Tony Award za najbolju predstavu
Tony Award za najbolju predstavu (en: Tony Award for Best Play) dodeljuje se godišnje od 1948. godine. Nagradu primaju autor, odnosno autorka predstave, kao i producenti.
1940-e
- 1948 Mister Roberts
- 1949 Death of a Salesman
1950-e
- 1950 The Cocktail Party
- 1951 The Rose Tattoo
- 1952 The Fourposter
- 1953 The Crucible
- 1954 The Teahouse of the August Moon
- 1955 The Desperate Hours
- 1956 The Diary of Anne Frank
- Bus Stop
- Cat on a Hot Tin Roof
- Tiger at the Gates
- The Chalk Garden
- 1957 Long Day's Journey Into Night
- Separate Tables
- The Potting Shed
- The Waltz of the Toreadors
- 1958 Sunrise at Campobello
- The Rope Dancers
- Two For The Seesaw
- Time Remembered
- The Dark at the Top of the Stairs
- Look Back in Anger
- Look Homeward, Angel
- Romanoff and Juliet
- 1959 J.B.
- A Touch of the Poet
- Epitaph for George Dillon
- The Disenchanted
- The Visit
1960-e
- 1960 The Miracle Worker
- A Raisin in the Sun
- The Best Man
- The Tenth Man
- Toys in the Attic
- 1961 Becket
- All the Way Home
- The Devil's Advocate
- The Hostage
- 1962 A Man for All Seasons
- Gideon
- The Caretaker
- The Night of the Iguana
- 1963 Who's Afraid of Virginia Woolf?
- A Thousand Clowns
- Mother Courage and Her Children
- Tchin-Tchin
- 1964 Luther
- The Ballad of the Sad Café
- Barefoot in the Park
- Dylan
- 1965 The Subject Was Roses
- Luv
- The Odd Couple
- Tiny Alice
- 1966 Marat/Sade
- Inadmissible Evidence
- Philadelphia, Here I Come!
- The Right Honourable Gentleman
- 1967 The Homecoming
- A Delicate Balance
- Black Comedy
- The Killing of Sister George
- 1968 Rosencrantz & Guildenstern Are Dead
- A Day in the Death of Joe Egg
- Plaza Suite
- The Price
- 1969 The Great White Hope
- Hadrian VII
- Lovers
- The Man in the Glass Booth
1970-e
- 1970 Borstal Boy
- Child's Play
- Indians
- The Last of the Red Hot Lovers
- 1971 Sleuth
- Home
- The Philanthropist
- Story Theatre
- 1972 Sticks and Bones
- Old Times
- The Prisoner of Second Avenue
- Vivat! Vivat! Regina!
- 1973 That Championship Season
- Butley
- The Changing Room
- The Sunshine Boys
- 1974 The River Niger
- Boom Boom Room
- The Au Pair Man
- Ulysses in Nighttown
- 1975 Equus
- Same Time, Next Year
- Seascape
- Short Eyes
- Sizwe Banzi is Dead and The Island
- The National Health
- 1976 Travesties
- The First Breeze of Summer
- Knock Knock
- Lamppost Reunion
- 1977 The Shadow Box
- For Colored Girls Who Have Considered Suicide When the Rainbow Is Enuf
- Otherwise Engaged
- Streamers
- 1978 Da
- Chapter Two
- Deathtrap
- The Gin Game
- 1979 The Elephant Man
- Bedroom Farce
- Whose Life Is It Anyway?
- Wings
1980-e
- 1980 Children of a Lesser God
- Bent
- Home
- Talley's Folly
- 1981 Amadeus
- A Lesson From Aloes
- A Life
- Fifth of July
- 1982 The Life and Adventures of Nicholas Nickleby
- Crimes of the Heart
- The Dresser
- Master Harold...and the Boys
- 1983 Torch Song Trilogy
- Angels Fall
- Night, Mother
- Plenty
- 1984 The Real Thing
- Glengarry Glen Ross
- Noises Off
- Play Memory
- 1985 Biloxi Blues
- As Is
- Hurlyburly
- Ma Rainey's Black Bottom
- 1986 I'm Not Rappaport
- Benefactors
- Blood Knot
- The House of Blue Leaves
- 1987 Fences
- Broadway Bound
- Coastal Disturbances
- Les Liaisons Dangereuses
- 1988 M. Butterfly
- A Walk in the Woods
- Joe Turner's Come and Gone
- Speed-the-Plow
- 1989 The Heidi Chronicles
- Largely New York
- Lend Me a Tenor
- Shirley Valentine
1990-e
- 1990 The Grapes of Wrath
- Lettice and Lovage
- Prelude to a Kiss
- The Piano Lesson
- 1991 Lost in Yonkers
- Our Country's Good
- Shadowlands
- Six Degrees of Separation
- 1992 Dancing at Lughnasa
- Four Baboons Adoring the Sun
- Two Shakespearean Actors
- Two Trains Running
- 1993 Angels in America: Millennium Approaches
- The Sisters Rosensweig
- Someone Who'll Watch Over Me
- The Song of Jacob Zulu
- 1994 Angels in America: Perestroika
- Broken Glass
- The Kentucky Cycle
- Twilight: Los Angeles, 1992
- 1995 Love! Valour! Compassion!
- Arcadia
- Having Our Say
- Indiscretions
- 1996 Master Class
- Buried Child
- Racing Demon
- Seven Guitars
- 1997 The Last Night of Ballyhoo
- Skylight
- Stanley
- The Young Man From Atlanta
- 1998 'Art'
- Freak
- Golden Child
- The Beauty Queen of Leenane
- 1999 Side Man
- Closer
- The Lonesome West
- Not About Nightingales
2000-e
- 2000 Copenhagen
- Dirty Blonde
- The Ride Down Mt. Morgan
- True West
- 2001 Proof
- The Invention of Love
- King Hedley II
- The Tale of the Allergist's Wife
- 2002 Edward Albee's The Goat, or, Who is Sylvia?
- Fortune's Fool
- Metamorphoses
- Topdog/Underdog
- 2003 Take Me Out
- Enchanted April
- Say Goodnight, Gracie
- Vincent in Brixton
- 2004 I Am My Own Wife
- Anna in the Tropics
- Frozen
- The Retreat from Moscow
- 2005 Doubt
- Democracy
- Gem of the Ocean
- The Pillowman
- 2006 The History Boys
- The Lieutenant of Inishmore
- Rabbit Hole
- Shining City
- 2007 The Coast of Utopia
- Frost/Nixon
- The Little Dog Laughed
- Radio Golf
- 2008: August: Osage County
- Rock 'n' Roll
- The Seafarer
- The 39 Steps
- 2009: God of Carnage
- 33 Variations
- Dividing the Estate
- reasons to be pretty
2010-e
- 2010: Red
- In the Next Room (or The Vibrator Play)
- Next Fall
- Time Stands Still
- 2011: War Horse
- Good People
- Jerusalem
- The Motherfucker with the Hat
- 2012: Clybourne Park
- Other Desert Cities
- Peter and the Starcatcher
- Venus in Fur
- 2013: Vanya and Sonia and Masha and Spike
- The Assembled Parties
- Lucky Guy
- The Testament of Mary
- 2014: All the Way
- Act One
- Casa Valentina
- Mothers and Sons
- Outside Mullingar
- p
- r
- u
- Najbolja predstava
- Najbolja režija predstave
- Najbolji glavni glumac u predstavi
- Najbolja glavna glumica u predstavi
- Najbolji sporedni glumac u predstavi
- Najbolja sporedna glumica u predstavi
- Najbolja kostimografija u predstavi
- Najbolji dizajn svjetla u predstavi
- Najbolja nova postava predstave
- Najbolja scenografija u predstavi
- Najbolji dizajn zvuka u predstavi
- Najbolji mjuzikl
- Najbolja režija mjuzikla
- Najbolji glavni glumac u mjuziklu
- Najbolja glavna glumica u mjuziklu
- Najbolji sporedni glumac u mjuziklu
- Najbolja sporedna glumica u mjuziklu
- Najbolji scenario za mjuzikl
- Najbolja koreografija
- Najbolja kostimografija u mjuziklu
- Najbolji dizajn svjetla u mjuziklu
- Najbolja orkestracija
- Najbolja originalna muzika
- Najbolja nova postava mjuzikla
- Najbolja scenografija u mjuziklu
- Najbolji dizajn zvuka u mjuziklu
- Tony Award za regionalni teatar
- Specijalna nagrada Tony
- Priznanje Tony za izvrsnost u teatru
- Nagrada Isabelle Stevenson
- Najbolji autor
- Najbolji dirigent i muzički režiser
- Najbolja režija
- Najbolja nova postava
- Najbolji specijalni teatarski događaj
- Najbolji teatarski tehničar
- 1947
- 1948
- 1949
- 1950
- 1951
- 1952
- 1953
- 1954
- 1955
- 1956
- 1957
- 1958
- 1959
- 1960
- 1961
- 1962
- 1963
- 1964
- 1965
- 1966
- 1967
- 1968
- 1969
- 1970
- 1971
- 1972
- 1973
- 1974
- 1975
- 1976
- 1977
- 1978
- 1979
- 1980
- 1981
- 1982
- 1983
- 1984
- 1985
- 1986
- 1987
- 1988
- 1989
- 1990
- 1991
- 1992
- 1993
- 1994
- 1995
- 1996
- 1997
- 1998
- 1999
- 2000
- 2001
- 2002
- 2003
- 2004
- 2005
- 2006
- 2007
- 2008
- 2009
- 2010
- 2011
- 2012
- 2013
- 2014
- 2015
- 2016
- 2017
- 2018
- Lista osoba koje su osvojile nagrade Emmy, Grammy, Oscar i Tony