togo
- Tsjad
- Tunisia
- Uganda
- Zambia
- Zimbabwe
- Antigua og Barbuda
- Argentina
- Aruba
- Bahamas
- Barbados
- Belize
- Bermuda
- Bolivia
- Brasil
- Britiske Jomfruøyer
- Canada
- Caymanøyene
- Chile
- Colombia
- Costa Rica
- Cuba
- Dominica
- Den dominikanske republikk
- Ecuador
- El Salvador
- Grenada
- Guatemala
- Guyana
- Haiti
- Honduras
- Jamaica
- Jomfruøyene
- Mexico
- Nicaragua
- Panama
- Paraguay
- Peru
- Puerto Rico
- Saint Kitts og Nevis
- Saint Lucia
- Saint Vincent og Grenadinene
- Surinam
- Trinidad og Tobago
- Uruguay
- USA
- Venezuela
- Afghanistan
- Bahrain
- Bangladesh
- Bhutan
- Brunei
- Filippinene
- De forente arabiske emirater
- Hongkong
- India
- Indonesia
- Irak
- Iran
- Japan
- Jemen
- Jordan
- Kambodsja
- Kasakhstan
- Kina
- Kirgisistan
- Kuwait
- Laos
- Libanon
- Malaysia
- Maldivene
- Mongolia
- Myanmar
- Nepal
- Nord-Korea
- Oman
- Pakistan
- Palestina
- Qatar
- Saudi-Arabia
- Singapore
- Sri Lanka
- Syria
- Sør-Korea
- Tadsjikistan
- Taiwan
- Thailand
- Turkmenistan
- Usbekistan
- Vietnam
- Øst-Timor
- Albania
- Andorra
- Armenia
- Aserbajdsjan
- Belarus
- Belgia
- Bosnia-Hercegovina
- Bulgaria
- Danmark
- Estland
- Finland
- Frankrike
- Georgia
- Hellas
- Irland
- Island
- Israel
- Italia
- Kroatia
- Kypros
- Latvia
- Liechtenstein
- Litauen
- Luxembourg
- Makedonia
- Malta
- Moldova
- Monaco
- Montenegro
- Nederland
- Norge
- Polen
- Portugal
- Romania
- Russland
- San Marino
- Serbia
- Slovakia
- Slovenia
- Spania
- Storbritannia
- Sveits
- Sverige
- Tsjekkia
- Tyrkia
- Tyskland
- Ukraina
- Ungarn
- Østerrike
- Amerikansk Samoa
- Australia
- Cookøyene
- Fiji
- Guam
- Kiribati
- Marshalløyene
- Nauru
- New Zealand
- Palau
- Papua Ny-Guinea
- Salomonøyene
- Samoa
- Tonga
- Tuvalu
- Vanuatu