38. İstanbul Maratonu İstanbul'da spor , Türkiye'nin İstanbul ilinin spor tarihçesini, spor kulüplerini, önemli spor tesislerini konu almaktadır.
İstanbul'un futbol, basketbol, voleybol, hentbol gibi farklı branşlarda faaliyet gösteren spor takımları vardır.
Bizans ve Roma dönemlerinden beri birçok spor faaliyetine ev sahipliği yapan İstanbul; günümüzde futbol, basketbol, voleybol, hentbol ve çeşitli motor ve spor yarışlarına ev sahipliği yapar. Türkiye liglerinin üç büyüğü olarak adlandırılan Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray'ın antrenman ve maç sahaları da burada bulunmaktadır.[1] [2]
Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena , Atatürk Olimpiyat Stadyumu ve Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadyumu UEFA'nın beş yıldızlı stadyumları arasındadır. Atatürk Olimpiyat Stadyumu, 2005 Şampiyonlar Ligi finaline,[3] Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadyumu ise 2009 UEFA Kupası finaline ev sahipliği yapmıştır.
Dünyanın en büyük spor organizasyonlarından biri olan Formula 1 yarışlarına 2005 ila 2011 tarihleri arasına kadar ev sahipliği yapmıştır ve 2012 Grand Prix takviminden çıkarılmıştır. İstanbul Park Pisti, toplam 2 milyon 215 bin m²'lik bir alanı kaplamaktadır.[4]
Türkiye'nin en önemli hipodromu olan Veliefendi Hipodromu kentteki önemli yarışlara ev sahipliği yapmaktadır.
2023-24 Sezonu Futbol Lig takımları (2023-24) 2022-23 sezonunda İstanbul'da futbolda 20 profesyonel takım (8 F Süper L. , 3 F 1. Lig, 3 F 2. Lig ve 6 F 3. Lig) TFF liglerinde yer almıştır. F Süper Lig 'de Galatasaray şampiyon olmuş, Ümraniyespor küme düşmüştür. Pendikspor Süper Lig'e, Silivrispor , Sultanbeyli Belediyespor ve İstanbul Sinop Spor 3. Lig'e yükselmişlerdir.
İstanbul'un Türkiye liglerindeki kulüpleri (futbol) İlçesi Takımın Adı Branşı 2022-2023 Sezonu 2022-2023 Sezonu Ligi Sezon sonu Ligi Sezon sonu Kağıthane Galatasaray Futbol F Süper L. Şampiyon F Süper L. Lig Şampiyonu Kadıköy Fenerbahçe Futbol F Süper L. Lig 2/19 F Süper L. Lig 2/20 Başakşehir İstanbul Başakşehir Futbol F Süper L. Lig 5/19 F Süper L. Lig 4/20 Beyoğlu Kasımpaşa Futbol F Süper L. Lig 10/19 F Süper L. Lig 5/20 Beşiktaş Beşiktaş Futbol F Süper L. Lig 3/19 F Süper L. Lig 6/20-T.Kupa Şamp . Fatih Fatih Karagümrük Futbol F Süper L. Lig 7/19 F Süper L. 1. Lig'e düştü Pendik Pendikspor Futbol F 1. Lig Süper Lig'e çıktı F Süper L. 1. Lig'e düştü Büyükçekmece İstanbulspor Futbol F Süper L. Lig 15/19 F Süper L. 1. Lig'e düştü Ümraniye Ümraniyespor Futbol F Süper L. 1. Lig'e düştü F 1. Lig Lig 11/18 Eyüpsultan Eyüpspor Futbol F 1. Lig Lig 5/19 F 1. Lig Süper Lig'e çıktı Tuzla Tuzlaspor Futbol F 1. Lig Lig 14/19 F 1. Lig 2. Lig'e düştü Esenler Esenler Erokspor Futbol F 2. Lig Lig 7/39 F 2. Lig 1. Lig'e çıktı Arnavutköy Arnavutköy Bld.spor Futbol F 2. Lig Grup 13/19 F 2. Lig Grup 13/19 Sarıyer Sarıyer Futbol F 2. Lig Grup 15/20 F 2. Lig Grup 14/19 Beyoğlu Beyoğlu Yeni Çarşı Futbol F 3. Lig 2. Lig'e çıktı F 2. Lig Grup 7/19 Çatalca Çatalcaspor Futbol F 3. Lig Grup 8/18 F 3. Lig BAL'a düştü Büyükçekmece Tepecikspor Futbol F 3. Lig Grup 10/18 F 3. Lig Grup 7/15 Kartal Bulvarspor Futbol F 3. Lig Grup 8/17 F 3. Lig Grup 10/15 Silivri Silivrispor Futbol BAL 3. Lig'e çıktı F 3. Lig Grup 3/15 Sultanbeyli Sultanbeyli Bld.spor Futbol BAL 3. Lig'e çıktı F 3. Lig BAL'a düştü Küçükçekmece Küçükçekmece Sinop SK Futbol BAL 3. Lig'e çıktı F 3. Lig Grup 8/15 Bayrampaşa Bayrampaşa Futbol F 3. Lig BAL'a düştü BAL Grup 14/16 Şile Şile Yıldızspor Futbol F 3. Lig BAL'a düştü BAL Grup 9/16 Fatih Vefa SK Futbol BAL Grup 8/14-direkt/kaldı BAL Küme düştü Üsküdar Beylerbeyi 1911 FK Futbol BAL Grup 4/14-direkt/kaldı BAL Grup 5/16 Ümraniye İnkılap Spor K. Futbol 2021-22/yeniden BAL Grup 4/16 Eyüpsultan Alibeyköyspor Futbol 2021-22/yeniden BAL Grup 8/16 Maltepe Maltepespor Futbol 2021-22/yeniden BAL Grup 3/16 Fatih Haliç Spor Futbol BAL Grup 7/14-direkt/kaldı BAL Küme düştü Kartal Kartal Sportif A.Ş. Futbol BAL Grup 5/14-direkt/kaldı BAL Grup 12/16 Şişli Nişantaşıspor Futbol BAL Grup 5/14 BAL Grup 6/16 Beylikdüzü Beylikdüzüspor Futbol BAL Grup 8/14 BAL Grup 2/16 Fatih Feriköy SK Futbol BAL Grup 4/14 BAL Grup 7/15 Beykoz Beykoz İshaklı Spor F.A.Ş Futbol Yerel/alındı BAL 3. Lig'e çıktı Küçükçekmece Küçükçekmece Sportif F. Futbol Yerel/alındı BAL Grup 7/16 Küçükçekmece İFA Futbol Yerel/alındı BAL Grup 3/15 Sarıyer Sarıyer Yenimahallespor Futbol Yerel/alındı BAL Grup 10/16 Maltepe İstanbul Anadolu FY Futbol Yerel/alındı BAL Grup 11/16 Küçükçekmece Yeni Ufukspor Futbol Yerel/alındı BAL Grup 13/16 Ataşehir Taçspor Futbol Yerel/alındı BAL Grup 4/15 Bahçelievler Bahçelievler Spor Futbol BAL Grup 7/14-direkt/kaldı katılmadı Bayrampaşa Bayrampaşa Teknik Spor Futbol BAL Grup 9/14-direkt/kaldı katılmadı Sancaktepe Sancaktepe Futbol BAL Grup 10/14-direkt/kaldı katılmadı Bağcılar Bağcılar Spor K. Futbol BAL Grup 7/14-direkt/kaldı katılmadı Büyükçekmece Mimaroba Spor Futbol BAL Grup 5/14-direkt/kaldı katılmadı Çekmeköy Modafen Futbol BAL küme düştü xx Sultangazi Sultangazispor Futbol BAL Grup 8/14-iliçi/düştü xx Beşiktaş Ortaköy SK Futbol BAL Grup 12/14-iliçi/düştü xx Beşiktaş Kuruçeşme Spor Futbol BAL küme düştü xx Beykoz Kavacık Spor Futbol BAL Grup 11/14-iliçi/düştü xx Kağıthane İstanbul Bayburt Spor Futbol BAL küme düştü xx Sultangazi Gazi Mahallesi Spor Futbol BAL Grup 11/14-iliçi/düştü xx Bakırköy Osmaniye İstiklalspor Futbol BAL Grup 10/14-iliçi/düştü xx Fatih Cankurtaran Spor Futbol BAL Grup 6/14-iliçi/düştü xx Şişli Kuştepe Spor Futbol BAL Grup 2/14-iliçi/düştü xx Pendik Pendik Engelliler SK Ampute F. AF.Süper L. Lig 5/14 Ampute F. Lig 3/12 Şişli Şişli Yeditepe Engelliler SK Ampute F. AF.Süper L. Lig 9/14 Ampute F. 2. Lig'e düştü Bağcılar Bağcılar Ampute Futbol SK Ampute F. AF.Süper L. Lig 11/14 katılmadı xx Beşiktaş Beşiktaş Futbol K. FK Süper Lig Grup 4/9 FK Süper Lig Lig 4/16 Küçükçekmece Galatasaray Futbol K. FK Süper Lig Lig 3/19 FK Süper Lig Şampiyon Kadıköy Fenerbahçe Futbol K. FK Süper Lig Lig 2/19 FK Süper Lig Lig 3/16 Fatih Fatih Karagümrük Futbol K. FK Süper Lig Grup 2/9 FK Süper Lig Lig 7/16 Fatih Fatih Vatanspor Futbol K. FK Süper Lig Grup 3/9 FK Süper Lig Lig 12/16 Ataşehir Ataşehir Belediyespor Futbol K. FK Süper Lig Grup 6/10 FK Süper Lig 1. Lig'e düştü Pendik Pendik Çamlık Spor Futbol K. FK 1. Lig FKS Lig'e çıktı FK Süper Lig Lig 5/16 Sarıyer Kireçburnu SK Futbol K. FK Süper Lig küme düştü FK 1. Lig Grup 5/8 Ümraniye Dudulluspor Futbol K. FK Süper Lig küme düştü FK 1. Lig Grup 4/9 Bağcılar Bağcılar Evren SK Futbol K. FK 1. Lig Lig 5/13 FK 1. Lig Grup 7/9 Zeytinburnu Telsizler Kulübü Futbol K. FK 2. Lig 1. Lig'e çıktı FK 1. Lig Grup 4/9 Çatalca Çatalca Belediyespor Futbol K FK 2. Lig 1. Lig'e çıktı FK 1. Lig Lig 5/17 Küçükçekmece Akdeniz Spor Futbol K. FK 2. Lig Lig 8/20 FK 2. Lig 3. Lig'e düştü Tuzla Tuzla Sahilspor Futbol K. FK 2. Lig Grup 5/7 FK 2. Lig Grup 4/8 Bakırköy Bakırköy Yenimahallespor Futbol K FK 3. Lig Lig 6/89/Play-in-çıktı FK 2. Lig Grup 3/8 Pendik Pendik Güvenspor Futbol K FK 3. Lig 2. Lig'e çıktı FK 2. Lig Grup 7/8 Sancaktepe Sancaktepe Belediye GS Futbol K FK 3. Lig Lig 11/89/Play-in-çıktı FK 2. Lig Lig 5/31 Sarıyer Sarıyer Belediyespor Futbol K FK 3. Lig Grup 3/5 FK 3. Lig Grup 3/7 Esenyurt Esenyurt Kartalspor Futbol K FK 3. Lig Grup 5/5 FK 3. Lig Grup 6/7 Beykoz Rüzgarlıbahçe İ.Y. Futbol K FK 3. Lig Lig 11/89 FK 3. Lig Grup 7/8 Beşiktaş Y.Levent Konaklar S. Futbol K FK 3. Lig Grup 4/5 FK 3. Lig Grup 5/7 Bakırköy Bakırköy Gençlik Futbol K FK 3. Lig Grup 4/5 FK 3. Lig Grup 6/7 Bahçelievler Aile ve Sosyal Politikalar GSK Futbol K FK 3. Lig Grup 2/5 FK 3. Lig Grup 4/7 Büyükçekmece Karadeniz İdmanocağı Spor Futbol K FK 3. Lig Grup 3/5 FK 3. Lig Grup 5/7 Avcılar Avcılar Cihangir Spor Futbol K Yerel/alındı FK 3. Lig Grup 3/7 Bağcılar Bağcılar Spor Futbol K Yerel/alındı FK 3. Lig Lig 5/112 Bayrampaşa Yenidoğan Spor Futbol K Yerel/alındı FK 3. Lig Grup 2/7 Gaziosmanpaşa Küçükköy Spor Futbol K Yerel/alındı FK 3. Lig Lig 9/112 Maltepe Tunç Spor Futbol K Yerel/alındı FK 3. Lig Grup 3/8 Sancaktepe Yenidoğan Spor Futbol K Yerel/alındı FK 3. Lig Lig 9/112 Sarıyer Sarıyer Maden Gençlik Futbol K Yerel/alındı FK 3. Lig Yerel Lig Ümraniye İstanbul Mesudiye Spor Futbol K Yerel/alındı FK 3. Lig Yerel Lig Üsküdar Üsküdar Anadolu Spor Futbol K Yerel/alındı FK 3. Lig 2. Lig'e çıktı çekmeköy Nişantepe Futbol K Yerel/alındı FK 3. Lig Grup 4/8 Fatih Vefaspor Futbol K FK 3. Lig Grup 5/5 katılmadı xx Sarıyer Sarıyer Maden GSK Futbol K katılmadı xx Eyüpsultan Kemer FK Futbol K. katılmadı xx
Türkiye Kupaları (2023-24) F Türkiye Kupası 'na, 1 takım 1.turda, 8 takım 2.turda, takım 3.turda, takım 4.turda yer almaktadır.
2023-24 Futbol Türkiye Kupası maçları Takım Branş Lig Kupa Tur Rakip Sonuç Sultanbeyli Bld.spor Futbol F 3. Lig F Türkiye Kp 1.tur K.çekmece Sinopsor F 3. Lig 1-3(U) Elendi K.çekmece Sinopsor Futbol F 3. Lig F Türkiye Kp 1.tur Sultanbeyli Belediyespor F 3. Lig 3-1 (U) 2.turda 2.tur Muş 1984 Muşspor F 3. Lig 0-2 Elendi B.Ç.Tepecikspor Futbol F 3. Lig F Türkiye Kp 1.tur Çatalcaspor F 3. Lig 1-0 2.turda 2.tur Diyarbekirspor F 2. Lig 0-4 Elendi Çatalcaspor Futbol F 3. Lig F Türkiye Kp 1.tur B.Tepecikspor F 3. Lig 0-1 Elendi Silivrispor Futbol F 3. Lig F Türkiye Kp 1.tur Ergene Velimeşespor F 3. Lig 2-0 2.turda 2.tur Arnavutköy Belediyespor F 2. Lig 3-6 Elendi Bulvarspor Futbol F 3. Lig F Türkiye Kp 2.tur Karabük İdmanyurdu F 3. Lig 3-4 (U) Elendi Sarıyer Futbol F 2. Lig F Türkiye Kp 2.tur Karabük İdmanyurdu F 3. Lig 2-1 3.turda 3.tur Hatayspor F Süper L. 0-2 Elendi Arnavutköy Bld.spor Futbol F 2. Lig F Türkiye Kp 2.tur Silivrispor F 3. Lig 6-3 3.turda 3.tur Gölcükspor BAL 2-1 4.turda 4.tur Sivasspor F Süper L. 1-2 Elendi Beyoğlu Yeni Çarşı Futbol F 3. Lig F Türkiye Kp 3.tur Giresunspor F 1. Lig 2-1 (P) 4.turda 4.tur Konyaspor F Süper L. 0-3 Elendi İstanbulspor Futbol F Süper L. F Türkiye Kp 3.tur Kepezspor F 3. Lig 2-3 (U) Elendi Tuzlaspor Futbol F 1. Lig F Türkiye Kp 3.tur Çankaya SK F 3. Lig 1-2 Elendi Esenler Erokspor Futbol F 2. Lig F Türkiye Kp 4.tur Adanaspor A.Ş. F 1. Lig 0-2 Elendi Pendikspor Futbol F Süper L. F Türkiye Kp 4.tur Isparta 32 Spor F 2. Lig 5-3 5.turda 5.tur Antalyaspor F Süper L. 1-2 Elendi Ümraniyespor Futbol F 1. Lig F Türkiye Kp 3.tur Orduspor 1967 F 3. Lig 5-1 4.turda 4.tur Çankaya Spor K. F 3. Lig 2-1 5.turda 5.tur Galatasaray F Süper L. 1-4 Elendi Eyüpspor Futbol F 1. Lig F Türkiye Kp 4.tur Ankara Demirspor F 2. Lig 3-1 5.turda 5.tur Beşiktaş F Süper L. 0-4 Elendi Kasımpaşa Futbol F Süper L. F Türkiye Kp 3.tur 68 Aksaray Belediyespor F 2. Lig 3-0 4.turda 4.tur Kırşehir Futbol SK F 2. Lig 4-1 5.turda 5.tur Bandırmaspor F 1. Lig 0-1 Elendi İstanbul Başakşehir Futbol F Süper L. F Türkiye Kp 4.tur Şanlıurfaspor F 1. Lig 2-0 5.turda 5.tur Boluspor F 1. Lig 1-0 Son 16 Son 16 Atakaş Hatayspor F Süper L. 4-3 (P) Çeyrek f. Çeyrek f. Trabzonspor F Süper L 0-1 Elendi Fenerbahçe Futbol F Süper L. F Türkiye Kp 5.tur Adanaspor F 1. Lig 6-0 Son 16 Son 16 Gaziantep FK A.Ş. F Süper L. 2-0 Çeyrek f. Çeyrek f.. MKE Ankaragücü F Süper L 0-3 Elendi Galatasaray Futbol F Süper L. F Türkiye Kp 5.tur Ümraniyespor F 1. Lig 4-1 Son 16 Son 16 Bandırma Spor F 1. Lig 4-2 Çeyrek f. Çeyrek f.. Fatih Karagümrük F Süper L 0-2 Elendi Fatih Karagümrük Futbol F Süper L. F Türkiye Kp 4.tur Belediye Derince Spor F 2. Lig 3-1 5.turda 5.tur Kırklarelispor F 2. Lig 2-0 Son 16 Son 16 Yılport Samsunspor F Süper L. 2-1 Çeyrek f. Çeyrek f. Galatasaray F Süper L 2-0 Yarı final Yarı final Trabzonspor F Süper L 0-4 Kupa 3.sü Beşiktaş Futbol F Süper L. F Türkiye Kp 6.tur Eyüpspor F 1. Lig 4-0 Son 16 Son 16 Antalyaspor F Süper L. 2-1 Çeyrek f. Çeyrek f. Konyaspor F Süper L 2-0 Yarı final Yarı final MKE Ankaragücü F Süper L 1-0 final Final Trabzonspor F Süper L 3-2 Şampiyon
Avrupa Kupaları (2023-24) Galatasary, UEFA Şampiyonlar Ligi 'ne, Fenerbahçe ve Beşiktaş UEFA Konferans Ligi 'ne 2. Eleme turundan katılmış ve gruplara kalmışlardır.
Basketbol Lig Takımları (2023-24) 2022-23 sezonunda İstanbul basketbol takımlarından 11'i süper liglerde, 5'i 1. Liglerde, 13'ü de 2. Ligde, 5 takım da Tekerlekli Sandalye Basketbol süper liginde yer almıştır.BSL 'de, KBSL 'de Fenerbahçe şampiyon olmuştur.
2022-23 sezonunda İstanbul basketbol takımlarından 11'i süper liglerde, 5'i 1. Liglerde, 13'ü de 2. Ligde, 5 takım da Tekerlekli Sandalye Basketbol süper liginde yer almıştır.BSL 'de, KBSL 'de Fenerbahçe şampiyon olmuştur.
İstanbul'un Türkiye liglerindeki kulüpleri (basketbol) İlçesi Takımın Adı Branşı 2022-2023 Sezonu 2023-2024 Sezonu Ligi Sezon başı Ligi Sezon başı Kadıköy Fenerbahçe Basket E. BSL Lig 3/16 BSL Şampiyon Bahçelievler Anadolu Efes Basket E. BSL Şampiyon BSL Lig 2/16' Beşiktaş Beşiktaş Basket E. BSL Lig 16/16 BSL Lig 3/16 Kağıthane Galatasaray Basket E. BSL Lig 8/16 BSL Lig 5/16 Büyükçekmece Büyükçekmece Basketbol Basket E. BSL Lig 10/16 BSL Lig 10/16 Başakşehir Bahçeşehir Koleji Basket E. BSL Lig 9/16 BSL Lig 13/16 Sarıyer Darüşşafaka Basket E. BSL Lig 6/16 BSL Lig 14/16 Kadıköy Fenerbahçe Basket K. KBSL Şampiyon KBSL Şampiyon Kağıthane Galatasaray Basket K. KBSL Lig 3/14 KBSL Lig 3/15 Beşiktaş Beşiktaş Basket K. KBSL Lig 7/14 KBSL Lig 3/15 Ataşehir Emlak Konut SK Basket K. KBSL Lig 5/14 KBSL Lig 10/15 Sultangazi Sigortam.net Basket E. TBL Lig 5/16 TBL Lig 3/18 Ataşehir Fenerbahçe Koleji Basket E. TBL Lig 10/16 TBL Lig 6/18 Kadıköy Harem Spor Basket E. TBL Lig 9/16 TBL Lig 14/18 Esenler Esenler Erok SK Basket E. TB2L Lig 3/39-alındı TBL Lig 12/18 Kadıköy Fenerbahçe Gelişim Basket K. TKBL Lig 6/16 TKBL Lig 10/16 Ataköy Emlak Konut Gelişim Basket K. TKBL Lig 13/16 TKBL Lig 9/16 Bahçelievler Boğaziçi Basketbol (Uludağ) Basket K. TKBL Lig 9/16 TKBL KBBL'e düştü Beylikdüzü İstanbul Efendileri Basket E. TB2L Lig 3/39 TB2L Gr 3/8-Son 16 Beylikdüzü Beylikdüzü Basket Basket E. TB2L Grup 3/9 TB2L Grup 4/8 Sultangazi İstanbul İBB Spor Basket E. TB2L Grup 4/9 TB2L Grup 3/8 Şişli Teşvikiye SK Basket E. TB2L Grup 8/10 TB2L Gr 3/8-Son 16 Üsküdar Üsküdar Belediyespor Basket E. TB2L Son 16/39 TB2L Gr 5/8-Son 16 Şişli İstanbul Basket (İTÜ) Basket E. TB2L Grup 6/10 TB2L Grup 5/8 Fatih Vefa Spor Basket E. TB2L Grup 8/10 TB2L Grup 8/8 Bahçelievler Cedi Osman Basketbol SK Basket E. TB2L Son 8/39 TB2L Lig 3/32 Beşiktaş İstanbul Anka Spor Basket E. TB2L Son 8/39 TB2L Grup 5/8 Kadıköy High Touch HT Basket E. TB2L Grup 8/10 TB2L Lig 5/32 Güngören Haznedar Doruk SK Basket E. EBBL TB2L'ye Çıktı TB2L küme düştü Bakırköy BERSA SK Basket E. EBBL Lig 7/25/alındı TB2L küme düştü Kadıköy Fenerbahçe T.Sandalye B. TSB Süper L Şampiyon TSB Süper L Şampiyon Beşiktaş Beşiktaş T.Sandalye B. TSB Süper L Lig 3/14 TSB Süper L Lig 2/17 Kağıthane Galatasaray T.Sandalye B. TSB Süper L Lig 3/14 TSB Süper L Lig 3/17 Bağcılar Bağcılar Bel. T.Sandalye B. TSB Süper L Lig 6/14 TSB Süper L Son 8 Pendik Pendik Bld. Anadolu Y.Engelliler T.Sandalye B. TSB Süper L Lig 8/14 TSB Süper L Grup 7/8 Ataşehir Emlak Konut T.Sandalye B. TSB Süper L Lig 7/25 katılmadı xx Kağıthane İstanbul Panterleri Basket K. KBBL Lig 21/25 KBBL Grup 6/6 Kartal İstanbul Basketbol Feneri Basket K. KBBL Lig 7/25 KBBL Lig 3/23 Kadıköy Kadıköy Basket Basket K. KBBL Lig 7/25 KBBL Grup 6/6 Beykoz Beykoz Basketbol Basket K. KBBL Lig 5/25 KBBL Grup 4/6 Üsküdar BESAŞ Spor Basket K. KBBL Lig 4/25 KBBL Lig 5/23 Güngören Güngören Belediyesi Basket K. Yerel/alındı KBBL Gr-5/6 Son 16/23 Zeytinburnu UNSPED Spor ve Kültür K. Basket E. katılmadı 2021-22 yeniden EBBL Lig 4/33 Kadıköy Kadıköy İstanbul SK Basket E. TB2L Grup 8/9 EBBL Lig 7/33 Kadıköy Yeni kadıköyspor Basket E. Yerel/alındı EBBL Grup 5/6 Fatih İstanbul Vardar Basket E. Yerel/alındı EBBL Grup 4/5 Sarıyer İTÜ Basket E. Yerel/alındı EBBL Grup 6/6 Yugos Basket Basket E. Yerel/alındı EBBL Grup 4/5 Kadıköy Lima Spor Basket E. TB2L Grup 9/10 katılmadı xx Şişli NEF Vakfı Basket E. TB2L Grup 7/10 katılmadı xx Fatih İstanbul Üniversitesi Basket K. KBBL Lig 21/25 katılmadı xx Bahçelievler Uludağ Basket NBSD Basket K. katılmadı xx Üsküdar Kalamış Kalkedon Basket K. katılmadı xx Bağcılar Atletik Sportif İstanbul SK Basket E. katılmadı xx Başakşehir 1453 Engelliler T.Sandalye B. xx Kartal Asya Kartalları Basket E. xx
Türkiye Kupaları (2023-24) 2023-24 Türkiye Kupaları (Basketbol) Takım Branş Lig Kupa Tur Rakip Sonuç Anadolu Efes Basket E. BSL BE Türkiye Kp. Çeyrek f. Manisa BŞB 94-85 Yarı final Yarı final Pınar Karşıyaka 81-77 Final Final Fenerbahçe Beko 67-80 Kupa 2.si Fenerbahçe Beko Basket E. BSL BE Türkiye Kp. Çeyrek f. Alağa PETKİM 81-68 Yarı final Yarı final Beşiktaş 99-68 Final Final Anadolu Efes 80-67 Şampiyon Beşiktaş BeşiktaşBasket E. BeşiktaşBSL BeşiktaşBE Türkiye Kp. Çeyrek f. Bahçeşehir Koleji 96-81 Yarı final Yarı final Fenerbahçe 68-99 Kupa 3.sü Bahçeşehir Koleji Basket E. BSL BE Türkiye Kp. Çeyrek f. Beşiktaş 81-96 Elendi Galatasaray Nef Basket E. BSL BE Türkiye Kp. Çeyrek f. Pınar Karşıyaka 72-88 Elendi Fenerbahçe Alagöz Basket K. KBSL BK Türkiye Kp. Çeyrek f. Nesibe Aydın 96-57 Yarı f. Yarı f. OGM Ormanspor 93-86 final Final ÇBK Mersin 79-76 Şampiyon Galatasaray Çağdaş F. Basket K. KBSL BK Türkiye Kp. Çeyrek f. ÇBK Mersin 65-76 Elendi Emlak Konut Basket K. KBSL BK Türkiye Kp. Çeyrek f. OGM Ormanspor 63-72 Elendi Beşiktaş Basket K. KBSL BK Türkiye Kp. Çeyrek f. İzmit Belediyespor 95-85 Yarı f. Yarı f. ÇBK Mersin 84-87 Kupa 3.sü
Basketbol Avrupa Kupaları 2023-24 2022-23 sezonunda İstanbul'dan Avrupa Liglerine katılan 8 takımdan Euroleague Kadınlar 'da Fenerbahçe Şampiyon, EuroCup Women 'de Galatasaray 2. olmuştur.
Fenerbahçe Euroleague maçları Rakip Ülkesi 1. Devre 2. Devre Tarih Skor Sıra Rakip Tarih Skor Sıra Milano İtalya 6.Eki 85-82 Kızılyıldız 2.Oca 76-85 Valencia İspanya 13.Eki 74-77 12/18 Mac.Tel Aviv 4.Oca 109-74 Panathinaikos Yunanistan 17.Eki 83-69 Partizan 9.Oca 91-76 Lyon-Ville. Fransa 19.Eki 101-86 6/18 Bayern 11.Oca 98-91 5/18 Bayern Almanya 27.Eki 76-67 4/18 Zalgiris Kaunas 19.Oca 75-98 Olympiakos Yunanistan 2.Kas 79-77 4/18 Virtus Bologna 25.Oca 88-75 Partizan Sırbistan 9.Kas 84-85 Lyon-Ville. 30.Oca 83-73 Kızılyıldız Sırbistan 14.Kas 56-87 Monaco 2.Şub 69-76 Mac.Tel Aviv İsrail 16.Kas 73-78 8/18 Panathinaikos 9.Şub 63-74 7/18 Virtus Bologna İtalya 23.Kas 79-87 9/18 Baskonia 1.Mar 111-96 Real Madrid İspanya 30.Kas 100-99 8/18 Real Madrid 7.Mar 89-79 Baskonia İspanya 6.Ara 79-80 Valencia 14.Mar 118-88 6/18 Barcelona İspanya 8.Ara 81-89 12/18 Barcelona 20.Mar 88-74 Monaco Fransa 15.Ara 86-74 Milano 22.Mar 76-77 Zalgiris Kaunas Litvanya 20.Ara 80-78 8/18 Alba Berlin 29.Mar 103-68 Alba Berlin Almanya 22.Ara 91-82 Anadolu Efes 5.Nis 80-82 Anadolu Efes Türkiye 28.Ara 89-84 Olympiakos 12.Nis 81-84 6/18 Play-off AS Monaco Fransa 3-2 Dörtlü final Panathinaikos Yunanistan 57-73 Olympiakos 84-87 Kupa 4.sü
Anadolu Efes Euroleague maçları Rakip Ülkesi 1. Devre 2. Devre Tarih Skor Sıra Rakip Tarih Skor Sıra Barcelona İspanya 5.Eki 74-91 Valencia 3.Oca 88-93 Real Madrid İspanya 12.Eki 80-103 17/18 Real Madrid 5.Oca 126-130 Lyon-Ville. Fransa 17.Eki 89-84 Panathinaikos 9.Oca 76-83 Valencia İspanya 20.Eki 77-73 11/18 Virtus Bologna 12.Oca 99-75 15/18 Olympiakos Yunanistan 26.Eki 57-75 12/18 Barcelona 18.Oca 98-74 Virtus Bologna İtalya 3.Kas 81-93 13/18 Monaco 26.Oca 78-80 Zalgiris Kaunas Litvanya 9.Kas 86-82 Zalgiris Kaunas 31.Oca 70-96 Monaco Fransa 14.Kas 89-82 Milano 2.Şub 79-73 Milano İtalya 16.Kas 76-92 13/18 Mac.Tel Aviv 8.Şub 105-91 15/18 Partizan Sırbistan 24.Kas 100-94 11/18 Partizan 29.Şub 90-100 Kızılyıldız Sırbistan 1.Ara 83-97 14/18 Bayern 7.Mar 109-86 Panathinaikos Yunanistan 5.Ara 71-68 12/18 Lyon-Ville. 15.Mar 80-84 14/18 Alba Berlin Almanya 7.Ara 97-89 10/18 Olympiakos 19.Mar 85-72 Mac.Tel Aviv İsrail 14.Ara 86-95 Alba Berlin 21.Mar 85-84 Bayern Almanya 20.Ara 71-86 13/18 Baskonia 28.Mar 97-76 Baskonia İspanya 22.Ara 80-87 Fenerbahçe 5.Nis 82-80 Fenerbahçe Türkiye 28.Ara 84-89 Kızılyıldız 11.Nis 100-55 9/18 Play-In Virtus Bologna İtalya 16.Nis 64-67 Elendi
EuroCup Beşiktaş Euro Cup maçları Takım Ülkesi 1. Devre Sıra 2. Devre Sıra Tarih Skor Tarih Skor Joventut İspanya 4.Eki 63-62 6.Ara 81-85 4 Prometey Ukrayna 10.Eki 92-70 2 13.Ara 80-79 Cedevita O. Slovenya 18.Eki 73-66 2 19.Ara 88-83 4 BC Wolves Litvanya 24.Eki 88-90 3 27.Ara 72-59 Venezia İtalya 1.Kas 74-68 3 10.Oca 96-106 Hamburg Almanya 8.Kas 90-78 17.Oca 94-83 5 London Lions İngitere 15.Kas 80-83 2 24.Oca 72-93 Paris Fransa 21.Kas 68-63 2 30.Oca 72-95 Hapoel T.Aviv İsrail 29.Kas 75-81 4/10 7.Şub 73-94 6/10 Son 16 Gran Canaria İspanya Son 16 6.Mar 80-78 Çeyrek f. Hapoel Tel-Aviv İsrail Çeyrek f. 13.Mar 94-89 Yarı final JL Bourg Fransa Yarı final 26.Mar 74-86 29.Mar 82-71 3. Nis 63-89 Kupa 3.sü
Darüşşafaka FİBA Şampiyonlar Ligi maçları (C Grubu) Takım Ülkesi 1. Devre Sıra 2. Devre Sıra Tarih Skor Tarih Skor Tenerife İspanya 24.Eki 88-84 1/4 21.Kas 63-72 3/4 Cholet Fransa 7.Kas 80-91 2/4 5.Ara 86-97 3/4 VEF Riga Letonya 17.Eki 84-75 19.Ara 87-81 3/4 Play-off Eleme-kazananlar etabı (Play-off) Ludwigsburg Almanya 2.Oca 63-82 9.Oca 83-72 16.Oca 73-99 Elendi
Galatasaray FİBA Şampiyonlar Ligi maçları (G Grubu) Takım Ülkesi 1. Devre Sıra 2. Devre Sıra Tarih Skor Tarih Skor H.Jerusalem İsrail 1.Kas 96-99 4/4 30.Kas 70-85 3/4 Benfica İspanya 14.Kas 98-78 3/4 13.Ara 87-63 PAOK Yunanistan 18.Eki 77-88 20.Ara 85-79 3/4 Play-off Eleme-kazananlar etabı (Play-off) Tortona İtalya 2.Oca 71-70 9.Oca 95-89 Son 16'da Kazananlar etabı Grup J (Son 16) Bonn Almanya 23.Oca 76-89 5.Mar 98-85 Ludwigsburg Almanya 6.Şub 80-100 4/4 12.Mar 93-91 3/4 Dijon Fransa 30.Oca 93-96 20.Mar 76-85 Elendi
Bahçeşehir Koleji FİBA Avrupa Kupası maçları (D Grubu) Takım Ülkesi 1. Devre Sıra 2. Devre Sıra Tarih Skor Tarih Skor Nymburk Çekya 18.Eki 88-89 8.Kas 96-91 Sabah Baku Azerbeycan 25.Eki 83-65 2/4 15.Kas 99-80 2/4 Mornar Bar Karadağ 1.Kas 78-71 2/4 22.Kas 103-68 1/4 2.tur (L Grubu) Legia Varşova Polonya 6.Ara 100-90 1/4 24.Oca 77-66 Sporting Portekiz 13.Ara 82-67 1/4 31.Oca 99-87 Jonava Litvanya 10.Oca 91-67 1/4 7.Şub 119-79 1/4 Çeyrek f. FC Porto Portekiz Çeyrek f. 6.Mar 80-90 13.Mar 88-52 Yarı final Varese İtalya Yarı final 27.Mar 80-81 3.Nis 81-73 Final Chemnitz Almanya Final 17 Nis 74-85 24 Nis 105-95 Kupa 2.si
Fenerbahçe Euroleague Kadınlar maçları Takım Ülkesi 1. Devre Sıra 2. Devre Sıra Tarih Skor Tarih Skor Valencia İspanya 4.Eki 96-66 6.Ara 88/64 1/8 Lyon Fransa 11.Eki 106-57 1/8 12.Ara 81-89 Zaragoza İspanya 18.Eki 74-71 1/8 20.Ara 71-65 1/8 Schio İtalya 25.Eki 90-64 1/8 11.Oca 67-75 Lublin Polonya 31.Eki 85-50 1/8 17.Oca 72-61 1/8 Sepsi S. Romanya 22.Kas 110-63 1/8 24.Oca 82-49 DVTK Macaristan 29.Kas 81-64 1/8 30.Oca 95-71 1/8 çeyrek f. Finaller P.Avenida İspanya Çeyrek f. 21.Şub 98-91 28.Şub 73-67 Yarı final ÇBK Mersin Türkiye Yarı final 12.Nis 89-80 ESB Villeneuve Fransa Final 14.Nis 106-73 Avrupa Şampiyonu
Emlak-Konut EuroCup Kadınlar maçları (Grup E) Rakip Ülkesi 1. Devre Sıra 2. Devre Sıra Tarih Skor Tarih Skor Fribourg İsviçre 12.Eki 71-82 1.Kas 71-62 2/4 La Roche Fransa 19.Eki 86-48 1/4 23.Kas 61-72 3/4 Arka Gdynia Polonya 26.Eki 52-56 3/4 29.Kas 53-69 4/4-Elendi
Beşiktaş EuroCup Kadınlar maçları (Grup E) Rakip Ülkesi 1.maç 2.maç Tarih Skor Sıra Tarih Skor Sıra Slavia B.Bystrica Slovakya 11.Eki 97-69 1.Kas 87-43 1/4 Mechelen Belçika 19.Eki 74-83 2/4 22.Kas 93-79 1/4 Panathinaikos Yunanistan 26.Eki 71-62 2/4 29.Kas 79-80 1/4 Playofflar Rakip Tur 1.maç 2.maç Sonuç BK Brno Çekya 14.Ara 63-73 20.Ara 78-58 Son 16 Bourges Fransa Son 16 11.Oca 83-74 18.Oca 76-79 Çeyrek f. Lattes Montpellier Fransa Çeyrek f. 22.Şub 73-59 29.Şub 75-72 Yarı final Uni Girona İspanya Yarı final 7 Mart 81-60 14 Mart 68-66 Final London Lions İngiltere Final 3 Nisan 75-68 10 Nisan 70-81 Kupa 2.si
Galatasaray EuroCup Kadınlar maçları (Grup C) Rakip Ülkesi 1.maç 2.maç Tarih Skor Sıra Tarih Skor Sıra CSM Constanta Romanya 11.Eki 83-77 1.Kas 83-76 1/4 Angers Fransa 18.Eki 71-70 1/4 22.Kas 74-62 1/4 K.Vilnius Litvanya 26.Eki 87-57 1/4 29.Kas 102-66 1/4 Playofflar Rakip Tur 1.maç 2.maç Sonuç Zagłębie Sosnowiec Polonya 14.Ara 90-90 20.Ara 91-65 Son 16 Gorzow Polonya Son 16 11.Oca 87-73 18.Oca 85-91 Çeyrek f Uni Girona İspanya Çeyrek f 22.Şub 64-77 29.Şub 81-83 Elendi
Voleybol (2023-24) Lig Takımları (2023-24) 2022-23 Sezonunda Türkiye voleybol liglerinde 8 Süper Lig, 8 1. Lig, 34 2. Lig takımı yer almıştır. Fenerbahçe, Sultanlar Ligi , VakıfBank , Kupa Voley K. şampiyon olmuştur. Beşiktaş Sultanlar Ligi 'ne çıkmıştır.
İstanbul'un Türkiye liglerindeki kulüpleri (voleybol) İlçesi Takımın Adı Branşı 2022-2023 Sezonu 2023-2024 Sezonu Ligi Sezon başı Ligi Sezon başı Kadıköy Fenerbahçe Voley K. Sultanlar L. Şampiyon Sultanlar L. Şampiyon Sarıyer Eczacıbaşı Voley K. Sultanlar L. Lig 2/14 Sultanlar L. Lig 2/14 Üsküdar VakıfBank Voley K. Sultanlar L. Lig 3/14 Sultanlar L. Lig 3/14 Bakırköy THY Voley K. Sultanlar L. Lig 4/14 Sultanlar L. Lig 4/14 Ataşehir Galatasaray Voley K. Sultanlar L. Lig 6/14 Sultanlar L. Lig 6/14 Sarıyer Sarıyer Belediyespor Voley K. Sultanlar L. Lig 8/14 Sultanlar L. Lig 12/14 Beşiktaş Beşiktaş Voley K. VK 1. Lig Sultanlar Ligi'ne çıktı Sultanlar L. Lig 9/14 Kadıköy Fenerbahçe Voley E. Efeler Ligi Lig 3/14 Efeler Ligi Lig 2/14 Ataşehir Galatasaray Voley E. Efeler Ligi Lig 5/14 Efeler Ligi Lig 4/14 Sultangazi İstanbul BBSK Voley E. VE 1. Lig Grup 5/12 VE 1. Lig Lig 7/24 Ataşehir Fenerbahçe Voley E. VE 2. Lig 2. Lig'e çıktı VE 1. Lig Grup 5/12 Bakırköy Yeşilyurt Voley K. VK 1. Lig Grup 8/12 VK 1. Lig Grup 9/12 Sultangazi İstanbul BBSK Voley K. VK 1. Lig Lig 7/24 VK 1. Lig Lig 3/24 Bahçelievler Bahçelievler Bld.SK Voley K. VK 1. Lig Lig 5/24 VK 1. Lig Sultanlar'a çıktı Üsküdar Vakıfbank 2 Voley K. VK 1. Lig Grup 10/12 VK 1. Lig Grup 10/12 Bahçelievler Doğu Akademi Spor K. Voley E. VE Bölg.Lig 2. Lig'e çıktı VE 2. Lig Lig 7/55 Tuzla Tuzla Gelişim Voley E. VE 2. Lig Grup 7/8 VE 2. Lig Son16-13/55 Beykoz Beykoz Bld. Voley K. VK 2. Lig Lig 5/148 VK 2. Lig Lig 5/144 Sarıyer Eczacıbaşı Voley K. VK 2. Lig Lig 9/148 VK 2. Lig Lig 7/144 Kadıköy Fenerbahçe Voley K. VK 2. Lig Lig 25/148 VK 2. Lig Son 16-9/144 Büyükçekmece Voleybol Akademisi Voley K. VK 2. Lig Lig 9/148 VK 2. Lig ÇF.Lig 17/144 Bakırköy THY Voley K. VK 2. Lig Lig 17/148 VK 2. Lig ÇF.Lig 17/144 Üsküdar M.Erdem Marmara Ak. Voley K. VK 2. Lig Lig 13/148 VK 2. Lig ÇF.Lig 25/144 Ümraniye Lima Spor Voley K. VK 1. Lig 2. Lig'e düştü VK 2. Lig Grup 3/11 Beyoğlu Galatasary Voley K. VK 2. Lig Grup 4/10 VK 2. Lig Grup 3/11 Beylikdüzü İstanbul Bizimkent S. Voley K. VK 2. Lig Grup 6/10 VK 2. Lig Grup 3/11 Sarıyer Sarıyer Bld. Voley K. VK 2. Lig Grup 5/10 VK 2. Lig Grup 4/11 Kadıköy Can Milan Atletik Voley K. VK 2. Lig Grup 6/10 VK 2. Lig Grup 4/11 Beşiktaş Beşiktaş Voley K. Yerel/alındı VK 2. Lig Grup 4/11 Beylikdüzü Smaç Spor Voley K. VK 2. Lig Grup 4/10 VK 2. Lig Grup 5/11 Zeytinburnu ÜNSPED Spor Voley K. VK 2. Lig Grup 7/10 VK 2. Lig Grup 5/11 Üsküdar Altınyurt Voley K. VK Bölg.Lig 2. Lig'e çıktı VK 2. Lig Grup 5/11 Bahçelievler Bahçelievler Voleybol Voley K. VK 2. Lig Grup 3/10 VK 2. Lig Grup 6/11 Fatih Vefa SK Voley K. VK 2. Lig Grup 7/10 VK 2. Lig Grup 6/11 Kartal Kartal Anadolu Voley K. VK Bölg.Lig Eleme G./alındı VK 2. Lig Grup 6/11 Küçükçekmece K.çekmece Voleybol Voley K. VK 2. Lig Grup 3/10 VK 2. Lig Grup 7/11 Bahçelievler Bahçelievler Bld. Voley K. VK 2. Lig Grup 5/10 VK 2. Lig Grup 7/11 Üsküdar Ateş Spor Voley K. VK 2. Lig Grup 8/10 VK 2. Lig Grup 7/11 Üsküdar Çengelköyspor Voley K. VK 2. Lig Grup 6/10 VK 2. Lig Grup 8/11 Beylikdüzü Beylikdüzü Voleybol 2021 SK Voley K. VK Bölg.Lig Final G.3/4/alındı VK 2. Lig Grup 8/11 Çekmeköy Çekmeköy Spor Voley K. Yerel/alındı VK 2. Lig Grup 8/11 Silivri Silivri Çağrıbey Voley K. VK 2. Lig Çekildi VK 2. Lig Grup 8/9 Kartal Kartal Belediyesi Voley K. VK 2. Lig Grup 7/10 VK 2. Lig Grup 9/11 Ümraniye Uno Spor Voley K. VK 2. Lig Grup 8/10 VK 2. Lig Grup 9/11 Beylikdüzü Beylikdüzü Beykent Voley K. VK 2. Lig Grup 8/10 VK 2. Lig Grup 9/11 Bayrampaşa Haliç Akademi SK Voley K. VK Bölg.Lig 2. Lig'e çıktı VK 2. Lig İhraç-düştü Üsküdar Kuzey Yıldızları Voley K. VK 2. Lig Grup 5/10 VK 2. Lig Küme düştü Güngören Güngören Voleybol Voley K. VK Bölg.Lig Final G.2/4/alındı VK 2. Lig Küme düştü Beylikdüzü Beylikdüzü Ulus SK Voley K. VK Bölg.Lig Eleme G./alındı VK 2. Lig Küme düştü Avcılar Avcılar Atak SK Voley K. VK Bölg.Lig Eleme G./alındı VK 2. Lig Küme düştü Ataşehir İstanbul Maç Sayısı Voley K. VK Bölg.Lig Final G.2/3/alındı VK 2. Lig Küme düştü Gaziosmanpaşa Avrasya B. Spor Kulübü Voley E. VE Bölg.Lig Eleme G. VE Bölg.Lig Eleme G. Başakşehir Başakşehir SK Voley E. VE Bölg.Lig Eleme G. VE Bölg.Lig Eleme G. Esenler Esenler Arterus SK Voley E. VE Bölg.Lig Eleme G. VE Bölg.Lig Eleme G. Kartal Kartal Anadolu Voley E. VE Bölg.Lig Eleme G. VE Bölg.Lig Eleme G. Üsküdar İstanbul Voleybol Kulübü Voley E. VE Bölg.Lig Eleme G. VE Bölg.Lig Eleme G. Maltepe Süreyyapaşa Gençlik Voley E. VE 2. Lig düştü VE Bölg.Lig Final G. Şişli Şişli Spor Kulübü Voley E. VE Bölg.Lig Eleme G. VE Bölg.Lig Eleme G. Esenler Esenler Belediye SK Voley E. Yerel/alındı VE Bölg.Lig Eleme G. Ataşehir Geleceğe Dönüş SK Voley E. Yerel/alındı VE Bölg.Lig Eleme G. Küçükçekmece Star Voleybol Spor K Voley E. Yerel/alındı VE Bölg.Lig Eleme G. beylikdüzü Avrupa Spor Akademisi SK Voley E. Yerel/alındı VE Bölg.Lig Eleme G. Üsküdar Trend İstanbul Spor K. Voley E. Yerel/alındı VE Bölg.Lig Eleme G. Üsküdar Kuzey Yıldızları Spor K. Voley E. Yerel/alındı VE Bölg.Lig Eleme G. Beylikdüzü Beylikdüzü Beykent SK Voley E. Yerel/alındı VE Bölg.Lig Final G. Fatih Büyük Reşitpaşa OO SK Voley E. Yerel/alındı VE Bölg.Lig 2. Lig'e çıktı Bağcılar Bağcılar Evren Spor Voley E. VE Bölg.Lig Final G.2/4 VE Bölg.Lig Final G. Ataşehir Dev Ataşehir SK Voley K. VK Bölg.Lig Eleme G. VK Bölg.Lig Eleme G. Avcılar Avcılar Demirordu SK Voley K. katılmadı 2021-22 yeniden VK Bölg.Lig Eleme G. Avcılar İstanbul Damla Yıldızlar Voley K. katılmadı 2021-22 yeniden VK Bölg.Lig Eleme G. Büyükçekmece Avrupa Voleybol Gelişim Voley K. VK Bölg.Lig Eleme G. VK Bölg.Lig Eleme G. Esenler Esenler Arterus SK Voley K. VK Bölg.Lig Eleme G. VK Bölg.Lig Eleme G. Kadıköy Dinamo SK Voley K. VK Bölg.Lig Eleme G. VK Bölg.Lig 2. Lig'e çıktı Küçükçekmece Sefaköy Balkan SK Voley K. VK Bölg.Lig Eleme G. VK Bölg.Lig Eleme G. Pendik Balkan Yeşilbağlar Voley K. VK 2. Lig düştü VK Bölg.Lig Eleme G. Sancaktepe Alfa Spor Kulübü Voley K. VK Bölg.Lig Final G.3/3 VK Bölg.Lig Eleme G. Sarıyer Doğu Akademispor Voley K. VK 2. Lig düştü VK Bölg.Lig Final G. Şişli Şişlispor Voley K. VK Bölg.Lig Eleme G. VK Bölg.Lig Eleme G. Tuzla Tuzla Mercan Spor Voley K. VK Bölg.Lig Eleme G. VK Bölg.Lig Final G. Ataşehir Anadolu Olimpik SK Voley K. Yerel/alındı VK Bölg.Lig Eleme G. Ataşehir Geleceğe Dönüş SK Voley K. Yerel/alındı VK Bölg.Lig Eleme G. Bağcılar Bağcılar Evren SK Voley K. Yerel/alındı VK Bölg.Lig Eleme G. Bahçelievler Set Voleybol Spor Kulübü Voley K. Yerel/alındı VK Bölg.Lig Final G. Başakşehir Bahçeşehir Voleybol SK Voley K. Yerel/alındı VK Bölg.Lig Eleme G. Başakşehir Başakşehir Spor Kulübü Voley K. Yerel/alındı VK Bölg.Lig Eleme G. Fatih Büyük Reşitpaşa OO SK Voley K. Yerel/alındı VK Bölg.Lig Final G. Kağıthane Robert Spor Kulübü Voley K. Yerel/alındı VK Bölg.Lig 2. Lig'e çıktı Kartal Koza Atletik Spor Kulübü Voley K. Yerel/alındı VK Bölg.Lig Eleme G. Maltepe Es Voleybol Spor Kulübü Voley K. Yerel/alındı VK Bölg.Lig Final G. Pendik Güzey Yalı Akademi 34 Spor Voley K. Yerel/alındı VK Bölg.Lig Eleme G. Sancaktepe Anadolu Smaç SK Voley K. Yerel/alındı VK Bölg.Lig Eleme G. Sarıyer Beyaz Martı Spor Kulübü Voley K. Yerel/alındı VK Bölg.Lig Eleme G. Sultanbeyli N.Süleymanoğlu Spor L. Voley K. Yerel/alındı VK Bölg.Lig Eleme G. Ümraniye Mavi Akademi Spor K. Voley K. Yerel/alındı VK Bölg.Lig Eleme G. Üsküdar Vadi Doğanöz Spor Voley K. Yerel/alındı VK Bölg.Lig Eleme G. Avcılar Okyanus Koleji Voley E. VE 1. Lig 2. Lig'e düştü Katılmadı Beylikdüzü Bilim Yaşam Spor Voley E. VE 2. Lig Grup 5/8 Katılmadı Sancaktepe Sancaktepe İstanbul SK Voley K. VK 2. Lig Grup 3/10 Katılmadı Tuzla Tuzla Gelişim Spor Voley K. VK 2. Lig Grup 4/10 Katılmadı Silivri Silivri Çağrıbey Voley K. VK 2. Lig çekildi xx Büyükçekmece Olimpia 2023 Voley K. VK 2. Lig çekildi xx Maltepe Küçükyalı Yalıspor Voley K. VK 2. Lig ihraç xx Zeytinburnu İstanbul Tunalı Spor Voley K. VK 2. Lig ihraç xx Üsküdar Ateş Spor Kulübü Voley E. VE Bölg.Lig Final G.3/4 Katılmadı Bahçelievler Bahçelievler B. Spor K. Voley E. VE Bölg.Lig Eleme G. Katılmadı Başakşehir Başakşehir Belediyesi SK Voley E. VE Bölg.Lig Eleme G. Katılmadı Avcılar Damla Yıldızlar SK Voley E. VE Bölg.Lig Final G.4/4 Katılmadı Sultangazi Gazi Mahallesi Spor Kulübü Voley E. VE Bölg.Lig Eleme G. Katılmadı Pendik Pendik Voleybol Voley E. VE Bölg.Lig Eleme G. Katılmadı Bağcılar Yeni Yaşam Spor Kulübü Voley E. VE Bölg.Lig Eleme G. Katılmadı Ataşehir Başarı Performans Voley K. VK Bölg.Lig Eleme G. Katılmadı Ataşehir İstanbul Dev Spor K. Voley K. VK Bölg.Lig Eleme G. Katılmadı Avcılar Avcılar Tanyıldızı SK Voley K. VK Bölg.Lig Eleme G. Katılmadı Bakırköy İstanbul Smaç Spor K. Voley K. VK Bölg.Lig Eleme G. Katılmadı Başakşehir Başakşehir Belediyesi SK Voley K. VK Bölg.Lig Eleme G. Katılmadı Çatalca Çatalca Belediye SK Voley K. VK Bölg.Lig Eleme G. Katılmadı Kadıköy Göztepe Akademi SK Voley K. VK Bölg.Lig Eleme G. Katılmadı Kartal Girişim Spor Kulübü Voley K. VK Bölg.Lig Eleme G. Katılmadı Sultangazi Gazi Mahallesi SK Voley K. VK Bölg.Lig Eleme G. Katılmadı Tuzla Tuzla Rekor Spor K. Voley K. VK Bölg.Lig Eleme G. Katılmadı Başakşehir Başakşehir Spor Voley K. VK Bölg.Lig Final G.4/4 Katılmadı Fatih Yetenek Gelişim SK Voley K. katılmadı xx Kartal Kartal Yıldızları SK Voley K. katılmadı xx Pendik Balkan Yeşilbağlar SK Voley K. katılmadı xx Tuzla Tuzla Sahil SK Voley K. katılmadı xx Üsküdar Anadolu Turkuaz SK Voley K. katılmadı xx Üsküdar Çamlıca Spor Voley K. katılmadı xx
Türkiye Kupaları (2023-24) 2023-24 Türkiye Kupaları (Voleybol) Takım Branş Lig Kupa Tur Rakip/-ler Sonuç Fenerbahçe Voley E Efeler L. Kupa Voley E. Çeyrek f. Akkuş Belediyesi 3-1 Yarı final Yarı final Halkbank 1-3 Kupa 3.sü Galatasaray Voley E. Efeler L. Kupa Voley E. Grup Bigadiç Bld.-Develi Bld. Gr. 1/3 Çeyrek f. Çeyrek F. Arkas Spor 1-3 Elendi Vakıfbank Voley K Sultanlar L. Şampiyonlar K. Final Fenerbahçe 3-2 Şampiyon Kupa Voley K. Çeyrek f. Çukurova Belediyesi 3-0 Yarı final Yarı final Eczacıbaşı 2-3 Kupa 3.sü Fenerbahçe Voley K Sultanlar L. Şampiyonlar K. Final Vakıfbank 2-3 Kupa 2.si Kupa Voley K. Çeyrek f. Sarıyer Belediyesi 3-0 Yarı final Yarı final THY 3-1 Final Final Eczacıbaşı 3-1 Şampiyon Eczacıbaşı Voley K. Sultanlar L. Kupa Voley K. Çeyrek f. Nilüfer Belediyesi 3-1 Yarı final Yarı final Vakıfbank 3-2 Final Final Fenerbahçe 1-3 Kupa 2.si THY Voley K Sultanlar L. Kupa Voley K. Çeyrek f. Kuzeyboru 3-1 Yarı final Yarı f. Fenerbahçe 1-3 Kupa 3.sü Galatasaray Voley K Sultanlar L. Kupa Voley K. Grup Çukurova Bld. -Muratpaşa Gr.3/3 Elendi Sarıyer Belediyesi Voley K Sultanlar L. Kupa Voley K. Grup BJK-Karayolları-Aydın BB Gr.1/4 çeyrek f. Çeyrek f. Fenerbahçe 0-3 Elendi Beşiktaş Voley K Sultanlar L. Kupa Voley K. Grup Sarıyer B.-Karayolları-Aydın BB Gr.3/4 Elendi
Avrupa Kupaları (2023-24) 2023-24 sezonunda Voleybol Avrupa liglerine 7 İstanbul takımı katılmaktadır.
Fenerbahçe CEV Kadınlar Şampiyonlar Ligi maçları (C Grubu) Rakip Ülkesi 1. Devre Sıra 2. Devre Sıra Tarih Skor Tarih Skor Calcit Kamnik Slovenya 8.Kas 3-0 10.Oca 3-0 Potsdam Almanya 14.Kas 3-0 1/4 6.Ara 3-0 1/4 Budowlani Lodz Polonya 28.Kas 3-0 1/4 17.Oca 3-0 1/4 çeyrek f. Finaller Rakip Tur 1.maç 2.maç Sonuç Stuttgart Almanya Çeyrek f. 20 Şubat 2-3 28 Şubat 3-1 Yarı final Vero Volley İtalya Yarı final 12 Mart 0-3 19 Mart 3-2 Kupa 3.sü VakıfBank CEV Kadınlar Şampiyonlar Ligi maçları (A Grubu) Mulhouse Fransa 8.Kas 3-0 10.Oca 3-0 Jedinstvo S.P. K Sırbistan 15.Kas 3-0 1/4 6.Ara 3-0 2/4 Vero Volley İtalya 29.Kas 0-3 2/4 17.Oca 3-2 2/4-playoff Finaller Rakip Tur 1.maç 2.maç Sonuç Rzeszow Polonya play-off 31 Ocak 3-0 7 Şubat 3-0 Çeyrek f. Conegliano İtalya Çeyrek f. 20 Şubat 1-3 27 Şubat 1-3 Elendi Eczacıbaşı CEV Kadınlar Şampiyonlar Ligi maçları (B Grubu) Vasas Macaristan 8.Kas 3-0 10.Oca 3-1 Maritsa Plovdiv Bulgaristan 16.Kas 3-0 1/4 6.Ara 3-0 2/4 Scandicci İtalya 29.Kas 1-3 2/4 17.Oca 1-3 2/4-playoff Finaller Rakip Tur 1.maç 2.maç Sonuç Prometey Ukrayna play-off 31 Ocak 3-0 7 şubat 3-1 Çeyrek f. Scandicci İtalya Çeyrek f. 21 Şubat 3-2 28 Şubat 3-2 Yarı final Conegliano İtalya Yarı final 12 Mart 2-3 19 Mart 1-3 Kupa 3.sü
CEV Cup Türk hava Yolları CEV Cup Kadınlar maçları Takım Ülkesi Tur 1. Maç 2. Maç Sonuç Tarih Skor Tarih Skor Paris Fransa Son 16 28.Kas 2-3 5.Ara 2-3 Elendi
Fenerbahçe CEV Cup Erkekler maçları Takım Ülkesi Tur 1. Maç 2. Maç Sonuç Tarih Skor Tarih Skor Tirol Innsbruck Avusturya 22.11 2-3 29.Kas 3-1 Son 32'de Dynamo Apeldoorn Hollanda Son 32 11.Ara 3-1 20.Ara 3-0 Son 16'da Prometey Ukrayna Son 16 10.Oca 1-3 18.Oca 4-1 Çeyrek f Maaseik Belçika çeyrek f. 30.Oca 3-0 6.Şub 3-0 Yarı f. Rzeszow Polonya Yarı f. 20 Şubat 1-3 29 Şubat 0-3 Kupa 3.sü
CEV Challenge Cup Galatasaray kadın Voleybol takımı, Balkan Kupası şampiyonu olarak CEV Challenge Kupası'na katılmıştır.
Galatasaray CEV Challenge Cup Kadınlar maçları Takım Ülkesi Tur 1. Maç 2. Maç Sonuç Tarih Skor Tarih Skor K.P.Delgada Portekiz Son 64 10.Eki 3-0 18.Eki 3-0 Hameenlinna Finlandiya Son 32 9.Kas 3-0 16.Kas 3-0 Wiesbaden Almanya Son 16 28.Kas 2-3 6.Ara 2-3 Elendi
Galatasaray CEV Challenge Cup Erkekler maçları Takım Ülkesi Tur 1. Maç 2. Maç Sonuç Tarih Skor Tarih Skor AOP Kifisias Yunanistan Son 32 22.Kas 3-0 30.Kas 3-0 Penzugyor Macaristan Son 16 12.Ara 3-1 19.Ara 3-0 Çeyrek f. A.J.F. Bastardo Portekiz Çeyrek f. 9.Oca 3-0 16.Oca 3-1 Yarı final Monza İtalya Yarı final 31.Oca 0-3 6.Şub 2-3 Kupa 3.sü
Dünya Kupaları (2023-24) VakıfBank FIVB Kulüpler Dünya Kupası Eczacıbaşı FIVB Kulüpler Dünya Kupası Takım Ülkesi Tur Tarih Skor Sonuç Takım Ülkesi Tur Tarih Skor Sonuç Sport Center Vietnem Grup 13.Ara 3-0 Minas Brezilya Grup 13.Ara 3-0 Praia Clube Brezilya 15.Ara 3-0 yarı final Tianjin Çin 15.Ara 3-0 yarı final Tianjin Çin yarı final 16.Ara 3-0 final Praia Clube Brezilya yarı final 16.Ara 3-1 final Eczacıbaşı Türkiye final 17.Ara 2-3 Kupa 2.si Vakıfbank Türkiye final 17.Ara 3-2 Şampiyon
Hentbol (2023-24) Lig Takımları 2023-24 sezonunda İstanbul takımları Türkiye hentbol liglerine .. takımla katılmıştır. (Süper Lig, 1. Lig, 2. Lig).
Beykoz Belediyespor, HE Süper Lig şampiyonu olmuştur., Bahçelievler Belediye SK HE Süper Lig 'e yükselmiştir.
İstanbul'un Türkiye liglerindeki kulüpleri (hentbol) İlçesi Takımın Adı Branşı 2022-2023 Sezonu 2023-2024 Sezonu Ligi Sezon sonu Ligi Sezon sonu Beykoz Beykoz Belediyespor Hentbol E. HE Süper L. Şampiyon HE Süper L. Lig 3/11 Beşiktaş Beşiktaş Hentbol E. HE Süper L. Lig 3/12 HE Süper L. Şampiyon Ümraniye Ümraniye Belediyespor Hentbol E. HE Süper L. Küme düştü katılmadı xx Üsküdar Üsküdar Belediyespor Hentbol K. HK Süper L. Lig 5/10 HK Süper L. Lig 7/11 Bahçelievler Bahçelievler Belediyesi SK Hentbol E. HE 1. Lig Süper Lig'e çıktı HE Süper L. 1. Lig'e düştü Zeytinburnu Zeytinburnu Irmak SK Hentbol E. HE 1. Lig Lig 6/16 HE 1. Lig Lig 5/15 Fatih İstanbul Üniversitesi SBK Hentbol E. HE 1. Lig Grup 5/9 katılmadı xx Eyüpsultan Göktürkspor Hentbol K. HK 1. Lig Lig 6/20 HK 1. Lig Lig 7/17 Sarıyer İstanbul Cent Koleji Hentbol K. HK 1. Lig Grup 6/11 HK 1. Lig Grup 4/8 Avcılar Avcılar 1903 SK Hentbol K. HK 2. Lig 1. Lig'e çıktı HK 1. Lig Lig 8/17 Sancaktepe Sancaktepe Belediye SK Hentbol E. HE 2. Lig Grup 3/5 HE 2. Lig Grup 5/6 Kartal Ulaş ve Doğukan SK Hentbol E. HE 2. Lig Lig 7/40 HE 2. Lig Grup 4/6 Beykoz Beykoz Belediyesi GSK Hentbol E. HE 2. Lig Grup 5/5 HE 2. Lig 1. Lig'e çıktı Sarıyer İTÜ'lüler Hentbol E. HE 2. Lig Son 16/40 HE 2. Lig 1. Lig'e çıktı Silivri İstanbul Beyciler Spor K Hentbol K. HK 2. Lig Lig 5/27 HK 2. Lig Grup 3/4 Kadıköy İstanbul Defne Hentbol K. HK 2. Lig Grup 4/5 HK 2. Lig 1. Lig'e çıktı Çatalca Çatalca Belediyespor Hentbol K. HK Bölg.Lig 2. Lig'e çıktı HK 2. Lig Grup 4/4 Sultangazi Sultangazi Orhangazi Mah.SK Hentbol K. Yerel/alındı HK Bölg.Lig Grup Fatih Karagümrük Hentbol Hentbol E. HE 2. Lig Grup 4/5 katılmadı xx Şişli Genç Nesil SK Hentbol K. HK Bölg.Lig 2. Lig'e çıktı katılmadı xx Maltepe Maltepe SK Hentbol K. katılmadı xx Pendik Pendik Hentbl SK Hentbol E. katılmadı xx Sancaktepe Sancaktepe Belediye SK Hentbol K. katılmadı xx Zeytinburnu Zeytinburnu 1953 SK Hentbol E. xx
Türkiye Kupaları (2023-2024) HE Türkiye Kupası'da Beşiktaş şampiyon olmuştur.
2023-24 Türkiye Kupaları (Hentbol) Takım Branş Lig Kupa Tur Rakip Sonuç Beşiktaş Hentbol E. HE Süper L. Süper Kupa Final Beykoz Bld. HE Süper L. 39-31 Şampiyon HE Türkiye Kp. Çeyrek f. Rize Belediyesi HE Süper L. 41-31 40-27 Yarı f. Yarı f Beykoz Belediye HE Süper L. 32-31 Final Spor Toto HE Süper L. 40-31 Şampiyon Beykoz Belediyespor Hentbol E. HE Süper L. Süper Kupa Final Beşiktaş HE Süper L. 31-39 Kupa 2.si HE Türkiye Kp. Çeyrek f. Trabzon BBSK HE Süper L. 44-36 42-36 Yarı f. Yarı f Beşiktaş HE Süper L. 31-32 Kupa 3.sü Bahçelievler Belediyesi SK Hentbol E. HE Süper L. HE Türkiye Kp. 1.tur Trabzon BB SK HE Süper L 29-42 28-50 Elendi Üsküdar Belediyespor Hentbol K. HK Süper L. HK Türkiye Kp. Çeyrek f. Yalıkavakspor HE Süper L. 32-38 30-36 Elendi
Avrupa Kupaları (2023-24) Beşiktaş EHF Erkekler Avrupa Kupası maçları Beykoz Belediyesi EHF Erkekler Avrupa Kupası maçları Takım Ülkesi Tur 1. Maç 2. Maç Sonuç Takım Ülkesi Tur 1. Maç 2. Maç Sonuç Tarih Skor Tarih Skor Tarih Skor Tarih Skor Donbas Ukrayna 1.tur 9.Eyl 41-30 10.Eyl 43-19 2. turda HC Vise BM Belçika 2.tur 15 Eki 31-29 21.Eki 27-33 Elendi Besa Fomges Kosova 2.tur 15.Eki 43-24 21.Eki 40-28 3.turda MRK Sesvete Hırvatistan 3.tur 25 Kas 27-34 2 Ara 38-29 4.turda Green Collect Macaristan 4.tur 10 Şub 32-34 17 Şub 36-39 Elendi
Su topu, Buz hokeyi Lig takımları (2023-24) Sutopu Süper Ligi 'nde ENKA, Buz Hokeyi Erkeler ve Kadınlar Süper Ligi'nde ve Buzadam GSK şampiyon olmuştur.
İstanbul'un Türkiye liglerindeki kulüpleri (futsal, sutopu, buz hokeyi) İlçesi Takımın Adı Branşı 2022-2023 Sezonu 2023-2024 Sezonu Ligi Sezon sonu Ligi Sezon sonu Şişli Şişlispor Futsal Futsal Ligi Şampiyon Futsal Ligi Sarıyer ENKA Su Topu E. ST Süper L. Şampiyon ST Süper L. Lig 2/8 Üsküdar Galatasaray SK Su Topu E. ST Süper L. Lig 2/8 ST Süper L. Şampiyon Adalar Heybeliada Su SK Su Topu E. ST Süper L. Lig 5/8 ST Süper L. Lig 4/8 Adalar Adalar Su SK Su Topu E. ST Süper L. Lig 3/8 ST Süper L. Lig 3/8 Adalar Kınalıada Su SK Su Topu E. ST Süper L. Lig 4/8 ST Süper L. Lig 5/8 Bakırköy Buzadam GSK B.Hokeyi E. Buz Süper L. Şampiyon Buz Süper L. Şampiyon Sultangazi İstanbul BBSK B.Hokeyi E. Buz Süper L. Lig 3/6 Buz Süper L. Lig 2/7 Beykoz Buz Beykoz SK B.Hokeyi E. Buz Süper L. Lig 2/6 Buz Süper L. Lig 3/7 Zeytinburnu Zeytinburnu Belediyespor B.Hokeyi E. Buz Süper L. Lig 4/6 Buz Süper L. Lig 4/7 Bakırköy Buzadam GSK B.Hokeyi K. Buz Kadın L. Şampiyon Buz Kadın L. Lig 2/6 Zeytinburnu Zeytinburnu Belediyespor B.Hokeyi E. Buz Kadın L. çıktı Buz Kadın L. Lig 3/6 Sultangazi İstanbul BBSK B.Hokeyi K. Buz Kadın L. Lig 2/7 Buz Kadın L. Şampiyon Avcılar Buz Korsanları SK B.Hokeyi K. Buz Kadın L. Lig 5/7 katılmadı xx Beykoz Buz Beykoz SK B.Hokeyi K. Buz Kadın L. Lig 7/7 katılmadı xx Fatih Flaş Buz Sporları SK B.Hokeyi K. xx Beşiktaş İst.Yüzme İhtisas K. Su Topu E. xx
Avrupa Kupaları (2023-24) Enka LEN Challenge Cup Erkekler maçları Takım Ülkesi 1. Devre Sıra 2. Devre Sıra Tarih Skor Tarih Skor Komodor Bulgaristan 20.Eki 25-3 Cetus Finlandiya 21.Eki 22-1 Zaibas Litvanya 21.Eki 11-8 Valetta Malta 22.Eki 10-14 3/5 Elendi Galatasaray LEN Challenge Cup Erkekler maçları Takım Ülkesi 1. Devre Sıra 2. Devre Sıra Tarih Skor Tarih Skor Sportig Portekiz 20.Eki 27-6 1/4 Polytechnic İngiltere 21.Eki 17-8 1/4 Novaky Slovakya 22.Eki 14-7 1/4 Play-off'da Play-off Takım Ülkesi Tur 1. Maç 2. Maç Sonuç Tarih Skor Tarih Skor Valetta Malta Çeyrek f. 25.Kas 10-6 9.Ara 15-12 Zaibas Litvanya Yarı f. 9.Mar 9-8 23.Mar 12-9 AVK Triglav Kranj Slovenya Final 6.Nis 14-6 27.Nis 19-13 Şampiyon
Önceki Sezonlar Futbol Lig takımları Futbol ve kadın futbol liglerinde yer alan takımların son 5 yıldaki sayıları 78'dir. Bunlardan 6'sı Süper Lig'de yer almaktadır.
İstanbul'un Türkiye liglerindeki kulüpleri (Futbol) Takımın Adı Branşı Ligi/Lig-Grup Sırası/Lig-gruptaki takım sayısı 2015-16 2016-17 2017-18 2018-19 2019-20 İstanbul Başakşehir Futbol Süper L./L.4/18 Süper L./L.2/18 Süper L./L.3/18 Süper L./L.2/18 F Süper L. /şamp. Beşiktaş Futbol Süper L./şamp. Süper L./şamp. Süper L./L.4/18 Süper L./L.3/18 F Süper L. /L.3/18 Fenerbahçe Futbol Süper L./L.2/18 Süper L./L.3/18 Süper L./L.2/18 Süper L./L.6/18 F Süper L. /L.7/18 Galatasaray Futbol Süper L./L.6/18 Süper L./L.4/18 Süper L./şamp. Süper L./şamp. F Süper L. /L.6/18 Kasımpaşa Futbol Süper L./L.7/18 Süper L./L.10/18 Süper L./L.8/18 Süper L./L.14/18 F Süper L. /L.10/18 Fatih Karagümrük Futbol 2. Lig/G.14/18 2. Lig/G.12/18 2. Lig/G.15/18 2. Lig/çıktı F 1. Lig /çıktı Ümraniyespor Futbol 2. Lig/çıktı 1. Lig/L.8/18 1. Lig/L.5/18 1. Lig/L.8/18 F 1. Lig /L.11/18 İstanbulspor Futbol 2. Lig/L.5/36 2. Lig/çıktı 1. Lig/L.9/18 1. Lig/L.11/18 F 1. Lig /L.12/18 Tuzlaspor Futbol 2. Lig/L.3/18 2. Lig/L.13/18 2. Lig/L.13/18 2. Lig/L.7/36 F 2. Lig /çıktı Sancaktepe Futbol 3. Lig/G.8/19 3. Lig/çıktı 2. Lig/G.6/18 2. Lig/G.6/18 F 2. Lig /L.5/36 Pendikspor Futbol 2. Lig/G.9/18 2. Lig/G.10/18 2. Lig/G.13/18 2. Lig/G.7/18 F 2. Lig /G.8/18 Sarıyer Futbol 2. Lig/G.5/18 2. Lig/G.7/18 2. Lig/G.8/18 2. Lig/L.5/36 F 2. Lig /G.9/18 Eyüpspor Futbol 2. Lig/G.13/18 2. Lig/G.10/18 2. Lig/G.12/18 2. Lig/G.9/18 F 2. Lig /G.14/18 Esenler Erokspor Futbol Yerel/direkt BAL/çıktı 3. Lig/G.12/18 3. Lig/L.7/53 F 3. Lig /G.4/17 B.Tepecikspor Futbol 2. Lig/G.10/18 2. Lig/düştü 3. Lig/G.6/18 3. Lig/G.13/17 F 3. Lig /G.6/17 Çatalcaspor Futbol 3. Lig/G.11/19 3. Lig/G.4/18 3. Lig/G.11/18 3. Lig/G.7/18 F 3. Lig /G.8/18 Silivrispor Futbol 3. Lig/G.14/19 3. Lig/çıktı 2. Lig/düştü 3. Lig/G.10/17 F 3. Lig /G.9/18 Sultanbeyli Bld.spor Futbol 3. Lig/G.11/19 3. Lig/G.12/18 3. Lig/G.4/18 3. Lig/G.11/18 F 3. Lig /G.10/18 Halide Edip Adıvar Futbol BAL/çıktı 3. Lig/G.7/18 3. Lig/G.7/18 3. Lig/G.9/18 F 3. Lig /G.11/18 Bayrampaşa SK Futbol 2. Lig/düştü 3. Lig/G.4/18 3. Lig/çıktı 2. Lig/düştü F 3. Lig /G.13/18 Şile Yıldızspor Futbol Yerel/baraj BAL/çıktı 3. Lig/G.15/18 F 3. Lig /G.15/18 1877 Alemdağspor Futbol Yerel/direkt BAL/çıktı F 3. Lig /G.15/17 Modafen Futbol Yerel/direkt BAL/G.1/14 BAL/G.5/13 BAL/çıktı F 3. Lig /G.18/18 Arnavutköy Bld.spor Futbol BAL/G.11/13-iliçi Yerel/direkt BAL /çıktı Çengelköy Futbol BAL/G.2/13 BAL/G.2/13 BAL/G.3/13 BAL/G.4/14 BAL /çıktı Bağcılar Futbol 2. Lig/G.15/18 Anadolu Üsküdar 3. Lig/G.9/18 3. Lig/düştü BAL /G.3/14 Beyoğlu Yeni Çarşı Spor Futbol Yerel/direkt BAL /G.4/14 Beşyüzevlerspor Futbol BAL/G.4/13-çekildi Yerel/direkt BAL/G.4/14 BAL /G.4/14 Alibeyspor Futbol Yerel/direkt BAL/çıktı 3. Lig/düştü BAL G.6/14 Atlas Spor Futbol Yerel/direkt BAL /G.7/14 Ortaköy SK Futbol Yerel/direkt BAL /G.8/14 Vefa SK Futbol BAL/G.3/14 BAL/direkt Yerel/direkt BAL/G.5/14 BAL /G.8/14 Maltepespor Futbol 3. Lig/G.10/19 3. Lig/düştü BAL/G.2/14 BAL/G.2/14 BAL /G.9/14 Sultangazispor Futbol BAL/L.10/157 BAL/G.5/13 BAL/G.4/13 BAL/G.3/14 BAL /G.9/14 Küçükyalı Yelkenspor Futbol Yerel/direkt BAL/G.9/14 BAL /G.11/14 Yeşilköyspor Futbol Yerel/direkt BAL/G.6/13 BAL/G.3/14 BAL /G.12/14 Kartalspor Futbol 2. Lig/G.16/18 3. Lig/düştü BAL/G.10/13 BAL /G.5/14-iliçi Beylerbeyi Futbol 3. Lig/L.7/57 3. Lig/düştü BAL/G.3/13 BAL /G.12/14-baraj Gaziosmanpaşa SK Futbol 3. Lig/düştü BAL/G.5/13 BAL/G.3/13 BAL /G.9/14-iliçi Alemdağspor Futbol BAL/G.2/13 BAL/G.2/14 BAL /G.11/13-iliçi Bulvarspor Futbol Yerel/baraj BAL/G.8/13 BAL /G.4/14-iliçi Beylikdüzü Spor Futbol Yerel/direkt BAL /G.5/14-iliçi Çıksalınspor Futbol Yerel/direkt BAL /G.9/13-iliçi Feriköy SK Futbol Yerel/direkt BAL /G.9/13-iliçi Ataşehir Çamoluk S. Futbol Yerel/direkt BAL /G.7/13-iliçi Tunaspor Futbol BAL/G.3/13 BAL /G.10/13-iliçi 1957 Kültür ve D. S. Futbol Yerel/baraj BAL /G.4/14-baraj Büyükçekmece Bld. Futbol BAL /G.8/13-iliçi Dikilitaş SK Futbol BAL /G.11/14-iliçi Güngörenspor Futbol BAL /G.10/13-baraj İFA Futbol BAL /G.6/13-iliçi Leventspor Futbol BAL /G.6/14-iliçi Paşabahçe SK Futbol BAL G.4/14-baraj Beşiktaş Futbol K 2. Lig/çıktı 1. Lig/Lig 2.si 1. Lig/L.3/10 1. Lig/şampiyon FK 1. Lig /L.2/12 Ataşehir Bld.spor Futbol K 1. Lig/L.2/10 1. Lig/Lig 3.sü 1. Lig/şampiyon 1. Lig/L.4/10 FK 1. Lig /L.4/12 Fatih Vatanspor Futbol K 3. Lig/çıktı 2. Lig/şampiyon 1. Lig/L.6/10 1. Lig/L.9/10 FK 1. Lig /L.5/12 Kireçburnu SK Futbol K 1. Lig/L.5/10 1. Lig/Lig 8.si 1. Lig/L.5/10 1. Lig/L.8/10 FK 1. Lig /L.8/12 Dudulluspor Futbol K 3. Lig/G.3/11 3. Lig/Son 16'da 3. Lig/L.5/98 3. Lig/çıktı FK 2. Lig /çıktı Akdeniz Nurçelik S. Futbol K 3. Lig/çıktı 2. Lig/G. 5.si 2. Lig/G.4/8 2. Lig/L.7/15 FK 2. Lig /L.7/13
İstanbul'un Türkiye liglerindeki kulüpleri (Futbol) Takımın Adı Branşı Ligi/Lig-Grup Sırası/Lig-gruptaki takım sayısı 2020-21 2021-22 2022-23 2023-24 2024-25 Beşiktaş Futbol F Süper L./Şamp. F Süper L./6/20 Lig 3/19 Galatasaray Futbol F Süper L./2/21 F Süper L./13/20 Şampiyon Fenerbahçe Futbol F Süper L./3/21 F Süper L./2/20 Lig 2/19 Fatih Karagümrük Futbol F Süper L./8/21 F Süper L./8/20 Lig 7/19 İstanbul Başakşehir Futbol F Süper L./12/21 F Süper L./4/20 Lig 5/19 Kasımpaşa Futbol F Süper L./14/21 F Süper L./11/20 Lig 10/19 İstanbulspor Futbol F 1. Lig/L.5/18 F 1. Lig/çıktı Süper Lig 15/19 Ümraniyespor Futbol F 1. Lig/L.8/18 F 1. Lig/çıktı F Süper L./düştü Eyüpspor Futbol F 2. Lig/Şamp. F 1. Lig/3/19 Lig 5/19 Tuzlaspor Futbol F 1. Lig/L.9/18 F 1. Lig/10/19 Lig 14/19 Pendikspor Futbol F 2. Lig/G.11/20 F 2. Lig/çıktı F 1. Lig/çıktı Sarıyer Futbol F 2. Lig/G.6/19 F 2. Lig/G.14/20 Grup 15/20 Esenler Erokspor Futbol F 3. Lig/L.5/67 F 3. Lig/çıktı F 2. Lig/7/39 Arnavutköy Bld.spor Futbol F 3. Lig/G.5/16 F 3. Lig/çıktı F 2. Lig/G 13/19 Çatalcaspor Futbol F 3. Lig/G.5/17 F 3. Lig/G.7/18 Grup 8/18 Bayrampaşa Futbol F 3. Lig/G.6/17 F 3. Lig/G.9/19 BAL'a düştü Şile Yıldızspor Futbol F 3. Lig/G.9/17 F 3. Lig/G.8/19 F 3. Lig/düştü Tepecikspor Futbol F 3. Lig/G.8/17 F 3. Lig/G.10/18 Grup 10/18 Beyoğlu Yeni Çarşı Futbol F 3. Lig/G.6/17 F 3. Lig/G.14/19 2. Lig'e çıktı Sancaktepe Futbol F 2. Lig/düştü F 3. Lig/düştü BAL/G.10/14 Modafen Futbol F 3. Lig/G.13/17 F 3. Lig/düştü BAL/düştü Pendik Engelliler SK Ampute F. Lig 4/13 AF.Süper L.6/14 Lig 5/14 Şişli Yeditepe Engelliler SK Ampute F. Lig 5/13 AF.Süper L.10/14 Lig 9/14 Bağcılar Ampute Futbol SK Ampute F. AF.Süper L.11/14 Lig 11/14 Bulvar Spor Futbol BAL/Böl.5/27 BAL/çıktı F 3. Lig/G.8/17 Mimaroba Spor Futbol BAL/Baraj/çıktı BAL/G.5/14 Haliç Spor Futbol BAL/Baraj/çıktı BAL/G.7/14 Kartalspor Futbol BAL/Baraj/çıktı Grup 5/14 Osmaniye İstiklalspor Futbol BAL/Baraj/çıktı BAL/G.10/14 Silivrispor Futbol F 3. Lig/düştü BAL/Final Gr.2.si BAL/çıktı İstanbul Bayburt Spor Futbol Yerel/alındı BAL/Final Gr.3.sü BAL/düştü İstanbul Sinop Spor Futbol Yerel/alındı BAL/Final Gr.3.sü BAL/çıktı Beylerbeyi 1911 FK Futbol Yerel/alındı BAL/Gr.2/10 Grup 4/14 Bağcılarspor Futbol BAL/Böl.3/27 BAL/Gr.2/9 Grup 7/14 Ortaköy SK Futbol BAL/Gr.2/9 Grup 12/14 Sultanbeyli Bld.spor Futbol F 3. Lig/düştü BAL/Gr.3/9 BAL/çıktı Vefa SK Futbol BAL/Gr.3/9 Grup 8/14 Nişantaşı Spor Futbol Yerel/alındı BAL/Gr.3/9 Grup 5/14 Kuruçeşme Spor Futbol Yerel/alındı BAL/Gr.4/10 BAL/düştü Sultangazispor Futbol BAL/G.3/3 BAL/Gr.4/9 Grup 8/14 Kavacık Spor Futbol Yerel/alındı BAL/Gr.5/10 Grup 11/14 Gazi Mahallesi Spor Futbol Yerel/alındı BAL/Gr.6/10 Grup 11/14 Bahçelievler Spor Futbol Yerel/İliçi/çıktı BAL/G.7/14 Bayrampaşa Teknik Spor Futbol Yerel/İliçi/çıktıı BAL/G.9/14 Beylikdüzü Spor Futbol Yerel/İliçi/çıktı BAL/G.8/14 Cankurtaran Spor Futbol Yerel/İliçi/çıktı BAL/G.6/14 Feriköy Spor Futbol Yerel/İliçi/çıktı BAL/G.4/14 Kuştepe Spor Futbol Yerel/İliçi/çıktı BAL/düştü Fatih Karagümrük Futbol K. yeni FK Süper Lig/L.2/12 Grup 2/9 Beşiktaş Futbol K. FK 1. Lig/Şamp. FK Süper Lig/L.3/12 Grup 4/9 Fenerbahçe Futbol K. yeni FK Süper Lig/L.3/12 Lig 2/19 Fatih Vatanspor Futbol K. FK 1. Lig/L.2/16 FK Süper L./G.5/12 Grup 3/9 Galatasaray Futbol K. yeni FK Süper Lig/L.6/12 Lig 3/19 Ataşehir Belediyespor Futbol K. FK 1. Lig/G.2/4 FK Süper L./G.8/12 Grup 6/10 Dudulluspor Futbol K. FK 1. Lig/G.4/4 FK Süper L./G.9/12 FK Süper L./düştü Kireçburnu SK Futbol K. FK 1. Lig/G.3/4 FK Süper L./G.11/12 FK Süper L./düştü Bağcılar Evren SK Futbol K. FK 2. Lig/çıktı FK 1. Lig 5/13 Pendik Çamlık Spor Futbol K. FK 2. Lig/çıktı FK 1. Lig/çıktı Tuzla Sahilspor Futbol K. FK 2. Lig/G.5/7 Grup 5/7 Telsizler Kulübü Futbol K. FK 2. Lig/G.6/7 FK 2. Lig/çıktı Akdeniz Nurçelik S. Futbol K. FK 2. Lig/G.7/7 Lig 8/20 Kemer FK Futbol K. FK 2. Lig/L.11/26 katılmadı Çatalca Belediyespor Futbol K FK 3. Lig/çıktı FK 2. Lig/çıktı Aile ve Sosyal Politikalar GSK Futbol K FK 3.L/G.5/5 Grup 2/5/Play-in Bakırköy Yenimahallespor Futbol K FK 3. Lig 9/85 Lig 6/89/Play-in Pendik Güvenspor Futbol K FK 3.L/G.4/5 FK 3. Lig/ çıktı Rüzgarlıbahçe İ.Y. Futbol K FK 3.L/G.1/5 Lig 11/89/Play-in Sancaktepe Belediye GS Futbol K yerel/alındı FK 3. Lig 11/89/Play-in 1877 Alemdağspor Futbol F 3. Lig/düştü BAL/baraj/düştü Alibeyköyspor Futbol BAL/G.2/4 BAL/baraj/düştü Maltepespor Futbol BAL/G.2/3 BAL/baraj/düştü Cevizli Anadolu Spor Futbol BAL/G.3/4 BAL/baraj/düştü Dudulluspor Futbol BAL/Böl.5/27 BAL/düştü Üsküdar Futbol Yatırımları Futbol F 3. Lig/düştü BAL/düştü Yeşilköyspor Futbol BAL/düştü Bakırköyspor Futbol Yerel/alındı BAL/düştü İnkılap Spor K. Futbol Yerel/alındı BAL/düştü İstanbul Siirtgücü Spor Futbol Yerel/alındı BAL/düştü Irmak Spor Futbol Yerel/alındı BAL/düştü Beykozspor 1908 A.Ş Futbol BAL/Gr.4/4 BAL/İliçi/düştü Beşyüzevlerspor Futbol BAL/İliçi/düştü Beykoz İdman Yurdu FYST Futbol Yerel/alındı BAL/İliçi/düştü
Türkiye Kupaları Galatasaray 2016-17 ve 2018-19 sezonlarında Türkiye Kupası 'nın sahibi olmuştur. Ayni kupada Fenerbahçe 2016-17 ve 2017-18 sezonlarında final oynamıştır.
İstanbul'un Türkiye Kupalarındaki kulüpleri (2016-2020)-Futbol- Takım Kupa 2016-17 2017-18 2018-19 2019-20 Başlama Sonuç Başlama Sonuç Başlama Sonuç Başlama Sonuç Anadolu Üsküdar 1908 F Türkiye Kp 2.tur Elendi Kartalspor F Türkiye Kp 2.tur 3.tur Anadolu Bağcılar SK Türkiye Kupası 2.tur 3.tur Beylerbeyi Türkiye Kupası 1.tur Elendi 1.tur Elendi Gaziosmanpaşa Türkiye Kupası 1.tur Elendi 1.tur 3.tur Çengelköy Türkiye Kupası 1.tur 4.tur Alibeyköyspor Türkiye Kupası 2.tur Elendi Bağcılarspor Türkiye Kupası 2.tur 3.tur Modafen Spor Türkiye Kupası 1.tur Elendi 1.tur Elendi Şile Yıldızspor Türkiye Kupası 2.tur 4.tur 2.tur Elendi Maltepespor Türkiye Kupası 1.tur Elendi 1.tur 3.tur 1.tur 2.tur 1877 Alemdağ Spor Türkiye Kupası 1.tur 3.tur Sultanbeyli Belediye Türkiye Kupası 1.tur 2.tur 2.tur 3.tur 2.tur Elendi 2.tur Elendi Çatalcaspor Türkiye Kupası 1.tur 2.tur 2.tur Elendi 2.tur Elendi 2.tur Elendi H.Edip Adıvarspor Türkiye Kupası 2.tur Elendi 2.tur Elendi 2.tur Elendi Silivrispor Türkiye Kupası 1.tur Elendi 3.tur Elendi 2.tur 3.tur 2.tur 3.tur Bayrampaşa Türkiye Kupası 2.tur Elendi 2.tur 3.tur 3.tur Elendi 2.tur 4.tur B.Tepecikspor Türkiye Kupası 2.tur Son 16 2.tur Elendi 2.tur Elendi 2.tur 4.tur Esenler Erokspor Türkiye Kupası 1.tur Elendi 2.tur 3.tur 3.tur 5.tur Pendikspor Türkiye Kupası 2.tur Elendi 3.tur Elendi 3.tur 4.tur 3.tur Elendi Sarıyer Türkiye Kupası 2.tur 3.tur 3.tur 4.tur 3.tur 4.tur 3.tur Elendi Ümraniyespor Türkiye Kupası 2.tur 3.tur 3.tur Elendi 3.tur Kupa 3.sü 3.tur Elendi Sancaktepe Bld. Türkiye Kupası 1.tur 2.tur 3.tur Elendi 3.tur Elendi 3.tur 4.tur Eyüpspor Türkiye Kupası 2.tur Elendi 3.tur 5.tur 3.tur Elendi 3.tur 5.tur İstanbulspor Türkiye Kupası 2.tur Elendi 3.tur Son 16 3.tur 4.tur 3.tur 5.tur Fatih karagümrük Türkiye Kupası 2.tur 3.tur 3.tur 4.tur 3.tur 5.tur 3.tur 5.tur Tuzlaspor Türkiye Kupası 2.tur Gruplar 3.tur 4.tur 3.tur Elendi 3.tur 5.tur Kasımpaşa Türkiye Kupası 2.tur 3.tur 4.tur 5.tur 4.tur Son 8 3.tur 6.tur Fenerbahçe Türkiye Kupası Grup Kupa 2.si 5.tur Kupa 2.si 5.tur Son 16 4.tur Yarı F. M.Başakşehir Türkiye Kupası Grup Çeyrek F. 5.tur Son 16 5.tur Son 16 5.tur 6.tur Beşiktaş Türkiye Kupası Grup Çeyrek F. 5.tur Kupa 3.sü 5.tur 6.tur Galatasaray Türkiye Kupası Grup şampiyon 5.tur Kupa 3.sü 5.tur şampiyon 5.tur Çeyrek F.
İstanbul'un Türkiye Kupalarındaki kulüpleri (2020-2024) Takım Kupa 2020-21 2021-22 2022-23 2023-24 Başlama Sonuç Başlama Sonuç Başlama Sonuç Başlama Sonuç 1877 Alemdağspor F Türkiye Kp 1.tur 2.tur Çengelköy F Türkiye Kp 1.tur Elendi Halide Edip Adıvar SK F Türkiye Kp 1.tur Elendi Silivrispor F Türkiye Kp 2.tur Elendi Sultanbeyli Bld.spor F Türkiye Kp 2.tur 4.tur Modafen F Türkiye Kp 1.tur Elendi 1.Eleme Elendi Sancaktepe F Türkiye Kp 3.tur Elendi 2.Eleme Elendi Arnavutköy Bld.spor F Türkiye Kp 1.tur 2.tur 2.Eleme 4.tur 3.tur Elendi Bayrampaşa SK F Türkiye Kp 1.tur Elendi 2.Eleme Elendi 1.tur Elendi Beyoğlu Yeni Çarşı F Türkiye Kp 2.Eleme Elendi 1.tur Elendi Pendikspor F Türkiye Kp 3.tur 4.tur 3.Eleme Elendi 4.tur Elendi B.Tepecikspor F Türkiye Kp 2.tur 3.tur 2.Eleme 3.tur 1.tur 2.tur Çatalcaspor F Türkiye Kp 2.tur Elendi 2.Eleme Elendi 1.tur 2.tur Şile Yıldızspor F Türkiye Kp 1.tur 3.tur 2.Eleme 3.tur 1.tur 2.tur Sarıyer F Türkiye Kp 3.tur Elendi 3.Eleme 4.tur 2.tur 3.tur Bulvarspor F Türkiye Kp 2.tur 4.tur Esenler Erokspor F Türkiye Kp 2.tur 5.tur 2.Eleme Elendi 3.tur 5.tur Eyüpspor F Türkiye Kp 3.tur Elendi 3.Eleme 4.tur 4.tur 5.tur İstanbulspor F Türkiye Kp 3.tur 4.tur 3.Eleme 4.tur 4.tur 5.tur Tuzlaspor F Türkiye Kp 3.tur Son 16 3.Eleme Elendi 3.tur 5.tur Kasımpaşa F Türkiye Kp 4.tur Son 16 4.Eleme 6.Eleme 3.tur 5.tur Ümraniyespor F Türkiye Kp 3.tur Elendi 3.Eleme 5.tur 4.tur Son 16 Fatih Karagümrük F Türkiye Kp 3.tur 4.tur 4.Eleme Çeyrek f. 4.tur Son 16 Beşiktaş F Türkiye Kp 5.tur Kupa 3.sü 5.Eleme Çeyrek f. 4.tur Son 16 Galatasaray F Türkiye Kp 5.tur Çeyrek F. 5.Eleme Elendi 3.tur Son 8 Başakşehir F Türkiye Kp 5.tur Kupa 3.sü 4.Eleme Elendi 5.tur Kupa 2.si Fenerbahçe F Türkiye Kp 4.tur Çeyrek F. 5.Eleme 6.tur 5.tur Şampiyon
Avrupa Kupaları Son yıllarda futbolda Avrupa kupalarındaki en iyi sonucu, 2016-17 sezonunda Avrupa Ligi 'de son 8 takım arasına giren Beşiktaş yapmıştır.
İstanbul'un Avrupa Kupalarındaki kulüpleri (2016-2020)-Futbol- Takım Branş Kupa 2016-17 Sezonu 2017-18 Sezonu 2018-19 Sezonu 2019-20 Sezonu Başlama Sonuç Başlama Sonuç Başlama Sonuç Başlama Sonuç Galatasaray Futbol Şamp. Ligi Gruplar Grup 3/4 Gruplar Grup 4/4 Avrupa Ligi 2.Eleme turu Elendi Son 32 Elendi Fenerbahçe Futbol Şamp. Ligi 3.Eleme turu Elendi 3.Eleme turu Elendi Avrupa Ligi Play-off Son 32 3.Eleme turu Play-off Gruplar Son 32 Başakşehir Futbol Şamp. Ligi 3.Eleme turu AL Gruplar 3.Eleme turu Elendi Avrupa Ligi 3.Eleme turu Play-off Gruplar Grup3/4 3.Eleme turu Elendi Gruplar Son 16 Beşiktaş Futbol Şamp. Ligi Gruplar Grup 3. Gruplar Son 16 Avrupa Ligi Son 32 son 8 (5.) 2.Eleme turu Grup 3/4 Gruplar Grup 4/4
İstanbul'un Avrupa Kupalarındaki kulüpleri (2021-2024) Takım Branş Kupa 2020-21 2021-22 2022-23 2023-24 Başlama Sonuç Başlama Sonuç Başlama Sonuç Başlama Sonuç Başakşehir Futbol Şamp. Ligi Gruplar Gr 4/4 Elendi Konferans Ligi 2.Eleme t. Son 16 Beşiktaş Futbol Şamp. Ligi 2.Eleme t. Elendi Gruplar Elendi Avrupa Ligi 3.Eleme turu Elendi Galatasaray Futbol Şamp. Ligi 2.Eleme t. Elendi Avrupa Ligi 2.Eleme turu Play-off Eleme t. Son 16 Fenerbahçe Şamp. Ligi 2.Eleme t. Elendi Futbol Avrupa Ligi Play-off Gruplar 3.Eleme t. Son 16 Konferans Ligi Play-off Elendi
Kaynak:[5] [6]
Basketbol Lig takımları İstanbul'un erkek ve kadın basketbol süper liglerindeki takım sayısı 8-10 arasında olmuştur. Avrupa liglerindeki başarılı sonuçların büyük bir kısmını bu takımlar almıştır
İstanbul'un erkek ve kadın basketbol süper liglerindeki takım sayısı 8-10 arasında olmuştur. Avrupa liglerindeki başarılı sonuçların büyük bir kısmını bu takımlar almıştır
İstanbul'un Türkiye liglerindeki kulüpleri (Basketbol) Takımın Adı Branşı Ligi/Lig-Grup Sırası/Lig-gruptaki takım sayısı 2015-16 2016-17 2017-18 2018-19 2019-20 Anadolu Efes Basket E. BSL/L.2/16 BSL/L.3/16 BSL/L.3/16 BSL/şampiyon BSL /L.1/16 Galatasaray Basket E. BSL/L.3/16 BSL/L.6/16 BSL/L.9/16 BSL/L.3/16 BSL /L.3/16 Fenerbahçe Basket E. BSL/şampiyon BSL/şampiyon BSL/şampiyon BSL/L.2/16 BSL /L.4/16 Darüşşafaka Basket E. BSL/L.4/16 BSL/L.4/16 BSL/L.6/16 BSL/L.10/16 BSL /L.6/16 Beşiktaş Basket E. BSL/L.9/16 BSL/L.2/16 BSL/L.5/16 BSL/L.6/16 BSL /L.8/16 Bahçeşehir Koleji Basket E. TBL/alındı BSL/L.9/16 BSL /L.13/16 Büyükçekmece BSK Basket E. BSL/L.10/16 BSL/L.13/16 BSL/L.12/16 BSL/L.12/16 BSL /L.15/16 S.Net İTÜ/Bakırköy Basket Basket E. Yerel /alındı TBL/L.14/16 TBL/L.10/16 TBL/çıktı BSL /L.16/16 İstanbul BBSK Basket E. BSL/L.13/16 BSL/L.10/16 BSL/L.11/16 BSL /çekildi Fenerbahçe Basket K. KBSL/şampiyon KBSL/L.2/14 KBSL/şampiyon KBSL/şampiyon KBSL /L.1/13 Galatasaray Basket K. KBSL/L.5/14 KBSL/L.3/14 KBSL/L.6/14 KBSL/L.3/14 KBSL /L.2/13 Beşiktaş Basket K. KBSL/L.9/14 KBSL/L.3/14 KBSL/L.8/14 KBSL/L.5/14 KBSL /L.6/13 Yakın Doğu Ünv. BGD Basket K. KBSL/L.10/14 KBSL/şampiyon KBSL/L.2/14 KBSL /çekildi İstanbul Üniversitesi SK Basket K. KBSL/L.6/14 KBSL/L.5/14 KBSL/L.12/14 KBSL/düştü TKBL /L.2/16 Fenerbahçe Gelişim Basket K. TKBL/düştü KBBL/çıktı TKBL/düştü KBBL/çıktı TKBL /L.11/16 Emlak Konut SK Basket K. KBBL/alındı TKBL /L.4/16 İstanbul Gücü Basket K. KBSL/L.6/14 KBSL/L.13/14 KBSL/L.11/14 TKBL /çekildi İstanbul Ünv.Gelişim Basket K. KBBL/alındı TKBL /çekildi Galatasaray Gelişim Basket K. KBBL/çıktı TKBL /çekildi Beylikdüzü Basket Basket E. TB2L/çıktı TBL/Lig 5.si TBL/çekildi TB2L/G.8/10 TB2L /L.11/15 Murat Paşaoğlu Spor Basket E. EBBL/alındı TB2L /L.12/15 UPS Basket E. EBBL/alındı TB2L/G.9/12 TB2L/G.10/11 TB2L /L.15/15 Tenis Eskrim Dağcılık Basket E. TB2L/L.10/24 TB2L/G.7.si TB2L/G.10/12 TB2L /çekildi İTÜ Basket E. TB2L/düştü EBBL/alındı TB2L/G.9/13 TB2L /düştü FMV Işık Spor Basket E. TB2L/L.17/24 TB2L/G.5.si TB2L çekildi Yeşilyurt SK Basket E. TB2L/L.16/24 TB2L /düştü Acıbadem Üniversitesi SK Basket E. TBL/L.3/18 TBL /çekildi Pertevniyal Basket E. TBL /çekildi İstanbul DSI SK Basket E. TBL /düştü BGD Basket K. KBSL /L.8/14 Y.Doğu Ü.birleşti
İstanbul'un Türkiye liglerindeki kulüpleri (2020-2025) Takımın Adı Branşı Ligi/Lig-Grup Sırası/Lig-gruptaki takım sayısı 2020-21 2021-22 2022-23 2023-24 2024-25 Fenerbahçe Basket E. BSL/L.2/16 BSL/şampiyon Lig 3/16 Anadolu Efes Basket E. BSL/şamp. BSL/2/16 Şampiyon Galatasaray Basket E. BSL/L.14/16 BSL/3/16 Lig 8/16 Darüşşafaka Basket E. BSL/L.7/16 BSL/3/16 Lig 6/16 Bahçeşehir Koleji Basket E. BSL/L.12/16 BSL/6/16 Lig 9/16 Beşiktaş Basket E. BSL/L.3/16 BSL/10/16 Lig 16/16 B.çekmece Basketbol Basket E. BSL/L.13/16 BSL/12/16 Lig 10/16 Sigortam.net Basket E. TBL/10/16 TBL/4/16 Lig 5/16 Fenerbahçe Koleji Basket E. yerel/alındı TBL'ye çıktı TBL 10/16 Fenerbahçe Basket K. KBSL/Şamp. KBSL/şampiyon Şampiyon Galatasaray Basket K. KBSL/L.2/14 KBSL/5/14 Lig 3/14 Beşiktaş Basket K. KBSL/L.12/14 KBSL/9/14 Lig 7/14 Emlak Konut SK Basket K. TKBL/L.3/15 KBSL'ye çıktı KBSL 5/14 Boğaziçi (Uludağ) Basket Basket K. yerel/alındı TKBL/7/16 TKBL/9/16 Fenerbahçe Gelişim Basket K. TKBL/L.8/15 TKBL/9/16 Lig 6/16 Emlak Konut Gelişim Basket K. TKBL'ye çıktı TKBL 13/16 İstanbul Efendileri Basket E. yerel/alındı TB2L/L.5/37 Lig 3/39 Beylikdüzü Basket Basket E. TB2L/L.5/26 TB2L/G.1/9 Grup 3/9 İstanbul BBSK Basket E. TB2L/G.4/7 TB2L/G.1/9 Grup 4/9 Teşvikiye SK Basket E. yerel/alındı TB2L/G.2/9 Grup 8/10 Cedi Osman Bask.SK Basket E. yerel/alındı TB2L/G.3/9 Son 8/39 Üsküdar Belediyespor Basket E. yerel/alındı TB2L/G.3/9 Son 16/39 Vefa Spor Basket E. yerel/alındı TB2L/G.4/9 Grup 8/10 İstanbul Basket (İTÜ) Basket E. TBL/düştü TB2L/G.4/9 Grup 6/10 Esenler Erok SK Basket E. yerel/alındı TB2L 3/39 Harem Spor Basket E. TB2L/G.3/6 TB2L/5/37 Lig 9/16 Lima Spor Basket E. yerel/alındı TB2L/G.6/9 Grup 9/10 NEF Vakfı Basket E. yerel/alındı TB2L/G.8/9 Grup 7/10 Kadıköy İstanbul SK Basket E. TB2L/L.7/26 Grup 9/9 Grup 8/9 Hedef Takım Basket E. TB2L/L.3/26 TB2L/G.5/9 Grup 8/10 Haznedar Doruk SK Basket E. EBBL/G.3/5 TB2L'ye Çıktı İstanbul Üniversitesi Basket K. TKBL/L.13/15 katılmadı xx Asya Kartalları Basket E. TB2L/L.7/26 katılmadı xx
Türkiye Kupaları Anadolu Efes'in, Fenerbahçe kadın ve erkek takımlarının Türkiye kupalarında şampiyonlukları vardır.
İstanbul'un Türkiye Kupalarındaki kulüpleri (2016-2020)-Basketbol- Takım Branş Kupa 2016-17 2017-18 2018-19 2019-20 Başlama Sonuç Başlama Sonuç Başlama Sonuç Başlama Sonuç Sigortam.net Basket E. BE Federasyon Kp. Grup Çeyrek F. Grup Çeyrek F. Bahçeşehir Klj Basket E. BE Federasyon Kp. Grup şamp. Beylikdüzü Bas. Basket E. BE Federasyon Kp. Grup Elendi GS Gelişim Basket K. BK Federasyon Kp. Gruplar Çeyrek F. Istanbul Üniv. K Basket K. BK Federasyon Kp. Eleme G. Elendi Eleme G. Elendi Emlak Konut Basket K. BK Federasyon Kp. Eleme G. Çeyrek F. Fenerbahçe Glş Basket K. BK Federasyon Kp. Çeyrek F. Elendi Eleme G. şamp. Bahçeşehir Klj Basket E. BE Türkiye Kp. Çeyrek F Elendi Beşiktaş Basket E. BE Türkiye Kp. Çeyrek F. Elendi Çeyrek F. Kupa 3.sü Çeyrek F. Kupa 3.sü Galatasaray Basket E. BE Türkiye Kp. Çeyrek F. Kupa 3.sü Çeyrek F. Elendi Çeyrek F. Kupa 3.sü Darüşşafaka Basket E. BE Türkiye Kp. Çeyrek F. Elendi Çeyrek F. Kupa 3.sü Çeyrek F. Kupa 2.si Anadolu Efes Basket E. BE Türkiye Kp. Çeyrek F. Kupa 2.si Çeyrek F. şampiyon Çeyrek F. Kupa 2.si Çeyrek F. Elendi Fenerbahçe Basket E. BE Türkiye Kp. Çeyrek F. Elendi Çeyrek F. Elendi Çeyrek F. şampiyon Çeyrek F. şampiyon Y.Doğu Ünv.K Basket K. BK Türkiye Kp. Çeyrek F. şampiyon Çeyrek F. şampiyon Galatasaray K Basket K. BK Türkiye Kp. Çeyrek F. Elendi Çeyrek F. Elendi Çeyrek F. Elendi Beşiktas K Basket K. BK Türkiye Kp. Çeyrek F. Yarı F. Çeyrek F. Elendi Çeyrek F. Elendi Çeyrek F. Kupa 3.sü Fenerbahçe K Basket K. BK Türkiye Kp. Çeyrek F. Yarı F. Çeyrek F. Kupa 3.sü Çeyrek F. şampiyon Çeyrek F. şampiyon
İstanbul'un Türkiye Kupalarındaki kulüpleri (2020-2024) Takım Branş Kupa 2020-21 2021-22 2022-23 2023-24 Başlama Sonuç Başlama Sonuç Başlama Sonuç Başlama Sonuç İstanbul Basket (İTÜ) Basket E. BE Federasyon Kp. Eleme G. Elendi İstanbul Üniversitesi Basket K. BK Federasyon Kp. Eleme G. Elendi Emlak Konut SK Basket K. BK Federasyon Kp. Eleme G. şamp. Grup Kupa 2.si Grup Elendi Fenerbahçe Gelişim Basket K. BK Federasyon Kp. Eleme G. Elendi Grup Kupa 3.sü Grup Elendi Fenerbahçe Gelişim Basket E. BE Federasyon Kp. Grup Kupa 3.sü Sigortam.net Basket E. BE Federasyon Kp. Grup Elendi Grup Çeyrek f. Harem SK Basket E. BE Federasyon Kp. Grup Elendi Anadolu Efes Basket E. BE Türkiye Kp. Çeyrek f. şampiyon Bahçeşehir Koleji Basket E. BE Türkiye Kp. Çeyrek f. Elendi Darüşşafaka Basket E. BE Türkiye Kp. Çeyrek f. Kupa 3.sü Fenerbahçe Basket E. BE Türkiye Kp. Çeyrek f. Kupa 2.si Galatasaray Basket E. BE Türkiye Kp. Çeyrek f. Kupa 3.sü Fenerbahçe Basket K. BK Türkiye Kp. Çeyrek f. Kupa 2.si Galatasaray Basket K. BK Türkiye Kp. Çeyrek f. Elendi
Avrupa Kupaları Euroleague 'de son 4 yılda Fenerbahçe 3 kez final-fourda oynamış, 1 şampiyonluk almıştır. Anadolu Efes ise 2 kez final-fourda oynamış, 2 kez finale kalmıştır. Euro Cup'ta Darüşşafaka , Eurocup kadınlar 'da Yakın Doğu Üniversitesi ve Galatasay 'ın şampiyonluğu vardır. Fenerbahçe, Euroleague Women 'de final oynamıştır.
İstanbul'un Avrupa Kupalarındaki kulüpleri (2016-2020)-Basketbol- Takım Branş Kupa 2016-17 Sezonu 2017-18 Sezonu 2018-19 Sezonu 2019-20 Sezonu Başlama Sonuç Başlama Sonuç Başlama Sonuç Başlama Sonuç Fenerbahçe Basketbol E. Euroleague Gruplar Şampiyon Grup (16) Lig 2.si Grup (16) Lig 4.sü Grup (18) Lig 7.si Anadolu Efes Basketbol E. Euroleague Grup Lig 5.si Grup (16) Lig 16/16 Grup (16) Lig 2.si Grup (18) Lig 2.si Darüşşafaka Basketbol E. Euroleague Grup Lig 5.si Grup (16) Lig 16/16 Euro Cup Gruplar (32) Şampiyon Gruplar (32) Top 16 Galatasaray Basketbol E. Euroleague Grup Lig 12/16 Euro Cup Gruplar (32) Top 16 G.4/4 Gruplar (32) Grup 6/6 Gruplar (32) Top 16 Beşiktaş Basketbol E. FIBA Şamp. L. Gruplar (40) Son 16 (9.) Gruplar (40) Top 16 Gruplar (40) Top 16 Gruplar (32) Top 16 Büyükçekmece Basketbol E. FİBA Europe C. Konf 1 (38) Son 16 (9.) Eleme turu 2.Tur G.4/4 İstanbul BBSK Basketbol E. FİBA Europe C. Eleme turu 2.Tur G.3/4 1.Eleme turu N.Sez.G.4/4 Bahçeşehir Koleji Basketbol E. FİBA Europe C. Gruplar (32) Yarı F. Fenerbahçe Basketbol K. Euroleague W. Gruplar (16) Lig 2.si Gruplar (16) Son 8 Gruplar (16) Son 8 Gruplar (16) Son 8* Yakın Doğu Ünv. Basketbol K. Eurocup W. Eleme Grubu Şampiyon Euroleague W. Gruplar (16) Lig 4.sü Galatasay Basketbol K. Euroleague W. Gruplar (16) Grup 5/8 Eurocup W. Gruplar (32) Lig 3.sü Son 8 Şampiyon Gruplar (40) Lig 9/Son 8 Gruplar (40) Grup 3/4 İstanbul Ünv. Basketbol K. Eurocup W. Eleme Grubu Elendi Gruplar (40) Grup 4/4 Beşiktaş Basketbol K. Eurocup W. Gruplar (40) Grup 4/4 Gruplar (40) Lig 18/24 Gruplar (40) Son 16
İstanbul'un Avrupa Kupalarındaki kulüpleri (2021-2024) Takım Branş Kupa 2020-21 2021-22 2022-23 2023-24 Başlama Sonuç Başlama Sonuç Başlama Sonuç Başlama Sonuç A.Efes Basket E Euroleague Lig şampiyon Lig şampiyon N.sezon Elendi Fenerbahçe Basket E Euroleague Lig Lig 5/18 Lig Lig 12/15 N.sezon Son 8 Galatasaray Basket E FİBA Şamp.Ligi Grup 4/4 elendi Grup Son 16 N.sezon Son 16 Darüşşafaka Basket E FİBA Şamp.Ligi Grup 4/4 elendi Grup Son 16 N.sezon Son 16 Bahçeşehir Koleji Basket E EuroCup Grup 6/6 elendi FİBA Şamp.Ligi N.sezon Son 16 FİBA Avrupa Cup Grup şampiyon Beşiktaş Basket E FİBA Avrupa L. Grup 4/4 elendi Eleme y.f. Elendi FİBA Şamp.Ligi Grup Play-inn Fenerbahçe Basket K Euroleague K. Grup Lig 3.sü Lig Lig 2.si N.sezon şampiyon Galatasaray Basket K Euroleague K. Grup Lig 5.si Lig Lig 7/8 EuroCup K. Çeyrek f. Kupa 3.sü N.sezon Kupa 2.si
Kaynak:[7] [8] [9] [10] [11]
Voleybol Lig takımları Voleybol Kadınlar süper ligi olan Sultanlar Ligi 'nin takımlarının yarısı İstanbul takımıdır. Bu takımlar Avrupa ve Dünya kupalarında da çok önemli başarılar elde etmişlerdir.
İstanbul'un Türkiye liglerindeki kulüpleri-voleybol- Takımın Adı Branşı Ligi/Lig-Grup Sırası/Lig-gruptaki takım sayısı 2015-16 2016-17 2017-18 2018-19 2019-20 Fenerbahçe Voley E. Efeler L./4/12 Efeler L./3/12 Efeler L./7/12 Süper L./şampiyon Efeler L. /1/12 Galatasaray Voley E. Efeler L./6/12 Efeler L./7/12 Efeler L./4/12 Efeler L./3/12 Efeler L. ./3/12 İstanbul BBSK Voley E. Efeler L./2/12 Efeler L./8/12 EfelerL./3/12 EfelerL./7/12 Efeler L. /8/12 Beşiktaş Voley E. Efeler L./9/12 Efeler L./9/12 Süper L./düştü VE 1. Lig /çıktı-çekildi VakıfBank Voley K. Süper L./şampiyon Sultanlar L./4/12 Süper L./şampiyon Süper L./şampiyon Sultanlar L. /1/12 Eczacıbaşı Voley K. Sultanlar L./3/12 Sultanlar L./3/12 Sultanlar L./2/12 Sultanlar L./2/12 Sultanlar L. /2/12 Fenerbahçe Voley K. Sultanlar L./2/12 Süper L./şampiyon Sultanlar L./3/12 Sultanlar L./3/12 Sultanlar L. /3/12 Galatasaray Voley K. Sultanlar L./4/12 Sultanlar L./2/12 Sultanlar L./4/12 Sultanlar L./4/12 Sultanlar L. /4/12 Yeşilyurt SK Voley K. 1. Lig/G.5/14 1. Lig/G.11/14 1. Lig/G.10/14 1. Lig/çıktı Sultanlar L. /5/12 THY Voley K. Yerel/alındı 2. Lig/çıktı 1. Lig/çıktı Sultanlar L./6/12 Sultanlar L. /6/12 Beşiktaş Voley K. 1. Lig/çıktı Süper LigLig 7/12 Sultanlar L./6/12 Sultanlar L./8/12 Sultanlar L. /11/12 Beylikdüzü Voley.İhtisas Voley K. Yerel ligden 1. Lig/çıktı Sultanlar L./9/12 Sultanlar L./5/12 Sultanlar L. /12/12 Sarıyer Belediyespor Voley K. Süper ligLig 7/12 Süper L./düştü 1. LigLig 5/28 1. Lig/L.3/28 VK 1. Lig /çıktı İstanbul BBSK Voley E. 2. Lig/G.12/14 1. Lig/G.10/14 1. Lig/G.9/14 1. Lig/G.9/14 VE 1. Lig /G.9/12 ES Spor Voley E. 2. Lig/çıktı VE 1. Lig /çekildi M.Erdem Marmara Ak. Voley K. Bölg.Lig/çıktı 2. Lig/G.6/9 2. Lig/çıktı 1. Lig/G.9/14 VK 1. Lig /G.7/12 Voleybol Akademisi Voley K. 2. Lig/alındı 2. Lig/G.4/9 2. Lig/çıktı 1. Lig/L. 5/28 VK 1. Lig /G.8/12 Küçükyalı Yalıspor Voley K. 1. Lig/G.8/14 1. Lig/G.10/14 1. Lig/G.11/14 1. Lig/L. 7/28 VK 1. Lig /G.11/12 Vakıfbank Voley K. 2. Lig/çıktı 1. Lig/düştü 2. Lig/G.3/11 2. Lig/L.5/80 VK 2. Lig /çıktı Arma Yaşam Gençlik Voley K. VK 1. Lig /çekildi İstanbul Yeniköyspor Voley E. Bölg.lig/çıktı VE 2. Lig /L.5/59 İstanbul Voleybol Kulübü Voley E. Bölg.lig/G. 2/5 Bölg.lig/F. 2/4 Bölg.lig/G. 3/5 Bölg.lig/F. 2/4 Bölg.lig/G. 2/4 Esenyurt Belediyesi Voley E. Yerel/alındı 2. Lig/G.9/11 VE 2. Lig /G.4/10 İst.Topkapı Okulları Voley E. Bölg.lig/alındı VE 2. Lig /ihraç-düştü İstanbul BBSK Voley E. VE 2. Lig /G.12/14 2. Lig/G.2/10 2. Lig/çekildi Fenerbahçe Voley K. Yerel/alındı VK 2. Lig /L.5/80 Nef Bahçelievler Bld.SK Voley K. 1. Lig/G.6/12 2. Lig/G.5/9 2. Lig/G.5/12 2. Lig/L.9/80 VK 2. Lig /G.3/12 İstanbul BBSK Voley K. 1. Lig/düştü 2. Lig/G.5/9 2. Lig/G.9/11 2. Lig/G.8/10 VK 2. Lig /G.4/12 UPS Voley K. 1. Lig/G.8/12 2. Lig/L. 9/62 2. Lig/G.5/11 2. Lig/G.4/10 VK 2. Lig /G.5/12 Küçükçekmece Voleybol Voley K. Bölg.lig/alındı 2. Lig/G.7/10 VK 2. Lig /G.6/12 Kartal Anadolu Voley K. Bölg.lig/alındı 2. Lig/G.6/10 VK 2. Lig /G.7/12 Kartal Belediyesi Voley K. Yerel/alındı 2. Lig/G.9/9 2. Lig/G.6/12 2. Lig/G.5/10 VK 2. Lig /G.8/12 İstanbul Bizimkent S. Voley K. Bölg.lig/alındı VK 2. Lig /G.9/12 Silivri Spor Voley K. 2. Lig/düştü Bölg.lig/alındı 1. Lig/G.10/12 2. Lig/G.9/10 VK 2. Lig /G.10/12 Bahçelievler Voleybol Voley K. 2. Lig/L.6/62 2. Lig/çıktı 2. Lig/G.5/11 1. Lig/düştü VK 2. Lig /Çekildi Arnavutköy Bld.spor Voley K. 2. Lig/L.9/62 2. Lig/L. 5/62 2. Lig/G.6/11 2. Lig/G.3/10 VK 2. Lig /Çekildi FMV Işık Okulları Voley K. 1. Lig/düştü 2. Lig/G.7/9 2. Lig/G.4/12 VK 2. Lig /çekildi Şişlispor Voley K. VK Bölg.L. /çık-çek VK Bölg.L. /çık-çek Esenler Alterus Voley K. Yerel/alındı 2. Lig/G.3/9 VK 2. Lig /çekildi Alp Spor Voley K. Bölg.lig/alındı 2. Lig/G.8/9 VK 2. Lig /ççekildi Sarıyer Belediyesi Voley K. Yerel/alındı 2. Lig/G.8/9 VK 2. Lig /çekildi İbrahim Turhan Lisesi Voley K. VK 2. Lig /çekildi Ankaspor Voley K. VK 2. Lig /çekildi Büyükçekmece Voleybol Voley K. VK 2. Lig /düştü
İstanbul'unTürkiye liglerindeki kulüpleri (2020-2025) Takımın Adı Branşı Ligi/Lig-Grup Sırası/Lig-gruptaki takım sayısı 2020-21 2021-22 2022-23 2023-24 2024-25 Fenerbahçe Voley K. Sultanlar L./2/16 Sultanlar/2/14 Şampiyon Vakıfbank Voley K. Sultanlar L./Şampiyon SultanlarŞamp. Lig 3/14 THY Voley K. Sultanlar L./3/16 Sultanlar/4/14 Lig 4/14 Eczacıbaşı Vitra Voley K. Sultanlar L./4/16 Sultanlar/3/14 Lig 2/14 Galatasaray Voley K. Sultanlar L./7/16 Sultanlar/5/14 Lig 6/14 Sarıyer Belediyespor Voley K. Sultanlar L./13/16 Sultanlar/11/14 Lig 8/14 Yeşilyurt Voley K. Sultanlar L./8/16 Sultanlar/düştü VK 1. Lig/G.8/12 Beylikdüzü Voley.İhtisas Voley K. Sultanlar L./düştü katılmadı Fenerbahçe Voley E. Efeler Ligi/2/16 Efeler L./3/14 Lig/3/14 Galatasaray Voley E. Efeler Ligi/3/16 Efeler L./5/14 Lig 5/14 Beşiktaş Voley K. Sultanlar L./düştü VK 1. Lig/G.6/12 Sultanlar Ligi'ne çıktı İstanbul BBSK Voley K. VK 1. Lig/L.7/24 VK 1. Lig/L.7/24 Lig 7/24 Vakıfbank Voley K. VK 1. Lig/G.6/12 VK 1. Lig/G.9/12 Grup 10/12 Voleybol Akademisi Voley K. VK 1. Lig/G.7/12 VK 1. Lig/düştü VK 2. Lig 9/148 İstanbul BBSK Voley E. Efeler Ligi/düştü VE 1. Lig/L.5/24 Grup 5/12 Okyanus Koleji Voley E. VE Bölg.L./çıktı VE 1. Lig/alındı 2. Lig'e düştü Bahçelievler Bld.SK Voley K. VK 2. Lig/L.5/85 VK 1. Lig/G.8/12 Lig 5/24 Lima Spor Voley K. yerel/alındı VK 1. Lig/alındı 2. Lig'e düştü Fenerbahçe Voley K. VK 1. Lig/G.8/12 VK 1. Lig/düştü xx M.Erdem Marmara Ak. Voley K. VK 1. Lig/düştü VK 2. Lig/L.9/142 Lig 13/148 Beylikdüzü Beykent Voley K. VK Bölg.lig/alındı VK 2. Lig Grup 8/10 Can Atletik (Milan) SK Voley K. VK Bölg.lig/alındı VK 2. Lig Grup 6/10 Sarıyer Bld. Voley K. yerel/alındı VK 2. Lig Grup 5/10 Smaç Spor Voley K. yerel/alındı VK 2. Lig Grup 4/10 Fenerbahçe Voley K. VK 2. Lig/G.4/12 VK 2. Lig/G.2/10 Lig 25/148 K.çekmece Voleybol Voley K. VK 2. Lig/G.6/12 VK 2. Lig/G.2/10 Grup 3/10 Bahçelievler Voley. Voley K. VK Bölg.Lig/çıktı VK 2. Lig/G.2/10 Grup 3/10 Galatasary Voley K. yerel/alındı VK 2. Lig/G.3/10 Grup 4/10 Uno Spor Voley K. yerel/alındı VK 2. Lig/G.4/10 Grup 8/10 Sancaktepe İstanbul SK Voley K. yerel/alındı VK 2. Lig/G.4/10 Grup 3/10 Kartal Belediyesi Voley K. VK 2. Lig/G.7/12 VK 2. Lig/G.5/10 Grup 7/10 Beykoz Bld. Voley K. yerel/alındı VK 2. Lig/G.5/10 Lig 5/148 Çengelköyspor Voley K. VK 2. Lig/G.8/12 VK 2. Lig/G.6/10 Grup 6/10 THY Voley K. yerel/alındı VK 2. Lig/G.6/10 Lig 17/148 Eczacıbaşı Vitra Voley K. VK 2. Lig/L.7/85 VK 2. Lig/G.7/10 lig 9/148 İstanbul Bizimkent S. Voley K. VK 2. Lig/düştü VK 2. Lig/G.7/10 Grup 6/10 Ateş Spor Voley K. yerel/alındı VK 2. Lig/G.7/10 Grup 8/10 Kuzey Yıldızları Voley K. yerel/alındı VK 2. Lig/G.8/10 Grup 5/10 ÜNSPED Spor Voley K. VK 2. Lig/G.3/12 VK 2. Lig/L.7/142 Grup 7/10 Kartal Anadolu Voley K. VK 2. Lig/G.10/12 VK 2. Lig/düştü VK Bölg.Lig Tuzla Mercan Spor Voley K. yerel/alındı VK 2. Lig/düştü VK Bölg.Lig Olimpia 2023 Voley K. VK Bölg. L/alındı VK 2. Lig çekildi Silivri Çağrıbey Voley K. yerel/alındı VK 2. Lig/G.1/10 çekildi Küçükyalı Yalıspor Voley K. VK 2. Lig/G.5/12 VK 2. Lig/G.8/10 ihraç İstanbul Tunalı Spor Voley K. VK 2. Lig/G.9/12 VK 2. Lig/G.4/10 ihraç Çamlıca Spor Voley K. yerel/alındı VK 2. Lig/düştü xx Başarı Performans Voley K. yerel/alındı VK 2. Lig/düştü xx Başakşehir Spor Voley K. yerel/alındı VK 2. Lig/düştü xx Fenerbahçe Voley E. yerel/alındı VE 2. Lig/G.3/8 1. Lig'e çıktı Avrupa Voleybol Voley E. VE Bölg.L./alındı VE 2. Lig/G.6/8 katılmadı Bilim Yaşam Spor Voley E. yerel/alındı VE 2. Lig Grup 5/8 Tuzla Gelişim Spor Voley E. VE Bölg.Lig/çıktı VE 2. Lig/G.7/8 Süreyyapaşa Gençlik Voley E. VE Bölg.L/alındı VE 2. Lig/düştü Tuzla Gelişim Spor Voley K. VK Bölg.Lig/çıktı VK 2.L./G.4/10 Haliç Akademi SK Voley K. VK Bölg.Lig VK Bölg.Lig/çıktı Altınyurt Voley K. VK Bölg.Lig VK Bölg.Lig/çıktı Vefa SK Voley K. VK Bölg. L/alındı VK 2. LigG.7/10 Bahçelievler Bld. Voley K. yerel/alındı VK 2 L.Grup 5/10 Fenerbahçe Koleji Voley K. VK 2. Lig/düştü xx
Türkiye Kupaları Kupa Voley kadınlar ve erkeklerde İstanbul takımları şampiyonluklar ve iyi dereceler elde etmişlerdir.
İstanbul'un Avrupa Kupalarındaki kulüpleri (2016-2020)-Basketbol- Takım Branş Kupa 2016-17 2017-18 2018-19 2019-20 Başlama Sonuç Başlama Sonuç Başlama Sonuç Başlama Sonuç Fenerbahçe Voleybol E. Kupa Voley E. Çeyrek F. şampiyon Son 12 Çeyrek F. 1.Devre şampiyon Çeyrek F. Galatasaray Voleybol E. Kupa Voley E.. 1.Devre Çeyrek F. Son 12 Çeyrek F. Çeyrek F. Kupa 2.si Çeyrek F. İstanbul BBSK Voleybol E. Kupa Voley E. Çeyrek F. Kupa 3.sü Çeyrek F. Kupa 3.sü 1.Devre Kupa 3.sü 1.Etap Çeyrek F. Beşiktaş Voleybol E. Kupa Voley E. 1.Devre Elendi Son 12 Elendi Beşiktaş Voleybol K. Kupa Voley K. 1.Devre Elendi Son 12 Çeyrek F. 1.Devre Çeyrek F. 1.Etap Elendi Eczacıbaşı Vitra Voleybol K. Kupa Voley K. Çeyrek F. Kupa 3.sü Çeyrek F. Kupa 2.si Çeyrek F. şampiyon Çeyrek F. Fenerbahçe Voleybol K. Kupa Voley K. Çeyrek F. şampiyon Çeyrek F. Kupa 3.sü Çeyrek F. Kupa 2.si Çeyrek F. Galatasaray Voleybol K. Kupa Voley K. Çeyrek F. Elendi Çeyrek F. Kupa 3.sü Çeyrek F. Kupa 3.sü Çeyrek F. VakıfBank Voleybol K. Kupa Voley K. Çeyrek F. Kupa 2.si Çeyrek F. şampiyon Çeyrek F. Kupa 3.sü Çeyrek F. Beylikdüzü V.İhtisas Voleybol K. Kupa Voley K. Son 12 Çeyrek F. 1.Devre Elendi 1.Etap Elendi THY Voleybol K Kupa Voley K. 1.Devre Çeyrek F. 1.Etap Çeyrek F. Sarıyer Belediyespor Voleybol K. Kupa Voley K. 1.Devre Çeyrek F. Yeşilyurt SK Voleybol K. Kupa Voley K. 1.Etap Elendi
İstanbul'un Türkiye Kupalarındaki kulüpleri (2020-2024) Takım Branş Kupa 2020-21 2021-22 2022-23 2023-24 Başlama Sonuç Başlama Sonuç Başlama Sonuç Başlama Sonuç Galatasaray HDI Efeler Ligi Kupa Voley E. Grup Çeyrek F. Grup Kupa 2.si Grup Çeyrek F. Fenerbahçe HDI Efeler Ligi Kupa Voley E. Grup Kupa 3.sü Çeyrek F. Elendi Grup Kupa 2.si İstanbul BBSK Efeler Ligi Kupa Voley E. Grup Elendi Vakıfbank Sultanlar L. Kupa Voley K. Grup Şampiyon Çeyrek F. şampiyon Çeyrek F. şampiyon Fenerbahçe HDI Sultanlar L. Kupa Voley K. Grup Kupa 3.sü Çeyrek F. Kupa 2.si Çeyrek F. Kupa 2.si Eczacıbaşı VitrA Sultanlar L. Kupa Voley K. Grup Kupa 2.si Grup Kupa 3.sü Grup Çeyrek F. Türk Hava Yolları Sultanlar L. Kupa Voley K. Grup Çeyrek F. Grup Kupa 3.sü Grup Kupa 3.sü Galatasaray HDI Sultanlar L. Kupa Voley K. Grup Kupa 3.sü Grup Çeyrek F. Grup Çeyrek F. Sarıyer Belediyespor Sultanlar L. Kupa Voley K. Grup Elendi Grup Elendi Grup Çeyrek F. Sistem9 Yeşilyurt Sultanlar L. Kupa Voley K. Grup Elendi Grup Elendi Beşiktaş Sultanlar L. Kupa Voley K. Grup Elendi
Avrupa Kupaları İstanbul takımlarının Avrupa kupaları tarihinde şampiyonlukları olmuştur: CEV Kadınlar Şamp.Ligi (VakıfBank (4), Fenerbahçe ve Eczacıbaşı Vitra birer), CEV Kadınlar Kp. (Eczacıbaşı Vitra (2), Fenerbahçe ve VakıfBank birer), K.CEV Challenge K. (Fenerbahçe ve VakıfBank birer), CEV Kupası (Galatasaray), CEV Challenge Kp. (Fenerbahçe) toplam 14 şampiyonluk.
İstanbul'un Avrupa Kupalarındaki kulüpleri (2021-2024) Takım Branş Kupa 2020-21 2021-22 2022-23 2023-24 Başlama Sonuç Başlama Sonuç Başlama Sonuç Başlama Sonuç Vakıfbank Voley Kadın Şampiyonlar Ligi K. Grup Avrupa 2.si Grup şampiyon N.sezon şampiyon Fenerbahçe Voley Erkek Şampiyonlar Ligi E. Grup elendi Grup Elendi Son 32 Son 16 Voley Kadın Şampiyonlar Ligi K. Grup Çeyrek F. Grup Kupa 3.sü N.sezon Avrupa 3.sü Eczacıbaşı Vitra Voley Kadın Şampiyonlar Ligi K. Grup Çeyrek F. Son 32 şampiyon N.sezon Avrupa 2.si Galatasaray Voley Erkek CEVCup E. Son 32 Son 16 Son 32 Elendi Son 32 Son 8 Voley Kadın CEVCup K. Son 32 Kupa 2.si Son 32 Elendi Türk Hava Yolları Voley Kadın Balkan Kupası K. Final BalkanŞamp. CEVCup K. Son 32 Kupa 3.sü Challenge Cup K. Son 32 Kupa 3.sü Grup Elendi Sistem9 Yeşilyurt Voley Kadın Challenge Cup K. Son 16 Şampiyon
Hentbol Lig takımlar Beşiktaş (erkek hentbol takımı) son yıllarda Türkiye Erkekler Hentbol Süper Ligi 'nin değişmez şampiyonudur.
İstanbul'un Türkiye liglerindeki kulüpleri Takımın Adı Branşı Ligi/Lig-Grup Sırası/Lig-gruptaki takım sayısı 2015-16 2016-17 2017-18 2018-19 2019-20 Beşiktaş Hentbol E. Süper L./şampiyon Süper L./şampiyon Süper L./şampiyon Süper L./şampiyon HE Süper L. /1/9 Beykoz Belediyesi GSK Hentbol E. 1. Lig/çıktı Süper L./2/14 Süper L./7/13 Süper L./6/13 HE Süper L. /2/9 Üsküdar Belediyespor Hentbol K. Süper L./8/12 Süper L./9/14 Süper L./7/13 Süper L./5/12 HE Süper L. /8/9 Anafen Koleji-Marmaragücü Hentbol E. HE Süper L. /düştü İstanbul Ünv.Spor B. Hentbol E. 2. Lig/G.4/7 2. Lig/çıktı 1. Lig/L.9/13 1. Lig/L.4/12 HE 1. Lig /2/12 NEF Bahçelievler B. SK Hentbol E. 2. Lig/G.5/7 2. Lig/G.7/8 2. Lig/çıktı 1. Lig/L.11/12 HE 1. Lig /10/12 Marmara Ünv. SK Hentbol E. Yerel/alındı 1. Lig/L.7/13 1. Lig/L.11/13 HE 1. Lig /çekildi 1453 Üsküdar SK Hentbol K. HK 1. Lig HK 1. Lig /L.7/13 Yenimahalle 1923 Bahçeşehir Okulları Hentbol E. HE 1. Lig /çekildi Dora Spor Kulübü Hentbol E. Yerel/alındı HE 2. Lig /G.1/6 Irmakspor Kulübü Hentbol E. Bölg.lig/çıktı HE 2. Lig /G.2/6 Sahilspor Hentbol K. Bölg.lig/çıktı HK 2. Lig /G.2/6 İstanbul Defne Hentbol K. Bölg.lig/alındı HK 2. Lig /G.4/6 Göktürkspor Hentbol K. Bölg.lig/alındı 2. Lig/G.6/8 HK 2. Lig /G.5/6
İstanbul'un Türkiye liglerindeki kulüpleri (2020-2025) Takımın Adı Branşı Ligi/Lig-Grup Sırası/Lig-gruptaki takım sayısı 2020-21 2021-22 2022-23 2023-24 2024-25 Beşiktaş Hentbol E. HE Süper L./2/12 HE Süper L/şamp. Lig 3/12 Beykoz Belediyesi GSK Hentbol E. HE Süper L./3/12 HE Süper L/2/13 Şampiyon Üsküdar Belediyespor Hentbol K. HK Süper L./5/12 HK Süper L/6/12 Lig 5/10 İstanbul Üniversitesi SBK Hentbol E. HE Süper L./düştü HE 1. Lig/G.6/9 Grup 5/9 Zeytinburnu Irmak SK Hentbol E. HE 1. Lig/L.7/16 HE 1. Lig/L.4/18 Lig 6/16 Bahçelievler Bld. SK Hentbol E. HE 1. Lig/L.10/16 HE 1. Lig/L.5/18 Süper Lig'e çıktı Ümraniye Belediyespor Hentbol E. HE 2. Lig/çıktı HE 1. Lig/çıktı HE S.L./düştü Göktürkspor Hentbol K. HK 2. Lig/L.7/17 HK 1. Lig/G.8/10 Lig 6/20 İstanbul Beyciler Spor K Hentbol K. HK 2. Lig/G.5/9 HK 2. Lig/G.2/4 Lig 5/27 İstanbul Defne Hentbol K. HK 2. Lig/düştü HK 2. Lig/G.4/4 Grup 4/5 Avcılar 1903 SK Hentbol K. HK Bölg.L./alındı HK 2. Lig/çıktı Sancaktepe Belediye SK Hentbol E. HE 2. Lig/G.7/9 HE 2. Lig/G.4/6 Grup 3/5 Karagümrük Hentbol Hentbol E. Yerel/alındı HE 2. Lig/G.5/6 Grup 4/5 Ulaş ve Doğukan SK Hentbol E. HE Bölg.L. HE 2. Lig'e çıktı HE 2. Lig 7/40 Beykoz Belediyesi GSK Hentbol E. HE Bölg.L. HE 2. Lig'e çıktı HE 2. L/G.5/5 Çatalca Belediyespor Hentbol K. Yerel/alındı HK Bölg.Lig/çıktı Genç Nesil SK Hentbol K. Yerel/alındı HK Bölg.Lig/çıktı İstanbul Cent Koleji Hentbol K. Yerel/alındı HK 1. L./G.6/11 İTÜ'lüler Hentbol E. Yerel/alındı HE 2. L/S 16/40 Maltepe SK Hentbol K. HK 1. Lig/L.12/14 HK 1. Lig/G.6/10 katılmadı Sancaktepe Belediye SK Hentbol K. Yerel/alındı HK 2. Lig/L.5/25 katılmadı Pendik Hentbl SK Hentbol E. HE 2. Lig/G.7/9 HE 2. Lig/G.3/6 katılmadı Zeytinburnu 1953 SK Hentbol E. HE Bölg.L. katılmadı xx
Türkiye Kupaları Hentbol Erkekler Türkiye Kupası'nda Beşiktaş 1994 yılından sonra 14 kez kupa şampiyonu olmuştur.[12]
İstanbul'un Türkiye Kupalarındaki kulüpleri (2016-2020) Takım Branş Kupa 2016-17 2017-18 2018-19 2019-20 Başlama Sonuç Başlama Sonuç Başlama Sonuç Başlama Sonuç Marmara Üniversitesi Hentbol E. HE Türkiye Kp. 1.tur 2.tur Beykoz Belediyespor Hentbol E. HE Türkiye Kp. 1.tur Çeyrek F. Çeyrek F. Elendi Grup Kupa 3.sü Eleme G. Final Beşiktaş Mogaz Hentbol E. HE Türkiye Kp. 2.tur şampiyon Çeyrek F. şampiyon 2.tur şampiyon Çeyrek F. Final Üsküdar Belediyespor Hentbol K. HK Türkiye Kp. 1.tur 2.tur Çeyrek F. Elendi Grup Çeyrek F. Eleme G. Çeyrek F. Bahçelievler Bel. Sk. Hentbol E. HE Türkiye Kp. Eleme G. Elendi
İstanbul'un Türkiye Kupalarındaki kulüpleri (2020-2024) Takım Branş Kupa 2020-21 2021-22 2022-23 2023-24 Başlama Sonuç Başlama Sonuç Başlama Sonuç Başlama Sonuç Beşiktaş HE Süper L. HE Türkiye Kp. Grup D Kupa 2.si Grup Kupa 3.sü çeyrek f. şampiyon Beykoz Belediyesi GSK HE Süper L. HE Türkiye Kp. Grup B Çeyrek F. Grup şampiyon çeyrek f. Kupa 2.si Bahçelievler Bld. SK HE Süper L. HE Türkiye Kp. Grup C Elendi Üsküdar Belediye SK HK 1. Lig HK Türkiye Kp. Grup D Çeyrek F. Grup Elendi çeyrek f. Elendi Ümraniye Belediyespor HE 1. Lig Grup Elendi eleme t. Elendi
Avrupa Kupaları Türkiye erkek hentbolune paralel olarak, İstanbul erkek hentbol takımları da Avrupa kupalarında başarılı olamamıştır.
İstanbul'un Avrupa Kupalarındaki kulüpleri (2016-2020)-Basketbol- Takım Branş Kupa 2016-17 Sezonu 2017-18 Sezonu 2018-19 Sezonu 2019-20 Sezonu Başlama Sonuç Başlama Sonuç Başlama Sonuç Başlama Sonuç Beşiktaş Hentbol E. EHF Şamp.Ligi Gruplar Grup 3. Gruplar Grup 3. EHF Cup E. 1.tur Elendi Beykoz Bld Hentbol E. EHF Cup E. 1.tur 2.Eleme t.
İstanbul'un Avrupa Kupalarındaki kulüpleri (2021-2024) Takım Branş Kupa 2020-21 2021-22 2022-23 2023-24 Başlama Sonuç Başlama Sonuç Başlama Sonuç Başlama Sonuç Besiktaş Hentbol E. EHF Avrupa Ligi E. Grup C Elendi EHF Avrupa Kupası Raund 2 Raund 3 Raund 2 Raund 3 Beykoz Bld.spor Hentbol E. EHF Avrupa Kupası Raund 3 Elendi Raund 1 Raund 2 Raund 2 Elendi
Kaynak:[13] [14] [15]
Kaynak:[5] [16] [17]
Önemli ya da Türkiye liglerinde yer alan kulüplerin maç yaptığı tesisler tabloda yer almıştır.
Stadyumlar İstanbul'un UEFA ve FİFA standartlarına uygun stadyumları vardır: Türk Telekom Stadı (GS), Şükrü Sarcoğlu Stadyumu (FB), Vodafone Park (BJK), Atatürk Olimpiyat Stadıyumu gibi.
Kapalı Spor Salonları İstanbul'un önemli kapalı spor salonları: Sinan Erdem Spor Salonu , Ülker Sport ve Etkinlik Salonu , Burhan Felek Spor Salonu, Ayhan Şahenk Spor Salonu 'dur.
Olimpik Yüzme Havuzları İstanbul'un Yüzme Havuzları İlçe Havuzun Adı Kapasitesi Son işlem Bağlı Olduğu kurum Özellikleri Pendik Kurtköy Kapalı Yüzme Havuzu 2.500 2012 İstanbul BŞB Olimpik 10x50 Beşiktaş TSYD Sosyal Hizmet Açık Havuzu 1.500 1988 TSYD Açık Olimpik 8x50 Bakırköy Ataköy Sutopu F. K.Yüzme H. 1 1.250 1997 Su topu Fedarasyonu Olimpik 10x50 Güngören Tozkoparan K.Yüzme Havuzu 1.034 2012 Yüzme Fedarasyonu Olimpik 10x50 Sarıyer İTÜ Kapalı Yüzme Havuzu 1.000 2007 İTÜ Olimpik 12x50 Sultangazi İBB Cebeci K.Yüzme Havuzu 950 2010 İstanbul BŞB Olimpik 10x50 Başakşehir İkitelli K.Yüzme Havuzu 895 İstanbul BŞB Olimpik 10x50 Kartal Hasan Doğan K.Yüzme Havuzu 750 2008 İstanbul BŞB Olimpik 10x50 Fatih Fatih Spor Komleksi 727 2009 İstanbul BŞB Olimpik 10x50 Şişli Cemal Kamacı Yüzme Havuzları 568 İstanbul BŞB Olimpik 10x50 Sultangazi H.Yerlikaya K.Yüzme Havuzu 500 1993 İstanbul BŞB Olimpik 8x50 Üsküdar Ergun Gürsoy K.Yüzme Havuzu 450 1993 GS Spor Kulübü Olimpik 10x50 Adalar Heybeliada Su Sporları 220 1984 Heybeliada Su Sporları Derneği Açık Olimpik 8x50 Adalar Büyükada deniz kulübü 0 1985 Büyükada Deniz Kulübü Derneği Açık Olimpik 10x50 Adalar Kınalıada Su Sporları 0 1968 Kınalıada Su Sporları Derneği Açık Olimpik 8x50 Bakırköy Ataköy Sutopu F. K.Yüzme H. 2 1.250 1997 Su topu Fedarasyonu Y.Olimpik 8x25 Tuzla Kafkale K.Spor Salonu 1.000 İstanbul BŞB Y.Olimpik 5x25 Kartal Yakacık Yüzme Havuzu 750 2007 GHSİM Y.Olimpik 5x25 Bahçelievler Muhsin Yazıcıoğlu K.Yüzme H. 700 2008 Bahçelievler Belediyesi Y.Olimpik 5x25 Esenler Belediye Kapalı Yüzme Havuzu 700 2009 Esenler belediyesi Y.Olimpik 5x25 Bahçelievler Siyavuşpaşa K.Yüzme Havuzu 697 2013 Bahçelievler Belediyesi Y.Olimpik 5x25 Beykoz Beykoz Spor Kopleksi 640 1990 İstanbul BŞB Y.Olimpik 6x25 Esenler Esenler Spor Komleksi 520 2016 İstanbul BŞB Y.Olimpik 5x25 Sarıyer Enka Sadi Gülçelik K.Yüzme H. 500 1983 ENKA Vakfı Y.Olimpik 12x25 Esenyurt Belediye Yüzme Havuzu 500 2101 Esenyurt belediyesi Y.Olimpik 5x25 Küçükçekmece Halkalı Kapalı Yüzme Havuzu 500 2007 İstanbul BŞB Y.Olimpik 5x25 Ümraniye Çakmak K.Yüzme Havuzu 500 2007 İstanbul BŞB Y.Olimpik 5x25 Sultanbeyli Sultanbeyli K.Yüzme Havuzu 400 2008 GHSİM Y.Olimpik 5x25 Esenler İl Özel İdaresi K.Yüzme Havuzu 300 2010 GHSİM Y.Olimpik 5x25
At Yarışı, Buz Hokeyi, Tenis İstanbul'un hipodromu, Buz Salonları, Tenis Kortları İlçe Spor tesisi Kapasitesi Son işlem Bağlı Olduğu kurum-Yararlanan Kulüp Özellikleri-Ligi Bakırköy İstanbul Veliefendi Hipodromu 7.600 1950 Türkiye Jokey Kulübü Pist: 2020 çim-1870 kum Fatih Silivrikapı Buz Pisti ve Spor K. 750 2009 Zeytinburnu BSK Buz Hokeyi E Buz Korsanları Buz Hokeyi E Koç Üniversitesi SK Buz Hokeyi E Buz Adamlar GSK Buz Hokeyi E Buz Adamlar GSK Buz Hokeyi K Buz Korsanları Buz Hokeyi K Saryer TED Tenis Kortu 2.000 1998 Tenis Eskrim Dağcılık S.D. Açık Kort Saryer Enka Sadi Gülçelik Kortu 1.671 1983 ENKA Vakfı Açık Kort Saryer TED Spor Kulübü 1.200 1989 TED 3 Kapalı kort Saryer İstinye Ulusal Kamp Merkezi 325 1992 T.tenis Fedarasyonu Açık kort
Kaynakça ^ "Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Stadı". 25 Ağustos 2007 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 10 Ekim 2017 . ^ "Beşiktaş İnönü Stadı". 10 Temmuz 2008 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 10 Ekim 2017 . ^ UEFA'nın 5 yıldızlı stadları listesi 23 Nisan 2009 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi. (İngilizce) ^ "Formula 1 İstanbul Park web sitesi". 5 Haziran 2011 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 28 Temmuz 2009 . ^ a b "Arşivlenmiş kopya". 15 Kasım 1999 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 3 Ekim 2020 . ^ "Arşivlenmiş kopya". 14 Kasım 1999 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 3 Ekim 2020 . ^ "Arşivlenmiş kopya". 13 Nisan 2014 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 3 Ekim 2020 . ^ "Arşivlenmiş kopya". 17 Ağustos 2017 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 3 Ekim 2020 . ^ "Arşivlenmiş kopya". 28 Nisan 2012 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 3 Ekim 2020 . ^ "Arşivlenmiş kopya". 4 Kasım 2018 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 15 Temmuz 2018 . ^ "Arşivlenmiş kopya". 16 Mart 2019 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 15 Temmuz 2018 . ^ "Arşivlenmiş kopya". 24 Şubat 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 22 Aralık 2020 . ^ "Arşivlenmiş kopya". 21 Eylül 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 3 Ekim 2020 . ^ "Arşivlenmiş kopya". 7 Ocak 2009 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 3 Ekim 2020 . ^ "Arşivlenmiş kopya". 10 Aralık 2012 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 15 Temmuz 2018 . ^ http://www.sutopu.org.tr[ölü/kırık bağlantı ] ^ "Arşivlenmiş kopya". 13 Mayıs 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 16 Ekim 2020 . ^ "Arşivlenmiş kopya". 17 Ocak 2021 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 11 Haziran 2022 . ^ "Arşivlenmiş kopya". 21 Haziran 2018 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 21 Haziran 2018 .