Pływanie na Mistrzostwach Świata w Pływaniu 2017 – 4 × 100 m stylem dowolnym mężczyzn
Mistrzostwa Świata w Pływaniu 2017 | |||
| |||
Miejsce | Węgry | ||
---|---|---|---|
Termin | 23 lipca 2017 (eliminacje i finał) | ||
Liczba ekip | 20 | ||
Złoty medal | Stany Zjednoczone | ||
Srebrny medal | Brazylia | ||
Brązowy medal | Węgry |
Sztafeta 4 × 100 m stylem dowolnym mężczyzn – jedna z konkurencji, które odbyła się podczas Mistrzostw Świata w Pływaniu 2017. Eliminacje i finał miały miejsce 23 lipca.
Po ośmiu latach tytuł mistrzów świata zdobyli Amerykanie, wygrywając w czasie 3:10,06. Srebrny medal wywalczyli Brazylijczycy, ustanowiwszy nowy rekord Ameryki Południowej (3:10,34). Brąz przypadł reprezentantom gospodarzy, którzy pobili rekord Węgier (3:11,99).
Rekordy
Przed zawodami rekordy świata i mistrzostw wyglądały następująco[1]:
Rekord | Reprezentacja | Czas | Miejsce | Data | |
---|---|---|---|---|---|
Rekord świata | Stany Zjednoczone | 3:08,24 | Pekin | 11 sierpnia 2008 | |
Rekord mistrzostw świata | Stany Zjednoczone | 3:09,21 | Rzym | 26 lipca 2009 | |
Rekord świata juniorów | Australia | 3:16,96 | Dubaj | 26 sierpnia 2013 | [2] |
Najlepszy wynik w stroju tekstylnym | Stany Zjednoczone | 3:09,92 | Rio de Janeiro | 8 sierpnia 2016 | [3] |
Wyniki
Eliminacje
Eliminacje rozpoczęły się o 11:50[1].
Miejsce | Wyścig | Tor | Państwo | Zawodnik | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|---|
1. | 1 | 5 | Brazylia | Gabriel Santos (48,84) Marcelo Chierighini (47,75) César Cielo (48,15) Bruno Fratus (47,60) | 3:12,34 | Q |
2. | 1 | 4 | Australia | Cameron McEvoy (48,04) Zac Incerti (48,62) Alexander Graham (48,28) Jack Cartwright (47,51) | 3:12,45 | Q |
3. | 2 | 4 | Stany Zjednoczone | Blake Pieroni (48,40) Michael Chadwick (48,74) Zach Apple (48,16) Townley Haas (47,60) | 3:12,90 | Q |
4. | 2 | 6 | Włochy | Luca Dotto (49,05) Ivano Vendrame (47,85) Alessandro Miressi (47,94) Filippo Magnini (48,42) | 3:13,26 | Q |
5. | 2 | 2 | Węgry | Dominik Kozma (48,61) Nándor Németh (48,52) Péter Holoda (48,08) Richárd Bohus (48,07) | 3:13,28 | Q |
6. | 2 | 5 | Rosja | Aleksandr Popkow (49,05) Nikita Korolew (48,43) Nikita Łobincew (47,96) Władimir Morozow (48,40) | 3:13,84 | Q |
7. | 1 | 3 | Japonia | Katsumi Nakamura (48,71) Shinri Shioura (48,40) Katsuhiro Matsumoto (48,48) Junya Koga (49,23) | 3:14,82 | Q |
8. | 2 | 3 | Kanada | Yuri Kisil (48,88) Markus Thormeyer (48,50) Javier Acevedo (48,43) Carson Olafson (49,07) | 3:14,88 | Q |
9. | 2 | 0 | Serbia | Velimir Stjepanović (48,77) Sebastian Sabo (48,60) Ivan Lenđer (48,87) Andrej Barna (49,40) | 3:15,64 | |
10. | 1 | 9 | Holandia | Kyle Stolk (49,40) Stan Pijnenburg (48,91) Ben Schwietert (48,97) Jesse Puts (48,81) | 3:16,09 | |
11. | 1 | 6 | Grecja | Apostolos Christou (49,36) Odyssefs Meladinis (49,65) Christos Katrantzis (50,04) Kristian Gołomeew (47,87) | 3:16,92 | |
12. | 2 | 7 | Południowa Afryka | Douglas Erasmus (49,99) Clayton Jimmie (49,64) Myles Brown (48,71) Zane Waddell (49,07) | 3:17,41 | |
13. | 1 | 8 | Chiny | Lin Yongqing (49,57) Yu Hexin (48,97) Cao Jiwen (49,53) Ma Tianchi (49,62) | 3:17,69 | |
14. | 1 | 0 | Nowa Zelandia | Matthew Stanley (49,58) Sam Perry (49,35) Corey Main (49,22) Daniel Hunter (49,59) | 3:17,74 | |
15. | 1 | 7 | Egipt | Ali Khalafalla (49,80) Mohamed Samy (48,89) Youssef Abdalla (50,27) Mohamed Khaled (49,27) | 3:18,23 | |
16. | 1 | 2 | Białoruś | Artiom Maczekin (49,43) Wiktar Krasoczka (49,22) Wiktar Stasiełowicz (50,55) Anton Łatkin (50,42) | 3:19,62 | |
17. | 2 | 9 | Izrael | Liran Konovalov (50,48) Jakow Tumarkin (50,00) Denis Loktev (50,39) Tomer Frankel (50,36) | 3:21,23 | |
18. | 2 | 8 | Łotwa | Uvis Kalniņš (50,15) Daniils Bobrovs (52,36) Nikolajs Maskaļenko (51,32) Girts Feldbergs (50,57) | 3:24,40 | |
19. | 2 | 1 | Uzbekistan | Aleksiej Tarasenko (51,45) Artiom Kozljuk (50,96) Daniił Bukin (52,74) Khurshidjon Tursunow (49,95) | 3:25,10 | |
20. | 1 | 1 | Paragwaj | Charles Hockin (50,99) Willian Vallejos (52,78) Matias Lopez (52,06) Benjamin Hockin (50,15) | 3:25,98 |
Finał
Finał odbył się o 18:52[4].
Miejsce | Tor | Państwo | Zawodnik | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1. ! | 3 | Stany Zjednoczone | Caeleb Dressel (47,26) Townley Haas (47,46) Blake Pieroni (48,09) Nathan Adrian (47,25) | 3:10,06 | |
2. ! | 4 | Brazylia | Gabriel Santos (48,30) Marcelo Chierighini (46,85) César Cielo (48,01) Bruno Fratus (47,18) | 3:10,34 | |
3. ! | 2 | Węgry | Dominik Kozma (48,26) Nándor Németh (48,04) Péter Holoda (48,48) Richárd Bohus (47,21) | 3:11,99 | |
4. | 7 | Rosja | Daniła Izotow (48,98) Władimir Morozow (47,52) Nikita Łobincew (48,09) Nikita Korolew (47,99) | 3:12,58 | |
5. | 1 | Japonia | Katsumi Nakamura (48,60) Shinri Shioura (48,11) Katsuhiro Matsumoto (48,31) Junya Koga (48,63) | 3:13,65 | |
6. | 8 | Kanada | Yuri Kisil (48,66) Markus Thormeyer (48,51) Javier Acevedo (49,03) Carson Olafson (49,05) | 3:15,25 | |
8. ! | 5 | Australia | Jack Cartwright (48,34) Zac Incerti (48,28) Cameron McEvoy (48,04) Alexander Graham | 9:99,99 ! | DSQ |
6 | Włochy | Luca Dotto (48,64) Ivano Vendrame Alessandro Miressi Filippo Magnini | 9:99,99 ! | DSQ |
Przypisy
- ↑ a b Wyniki eliminacji. [dostęp 2017-07-23]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-07-26)]. (ang.).
- ↑ Rekordy świata juniorów w pływaniu (basen 50 m). FINA, 2017-06-22. [dostęp 2017-07-18]. (ang.).
- ↑ World Swimming Records: Long Course Meters. Swimming World Magazine. [dostęp 2017-07-18]. (ang.).
- ↑ Wyniki finału. [dostęp 2017-07-23]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-08-16)]. (ang.).