Kanada na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006
Kod MKOl | CAN | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2006 Turyn | ||||||
Chorąży | Danielle Goyette, (otwarcie) | |||||
Liczba zawodników | 196 w 15 dyscyplinach | |||||
|
Kanadę na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006 reprezentowało 196 sportowców i 220 członków personelu pomocniczego.
Gwiazdą reprezentacji była łyżwiarka szybka Cindy Klassen, która zdobyła 5 medali - rekord kanadyjski podczas jednych igrzysk. Ogółem reprezentacja zdobyła 24 medale, siedem złotych, dziesięć srebrnych i siedem brązowych. Więcej medali zdobyły tylko reprezentacje Niemiec (29) i Stanów Zjednoczonych (25).
Zdobyte medale
Medal | Zawodnik | Dyscyplina sportowa | Konkurencja |
---|---|---|---|
Złoto | Chandra Crawford | Biegi narciarskie | Sprint kobiet |
Złoto | Brad Gushue Jamie Korab Russ Howard Mark Nichols Mike Adam | Curling | Mężczyźni |
Złoto | Jennifer Heil | Narciarstwo dowolne | Jazda po muldach kobiet |
Złoto | Meghan Agosta Gillian Apps Jennifer Botterill Cassie Campbell Gillian Ferrari Danielle Goyette Jayna Hefford Becky Kellar Gina Kingsbury Charline Labonté Carla MacLeod Caroline Ouellette Cherie Piper Cheryl Pounder Colleen Sostorics Kim St-Pierre Vicky Sunohara Sarah Vaillancourt Katie Weatherston Hayley Wickenheiser | Hokej na lodzie | Kobiety |
Złoto | Duff Gibson | Skeleton | Mężczyźni |
Złoto | Cindy Klassen | Łyżwiarstwo szybkie | 1500 m kobiet |
Złoto | Clara Hughes | Łyżwiarstwo szybkie | 5000 m kobiet |
Srebro | Pierre Lueders Lascelles Brown | Bobsleje | Dwójki mężczyzn |
Srebro | Sara Renner Beckie Scott | Biegi narciarskie | Sprint drużynowy kobiet |
Srebro | François-Louis Tremblay | Short track | Sprint kobiet |
Srebro | Eric Bedard Jonathan Guilmette Charles Hamelin François-Louis Tremblay Mathieu Turcotte | Short track | Sztafeta mężczyzn |
Srebro | Alanna Kraus Anouk Leblanc-Boucher Amanda Overland Kalyna Roberge Tania Vicent | Short track | Sztafeta kobiet |
Srebro | Jeff Pain | Skeleton | Mężczyźni |
Srebro | Arne Dankers Steven Elm Denny Morrison Jason Parker Justin Warsylewicz | Łyżwiarstwo szybkie | Bieg drużynowy mężczyzn |
Srebro | Kristina Groves Clara Hughes Cindy Klassen Christine Nesbitt Shannon Rempel | Łyżwiarstwo szybkie | Bieg drużynowy kobiet |
Srebro | Cindy Klassen | Łyżwiarstwo szybkie | 1000 m kobiet |
Srebro | Kristina Groves | Łyżwiarstwo szybkie | 1500 m kobiet |
Brąz | Shannon Kleibrink Amy Nixon Glenys Bakker Christine Keshen Sandra Jenkins | Curling | Kobiety |
Brąz | Jeffrey Buttle | Łyżwiarstwo figurowe | Soliści |
Brąz | Anouk Leblanc-Boucher | Short track | 500 m kobiet |
Brąz | Mellisa Hollingsworth-Richards | Skeleton | Kobiety |
Brąz | Dominique Maltais | Snowboarding | Cross |
Brąz | Cindy Klassen | Łyżwiarstwo szybkie | 3000 m kobiet |
Brąz | Cindy Klassen | Łyżwiarstwo szybkie | 5000 m kobiet |
Wyniki reprezentantów Kanady
Biathlon
- Osobny artykuł: Biathlon na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006.
Mężczyźni
- sprint - 51. miejsce
- bieg pościgowy - 44. miejsce
- bieg indywidualny - 36. miejsce
- sprint - 60. miejsce
- bieg indywidualny - 48. miejsce
- sprint - 42. miejsce
- bieg pościgowy - 47. miejsce
- bieg indywidualny - 65. miejsce
Kobiety
- sprint - 73. miejsce
- bieg indywidualny - 65. miejsce
- sprint - 66. miejsce
- bieg indywidualny - 42. miejsce
- sprint - 62. miejsce
- bieg indywidualny - 27. miejsce
- sprint - 76. miejsce
- bieg indywidualny - 77. miejsce
- sztafeta - 17. miejsce
Biegi narciarskie
- Osobny artykuł: Biegi narciarskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006.
Mężczyźni
- Sean Crooks
- Sprint stylem dowolnym - 27. miejsce
- Drew Goldsack
- Sprint stylem dowolnym - 31. miejsce
- 15 km stylem klasycznym - 53. miejsce
- Bieg łączony - 56. miejsce
- George Grey
- 15 km stylem klasycznym - 31. miejsce
- Bieg łączony - 25. miejsce
- 50 km stylem dowolnym - 44. miejsce
- Chris Jeffries
- Bieg łączony - 61. miejsce
- 50 km stylem dowolnym - 58. miejsce
- Sprint stylem dowolnym - 37. miejsce
- 15 km stylem klasycznym - 47. miejsce
- 15 km stylem klasycznym - 58. miejsce
- Bieg łączony - 39. miejsce
- 50 km stylem dowolnym - 57. miejsce
- Phil Widmer
- Sprint stylem dowolnym - 47. miejsce
- George Grey
Devon Kershaw
- Sprint drużynowy stylem klasycznym - 11. miejsce
- Devon Kershaw
Sean Crooks
Chris Jeffries
George Grey
- sztafeta - 11. miejsce
Kobiety
- Sprint stylem dowolnym - 49. miejsce
- 10 km stylem klasycznym - 54. miejsce
- Sprint stylem dowolnym -
- Bieg łączony - 60. miejsce
- Sprint stylem dowolnym - 16. miejsce
- 10 km stylem klasycznym - 8. miejsce
- Bieg łączony - 16. miejsce
- Sprint stylem dowolnym - 4. miejsce
- 10 km stylem klasycznym - DSQ
- Bieg łączony - 6. miejsce
- 10 km stylem klasycznym - 46. miejsce
- Bieg łączony - 54. miejsce
- 30 km stylem dowolnym - DNS
- Sprint drużynowy stylem klasycznym -
- sztafeta - 10. miejsce
Bobsleje
- Osobny artykuł: Bobsleje na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006.
Mężczyźni
- Serge Despres, David Bissett
- dwójki - 11. miejsce
- dwójki -
- Serge Despres, Nathan Cunningham, Steve Larsen, David Bissett
- czwórki - 18. miejsce
- czwórki - 4. miejsce
Kobiety
- Suzanne Gavine-Hlady, Jamie Cruickshank
- dwójki - 13. miejsce
- dwójki - 4. miejsce
Curling
- Osobny artykuł: Curling na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006.
Mężczyźni
- Russ Howard, Brad Gushue, Mark Nichols, Jamie Korab, Mike Adam -
Kobiety
- Shannon Kleibrink, Amy Nixon, Glenys Bakker, Christine Keshen, Sandra Jenkins -
Hokej na lodzie
Mężczyźni
- Todd Bertuzzi, Rob Blake, Jay Bouwmeester, Martin Brodeur, Shane Doan, Kris Draper, Adam Foote, Simon Gagné, Dany Heatley, Jarome Iginla, Vincent Lecavalier, Roberto Luongo, Bryan McCabe, Rick Nash, Chris Pronger, Wade Redden, Robyn Regehr, Brad Richards, Joe Sakic, Ryan Smyth, Martin St. Louis, Joe Thornton - 7. miejsce
Kobiety
- Meghan Agosta, Gillian Apps, Jennifer Botterill, Cassie Campbell, Gillian Ferrari, Danielle Goyette, Jayna Hefford, Becky Kellar, Gina Kingsbury, Charline Labonté, Carla MacLeod, Caroline Ouellette, Cherie Piper, Cheryl Pounder, Colleen Sostorics, Kim St-Pierre, Vicky Sunohara, Sarah Vaillancourt, Katie Weatherston, Hayley Wickenheiser -
Kombinacja norweska
- Osobny artykuł: Kombinacja norweska na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006.
Mężczyźni
- Sprint HS134/7,5 km - 41. miejsce
- Gundersen HS106/15 km - 41. miejsce
- Max Thompson
- Sprint HS134/7,5 km - 46. miejsce
- Gundersen HS106/15 km - 44. miejsce
Łyżwiarstwo szybkie
- Osobny artykuł: Łyżwiarstwo szybkie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006.
Mężczyźni
- 1500 m - 17. miejsce
- 5000 m - 5. miejsce
- 10000 m - 9. miejsce
- 1000 m - 29. miejsce
- 1500 m - 12. miejsce
- 5000 m - 22. miejsce
- Michael Ireland
- 500 m - 7. miejsce
- Jurij Kochaniec
- 5000 m - 17. miejsce
- Vincent Labrie
- 500 m - 29. miejsce
- Brock Miron
- 500 m - 30. miejsce
- 1000 m - 19. miejsce
- 1500 m - 11. miejsce
- François-Olivier Roberge
- 1000 m - 16. miejsce
- 1500 m - 27. miejsce
- 5000 m - 24. miejsce
- 500 m - 9. miejsce
- 1000 m - 11. miejsce
- Bieg drużynowy -
Kobiety
- 1000 m - 5. miejsce
- 1500 m -
- 3000 m - 8. miejsce
- 5000 m - 6. miejsce
- 3000 m - 9. miejsce
- 5000 m -
- 1000 m -
- 1500 m -
- 3000 m -
- 5000 m -
- Krisy Myers
- 500 m - 22. miejsce
- 1000 m - 14. miejsce
- 1500 m - 7. miejsce
- 500 m - 16. miejsce
- 1000 m - 24. miejsce
- 1500 m - 28. miejsce
- Kerry Simpson
- 500 m - 21. miejsce
- Kim Weger
- 500 m - 26. miejsce
- Bieg drużynowy -
Łyżwiarstwo figurowe
- Osobny artykuł: Łyżwiarstwo figurowe na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006.
Mężczyźni
- Jeff Buttle
- Soliści -
- Soliści - 13. miejsce
- Shawn Sawyer
- Soliści - 12. miejsce
Kobiety
- Mira Leung
- Solistki - 12. miejsce
- Solistki - 5. miejsce
Pary
- Pary sportowe - 10. miejsce
- Pary taneczne - DNF
- Valérie Marcoux
Craig Buntin
- Pary sportowe - 11. miejsce
- Megan Wing
Aaron Lowe
- Pary taneczne - 11. miejsce
Narciarstwo alpejskie
- Osobny artykuł: Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006.
Mężczyźni
- slalom - DNS
- supergigant - 8. miejsce
- gigant - 4. miejsce
- kombinacja - 21. miejsce
- gigant - 10. miejsce
- slalom - 9. miejsce
- supergigant - 4. miejsce
- slalom - 17. miejsce
- zjazd - 27. miejsce
- supergigant - 22. miejsce
- kombinacja - 17. miejsce
- zjazd - 13. miejsce
- supergigant - 20. miejsce
- kombinacja - DNS
- gigant - DNF
- slalom - DNF
- Ryan Semple
- gigant - DNF
- kombinacja - DNF
Kobiety
- gigant - 11. miejsce
- slalom - 17. miejsce
- kombinacja - 10. miejsce
- zjazd - 20. miejsce
- supergigant - 9. miejsce
- gigant - 13. miejsce
- Sherry Lawrence
- zjazd - 27. miejsce
- supergigant - 34. miejsce
- Christina Lustenberger
- gigant - DNF
- Shona Rubens
- zjazd - 26. miejsce
- kombinacja - DNF
- Genevieve Simard
- supergigant - 20. miejsce
- gigant - 5. miejsce
- zjazd - 24. miejsce
- supergigant - 4. miejsce
Narciarstwo dowolne
- Osobny artykuł: Narciarstwo dowolne na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006.
Mężczyźni
- skoki akrobatyczne - 19. miejsce
- jazda po muldach - 11. miejsce
- jazda po muldach - 4. miejsce
- skoki akrobatyczne - 5. miejsce
- skoki akrobatyczne - 20. miejsce
- skoki akrobatyczne - 6. miejsce
- Chris Wong
- jazda po muldach - 14. miejsce
Kobiety
- skoki akrobatyczne - 12. miejsce
- skoki akrobatyczne - 22. miejsce
- jazda po muldach -
- skoki akrobatyczne - 15. miejsce
- jazda po muldach - 7. miejsce
- jazda po muldach - 8. miejsce
- jazda po muldach - 12. miejsce
Saneczkarstwo
- Osobny artykuł: Saneczkarstwo na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006.
Mężczyźni
- Jeff Christie
- jedynki - 14. miejsce
- Ian Cockerline
- jedynki - DNF
- jedynki - 19. miejsce
- Chris Moffat
Mike Moffat
- Dwójki - 9. miejsce
- Grant Albrecht
Eric Pothier
- Dwójki - 10. miejsce
Kobiety
- jedynki - 20. miejsce
- Regan Lauscher
- jedynki - 10. miejsce
- Meaghan Simister
- jedynki - DNF
Short track
- Osobny artykuł: Short track na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006.
Mężczyźni
- 500 m - 4. miejsce
- 1000 m - DSQ
- 1500 m - 4. miejsce
- 500 m -
- 1000 m - DSQ
- 1500 m - 6. miejsce
- sztafeta -
Kobiety
- 500 m - 9. miejsce
- 500 m -
- 1500 m - 16. miejsce
- 1000 m - 5. miejsce
- 1500 m - 5. miejsce
- 500 m - 4. miejsce
- 1000 m - 4. miejsce
- sztafeta -
Skeleton
- Osobny artykuł: Skeleton na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006.
Mężczyźni
- Paul Boehm - 4. miejsce
Kobiety
- Lindsay Alcock - 10. miejsce
Skoki narciarskie
- Osobny artykuł: Skoki narciarskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006.
Mężczyźni
- skocznia normalna - 41. miejsce
- skocznia duża - 46. miejsce
- skocznia normalna - 42. miejsce
- skocznia duża - 50. miejsce
- skocznia normalna - 50. miejsce
- skocznia duża - 49. miejsce
- skocznia normalna - 42. miejsce
- skocznia duża - 30. miejsce
- Drużynowo - 15. miejsce
Snowboard
- Osobny artykuł: Snowboarding na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006.
Mężczyźni
- gigant równoległy - 20. miejsce
- snowboardcross - 5. miejsce
- Philippe Berubé
- gigant równoległy - 29. miejsce
- snowboardcross - 10. miejsce
- halfpipe - 21. miejsce
- Hugo Lemay
- halfpipe - 18. miejsce
- halfpipe - 11. miejsce
- halfpipe - 16. miejsce
- snowboardcross - 17. miejsce
- snowboardcross - 23. miejsce
Kobiety
- halfpipe - 15. miejsce
- gigant równoległy - 20. miejsce
- snowboardcross -
- halfpipe - 27. miejsce
- halfpipe - 23. miejsce
- snowboardcross - 4. miejsce
- snowboardcross - 17. miejsce
- halfpipe - 21. miejsce
- snowboardcross - 19. miejsce
Bibliografia
- Wyniki reprezentantów Kanady na ZIO 2006 na Sports-Reference.com. sports-reference.com. [zarchiwizowane z tego adresu (2008-12-29)]. (ang.)
- p
- d
- e
Letnie IO |
|
---|---|
Zimowe IO |
|
- p
- d
- e