NM i fotball for kvinner 1983
Norgesmestre 1983: BUL |
Marit Furuli, Ingunn Olsen, Ingalill Bartlett, Marit Kne, Ingrid Dagestad, Astrid Kristiansen, Aud Tove Kne, Hanne Fosse, Mona Ringkilen, Aase Bjørg Strande, Mariann Mortensen, Anita Jørgensen, Hilde Johansen, Toril Jarl Johansen, Ann Kristin Bergskaug. |
Norgesmesterskapet i fotball for kvinner 1983 er en norsk fotballturnering. Det var det sjette offisielle norgesmesterskapet i fotball for kvinner. Bondeungdomslaget ble norgesmestre etter å ha slått Sprint-Jeløy i finalen.
Gruppene
De tre første rundene ble spilt i form av 8 miniturneringer. Gruppevinnerne møttes til kvartfinale. 1. runde ble spilt 20. august, 2. og 3. runde 21. august.
Gruppe 1
I Bøler, Oslo.
- Sprint-Jeløy – Manglerud/Star 6-0
- Vinn – Høland 1-0
- Bøler – Gresvik 5-0
- Fossum – Nesodden 2-1
- Bøler – Fossum (Skien) 1-1, 3-1 på straffer.
- Sprint-Jeløy – Vinn 8-0
- Sprint-Jeløy – Bøler 4-0
Gruppe 2
Gruppe 3
I Moelv.
- Søre Osen – Moelven 1-1, 5-2 på straffer
- Nybergsund – Brumunddal 6-0
- Engerdal – Asker 1-3
- Vind w.o.
- Søre Osen – Nybergsund 0-4
- Vind – Asker 0-9
- Asker – Nybergsund 7-0
Gruppe 4
- Drangedal – Mandalskameratene 2-2, Mandalskameratene videre på straffer.
- Radar – Skidar 9-1
- BUL w.o.
- Vindbjart w.o.
- BUL – Vindbjart 5-0
- Radar – Mandalskameratene 1-0
- BUL – Radar 2-0
Gruppe 5
I Bergen.
- Sandviken – Rubbestadneset 9-0
- Viking – Fyllingen 6-1
- Nymark – Skjold 4-0
- Vard – Samnanger 2-1
- Viking – Sandviken 1-1, 3-0 på straffer.
- Nymark – Vard 0-0, 3-1 på straffer.
- Nymark – Viking 5-1
Gruppe 6
I Rindal.
- Troll – Spjelkavik 5-0
- Sunndal – Hareid 6-1
- Tolga – Florø 3-0
- Molde – Oppdal 5-1
- Molde – Tolga 2-2, 4-3 str.
- Troll – Sunndal 1-0
- Troll – Molde 8-2
Gruppe 7
I Verdal.
- Trondheims-Ørn – Røros 5-0
- Verdal – Rissa 11-1
- Nessegutten w.o.
- Gruben w.o.
- Verdal – Nessegutten 4-0
- Trondheims-Ørn – Gruben 6-1
- Verdal – Trondheims-Ørn 0-4
Gruppe 8
I Tromsø.
- Ulfstind – Trondenes 1-2
- Sørreisa – Sortland 4-0
- Grand – Bossekop 0-3
- Skarp w.o.
- Sørreisa – Bossekop 2-3
- Skarp – Trondenes 3-1
- Skarp – Bossekop 0-0, 2-0 på straffer.
Kvartfinale
3. september | ||||
Trondheims-Ørn | 3–4 | Troll | Tilskuere: Dommer: | |
3. september | ||||
Asker | 1-1, 6-7 str. | BUL | Tilskuere: Dommer: | |
3. september | ||||
Setskog | 0–5 | Sprint-Jeløy | Tilskuere: Dommer: | |
5. september | ||||
Nymark | 5–0 | Skarp | Tilskuere: Dommer: | |
Semifinale
19. september | ||||
BUL | 4–0 | Nymark | Voldsløkka Stadion Tilskuere: 100 Dommer: | |
Anita Jørgensen 3' Åse Bjørg Strande 11', 79' Astrid Kristiansen 54' | ||||
19. september | ||||
Sprint-Jeløy | 3-1 | Troll | Bellevue Stadion Tilskuere: 286 Dommer: | |
1-0 Ingvild Johansen 14' Liv Strædet 50' Heidi Støre 75' | Eli Landsem 67' | |||
Finale
Finalen ble spilt på Bislett Stadion:
10. oktober 1982 | ||||
BUL | 2-1 | Sprint-Jeløy | Bislett Stadion Tilskuere: 408 Dommer: | |
Astrid Kristiansen 39' Mona Ringkilen 79' | Lene Olsen 69' | |||
Eksterne lenker
- Stein Langørgens hjemmeside (engelsk)