Egipt na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020
Kod MKOl | EGY | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2020 Tokio | ||||||
Chorąży | Hidaja Malak Wahba | |||||
Liczba zawodników | 137 w 24 dyscyplinach | |||||
|
Egipt na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020 reprezentowało 137 zawodników: 89 mężczyzn i 48 kobiet. Był to 21. start reprezentacji Egiptu na letnich igrzyskach olimpijskich[2].
Zdobyte medale[3]
Medal | Zawodnik | Dyscyplina | Konkurencja | Rezultat | Data |
---|---|---|---|---|---|
Złoto | Feryal Abdelaziz | Karate | kumite kobiet waga powyżej 61 kg | W finałowej walce pokonała reprezentantkę Azerbejdżanu Irina Zaretska | 7 sierpnia |
Srebro | Ahmed El-Gendy | Pięciobój nowoczesny | mężczyźni indywidualnie | 1477 pkt | 7 sierpnia |
Brąz | Hidaja Malak Wahba | Taekwondo | waga do 67 kg kobiet | W pojedynku o brązowy medal pokonała reprezentantkę Stanów Zjednoczonych Paige McPherson | 26 lipca |
Brąz | Seif Eissa | Taekwondo | waga do 80 kg mężczyzn | W pojedynku o brązowy medal pokonał reprezentanta Norwegii Richard Ordemann | 26 lipca |
Brąz | Muhammad Ibrahim as-Sajjid Ibrahim | Zapasy | kategoria do 67 kg mężczyzn styl klasyczny | W pojedynku o brązowy medal pokonał reprezentanta Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego Artioma Surkowa | 4 sierpnia |
Brąz | Giana Farouk | Karate | Kumite kobiet waga do 61 kg | W półfinale uległa reprezentantce Chin Yin Xiaoyan | 6 sierpnia |
Skład kadry
Badminton
- Osobny artykuł: Badminton na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020.
Zawodnik | Konkurencja | Faza grupowa | Pozycja | 1/8 | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | Źródło | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | ||||
Doha Hany | gra pojedyncza (k) | Chen Yufei 0-2 (5-21, 3-21) | Yiğit 0-2 (5-21, 5-21) | N\A | 3. | NQ | 15. | [4][5][6] | |||
Doha Hany Hadia Hosny | gra podwójna (k) | Matsumoto Nagahara 0:2 (7-21, 3-21) | Piek Seinen 0:2 (6-21, 10-21) | Honderich Tsai 0:2 (5-21, 6-21) | 4. | N/A | NQ | 9. | [7][8][5][9] | ||
Adham Hatem Elgamal Doha Hany | mikst | Zheng Siwei Huang Yaqiong 0:2 (5-21, 10-21) | Seo Seung-jae Chae Yoo-jung 0:2 (7-21, 3-21) | Tabeling Piek 0:2 (9-21, 4-21) | 4. | N/A | NQ | 9. | [7][10][4][8][11] |
Boks
- Osobny artykuł: Boks na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020.
Zawodnik | Konkurencja | 1/16 | 1/8 | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | Źródło | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Miejsce | |||
Abdelrahman Oraby | waga półciężka mężczyzn | Bye | Whittaker P 0-5 | NQ | 9. | [12] | ||
Yousry Hafez | waga superciężka mężczyzn | Bye | Kunkabayev P 0-5 | NQ | 8. | [13] |
Gimnastyka
- Osobny artykuł: Gimnastyka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020.
Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | Kwalifikacje | Finał | Źródło | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przyrząd | Razem | Pozycja | Przyrząd | Razem | Pozycja | |||||||||||||
F | PH | R | V | PB | HB | F | PH | R | V | PB | HB | |||||||
Omar Mohamed | wielobój indywidualnie | 13,233 | 13,00 | 12,500 | 13,800 | 13,300 | 13,033 | 78,866 | 51. | NQ | [14] | |||||||
ćwiczenia wolne | 13,233 | N/A | 13,233 | 54. | NQ | |||||||||||||
ćwiczenia na poręczach | N/A | 13,300 | N/A | 13,300 | 58. | NQ | ||||||||||||
ćwiczenia na drążku | N/A | 13,033 | 13,033 | 49. | NQ | |||||||||||||
ćwiczenia na koniu z łękami | N/A | 13,000 | N/A | 13,000 | 46. | NQ | ||||||||||||
ćwiczenia na kółkach | N/A | 12,500 | N/A | 12,500 | 66. | NQ |
Kobiety
Zawodniczka | Konkurencja | Kwalifikacje | Finał | Źródło | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przyrządy | Razem | Pozycja | Przyrządy | Razem | Pozycja | |||||||||
V | UB | BB | F | V | UB | BB | F | |||||||
Zeina Sharaf | wielobój indywidualnie | 13,200 | 12,500 | 11,866 | 11,700 | 49,266 | 64. | NQ | [15] | |||||
Mandy Mohamed | 13,233 | 11,600 | 11,200 | 12,833 | 48,866 | 67. | NQ | [16] | ||||||
Zeina Sharaf | ćwiczenia na poręczach | N/A | 12,500 | N/A | 12,500 | 60. | NQ | [15] | ||||||
Mandy Mohamed | N/A | 11,600 | N/A | 11,600 | 73. | NQ | [16] | |||||||
Zeina Sharaf | ćwiczenia na równoważni | N/A | 11,866 | N/A | 11,866 | 70. | NQ | [15] | ||||||
Mandy Mohamed | N/A | 11,200 | N/A | 11,200 | 82. | NQ | [16] | |||||||
Zeina Sharaf | ćwiczenia wolne | N/A | 11,700 | 11,700 | 78. | NQ | [15] | |||||||
Mandy Mohamed | N/A | 12,833 | 12,833 | 38. | NQ | [16] |
Gimnastyka artystyczna
Zawodniczka | Konkurencja | Eliminacje | Finał | Pozycja | Źródło | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Obręcz | Piłka | Maczugi | Skakanka | Razem | Obręcz | Piłka | Maczugi | Wstążka | Razem | ||||
Habiba Marzouk | wielobój indywidualnie | 21,700 | 22,150 | 21,100 | 8,400 | 73,350 | NQ | 25. | [17] |
Zawodniczki | Konkurencja | Eliminacje | Finał | Pozycja | Źródło | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
5 piłek | 3 obręcze, 2 maczugi | Razem | Pozycja | 5 piłek | 3 obręcze, 2 maczugi | Razem | ||||
Wynik | Wynik | Wynik | Wynik | |||||||
Login Elsasyed Polina Fouda Salma Saleh Malak Selim Tia Sobhy | zawody drużynowe | 36,300 | 33,050 | 69,350 | 13. | NQ | [18] |
Skoki na trampolinie
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Finał | Źródło | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Układ obowiązkowy | Układ dowolny | Kara | Razem | Pozycja | Trudność | Wykonanie | Lot | Kara | Łącznie | Pozycja | |||
Punkty | Punkty | Punkty | Punkty | Punkty | Punkty | Punkty | Punkty | Punkty | |||||
Seif Sherif | mężczyźni | 45,810 | 50,380 | 0,00 | 96,190 | 10. | NQ | [19] | |||||
Malak Hamza | kobiety | 45,225 | 49,495 | 0,00 | 94,720 | 9. | NQ | [20] |
Jeździectwo
- Osobny artykuł: Jeździectwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020.
Zawodnik | Konkurencja | Koń | Kwalifikacje | Finał | Pozycja | Źródło | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kary | Łącznie | Pozycja | Kary | Łącznie | |||||||
Przeszkody | Limit czasu | Przeszkody | Limit czasu | ||||||||
Nayel Nassar | indywidualnie | Igor van de Wittemoere | 0 | 0 | 0 | 1. | 12 | 1 | 13 | 24. | [21][22] |
Mouda Zeyada | Galanthos SHK | 0 | 1 | 1 | 26. | 8 | 0 | 8 | 19. | ||
Abdel-Qader Saïd | Bandit Savoie | 8 | 7 | 15 | 62. | NQ | 62. | ||||
Nayel Nassar Mouda Zeyada Mohamed Talaat | drużynowo | Igor van de Wittemoere Galanthos SHK Darshan | 8 9 12 | 0 0 0 | 29 | 11. | NQ | DSQ[a] | [23][24] |
Judo
- Osobny artykuł: Judo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020.
Zawodnik | Konkurencja | 1/32 | 1/16 | 1/8 | Ćwierćfinał | Półfinał | Repasaże | Finał / 3. miejsce | Źródła | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Pozycja | |||
Mohamed Abdelmawgoud | -66 kg (m) | N/A | Cargnin P 00-10 | NQ | 17. | [25] | ||||
Mohamed Abdelaal | -81 kg (m) | Ungvári W 10-00 | Parlati P 00-11 | NQ | 17. | [26] | ||||
Ramadan Darwish | -100 kg (m) | N/A | Shah W 10-00 | Liparteliani P 00-10 | NQ | 9. | [27] |
Kajakarstwo
- Osobny artykuł: Kajakarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020.
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał A/B | Pozycja | Źródło | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Pozycja | Czas | Pozycja | Czas | Pozycja | Czas | Pozycja | ||||
Momen Mahran | K-1 200 m (m) | 38,850 | 5. | 37,836 | 4. | NQ | [28] | ||||
Samaa Ahmed | K-1 200 m (k) | 47,272 | 7. | 47,882 | 7. | NQ | |||||
K-1 500 m (k) | 2:13,007 | 7. | 2:06,033 | 5. | NQ |
Karate
- Osobny artykuł: Karate na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020.
Zawodnik | Konkurencja | Faza grupowa | Półfinały | Finał | Źródło | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | |||
Ali El-Sawy | do 67 kg mężczyzn | Sago 3:4 | Şamdan 1:4 | Farzaliyev 1:0 | Assadilov 1:3 | 3. | NQ | 5. | [29][30][31][32][33] | |
Abdalla Abdelaziz | do 75 kg mężczyzn | Hárspataki 2:2 | Nishimura 7:8 | Scott 6:7 | Horuna 4:1 | 5. | NQ | 9. | [34][35][36][37][38] | |
Radwa Sayed | do 55 kg kobiet | Zhangbyrbay 2:7 | Terluha 0:1 | Miyahara 5:3 | Plank 1:3 | . | NQ | 9. | [39][40][41][42][43] | |
Giana Farouk | do 61 kg kobiet | Grande 2:0 | Seŕohina 2:1 | Sadini 5:0 | Preković 1:1 | . | Yin Xiaoyan 1:1 | NQ | [44][45][46][47][48][49] | |
Feryal Abdelaziz | powyżej 61 kg kobiet | Gong Li 4:0 | Quirici 3:3 | Abbasali 7:9 | Matoub 0:0 | 1. | Berultseva 5:4 | Zaretska 2:0 | [50][51][52][53][54][55][56] |
Kolarstwo
- Osobny artykuł: Kolarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020.
Kolarstwo torowe
Zawodnik | Konkurencja | Scratch | Wyścig tempowy | Wyścig eliminacyjny | Wyścig punktowy | Suma punktów | Pozycja | Źródło | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Miejsce | Punkty | Miejsce | Punkty wyścigowe | Punkty | Miejsce | Punkty | Sprint | Okrążenia | Miejsce | |||||
Egipt Ebtissam Mohamed | kobiety | 13. | 16 | 6. | – 40 | 6 | 17. | 8 | -20 | DNF | DNF | 18. | [57] |
Lekkoatletyka
- Osobny artykuł: Lekkoatletyka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020.
Zawodnik | Konkurencja | Kwalifikacje | Finał | Źródło | ||
---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | |||
Mostafa Amr Hassan | pchnięcie kulą (m) | 21,23 | 6. | 20,73 | 8. | [58] |
Mohamed Magdi Hamza | 19,82 | 25. | NQ | |||
Ihab Abd ar-Rahman as-Sajjid | rzut oszczepem (m) | 81,92 | 13. | NQ | [59] | |
Mostafa El Gamel | rzut młotem (m) | 72,76 | 23. | NQ | [60] |
Łucznictwo
- Osobny artykuł: Łucznictwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020.
Zawodnik | Konkurencja | Runda rankingowa | 1/32 | 1/16 | 1/8 | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | Źródło | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Miejsce | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | |||
Youssof Tolba | indywidualnie (m) | 645 | 56. | Gańkin P 4-6 | NQ | 33. | [61][62][63] | ||||
Amal Adam | indywidualnie (k) | 570 | 63. | Jang Min-hee P 0-6 | NQ | 33. | [64][65][66] | ||||
Amal Adam Youssof Tolba | mikst | 1215 | 29. | N/A | NQ | 29. | [67][68] |
Pięciobój nowoczesny
- Osobny artykuł: Pięciobój nowoczesny na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020.
Zawodnik | Konkurencja | Szermierka | Pływanie | Jazda konna | Kombinacja: strzelanie/bieg przełajowy | Suma punktów | Pozycja | Źródło | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik (wygrane) | M. | Punkty | Czas | M. | Punkty | M. | Punkty | Czas | M. | Punkty | |||||
Haydy Morsy | kobiety | 20 | 10. | 221 | 2:24,35 | 33. | 262 | 6. | 293 | 13:07,69 | 25. | 513 | 1289 | 19. | [69] |
Amira Kandil | 18 | 21. | 199 | 2:15,14 | 16. | 280 | 25. | 250 | 13:28,34 | 32. | 492 | 1221 | 29. | ||
Ahmed El-Gendy | mężczyźni | 18 | 15. | 209 | 1:57,13 | 5. | 316 | 18. | 284 | 10:32,47 | 2. | 668 | 1477 | [70] | |
Ahmed Hamed | 16 | 23. | 198 | 2:06,57 | 28. | 297 | 19. | 279 | 11:25,85 | 20. | 615 | 1387 | 24. |
Piłka nożna
- Osobny artykuł: Piłka nożna na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020.
|
|
Drużyna | Konkurencja | Faza grupowa | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał mecz o 3. miejsce | Pozycja | Źródło | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | ||||
Egipt | turniej mężczyzn | Hiszpania 0:0 | Argentyna 0:1 | Australia 0:2 | 2. | Brazylia 0:1 | NQ | 8. | [71] |
Piłka ręczna
- Osobny artykuł: Piłka ręczna na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020.
|
|
Drużyna | Konkurencja | Faza grupowa | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał mecz o 3. miejsce | Pozycja | Źródło | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | ||||
Egipt | turniej mężczyzn | Portugalia 37:31 | Dania 27:32 | Japonia 33:29 | Szwecja 27:22 | Bahrajn 28:27 | 2. | Niemcy 31:26 | Francja 23:27 | Hiszpania 31:33 | 4. | [72][73] |
Pływanie
- Osobny artykuł: Pływanie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020.
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Półfinał | Finał | Źródło | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | |||
Ali Khalafalla | 50 m dowolnym (m) | 22,22 | 24. | NQ | [74] | |||
100 m dowolnym (m) | 49,31 | 30. | NQ | [75] | ||||
Marwan El-Kamash | 400 m dowolnym (m) | 3:46,94 | 14. | N/A | NQ | [76] | ||
800 m dowolnym (m) | 7:52,76 | 16. | N/A | NQ | [77] | |||
1500 m dowolnym (m) | DNS | N/A | NQ | [78] | ||||
Youssef Ramadan | 100 m motylkowym (m) | 51,67 | 14. | 52,27 | 16. | NQ | [79][80] | |
Farida Osman | 50 m dowolnym (k) | 25,13 | 24. | NQ | [81] | |||
100 m dowolnym (k) | 55,74 | 33. | NQ | [82] | ||||
100 m motylkowym (k) | 58,69 | 20. | NQ | [83] |
Skoki do wody
- Osobny artykuł: Skoki do wody na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020.
Zawodnik | Konkurencja | Preliminacje | Półfinał | Finał | Źródło | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Punkty | Miejsce | Punkty | Miejsce | Punkty | Miejsce | |||
Mohab Ishak | trampolina 3 m indywidualnie (m) | 422,75 | 12. | 408,85 | 11. | 393,15 | 11. | [84][85][86] |
wieża 10 m indywidualnie (m) | 318,55 | 23. | NQ | [87] | ||||
Maha Gouda | wieża 10 m indywidualnie (k) | 275,30 | 20. | NQ | [88] |
Strzelectwo
- Osobny artykuł: Strzelectwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020.
Zawodnik | Konkurencja | Kwalifikacje | Finał | Źródło | ||
---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Pozycja | Wynik | Pozycja | |||
Youssef Helmy Makkar | karabin pneumatyczny (m) | 612,0 | 45. | NQ | [89][90] | |
Osama El-Saeid | 618,8 | 42. | NQ | |||
karabin małokalibrowy 3 postawy (m) | 1139-37x | 38. | NQ | [91][92] | ||
Alzahraa Shaban | karabin pneumatyczny (k) | 620,0 | 38. | NQ | [93] | |
karabin małokalibrowy 3 postawy (k) | 1138-36x | 35. | NQ | [94] | ||
Alzahraa Shaban Osama El-Saeid | karabin pneumatyczny (mikst) | 617,5 | 28. | NQ | [95] | |
Samy Abdel Razek | pistolet pneumatyczny (m) | 567-11x | 31. | NQ | [96] | |
Radwa Abdel Latif | pistolet pneumatyczny (k) | 560-13x | 40. | NQ | [97] | |
Hala El-Gohari | 560-12x | 41. | NQ | |||
Radwa Abdel Latif Samy Abdel Razek | pistolet pneumatyczny (mikst) | 563-11x | 18. | NQ | [98] | |
Maggy Ashmawy | trap (k) | 113 | 22. | NQ | [99] | |
Azmy Mehelba | skeet (m) | 120 | 19. | NQ | [100] | |
Mostafa Hamdy | 112 | 29. | NQ | |||
Abdel-Aziz Mehelba | trap (m) | 121 | 16. | NQ | [101] | |
Ahmed Zaher | 120 | 19. | NQ | |||
Maggy Ashmawy Abdel Aziz Mehelba | trap mikst | 138 | 16. | NQ | [102] |
Szermierka
- Osobny artykuł: Szermierka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020.
Zawodnik | Konkurencja | 1/32 | 1/16 | 1/8 | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał/o 3. miejsce | Źródło | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | |||
Ala ad-Din Abu al-Kasim | floret indywidualnie (m) | Bye | Kleibrink W 15-11 | Mylnikow W 15-12 | Shikine P 4-15 | NQ | 6. | [103] | |
Mohamed Hassan | Bye | Garozzo P 6-15 | NQ | 29. | |||||
Mohamed Hamza | Bye | Mepstead W 15-13 | Cassarà W 15-13 | Choupenitch P 9-15 | NQ | 7. | |||
Ala ad-Din Abu al-Kasim Mohamed Hassan Mohamed Hamza Youssef Sanaa | floret drużynowo (m) | N/A | Bye | Francja P 34-45 | Włochy P 30-45[b] | Hongkong P 21-45[c] | 8. | [104] | |
Mohamed Amer | szabla indywidualnie (m) | Bye | Homer W 15-11 | Oh Sang-uk P 9-15 | NQ | 12. | [105] | ||
Ziad El-Sissy | Bye | Rieszetnikow W 15-10 | Bazadze P 12-15 | NQ | 14. | ||||
Mohab Samer | Bye | Bazadze P 10-15 | NQ | 28. | |||||
Mohamed Amer Ziad El-Sissy Mohab Samer Medhat Moataz | szabla drużynowo (m) | N/A | Japonia W 45-32 | Korea Południowa P 39-45 | Rosja W 45-41[b] | Iran W 45-24[d] | 5. | [106] | |
Mohamed El-Sayed | szpada indywidualnie (m) | Bye | Borel W 15-11 | Lan Minghao W 15-9 | Rejzlin P 13-15 | NQ | 8. | [107] | |
Noha Hany | floret indywidualnie (k) | Bye | Chen Qingyuan P 6-15 | NQ | 26. | [108] | |||
Yara El-Sharkawy | Bye | Errigo P 2-15 | NQ | 27. | |||||
Noura Mohamed | Bye | Ueno P 5-15 | NQ | 28. | |||||
Noha Hany Yara El-Sharkawy Noura Mohamed Mariam El-Zoheiry | floret drużynowo (k) | N/A | Rosyjski Komitet Olimpijski P 21-45 | Japonia P 27-45[b] | Węgry P 28-45[c] | 8. | [109] | ||
Nada Hafez | szabla indywidualnie (k) | Bye | Kim Ji-yeon W 15-10 | NQ | 29. | [110] |
Taekwondo
- Osobny artykuł: Taekwondo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020.
Zawodnik | Konkurencja | 1/8 | Ćwierćfinał | Półfinał | Repesaż | Finał / 3. miejsce | Źródło | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | |||
Abdelrahman Wael | -68 kg mężczyzn | Pérez W 22-20 | Husić P 7-8 | NQ | 9. | [111] | ||
Seif Eissa | -80 kg mężczyzn | Marton W 11-1 | Alessio W 6-5 | Chramcow P 1-13 | N/A | Ordemann W 12-4 | [112] | |
Nour Abdelsalam | -49 kg kobiet | Yıldırım P 20-21 | NQ | 11. | [113] | |||
Hidaja Malak Wahba | -67 kg kobiet | Wiet-Hénin W 11-10 | Williams P 12-13 | NQ | Paseka W 19-0 | McPherson W 17-6 | [114] |
Tenis stołowy
- Osobny artykuł: Tenis stołowy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020.
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Runda 1 | Runda 2 | Runda 3 | 1/8 finału | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | Źródło | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | |||
Ahmed Saleh | gra pojedyncza (m) | N/A | Gionis P 1-4 | NQ | 33. | [115] | |||||
Omar Assar | N/A | Omar Assar W 4-3 | Falck W 4-3 | Chuang Chih-yuan W 4-3 | Ma Long P 1-4 | NQ | 5. | ||||
Omar Assar Ahmed Saleh Khalid Assar | turniej drużynowy (m) | N/A | Chiny P 0-3 | NQ | 9. | [116] | |||||
Dina Meshref | gra pojedyncza (k) | N/A | Partyka W 4-2 | Eerland P 3-4 | NQ | 17. | [117] | ||||
Yousra Abdel Razek | N/A | Jia Nan Yuan P 0-4 | NQ | 49. | |||||||
Dina Meshref Yousra Abdel Razek Farah Abdelaziz | turniej drużynowy (k) | N/A | Rumunia P 0-3 | NQ | 9. | [118] | |||||
Omar Assar Dina Meshref | turniej mieszany | N/A | Lee Sang-su Jeon Ji-hee P 1-4 | NQ | 9. | [119] |
Tenis ziemny
- Osobny artykuł: Tenis ziemny na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020.
Zawodnik | Konkurencja | Pierwsza runda | Druga runda | Trzecia runda | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | Źródło | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | |||
Mohamed Safwat | singiel (m) | Galán P 0-2 (5:7, 1:6) | NQ | 33. | [120] | ||||
Majar Szarif | singiel (k) | Peterson P 0-2 (5:7, 6:7) | NQ | 33. | [121] |
Triathlon
- Osobny artykuł: Triathlon na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020.
Zawodnik | Konkurencja | Pływanie | Zmiana 1 | Jazda na rowerze | Zmiana 2 | Bieg | Czas | Pozycja | Źródło |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Basmla ElSalamoney | kobiety | 20:41 | 0:50 | strata okrążenia | [122] |
Wioślarstwo
- Osobny artykuł: Wioślarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020.
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Repasaż | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | Miejsce | Źródło | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | M. | Czas | M. | Czas | M. | Czas | M. | Czas | M. | ||||
Abdelkhalek El-Banna | M1x | 7:03,44 | 3. | N/A | 7:32,86 | 5. | 6:58,84 Półfinał C/D | 2. | 7:00,72 Finał C | 2. | 14. | [123] |
Zapasy
- Osobny artykuł: Zapasy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020.
Zawodnik | Konkurencja | 1/16 | 1/8 | Ćwierćfinał | Półfinał | Repesaż 1 | Finał | Źródło | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | |||
Hajsam Mahmud | -60 kg mężczyzn styl klasyczny | N/A | Jemielin P 6-7 | NQ | 9. | [124] | |||
Muhammad Ibrahim as-Sajjid Ibrahim | -67 kg mężczyzn styl klasyczny | N/A | Ryu Han-su W 7-6 | Aslanian W 7-7 | Nasibow P 6-7 | N/A | Surkow W 1-1 | [125] | |
Muhammad Mustafa Mutawalli | -87 kg mężczyzn styl klasyczny | N/A | Maskiewicz W 9-1 | Grégorich W 4-0[e] | Lőrincz P 2-9 | N/A | Kudla P 1-8 | 5. | [126] |
Abd al-Latif Muhammad Ahmad | -130 kg mężczyzn styl klasyczny | N/A | Siemionow P 1-3 | NQ | 9. | [127] | |||
Amr Rida Ramadan Husajn | -74 kg mężczyzn styl wolny | N/A | Rybicki W 6-1 | Kajsanow P 5-8 | NQ | 7. | [128] | ||
Dija ad-Din Kamal Dżauda | -125 kg mężczyzn styl wolny | N/A | Petriaszwili P 0-11 | NQ | Deng Zhiwei P 2-7 | NQ | 10. | [129] | |
Inas Mustafa Jusuf | -68 kg kobiet styl wolny | N/A | Schell P 0-7 | NQ | 14. | [130] | |||
Samar Amir Ibrahim Hamza | -76 kg kobiet styl wolny | N/A | Worobjowa P 1-12 | NQ | 10. | [131] |
Żeglarstwo
- Osobny artykuł: Żeglarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020.
Zawodnik | Konkurencja | Wyścig | Punkty | Finałowa pozycja | Źródło | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | M* | |||||
Khouloud Mansy | Laser Radial | 36 | 39 | 43 | 42 | 43 | 36 | BFD | 40 | 36 | 32 | N/A | NQ | 347 | 41. | [132] | |
Aly Badawy | Laser | 32 | 33 | 31 | 33 | 30 | 31 | 33 | 33 | 27 | N/A | NQ | 283 | 34. | [133] |
M – Wyścig medalowy
Uwagi
Przypisy
- ↑ Flagbearers for 2020 Summer Olympics. Olympedia.org. [dostęp 2023-07-06]. (ang.).
- ↑ Olympedia – Egypt at the 2020 Summer Olympics. Olympedia.org. [dostęp 2023-07-06]. (ang.).
- ↑ Tokyo 2020 Medal Table. olympics.com. [dostęp 2023-07-06]. (ang.).
- ↑ a b Results Tokyo 2020 Olympic games Badminton. bwfbadminton.com. [dostęp 2023-07-06]. (ang.).
- ↑ a b Results Tokyo 2020 Olympic games Badminton. bwfbadminton.com. [dostęp 2023-07-06]. (ang.).
- ↑ Results Tokyo 2020 Olympic Games Badminton Women’s Singles Draw. bwfbadminton.com. [dostęp 2023-07-06]. (ang.).
- ↑ a b Results Tokyo 2020 Olympic Games Badminton. bwfbadminton.com. [dostęp 2023-07-06]. (ang.).
- ↑ a b Results Tokyo 2020 Olympic Games Badminton. bwfbadminton.com. [dostęp 2023-07-06]. (ang.).
- ↑ Results Tokyo 2020 Olympic Games Badminton Women’s Doubles Draw. bwfbadminton.com. [dostęp 2023-07-06]. (ang.).
- ↑ Results Tokyo 2020 Olympic Games Badminton. bwfbadminton.com. [dostęp 2023-07-06]. (ang.).
- ↑ Results Tokyo 2020 Olympic Games Badminton Mixed Doubles Draw. bwfbadminton.com. [dostęp 2023-07-06]. (ang.).
- ↑ Olympedia Light-Heavyweight (75–81 kilograms), Men. olympedia.org. [dostęp 2023-07-06]. (ang.).
- ↑ Olympedia Super-Heavyweight (>91 kilograms), Men. olympedia.org. [dostęp 2023-07-06]. (ang.).
- ↑ MOHAMED Omar. gymnastics.sport. [dostęp 2023-07-06]. (ang.).
- ↑ a b c d SHARAF Zeina. fig-gymnastics.com. [dostęp 2023-07-06]. (ang.).
- ↑ a b c d MOHAMED Mandy. fig-gymnastics.com. [dostęp 2023-07-06]. (ang.).
- ↑ MARZOUK Habiba. gymnastics.sport. [dostęp 2023-07-06]. (ang.).
- ↑ Results for Games of the XXXII Olympiad TOKYO (JPN) Rhythmic Group Senior Group All-Around. gymnastics.sport. [dostęp 2023-07-06]. (ang.).
- ↑ Gymnastics Tokyo 2021 Results Men. the-sports.org. [dostęp 2023-07-06]. (ang.).
- ↑ Gymnastics Tokyo 2021 Results Women. the-sports.org. [dostęp 2023-07-06]. (ang.).
- ↑ Olympic Games-Tokyo Jumping Individual Qualifier. fei.org. [dostęp 2023-07-06]. (ang.).
- ↑ Olympic Games-Tokyo Jumping Individual Final. fei.org. [dostęp 2023-07-06]. (ang.).
- ↑ Olympedia – Team, Open. olympedia.org. [dostęp 2023-07-06]. (ang.).
- ↑ Olympic Games-Tokyo Jumping Team Qualifier. fei.org. [dostęp 2023-07-06]. (ang.).
- ↑ Olympic Games Tokyo Men U66. judoinside.com. [dostęp 2023-07-06]. (ang.).
- ↑ Olympic Games Tokyo Men U81. judoinside.com. [dostęp 2023-07-06]. (ang.).
- ↑ Olympic Games Tokyo Men U100. judoinside.com. [dostęp 2023-07-06]. (ang.).
- ↑ Canoe Sprint–Results Book. canoeicf.com. [dostęp 2023-07-06]. (ang.).
- ↑ Kumite, ≤67 kg, Men. olympedia.org. [dostęp 2023-07-06]. (ang.).
- ↑ Kumite, ≤67 kg, Men – Bout #2. olympedia.org. [dostęp 2023-07-06]. (ang.).
- ↑ Kumite, ≤67 kg, Men – Bout #4. olympedia.org. [dostęp 2023-07-06]. (ang.).
- ↑ Kumite, ≤67 kg, Men – Bout #8. olympedia.org. [dostęp 2023-07-06]. (ang.).
- ↑ Kumite, ≤67 kg, Men – Bout #10. olympedia.org. [dostęp 2023-07-06]. (ang.).
- ↑ Kumite, ≤75 kg, Men. olympedia.org. [dostęp 2023-07-06]. (ang.).
- ↑ Kumite, ≤75 kg, Men – Bout #2. olympedia.org. [dostęp 2023-07-06]. (ang.).
- ↑ Kumite, ≤75 kg, Men – Bout #5. olympedia.org. [dostęp 2023-07-06]. (ang.).
- ↑ Kumite, ≤75 kg, Men – Bout #8. olympedia.org. [dostęp 2023-07-06]. (ang.).
- ↑ Kumite, ≤75 kg, Men – Bout #10. olympedia.org. [dostęp 2023-07-06]. (ang.).
- ↑ Kumite, ≤55 kg, Women. olympedia.org. [dostęp 2023-07-06]. (ang.).
- ↑ Kumite, ≤55 kg, Women – Bout #1. olympedia.org. [dostęp 2023-07-06]. (ang.).
- ↑ Kumite, ≤55 kg, Women – Bout #3. olympedia.org. [dostęp 2023-07-06]. (ang.).
- ↑ Kumite, ≤55 kg, Women – Bout #5. olympedia.org. [dostęp 2023-07-06]. (ang.).
- ↑ Kumite, ≤55 kg, Women – Bout #9. olympedia.org. [dostęp 2023-07-06]. (ang.).
- ↑ Kumite, ≤61 kg, Women. olympedia.org. [dostęp 2023-07-06]. (ang.).
- ↑ Kumite, ≤61 kg, Women – Bout #3. olympedia.org. [dostęp 2023-07-06]. (ang.).
- ↑ Kumite, ≤61 kg, Women – Bout #6. olympedia.org. [dostęp 2023-07-06]. (ang.).
- ↑ Kumite, ≤61 kg, Women – Bout #7. olympedia.org. [dostęp 2023-07-06]. (ang.).
- ↑ Kumite, ≤61 kg, Women – Bout #10. olympedia.org. [dostęp 2023-07-06]. (ang.).
- ↑ Kumite, ≤61 kg, Women – Bout #1. olympedia.org. [dostęp 2023-07-06]. (ang.).
- ↑ Kumite, >61 kg, Women. olympedia.org. [dostęp 2023-07-06]. (ang.).
- ↑ Kumite, >61 kg, Women – Bout #2. olympedia.org. [dostęp 2023-07-06]. (ang.).
- ↑ Kumite, >61 kg, Women – Bout #4. olympedia.org. [dostęp 2023-07-06]. (ang.).
- ↑ Kumite, >61 kg, Women – Bout #7. olympedia.org. [dostęp 2023-07-06]. (ang.).
- ↑ Kumite, >61 kg, Women – Bout #9. olympedia.org. [dostęp 2023-07-06]. (ang.).
- ↑ Kumite, >61 kg, Women – Bout #2. olympedia.org. [dostęp 2023-07-06]. (ang.).
- ↑ Kumite, >61 kg, Women – Bout #1/2. olympedia.org. [dostęp 2023-07-06]. (ang.).
- ↑ Track Cycling – Tokyo 2021 – Results Women. the-sports.org. [dostęp 2023-07-06]. (ang.).
- ↑ Men’s Shot Put. worldathletics.org. [dostęp 2023-07-06]. (ang.).
- ↑ Men’s Javelin Throw. worldathletics.org. [dostęp 2023-07-06]. (ang.).
- ↑ Men’s Hammer Throw. worldathletics.org. [dostęp 2023-07-06]. (ang.).
- ↑ Tokyo 2020 Archery Men’s Individual Ranking Round. worldarchery.sport. [dostęp 2023-07-06]. (ang.).
- ↑ Tokyo 2020 Archery Men’s Individual Brackets. worldarchery.sport. [dostęp 2023-07-06]. (ang.).
- ↑ Tokyo 2020 Archery Men’s Final Brackets. worldarchery.sport. [dostęp 2023-07-06]. (ang.).
- ↑ Tokyo 2020 Archery Women’s Individual Ranking Round. worldarchery.sport. [dostęp 2023-07-06]. (ang.).
- ↑ Tokyo 2020 Archery Women’s Individual Brackets. worldarchery.sport. [dostęp 2023-07-06]. (ang.).
- ↑ Tokyo 2020 Archery Women’s Final Brackets. worldarchery.sport. [dostęp 2023-07-06]. (ang.).
- ↑ Tokyo 2020 Archery Mixed Team Ranking Round. worldarchery.sports. [dostęp 2023-07-06]. (ang.).
- ↑ Tokyo 2020 Archery Mixed Team Brackets. worldarchery.sports. [dostęp 2023-07-06]. (ang.).
- ↑ Olympic Games Tokyo 2020UIPM. uipmworld.org. [dostęp 2023-07-06]. (ang.).
- ↑ Olympic Games Tokyo 2020 UIPM. uipmworld.org. [dostęp 2023-07-06]. (ang.).
- ↑ Men’s Olympic Football Tournament Tokyo 2020. the-sports.org. [dostęp 2023-07-06]. (ang.).
- ↑ Handball – Men’s Olympic Games 2021 Group B. the-sports.org. [dostęp 2023-07-06]. (ang.).
- ↑ Handball – Men’s Olympic Games 2021 Final round. the-sports.org. [dostęp 2023-07-06]. (ang.).
- ↑ Results Men 50 m Freestyle Heats Summary. fina.org. [dostęp 2023-07-06]. (ang.).
- ↑ Results Men 100 m Freestyle Heats Summary. fina.org. [dostęp 2023-07-06]. (ang.).
- ↑ Results Men 400 m Freestyle Heats Summary. fina.org. [dostęp 2023-07-06]. (ang.).
- ↑ Results Men 800 m Freestyle Heats Summary. fina.org. [dostęp 2023-07-06]. (ang.).
- ↑ Results Men 1500 m Freestyle Heats Summary. fina.org. [dostęp 2023-07-06]. (ang.).
- ↑ Results Men 100 m Butterfly Heats Summary. fina.org. [dostęp 2023-07-06]. (ang.).
- ↑ Results Men 100 m Butterfly Semifinals Summary. fina.org. [dostęp 2023-07-06]. (ang.).
- ↑ Results 50 m Freestyle Women Heats Summary. fina.org. [dostęp 2023-07-06]. (ang.).
- ↑ Results 100 m Freestyle Women Heats Summary. fina.org. [dostęp 2023-07-06]. (ang.).
- ↑ Results Women 100 m Butterfly Heats Summary. fina.org. [dostęp 2023-07-06]. (ang.).
- ↑ Men 3m Springboard Result Preliminary. fina.org. [dostęp 2023-07-06]. (ang.).
- ↑ Men 3m Springboard Result Semifinal. fina.org. [dostęp 2023-07-06]. (ang.).
- ↑ Men 3m Springboard Result Final. fina.org. [dostęp 2023-07-06]. (ang.).
- ↑ Men 10m Platform Result Preliminary. fina.org. [dostęp 2023-07-06]. (ang.).
- ↑ Women 10m Platform Result Preliminary. fina.org. [dostęp 2023-07-06]. (ang.).
- ↑ Shooting sports – Olympic Games 2020 Results 10m Air Rifle Men Qualification. issf-sports.org. [dostęp 2023-07-06]. (ang.).
- ↑ Shooting sports – Olympic Games 2020 Results 10m Air Rifle Men Final. issf-sports.org. [dostęp 2023-07-06]. (ang.).
- ↑ Shooting sports – Olympic Games 2020 Results 50m Rifle 3 Positions Men Qualification. issf-sports.org. [dostęp 2023-07-06]. (ang.).
- ↑ Shooting sports – Olympic Games 2020 Results 50m Rifle 3 Positions Men Final. issf-sports.org. [dostęp 2023-07-06]. (ang.).
- ↑ Shooting sports – Olympic Games 2020 Results 10m Air Rifle Women Qualification. issf-sports.org. [dostęp 2023-07-06]. (ang.).
- ↑ Shooting sports – Olympic Games 2020 Results 50m Rifle 3 Positions Women Qualification. issf-sports.org. [dostęp 2023-07-06]. (ang.).
- ↑ Shooting sports – Olympic Games 2020 Results 10m Air Rifle Mixed Team Qualification Part 1. issf-sports.org. [dostęp 2023-07-06]. (ang.).
- ↑ Shooting sports – Olympic Games 2020 Results 10m Air Pistol Men Qualification. issf-sports.org. [dostęp 2023-07-06]. (ang.).
- ↑ Shooting sports – Olympic Games 2020 Results 10m Air Pistol Women Qualification. issf-sports.org. [dostęp 2023-07-06]. (ang.).
- ↑ Shooting sports – Olympic Games 2020 Results 10m Air Pistol Mixed Team Qualification Part 1. issf-sports.org. [dostęp 2023-07-06]. (ang.).
- ↑ Shooting sports – Olympic Games 2020 Results Trap Women Qualification. issf-sports.org. [dostęp 2023-07-06]. (ang.).
- ↑ Shooting sports – Olympic Games 2020 Results Skeet Men. issf-sports.org. [dostęp 2023-07-06]. (ang.).
- ↑ Shooting sports – Olympic Games 2020 Results Trap Men Qualification. issf-sports.org. [dostęp 2023-07-06]. (ang.).
- ↑ Shooting sports – Olympic Games 2020 Results Trap Mixed Qualification. issf-sports.org. [dostęp 2023-07-06]. (ang.).
- ↑ Internationale Fencing Federation. fie.org. [dostęp 2023-07-06]. (ang.).
- ↑ Internationale Fencing Federation. fie.org. [dostęp 2023-07-06]. (ang.).
- ↑ Internationale Fencing Federation. fie.org. [dostęp 2023-07-06]. (ang.).
- ↑ Internationale Fencing Federation. fie.org. [dostęp 2023-07-06]. (ang.).
- ↑ Internationale Fencing Federation. fie.org. [dostęp 2023-07-06]. (ang.).
- ↑ Internationale Fencing Federation. fie.org. [dostęp 2023-07-06]. (ang.).
- ↑ Internationale Fencing Federation. fie.org. [dostęp 2023-07-06]. (ang.).
- ↑ Internationale Fencing Federation. fie.org. [dostęp 2023-07-06]. (ang.).
- ↑ Olympedia – Featherweight (≤68 kilograms), Men. olympedia.org. [dostęp 2023-07-06]. (ang.).
- ↑ Olympedia – Welterweight (≤80 kilograms), Men. olympedia.org. [dostęp 2023-07-06]. (ang.).
- ↑ Featherweight (≤49 kilograms), Women. olympedia.org. [dostęp 2023-07-06]. (ang.).
- ↑ Welterweight (≤67 kilograms), Women. olympedia.org. [dostęp 2023-07-06]. (ang.).
- ↑ Table tennis – Men’s Olympic Games 2020 Results. the-sports.org. [dostęp 2023-07-06]. (ang.).
- ↑ Table tennis – Men’s Olympic Games 2020 Team Results. the-sports.org. [dostęp 2023-07-06]. (ang.).
- ↑ Table tennis – Women’s Olympic Games 2021 Results. the-sports.org. [dostęp 2023-07-06]. (ang.).
- ↑ Table tennis – Women’s Olympic Games 2021 Team Results. the-sports.org. [dostęp 2023-07-06]. (ang.).
- ↑ Table tennis – Mixed Doubles Olympic Games 2021 Results. the-sports.org. [dostęp 2023-07-06]. (ang.).
- ↑ Tennis Men’s Olympic Games 2021. the-sports.org. [dostęp 2023-07-06]. (ang.).
- ↑ Tennis Women’s Olympic Games 2021. the-sports.org. [dostęp 2023-07-06]. (ang.).
- ↑ Results Elite Women 2020 Tokyo. triathlon.org. [dostęp 2023-07-06]. (ang.).
- ↑ Events World Rowing Mem’s Single Sculls Results Summary by Event. worldrowing.org. [dostęp 2023-07-06]. (ang.).
- ↑ Olympic Games 2020 Greco-Roman Seniors 60 kg. unitedworldwrestling.org. [dostęp 2023-07-06]. (ang.).
- ↑ Olympic Games 2020 Greco-Roman Seniors 67 kg. unitedworldwrestling.org. [dostęp 2023-07-06]. (ang.).
- ↑ Olympic Games 2020 Greco-Roman Seniors 87 kg. unitedworldwrestling.org. [dostęp 2023-07-06]. (ang.).
- ↑ Olympic Games 2020 Greco-Roman Seniors 130 kg. unitedworldwrestling.org. [dostęp 2023-07-06]. (ang.).
- ↑ Olympic Games 2020 Freestyle Seniors 74 kg. unitedworldwrestling.org. [dostęp 2023-07-06]. (ang.).
- ↑ Olympic Games 2020 Freestyle Seniors 125 kg. unitedworldwrestling.org. [dostęp 2023-07-06]. (ang.).
- ↑ Olympic Games 2020 Female wrestling Seniors 68 kg. uniteworldwrestling.org. [dostęp 2023-07-06]. (ang.).
- ↑ Olympic Games 2020 Female wrestling Seniors 76 kg. uniteworldwrestling.org. [dostęp 2023-07-06]. (ang.).
- ↑ World Sailing Tokyo 2020 Olympic Games ICLA 6 Women. sailing.org. [dostęp 2023-07-06]. (ang.).
- ↑ World Sailing Tokyo 2020 ICLA 7 Men. sailing.org. [dostęp 2023-07-06]. (ang.).
- p
- d
- e
- p
- d
- e
Państwa uczestniczące w Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020 w Tokio