Szwecja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920
Kod MKOl | SWE | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1920 Antwerpia | ||||||
Chorąży | Hans Granfelt | |||||
Liczba zawodników | 260 w 18 dyscyplinach | |||||
|
Szwecję na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920 reprezentowało 260 zawodników w 18 dyscyplinach.
Zdobyte medale
Medal | Zawodnik | Dyscyplina | Konkurencja |
---|---|---|---|
Złoto | William Petersson | Lekkoatletyka | skok w dal |
Złoto | Harry Stenqvist | Kolarstwo | wyścig indywidualny na czas |
Złoto | Arvid Wallman | Skoki do wody | wieża – skoki proste |
Złoto | Janne Lundblad | Jeździectwo | ujeżdżenie |
Złoto | Helmer Mörner Åge Lundström Georg von Braun Gustaf Dyrsch | Jeździectwo | WKKW drużynowo |
Złoto | Claës König Hans von Rosen Daniel Norling Frank Martin | Jeździectwo | Skoki przez przeszkody drużynowo |
Złoto | Janne Lundblad | Jeździectwo | ujeżdżenie |
Złoto | Gillis Grafström | Łyżwiarstwo figurowe | singiel |
Złoto | Magda Julin | Łyżwiarstwo figurowe | singiel |
Złoto | Fausto Acke Albert Andersson Arvid Andersson Helge Bäckander Bengt Bengtsson Fabian Biörck Erik Charpentier Sture Ericsson Konrad Granström Helge Gustafsson Åke Häger Sven Johnson Sven-Olof Jonsson Ture Hedman Karl Lindahl Edmund Lindmark Bengt Morberg Frans Persson Klas Särner Curt Sjöberg Gunnar Söderlindh John Sörenson Alf Svensén Gösta Törner | Gimnastyka | ćwiczenia "szwedzkie" drużynowo |
Złoto | Gustaf Dyrssen | Pięciobój nowoczesny | singiel |
Złoto | Gösta Lundquist Rolf Steffenburg Gösta Bengtsson | Żeglarstwo | klasa 30 m² |
Złoto | Tore Holm Yngve Holm Axel Rydin Georg Tengvall | Żeglarstwo | klasa 40 m² |
Złoto | Hugo Johansson | Strzelectwo | karabin wojskowy – 600 m – na leżąco – indywidualnie |
Złoto | Håkan Malmrot | Pływanie | 200 m stylem klasycznym |
Złoto | Håkan Malmrot | Pływanie | 200 m stylem klasycznym |
Złoto | Carl Westergren | Zapasy | waga średnia w stylu klasycznym |
Złoto | Claes Johansson | Zapasy | waga półciężka w stylu klasycznym |
Złoto | Anders Larsson | Zapasy | waga półciężka w stylu wolnym |
Srebro | Gottfrid Svensson | Zapasy | waga lekka w stylu wolnym |
Srebro | Thor Henning | Pływanie | 400 m stylem klasycznym |
Srebro | Thor Henning | Pływanie | 400 m stylem klasycznym |
Srebro | Mauritz Eriksson | Strzelectwo | karabin wojskowy – 600 m – na leżąco – indywidualnie |
Srebro | Gustaf Svensson Ragnar Svensson Percy Almstedt Erik Mellbin | Żeglarstwo | klasa 40 m² |
Srebro | Erik de Laval | Pięciobój nowoczesny | singiel |
Srebro | Svea Norén | Łyżwiarstwo figurowe | singiel |
Srebro | Harry Stenqvist Ragnar Malm Axel Wilhelm Persson Sigfrid Lundberg | Kolarstwo | wyścig indywidualny na czas |
Srebro | Carl Johan Lind | Lekkoatletyka | rzut oszczepem |
Srebro | Folke Jansson | Lekkoatletyka | trójskok |
Srebro | Eric Backman | Lekkoatletyka | bieg przełajowy |
Srebro | Nils Skoglund | Skoki do wody | wieża – skoki proste |
Srebro | Erik Adlerz | Skoki do wody | wieża – skoki proste i złożone |
Srebro | Bertil Sandström | Jeździectwo | ujeżdżenie |
Srebro | Åge Lundström | Jeździectwo | WKKW |
Srebro | Anders Andersson Casimir Reuterskiöld Gunnar Gabrielsson Sigvard Hultcrantz Anders Johnsson | Strzelectwo | pistolet dowolny – 50 m – drużynowo |
Srebro | Sigvard Hultcrantz Erik Ohlsson Leon Lagerlöf Ragnar Stare Oscar Eriksson | Strzelectwo | karabin małokalibrowy – 50 m – drużynowo |
Srebro | Alfred Swahn | Strzelectwo | biegnący jeleń – 100 m strzał pojedynczy – indywidualnie |
Srebro | Fredric Landelius Alfred Swahn Oscar Swahn Bengt Lagercrantz Edward Benedicks | Strzelectwo | biegnący jeleń – 100 m strzał podwójny – drużynowo |
Srebro | Fredric Landelius | Strzelectwo | biegnący jeleń – 100 m strzał podwójny – indywidualnie |
Brąz | Nils Engdahl | Lekkoatletyka | bieg na 400 m |
Brąz | Eric Backman | Lekkoatletyka | bieg na 5000 m |
Brąz | Sven Malm Agne Holmström William Petersson Nils Sandström | Lekkoatletyka | sztafeta 4 × 100 m |
Brąz | Eric Backman Gustaf Mattsson Hilding Ekman Verner Magnusson Lars Hedwall Knut Alm | Lekkoatletyka | bieg przełajowy drużynowo |
Brąz | Eric Backman Sven Lundgren Edvin Wide Josef Holsner John Zander | Lekkoatletyka | bieg na 3000 m drużynowo |
Brąz | Bo Ekelund | Lekkoatletyka | skok wzwyż |
Brąz | Erik Abrahamsson | Lekkoatletyka | skok w dal |
Brąz | Erik Almlöf | Lekkoatletyka | trójskok |
Brąz | Carl Johan Lind | Lekkoatletyka | rzut ciężarem |
Brąz | Bertil Ohlson | Lekkoatletyka | dziesięciobój |
Brąz | Johan Jansson | Skoki do wody | wieża – skoki proste |
Brąz | Ewa Olliwier | Skoki do wody | wieża kobiety |
Brąz | Hans von Rosen | Jeździectwo | ujeżdżenie |
Brąz | Carl Gustaf Lewenhaupt | Jeździectwo | skoki przez przeszkody |
Brąz | Carl Green Anders Mårtensson Oskar Nilsson | Jeździectwo | woltyżerka drużynowo |
Brąz | Gösta Runö | Pięciobój nowoczesny | singiel |
Brąz | Olle Ericsson Hugo Johansson Leon Lagerlöf Mauritz Eriksson Walfrid Hellman | Strzelectwo | karabin wojskowy – 300 m – na stojąco – drużynowo |
Brąz | Mauritz Eriksson Hugo Johansson Erik Blomqvist Erik Ohlsson Gustaf Adolf Jonsson | Strzelectwo | karabin wojskowy – 600 m – na leżąco – drużynowo |
Brąz | Erik Lundquist Per Kinde Fredric Landelius Alfred Swahn Karl Richter Erik Sökjer-Petersén | Strzelectwo | strzelanie do rzutków – trap – drużynowo |
Brąz | Aina Berg Emy Machnow Carin Nilsson Jane Gylling | Pływanie | 4 × 100 m stylem dowolnym |
Brąz | Theodor Nauman Pontus Hanson Max Gumpel Torsten Kumfeldt Vilhelm Andersson Nils Backlund Robert Andersson Erik Andersson Harald Julin Erik Bergqvist | Piłka wodna | turniej mężczyzn |
Brąz | Albert Pettersson | Podnoszenie ciężarów | waga średnia |
Brąz | Erik Pettersson | Podnoszenie ciężarów | waga lekkociężka |
Brąz | Fritiof Svensson | Zapasy | waga piórkowa w stylu klasycznym |
Skład kadry
Gimnastyka
Zawodnik | Konkurencja | Finał | |
---|---|---|---|
Wynik | Miejsce | ||
Fausto Acke, Albert Andersson, Karl Arvid Andersson, Helge Bäckander, Bengt Bengtsson, Fabian Biörck, Erik Charpentier, Sture Ericsson, Konrad Granström, Helge Gustafsson, Åke Häger, Ture Hedman, Sven Johnson, Sven-Olof Jonsson, Karl Lindahl, Edmund Lindmark, Bengt Morberg, Frans Persson, Klas Särner, Curt Sjöberg, Gunnar Söderlindh, John Sörenson, Alf Svensén, Gösta Törner | wielobój drużynowo w systemie wolnym | 1363,833 |
Hokej na lodzie
- Osobny artykuł: Hokej na lodzie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920.
|
|
Turniej o złoty medal
Ćwierćfinał
Szwecja | 8:0 | Belgia |
Półfinał
Szwecja | 5:0 | Francja |
Finał
26 kwietnia 1920 | Kanada | 12:1 | Szwecja |
Turniej o srebrny medal
Półfinał
Stany Zjednoczone | 7:0 | Szwecja |
Turniej o brązowy medal
Półfinał
Szwecja | 4:0 | Szwajcaria |
Finał
Czechosłowacja | 1:0 | Szwecja |
Reprezentacja Szwecji ostatecznie zajęła 4. miejsce.
Jeździectwo
- Osobny artykuł: Jeździectwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920.
Konkurencja | Zawodnik | Koń | Finał | |
---|---|---|---|---|
Wynik | Poz. | |||
Ujeżdżenie indywidualnie | Janne Lundblad | Uno | 27,9375 | |
Bertil Sandström | Sabel | 26,3125 | ||
Hans von Rosen | Running Sister | 25,1250 | ||
Wilhelm von Essen | Nomeg | 24,8750 | 4. | |
Gustaf Adolf Boltenstern | Iron | Dyskwalifikacja |
Konkurencja | Zawodnik | Koń | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Punkty karne | Miejsce | ||||
Skoki indywidualnie | Carl Gustaf Lewenhaupt | Mon Coeur | 4,0 | ||
Lars von Stockenström | Reward | 6,0 | 5. | ||
Åge Lundström | Eros | 9,75 | 14. | ||
Gustaf Kilman | Irving | 10,00 | 15. | ||
Nils Åkerblöm | Heikki | 19,50 | 23. | ||
Allan Ekman | Tagore | 21,50 | 24. | ||
Skoki drużynowo | Claës König Hans von Rosen Daniel Norling Frank Martin | Tresor Poor Boy Eros II Kohort | 14,00 |
Konkurencja | Zawodnik | Koń | 50 km | 20 km | Skoki | Razem | Pozycja |
---|---|---|---|---|---|---|---|
WKKW indywidualnie | Helmer Mörner | Germania | 900,00 | 555,00 | 320,00 | 1175,00 | |
Åge Lundström | Ysra | 900,00 | 570,00 | 268,75 | 1738,75 | ||
Georg von Braun | Diana | 870,00 | 630,00 | 43,75 | 1543,75 | 8. | |
Gustaf Dyrsch | Salamis | 600,00 | Nie ukończył konkurencji | ||||
WKKW drużynowo | Helmer Mörner Åge Lundström Georg von Braun Gustaf Dyrsch | jak wyżej | punktacja jak wyżej | 5057,50 |
Konkurencja | Zawodnik | Finał | |
---|---|---|---|
Wynik | Poz. | ||
woltyżerka indywidualnie | Carl Green | 20,500 | 13. |
Anders Mårtensson | 20,250 | 15. | |
Oskar Nilsson | 18,666 | 16. | |
Fredrik Nilsson | 14,916 | 5. | |
Herman Kristoffersson | Nie ukończył konkurencji | ||
woltyżerka drużynowo | Carl Green Anders Mårtensson Oskar Nilsson | 59,416 |
Kolarstwo
- Osobny artykuł: Kolarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920.
Kolarstwo szosowe
Konkurencja | Zawodnik | Czas | Pozycja |
---|---|---|---|
jazda indywidualna na czas (m) | Harry Stenqvist | 4:40:01,8 | |
Karl Malm | 4:46:22,0 | 7. | |
Axel Persson | 4:53:43,6 | 12. | |
Sigfrig Lundberg | 5:03:02,6 | 22. | |
jazda drużynowa na czas (m) | Harry Stenqvist Karl Malm Axel Persson Sigfrig Lundberg | 19:23:10,0 |
Lekkoatletyka
- Osobny artykuł: Lekkoatletyka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920.
Konkurencje biegowe
Konkurencja | Zawodnik | Eliminacje | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | ||
100 m | Erik Lindvall | b.d | 3. | Nie awansował | |||||
Nils Sandström | b.d | 5. | Nie awansował | ||||||
Sven Malm | b.d | 5. | Nie awansował | ||||||
Agne Holmström | b.d | 4. | Nie awansował | ||||||
200 m | Agne Holmström | 23,3 | 2. | 22,5 | 5. | Nie awansował | |||
Sven Krokström | 23,8 | 1. | 23,6 | 4. | Nie awansował | ||||
Nils Sandström | 23,6 | 2. | 23,3 | 4. | Nie awansował | ||||
Sven Malm | 23,3 | 3. | Nie awansował | ||||||
400 m | Tolly Bolin | 52,6 | 3. | Nie awansował | |||||
Sven Krokström | 51,6 | 3. | Nie awansował | ||||||
Nils Engdahl | 50,6 | 2. | 50,4 | 1. | 49,6 | 1. | 49,9 | ||
Eric Sundblad | 52,0 | 1. | 51,4 | 3. | 52,0 | 6. | Nie awansował | ||
800 m | Elis Johansson | b.d | 5. | Nie awansował | |||||
Tolly Bolin | 1:57,8 | 3. | 1:57,5 | 4. | Nie awansował | ||||
Nils Engdahl | b.d | 5. | Nie awansował | ||||||
Sven Lundgren | 2:00,6 | 1. | 1:58,1 | 4. | Nie awansował | ||||
1500 m | Edvin Wide | 4:03,8 | 4. | Nie awansował | |||||
Sven Lundgren | 4:07,0 | 1. | 4:06,3 | 5. | |||||
John Zander | 4:08,1 | 1. | Nie ukończył biegu | ||||||
Fritz Kiölling | 4:14,8 | 4. | Nie awansował | ||||||
5000 m | Rudolf Falk | 15:17,8 | 1. | b.d | 11. | ||||
Nils Bergström | 15:39,4 | 4. | b.d | 10. | |||||
Emanuel Lundström | 16:04,2 | 4. | b.d | 13. | |||||
Eric Backman | 15:34,0 | 2. | 15:13,0 | ||||||
10 000 m | Verner Magnusson | 34:49,2 | 6. | Nie awansował | |||||
Eric Backman | 32:48,5 | 2. | Nie ukończył biegu | ||||||
Nils Bergström | 33:38,0 | 6. | Nie awansował | ||||||
3000 m z przeszkodami | Lars Hedwall | 10:43,5 | 2. | 10:42,2 | 7. | ||||
Gustaf Mattsson | 10:22,6 | 2. | 10:32,1 | 4. | |||||
Josef Holsner | Nie ukończył biegu | Nie awansował | |||||||
110 m przez płotki | Georg Lindström | 15,9 | 3. | Nie awansował | |||||
Gösta Holmér | b.d | 3. | Nie awansował | ||||||
Göran Hultin | b.d | 2. | b.d | 6. | Nie awansował | ||||
Carl-Axel Christiernsson | b.d | 2. | 15,2 | 3. | 15,3 | 6. | |||
400 m przez płotki | Gösta Bladin | 57,7 | 2. | 56,5 | 4. | Nie awansował | |||
Georg Lindström | 59,1 | 3. | Nie awansował | ||||||
Carl-Axel Christiernsson | 56,4 | 1. | 55,7 | 2. | 55,4 | 5. | |||
sztafeta 4 × 100 m mężczyzn | Agne Holmström William Petersson Sven Malm Nils Sandström | 43,4 | 1. | 42,8 | |||||
sztafeta 4 × 400 m mężczyzn | Sven Krokström Sven Malm Eric Sundblad Nils Engdahl | 3:46,4 | 3. | 3:24,3 | 5. | ||||
bieg 3000 m drużynowo | Sven Lundgren John Zander Eric Backman Edvin Wide | 12 pkt | 2. | 24 pkt | |||||
maraton | Gustav Kinn | 2:49:10,4 | 17. | ||||||
Rudolf Wåhlin | 2:59:23,0 | 23. | |||||||
William Grüner | 3:01:48,0 | 28. | |||||||
Hans Schuster | Nie ukończył biegu | ||||||||
bieg przełajowy | Eric Backman | 27:17,6 | |||||||
Gustaf Mattsson | 28:16,0 | 10. | |||||||
Hilding Ekman | 28:17,0 | 11. | |||||||
Verner Magnusson | b.d | 13. | |||||||
Lars Hedwall | b.d | 24. | |||||||
Knut Alm | b.d | 30. | |||||||
bieg przełajowy drużynowo | Eric Backman Gustaf Mattsson Hilding Ekman | 23 pkt |
Konkurencje techniczne
Konkurencja | Zawodnik | Eliminacje | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | ||
skok w dal | William Petersson | 6,94 | 1. | 7,15 | |
Erik Abrahamsson | 6,86 | 2. | 7,08 | ||
Rolf Franksson | 6,73 | 4. | 6,73 | 6. | |
Gösta Bladin | 6,57 | 9. | Nie awansował | ||
trójskok | Erik Almlöf | 14,19 | 2. | 14,27 | |
Folke Jansson | 14,16 | 3. | 14,48 | ||
Ivar Sahlin | 13,86 | 5. | 14,175 | 4. | |
Sven Runström | 13,63 | 10. | Nie awansował | ||
skok wzwyż | Bo Ekelund | 1,80 | 1. | 1,90 | |
Einar Thulin | 1,80 | 1. | 1,80 | 7. | |
Hans Jagenburg | 1,80 | 1. | 1,75 | 9. | |
Thorvig Svahn | 1,80 | 1. | 1,75 | 9. | |
skok o tyczce | Ernfrid Rydberg | 3,60 | 1. | 3,60 | 5. |
Georg Högström | 3,60 | 1. | 3,50 | 8. | |
John Mattsson | 3,60 | 1. | 3,50 | 9. | |
Lars Erik Tirén | Nie zaliczył żadnej wysokości | Nie sklasyfikowany | |||
pchnięcie kulą | Einar Nilsson | 13,735 | 5. | 13,87 | 5. |
Bertil Jansson | 13,27 | 9. | Nie awansował | ||
Erik Blomqvist | 11,935 | 16. | Nie awansował | ||
rzut dyskiem | Oscar Zallhagen | 40,16 | 5. | 41,07 | 4. |
Allan Eriksson | 39,41 | 6. | 39,41 | 6. | |
rzut młotem | Carl Johan Lind | 48,00 | 3. | . | |
Malcolm Svensson | 47,29 | 4. | . | ||
Nils Linde | 44,885 | 7. | Nie awansował | ||
Robert Olsson | 44,19 | 10. | Nie awansował | ||
rzut oszczepem | Gunnar Lindström | 60,52 | 4. | 60,52 | 6. |
Erik Blomqvist | 58,18 | 7. | 58,18 | 8. | |
Hugo Lilliér | 56,77 | 10. | 56,77 | 10. | |
Elof Lindström | 51,53 | 13. | Nie awansował | ||
rzut ciężarem | Carl Johan Lind | 10,255 | 3. | 10,255 | |
Malcolm Svensson | 9,45 | 5. | 9,455 | 5. | |
Nils Linde | 8,635 | 11. | Nie awansował | ||
Robert Olsson | 8,555 | 12. | Nie awansował |
Zawodnik | Konkurencje | Wyniki | Punkty | Miejsce | |
---|---|---|---|---|---|
Bertil Ohlson | pięciobój | skok w dal | 6,270 | 9 | 9. |
rzut oszczepem | 39,80 | 1 | 1. | ||
Bieg na 200 m | 23,6 | 5 | 5. | ||
rzut dyskiem | 43,68 | 12 | 12. | ||
Bieg na 1500 m | 4:42,8 | 3 | 3. | ||
Finał | 30 | 7. | |||
Axel-Erik Gyllenstolpe | skok w dal | 6,415 | 6 | 6. | |
rzut oszczepem | 33,50 | 10 | 10. | ||
Bieg na 200 m | 24,2 | 12 | 12. | ||
rzut dyskiem | 49,88 | 7 | 7. | ||
Bieg na 1500 m | – | – | – | ||
Finał | 35 | 9. | |||
Carl-Enock Svensson | skok w dal | 5,895 | 14 | 14. | |
rzut oszczepem | 32,15 | 11 | 11. | ||
Bieg na 200 m | 23,8 | 7 | 7. | ||
rzut dyskiem | 50,43 | 6 | 6. | ||
Bieg na 1500 m | – | – | – | ||
Finał | 38 | 11. | |||
Evert Nilsson | skok w dal | 6,20 | 12 | 12. | |
rzut oszczepem | 34,63 | 8 | 8. | ||
Bieg na 200 m | 24,2 | 12 | 12. | ||
rzut dyskiem | 50,85 | 5 | 5. | ||
Bieg na 1500 m | – | – | – | ||
Finał | 37 | 10. | |||
Bertil Ohlson | dziesięciobój | bieg 100 m | 12,0 | 666,8 | 7. |
skok w dal | 6,435 | 714,575 | 2. | ||
pchnięcie kulą | 11,07 | 573 | 10. | ||
skok wzwyż | 1,65 | 608 | 4. | ||
bieg 400 m | 55,0 | 744,32 | 6. | ||
rzut dyskiem | 37,78 | 717,66 | 1. | ||
bieg na 110 m przez płotki | 17,0 | 810,0 | 7. | ||
skok o tyczce | 3,30 | 649 | 2. | ||
rzut oszczepem | 39,89 | 419,475 | 8. | ||
bieg na 1500 m | 4:50,6 | 677,2 | 5. | ||
Finał | 6580,030 | ||||
Gösta Holmér | bieg 100 m | 11,8 | 714,4 | 5. | |
skok w dal | 5,920 | 588,400 | 15. | ||
pchnięcie kulą | 11,06 | 572 | 11. | ||
skok wzwyż | 1,70 | 678 | 2. | ||
bieg 400 m | 56,5 | 687,92 | 16. | ||
rzut dyskiem | 34,82 | 605,18 | 6. | ||
bieg na 110 m przez płotki | 16,6 | 848,0 | 4. | ||
skok o tyczce | 3,20 | 595 | 5. | ||
rzut oszczepem | 47,62 | 632,050 | 5. | ||
bieg na 1500 m | 5:01,6 | 611,2 | 10. | ||
Finał | 6532,150 | 4. | |||
Axel-Erik Gyllenstolpe | bieg 100 m | 12,0 | 666,8 | 7. | |
skok w dal | 6,350 | 693,75 | 3. | ||
pchnięcie kulą | 10,69 | 535 | 14. | ||
skok wzwyż | 1,65 | 608 | 4. | ||
bieg 400 m | 55,8 | 714,24 | 12. | ||
rzut dyskiem | 33,65 | 560,72 | 8. | ||
bieg na 110 m przez płotki | 16,8 | 829,0 | 5. | ||
skok o tyczce | 2,90 | 433 | 10. | ||
rzut oszczepem | 49,31 | 678,525 | 1. | ||
bieg na 1500 m | 5:01,4 | 612,4 | 9. | ||
Finał | 6331,435 | 8. | |||
Evert Nilsson | bieg 100 m | 12,2 | 619,2 | 17. | |
skok w dal | 5,670 | 527,150 | 19. | ||
pchnięcie kulą | 11,39 | 605 | 6. | ||
skok wzwyż | 1,75 | 748 | 1. | ||
bieg 400 m | 55,7 | 718,00 | 9. | ||
rzut dyskiem | 34,77 | 603,28 | 7. | ||
bieg na 110 m przez płotki | 20,0 | 525,0 | 16. | ||
skok o tyczce | 3,40 | 703 | 1. | ||
rzut oszczepem | 49,28 | 677,70 | 2. | ||
bieg na 1500 m | 4:45,6 | 707,2 | 1. | ||
Finał | 6433,53 | 5. |
Łyżwiarstwo figurowe
- Osobny artykuł: Łyżwiarstwo figurowe na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920.
Zawodnik | Konkurencja | Wynik | Pozycja |
---|---|---|---|
Nota | Pozycja | Nota | Pozycja |
Magda Julin | Solistki | 12,0 | |
Svea Norén | 12,5 | ||
Gillis Grafström | Soliści | 7,0 | |
Ulrich Salchow | 25,5 | 4. |
Pięciobój nowoczesny
- Osobny artykuł: Pięciobój nowoczesny na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920.
Zawodnik | Konkurencja | Strzelanie | Pływanie | Szermierka | Jazda konna | Bieg przełajowy | Suma punktów | Pozycja | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | M. | Punkty | Czas | M. | Punkty | Wygrane | M. | Punkty | Czas | M. | Punkty | Czas | M. | Punkty | ||||
Gustaf Dyrssen | indywidualnie | 164 | 6. | 6 | 5:41,6 | 2. | 2 | b.d | 2. | 2 | 10:52,2 | 6. | 6 | 14:17,3 | 2. | 2 | 18 | |
Erik de Laval | 181 | 1. | 1 | 6:47,8 | 13. | 13 | b.d | 5. | 5 | 9:35,2 | 1. | 1 | 14:58,3 | 3. | 3 | 23 | ||
Gösta Runö | 171 | 4. | 4 | 4:35,8 | 1. | 1 | b.d | 16. | 16 | 10:32,0 | 5. | 5 | 14:09,4 | 1. | 1 | 27 | ||
Bengt Uggla | 133 | 13. | 13 | 5:51,0 | 5. | 5 | b.d | 10. | 10 | 12:24,0 | 13. | 13 | 15:02,3 | 5. | 5 | 46 | 4. |
Piłka nożna
- Osobny artykuł: Piłka nożna na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920.
|
|
Turniej główny
Pierwsza runda
28 sierpnia 1920 | Szwecja | 9:0 6:0 | Grecja | Olympisch Stadion, Antwerpia |
Ćwierćfinał
29 sierpnia 1920 | Holandia | 5:4 2:3 (po dogrywce) | Szwecja | Olympisch Stadion, Antwerpia |
Turniej o srebrny i brązowy medal
I runda
1 września 1920 | Hiszpania | 2:1 0:1 | Szwecja | Stadion aan de Broodstraat, Antwerpia |
Piłka wodna
- Osobny artykuł: Piłka wodna na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920.
- Reprezentacja mężczyzn
|
Turniej główny
1/8 finału
22 sierpnia 1920 | Szwecja | 11:0 | Czechosłowacja | ||
Ćwierćfinał
24 sierpnia 1920 | Szwecja | 7:3 | Brazylia | ||
Półfinał
26 sierpnia 1912 | Belgia | 5:3 | Szwecja | ||
Półfinał o brązowy medal
28 sierpnia 1920 | Szwecja | 9:1 | Holandia | ||
Finał
29 sierpnia 1920 | Szwecja | 5:0 | Stany Zjednoczone | ||
Reprezentacja Szwecji zdobyła brązowy medal.
Pływanie
- Osobny artykuł: Pływanie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920.
Mężczyźni
Konkurencja | Zawodnik | Eliminacje | Półfinał | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | ||
100 m dowolnym | Orvar Trolle | 1:07,8 | 3. | b.d | 5. | Nie awansował | |
400 m dowolnym | Arne Borg | b.d | 4. | Nie awansował | |||
1500 m dowolnym | Arne Borg | 23:54,4 | 3. | b.d | 4. | Nie awansował | |
Frans Möller | 27:42,0 | 3. | Nie awansował | ||||
100 m grzbietowym | Per Holmström | 1:26,0 | 4. | Nie awansował | |||
200 m klasycznym | Per Cederblom | 3:12,2 | 2. | 3:14,6 | 2. | Nie ukończył wyścigu | |
Olle Dickson | 3:16,0 | 1. | b.d | 4. | Nie awansował | ||
Håkan Malmrot | 3:04,0 | 1. | 3:09,0 | 1. | 3:04,4 | ||
Thor Henning | 3:12,8 | 1. | 3:16,0 | 3. | 3:09,2 | ||
400 m klasycznym | Thor Henning | 6:46,2 | 1. | 6:45,0 | 2. | 6:45,2 | |
Håkan Malmrot | 6:49,0 | 1. | 6:44,8 | 1. | 6:31,8 | ||
Per Cederblom | 7:14,0 | 2. | 7:05,6 | 2. | b.d | 5. | |
Olle Dickson | 7:12,0 | 1. | 6:59,0 | 4. | Nie awansował | ||
4 × 200 m dowolnym | Robert Andersson Frans Möller Orvar Trolle Arne Borg | 10:54,4 | 3. | 10:50,2 | 4. |
Kobiety
Konkurencja | Zawodnik | Eliminacje | Półfinał | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | ||
100 m dowolnym | Aina Berg | b.d | 5. | Nie awansowała | |||
Carin Nilsson | b.d | 6. | Nie awansowała | ||||
Jane Gylling | 1:25,6 | 2. | b.d | 6. | |||
300 m dowolnym | Carin Nilsson | 5:07,0 | 3. | Nie awansowała | |||
Jane Gylling | 5:04,8 | 3. | b.d | 6. | |||
Aina Berg | 5:29,6 | 3. | Nie awansowała | ||||
4 × 100 m dowolnym | Aina Berg Emy Machnow Carin Nilsson Jane Gylling | 5:43,6 |
Podnoszenie ciężarów
- Osobny artykuł: Podnoszenie ciężarów na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920.
Konkurencja | Zawodnik | Wynik | Pozycja |
---|---|---|---|
waga piórkowa | Gustav Eriksson | 192,5 kg | 6. |
waga lekka | Carl Olofsson | 220 kg | 5. |
waga średnia | Albert Pettersson | 235 kg | |
waga lekkociężka | Erik Pettersson | 267,5 kg | |
Erik Carlsson | 262,5 kg | 4. | |
waga ciężka | Otto Brunn | 250 kg | 5. |
Skoki do wody
- Osobny artykuł: Skoki do wody na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920.
Mężczyźni
Konkurencja | Zawodnik | Eliminacje | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Wynik | Pozycja | Wynik | Pozycja | Wynik | Pozycja |
wieża 10 m | Nils Skoglund | 153,0 | 1. | 183,0 | |
Arvid Wallman | 175,5 | 1. | 183,5 | ||
Erik Adlerz | 177,0 | 2. | 173,0 | 4. | |
John Jansson | 171,5 | 1. | 175,0 | ||
trampolina 3m | Gunnar Ekstrand | 560,85 | 3. | 559,25 | 5. |
Oscar Dose | 543,70 | 4. | Nie awansował | ||
Gustaf Blomgren | 614,00 | 1. | 587,05 | 4. | |
John Jansson | 549,70 | 3. | 544,75 | 6. | |
skoki standard i dowolne | Yngve Johnson | 445,80 | 1. | 424,00 | 5. |
Gunnar Ekstrand | 402,80 | 4. | Nie awansował | ||
Erik Adlerz | 468,50 | 1. | 495,40 | ||
Gustaf Blomgren | 468,10 | 2. | 453,80 | 4. |
Kobiety
Konkurencja | Zawodnik | Eliminacje | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Wynik | Pozycja | Wynik | Pozycja | ||
trampolina 3m | Karin Leiditz | 147,0 | 5. | Nie awansowała | |
Selma Andersson | 143,0 | 6. | Nie awansowała | ||
Ewa Olliwier | 152,0 | 1. | 166,0 | ||
Märta Adlerz | 136,5 | 7. | Nie awansowała |
Strzelectwo
- Osobny artykuł: Strzelectwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920.
Szermierka
- Osobny artykuł: Szermierka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920.
Tenis ziemny
- Osobny artykuł: Tenis ziemny na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920.
Konkurencja | Zawodnik | 1 runda | 2 runda | 3 runda | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | Miejsce |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | |||
Singiel (m) | Jarl Malmström | Ladislav Žemla W 3:1 (4:6,6:2,6:3,7:5) | Charles Simon W 3:0 (2:6,2:6,0:6) | Louis Raymond P 0:3 (3:6,1:6,1:6) | Nie awansował | 5. | ||
Carl Eric von Braun | Alberto Bonacossa W 3:1 (4:6,6:1,7:5,6:2) | Albert Lammens P 0:3 (2:6,1:6,1:6) | Nie awansował | 17. | ||||
Fritz Lindqvist | José Fernández P 1:3 (6:0,2:6,3:6,2:6) | Nie awansował | 32. | |||||
Henning Müller | Max Woosnam P 1:3 (6:3,1:6,3:6,3:6) | Nie awansował | 32. | |||||
debel (m) | Henning Müller Olle Andersson | Conrad Langaard Jack Nielsen P 1:3 (1:6,8:6,1:6,4:6) | Nie awansowali | 9. | ||||
Jarl Malmström Carl Eric von Braun | Jean Washer Albert Lammens P 0:3 (2:6,4:6,3:6) | Nie awansował | 17. | |||||
singiel (k) | Sigrid Fick | Caroline Dahl W 2:0 (7:5,6:2) | Anne de Borman W 2:0 (6:4,6:8) | Suzanne Lenglen P 0:2 (0:6,1:6) | Kathleen McKane P 0:2 (2:6,0:6)[1] | 4. | ||
Lily Strömberg | Elsebeth Brehm W 2:0 (7:5,6:3) | Suzanne Lenglen P 0:2 (0:6,0:6) | Nie awansowała | 5. | ||||
Margareta Lindberg | Rosetta Gagliardi P 0:1 (0:6,krecz) | Nie awansowała | 15. | |||||
debel (k) | Sigrid Fick Lily Strömberg | Suzanne Lenglen Élisabeth d’Ayen P 0:2 (4:6,3:6) | Nie awansowała | 5. | ||||
mikst | Lily Strömberg Jarl Malmström | Amory Hansen Erik Tegner P 1:2 (6:0,1:6,2:6) | Nie awansowali | 5. | ||||
Sigrid Fick Fritz Lindqvist | Élisabeth d’Ayen Fernand Hirsch P 0:2 (4:6,2:6) | Nie awansowali | 14. |
Wioślarstwo
- Osobny artykuł: Wioślarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920.
Konkurencja | Zawodnik | Runda 1 | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | Pozycja | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | M. | Czas | M. | Czas | M. | Czas | M. | |||
Jedynka | Nils Ljunglöf | 7:49,6 | 2. | Nie awansował | ||||||
Czwórka ze sternikiem | John Lager Nestor Östergren Axel Eriksson Gunnar Lager Gösta Eriksson | 7:12,0 | 2. | Nie awansowali |
Zapasy
- Osobny artykuł: Zapasy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920.
Żeglarstwo
- Osobny artykuł: Żeglarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920.
Zawodnik | Konkurencja | Wyścig | Punkty | Finałowa pozycja | ||
---|---|---|---|---|---|---|
Wyścig I miejsce | Wyścig II miejsce | Wyścig III miejsce | ||||
Gösta Lundqvist Rolf Steffenburg Gösta Bengtsson | klasa 30 m² | 1. | 1. | 2 | ||
Tore Holm Yngve Holm Axel Rydin Georg Tengwall | klasa 40 m² | Dyskwalifikacja | 1. | 1. | 2 | |
Gustaf Svensson Ragnar Svensson Percy Almstedt Erik Mellbin | Dyskwalifikacja | 2. | 2. | 4 |
Przypisy
Bibliografia
- Sweden at the 1920 Antwerpen Summer Games [online], Sports-reference.com [dostęp 2016-06-15] [zarchiwizowane z adresu 2013-06-16] (ang.).
- LA84 Foundation – official olympic reports. la84foundation.org. [dostęp 2016-06-15]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-06-16)]. (ang.).
Linki zewnętrzne
- Skład reprezentacji. sports-reference.com. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-06-16)].
- p
- d
- e
Letnie IO |
|
---|---|
Zimowe IO |
|
- p
- d
- e
Afryka | |
---|---|
Ameryka | |
Azja | |
Europa | |
Australia i Oceania |