Swiss Indoors Basel 2023
Miejsce | Szwajcaria | ||
---|---|---|---|
Obiekt | St. Jakobshalle | ||
Nawierzchnia | Twarda (hala) | ||
Data | 23–29.10.2023 | ||
ATP Tour | |||
Kategoria | ATP Tour 500 | ||
Pula nagród | 2 345 955 € | ||
Drabinka | 32S/16QS/16D/4QD | ||
Dyrektor | Roger Brennwald | ||
Zwycięzcy | |||
Gra pojedyncza Félix Auger-Aliassime | |||
Gra podwójna Santiago González Édouard Roger-Vasselin | |||
| |||
Strona internetowa |
Swiss Indoors Basel 2023 – tenisowy turniej ATP kategorii ATP Tour 500 w sezonie 2023 z cyklu Swiss Indoors Basel rozgrywany w dniach 23–29 października 2023 roku w Bazylei na kortach twardych w hali o puli nagród wynoszącej 2 345 955 euro.
Gra pojedyncza
Zawodnicy rozstawieni
Numer | Tenisista | Ranking | Osiągnięcie |
01 | Holger Rune | 6 | półfinał |
02 | Casper Ruud | 8 | 2. runda |
03 | Taylor Fritz | 10 | 2. runda |
04 | Hubert Hurkacz | 11 | finał |
05 | Alex de Minaur | 13 | 2. runda |
6/WC | Félix Auger-Aliassime | 17 | zwycięstwo |
07 | Nicolás Jarry | 21 | 2. runda |
08 | Sebastian Korda | 23 | 1. runda |
Drabinka
Klucz
- w/o – walkower
- k – krecz
- d – dyskwalifikacja
- Q – kwalifikant
- WC – dzika karta
- LL – szczęśliwy przegrany
- Alt – zawodnik zastępczy
- PR – ochrona rankingu
- SE – specjalna przepustka
- ITF – ranking ITF
- JE – ranking juniorski
Faza finałowa
Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |||||||||||||||||
1 | Holger Rune | 6 | 3 | 7 | |||||||||||||||
Tomás Martín Etcheverry | 1 | 6 | 66 | ||||||||||||||||
1 | Holger Rune | 3 | 2 | ||||||||||||||||
6/WC | Félix Auger-Aliassime | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Aleksandr Szewczenko | 62 | 6 | 61 | ||||||||||||||||
6/WC | Félix Auger-Aliassime | 7 | 3 | 7 | |||||||||||||||
6/WC | Félix Auger-Aliassime | 7 | 7 | ||||||||||||||||
4 | Hubert Hurkacz | 63 | 65 | ||||||||||||||||
Tallon Griekspoor | 7 | 4 | 4 | ||||||||||||||||
4 | Hubert Hurkacz | 66 | 6 | 6 | |||||||||||||||
4 | Hubert Hurkacz | 6 | 3 | 7 | |||||||||||||||
Ugo Humbert | 4 | 6 | 65 | ||||||||||||||||
Ugo Humbert | 6 | 2 | 6 | ||||||||||||||||
WC | Dominic Stricker | 4 | 6 | 2 |
Faza początkowa
1. runda | 2. runda | Ćwierćfinały | ||||||||||||||||
1 | Holger Rune | 1 | 7 | 6 | ||||||||||||||
Miomir Kecmanović | 6 | 5 | 3 | 1 | Holger Rune | 7 | 6 | |||||||||||
Q | Christopher O'Connell | 7 | 4 | 3 | Sebastián Báez | 62 | 1 | |||||||||||
Sebastián Báez | 63 | 6 | 6 | 1 | Holger Rune | 6 | 3 | 7 | ||||||||||
Andy Murray | 7 | 6 | Tomás Martín Etcheverry | 1 | 6 | 66 | ||||||||||||
Yannick Hanfmann | 5 | 4 | Andy Murray | 7 | 3 | 2 | ||||||||||||
Tomás Martín Etcheverry | 6 | 1 | 6 | Tomás Martín Etcheverry | 65 | 6 | 6 | |||||||||||
8 | Sebastian Korda | 3 | 6 | 3 |
1. runda | 2. runda | Ćwierćfinały | ||||||||||||||||
3 | Taylor Fritz | 7 | 7 | |||||||||||||||
Max Purcell | 67 | 64 | 3 | Taylor Fritz | 7 | 66 | 65 | |||||||||||
Stan Wawrinka | 3 | 68 | Q | Aleksandr Szewczenko | 67 | 7 | 7 | |||||||||||
Q | Aleksandr Szewczenko | 6 | 7 | Aleksandr Szewczenko | 62 | 6 | 61 | |||||||||||
Q | Botic van de Zandschulp | 7 | 63 | 6 | 6/WC | Félix Auger-Aliassime | 7 | 3 | 7 | |||||||||
Roberto Bautista-Agut | 5 | 7 | 2 | Q | Botic van de Zandschulp | 4 | 2 | |||||||||||
WC | Leandro Riedi | 3 | 2 | 6/WC | Félix Auger-Aliassime | 6 | 6 | |||||||||||
6/WC | Félix Auger-Aliassime | 6 | 6 |
1. runda | 2. runda | Ćwierćfinały | ||||||||||||||||
5 | Alex de Minaur | 6 | 6 | |||||||||||||||
Diego Schwartzman | 4 | 4 | 5 | Alex de Minaur | 4 | 3 | ||||||||||||
Tallon Griekspoor | 7 | 2 | 6 | Tallon Griekspoor | 6 | 6 | ||||||||||||
LL | Thiago Seyboth Wild | 64 | 6 | 3 | Tallon Griekspoor | 7 | 4 | 4 | ||||||||||
Jan-Lennard Struff | 7 | 6 | 4 | Hubert Hurkacz | 66 | 6 | 6 | |||||||||||
Christopher Eubanks | 67 | 4 | Jan-Lennard Struff | 1 | 4 | |||||||||||||
Dušan Lajović | 62 | 3 | 4 | Hubert Hurkacz | 6 | 6 | ||||||||||||
4 | Hubert Hurkacz | 7 | 6 |
1. runda | 2. runda | Ćwierćfinały | ||||||||||||||||
7 | Nicolás Jarry | 7 | 62 | 6 | ||||||||||||||
Adrian Mannarino | 66 | 7 | 4 | 7 | Nicolás Jarry | 63 | 64 | |||||||||||
Ugo Humbert | 6 | 4 | 7 | Ugo Humbert | 7 | 7 | ||||||||||||
SE | Marcos Giron | 3 | 6 | 63 | Ugo Humbert | 6 | 2 | 6 | ||||||||||
WC | Dominic Stricker | 7 | 6 | WC | Dominic Stricker | 4 | 6 | 2 | ||||||||||
Q | Benjamin Hassan | 62 | 2 | WC | Dominic Stricker | 6 | 3 | 7 | ||||||||||
Aleksandr Bublik | 65 | 2 | 2 | Casper Ruud | 4 | 6 | 61 | |||||||||||
2 | Casper Ruud | 7 | 6 |
Pula nagród
Runda | Pieniądze (€) | Punkty (ATP) |
Zwycięzca | 410 660 | 500 |
---|---|---|
Finalista | 220 950 | 300 |
Półfinalista | 117 760 | 180 |
Ćwierćfinalista | 60 165 | 90 |
2. runda | 32 115 | 45 |
1. runda | 17 130 | 0 |
Gra podwójna
Zawodnicy rozstawieni
Numer | Tenisiści | Ranking | Osiągnięcie |
01 | Ivan Dodig Austin Krajicek | 2 | ćwierćfinał |
02 | Máximo González Andrés Molteni | 23 | 1. runda |
03 | Santiago González Édouard Roger-Vasselin | 27 | zwycięstwo |
04 | Jamie Murray Michael Venus | 37 | półfinał |
Drabinka
Pula nagród
Runda | Pieniądze (€)[a] | Punkty (ATP)[b] |
Zwycięzcy | 134 890 | 500 |
---|---|---|
Finaliści | 71 940 | 300 |
Półfinaliści | 36 400 | 180 |
Ćwierćfinaliści | 18 200 | 90 |
1. runda | 9420 | 0 |
Uwagi
Bibliografia
- Drabinka gry pojedynczej. protennislive.com. [dostęp 2023-10-22]. (ang.).
- Drabinka gry podwójnej. protennislive.com. [dostęp 2023-10-22]. (ang.).
Linki zewnętrzne
- Drabinka eliminacji gry pojedynczej. protennislive.com. [dostęp 2023-10-22]. (ang.).
- Drabinka eliminacji gry podwójnej. protennislive.com. [dostęp 2023-10-22]. (ang.).
- p
- d
- e
ATP Tour 2023 / WTA Tour 2023 – Tydzień 43
WTA Tour | |
---|---|
ATP Tour |
|
- p
- d
- e
Turnieje tenisowe zaliczane do ATP Tour 2023
Wielki Szlem | |
---|---|
Turnieje Mistrzów |
|
ATP Tour Masters 1000 |
|
ATP Tour 500 | |
ATP Tour 250 |
|
Zawody drużynowe |