Niemcy na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006
Kod MKOl | GER | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2006 Turyn | ||||||
Chorąży | Kati Wilhelm | |||||
Liczba zawodników | 162 w 15 dyscyplinach | |||||
|
Niemcy na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006 reprezentowało 162 zawodników. Był to piętnasty start Niemiec na zimowych igrzyskach olimpijskich.
Zdobyte medale
Wyniki reprezentantów Niemiec
Biathlon
- Osobny artykuł: Biathlon na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006.
Mężczyźni
- sprint -
- bieg pościgowy -
- bieg indywidualny - 17. miejsce
- bieg masowy - 17. miejsce
- sprint - 34. miejsce
- bieg pościgowy - 8. miejsce
- bieg masowy -
- bieg indywidualny -
- sprint - 6. miejsce
- bieg pościgowy - 12. miejsce
- bieg indywidualny - 11. miejsce
- bieg masowy - 10. miejsce
- bieg indywidualny - 42. miejsce
- sprint - 14. miejsce
- bieg pościgowy - 19. miejsce
- bieg masowy - 8. miejsce
- sztafeta -
Kobiety
- sprint - 22. miejsce
- bieg pościgowy - 11. miejsce
- sprint - 34. miejsce
- bieg pościgowy - 10. miejsce
- bieg masowy -
- bieg indywidualny - 12. miejsce
- sprint - 17. miejsce
- bieg pościgowy -
- bieg masowy - 4. miejsce
- bieg indywidualny -
- bieg masowy - 13. miejsce
- bieg indywidualny - 4. miejsce
- sprint - 7. miejsce
- bieg pościgowy -
- bieg masowy -
- bieg indywidualny - 16. miejsce
- sztafeta -
Biegi narciarskie
- Osobny artykuł: Biegi narciarskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006.
Mężczyźni
- 15 km stylem klasycznym -
- Bieg łączony - 12. miejsce
- 50 km stylem dowolnym - 24. miejsce
- Bieg łączony - 23. miejsce
- 50 km stylem dowolnym - 17. miejsce
- 15 km stylem klasycznym - 43. miejsce
- 15 km stylem klasycznym - 7. miejsce
- 15 km stylem klasycznym - 11. miejsce
- Bieg łączony - DNF
- 50 km stylem dowolnym - 36. miejsce
- Sprint drużynowy stylem klasycznym - 6. miejsce
- sztafeta -
Kobiety
- 10 km stylem klasycznym - 10. miejsce
- Sprint stylem dowolnym - 20. miejsce
- 10 km stylem klasycznym - 38. miejsce
- Bieg łączony - 28. miejsce
- 30 km stylem dowolnym - 20. miejsce
- Sprint stylem dowolnym - 31. miejsce
- 30 km stylem dowolnym - 48. miejsce
- Sprint stylem dowolnym - 12. miejsce
- Bieg łączony - 52. miejsce
- Sprint stylem dowolnym -
- 10 km stylem klasycznym - 17. miejsce
- Bieg łączony - 18. miejsce
- 30 km stylem dowolnym - 6. miejsce
- 10 km stylem klasycznym - 20. miejsce
- 30 km stylem dowolnym - 13. miejsce
- Sprint drużynowy stylem klasycznym - 5. miejsce
- sztafeta -
Bobsleje
- Osobny artykuł: Bobsleje na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006.
Mężczyźni
- dwójka -
- dwójka - 5. miejsce
- czwórka -
- czwórka - 5. miejsce
Kobiety
- dwójka -
- dwójka - 5. miejsce
Curling
- Osobny artykuł: Curling na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006.
Mężczyźni
- Andy Kapp, Uli Kapp, Oliver Axnick, Holger Höhne, Andreas Kempf
- turniej - 9. miejsce - 3. zwycięstwa i 6 porażek
Hokej na lodzie
- Osobny artykuł: Hokej na lodzie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006.
- Alexander Barta, Tino Boos, Florian Busch, Christian Ehrhoff, Sven Felski, Petr Fical, Sebastian Furchner, Marcel Goc, Sascha Goc, Thomas Greiss, Klaus Kathan, Olaf Kölzig, Lasse Kopitz, Daniel Kreutzer, Robert Leask, Eduard Lewandowski, Tomas Martinec, Robert Müller, Andreas Renz, Stefan Schauer, Christoph Schubert, Dennis Seidenberg, Alexander Sulzer, Stefan Ustorf - 10. miejsce
- Maritta Becker, Franziska Busch, Tina Evers, Susi Fellner, Steffi Frühwirt, Susann Götz, Claudia Grundmann, Jenny Harß, Nikola Holmes, Sabrina Kruck, Andrea Lanzl, Michaela Lanzl, Christina Oswald, Nina Ritter, Anja Scheytt, Sara Seiler, Denise Soesilo, Jenny Tamas, Stephanie Wartosch-Kürten, Raffi Wolf - 5. miejsce
Kombinacja norweska
- Osobny artykuł: Kombinacja norweska na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006.
Mężczyźni
- Sprint - 8. miejsce
- Gundersen - 18. miejsce
- Sprint - 29. miejsce
- Gundersen - 6. miejsce
- Sprint -
- Gundersen -
- Sprint - 7. miejsce
- Gundersen - 7. miejsce
- Drużynowo -
Łyżwiarstwo figurowe
- Osobny artykuł: Łyżwiarstwo figurowe na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006.
Mężczyźni
- soliści - 21. miejsce
Pary
- Rico Rex, Eva-Maria Fitze
- pary sportowe - 15. miejsce
- pary sportowe - 6. miejsce
Łyżwiarstwo szybkie
- Osobny artykuł: Łyżwiarstwo szybkie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006.
Mężczyźni
- 5000 m - 20. miejsce
- 1500 m - 37. miejsce
- 1500 m - 26. miejsce
- Robert Lehmann
- 1500 m - 36. miejsce
- 1500 m - 31. miejsce
- Jens Boden, Jörg Dallmann, Stefan Heythausen, Robert Lehmann, Tobias Schneider
- Bieg drużynowy - 5. miejsce
Kobiety
- 1500 m - 10. miejsce
- 3000 m - 6. miejsce
- 5000 m - 5. miejsce
- 1000 m -
- 1500 m - 4. miejsce
- 3000 m - 4. miejsce
- 500 m - 19. miejsce
- 1000 m - 22. miejsce
- 1500 m - 30. miejsce
- 5000 m - 14. miejsce
- 3000 m - 5. miejsce
- 5000 m -
- 1000 m - 21. miejsce
- 500 m - 6. miejsce
- Pamela Zöllner
- 500 m - 24. miejsce
- 1000 m - 30. miejsce
- bieg drużynowy -
Narciarstwo alpejskie
- Osobny artykuł: Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006.
Kobiety
- slalom - 16. miejsce
- kombinacja - 16. miejsce
- supergigant - 16. miejsce
- slalomgigant - 15. miejsce
- slalom - DNF
- kombinacja - 7. miejsce
- slalomgigant - DNF
- slalom - 7. miejsce
- zjazd - 6. miejsce
- supergigant - 9. miejsce
Mężczyźni
- slalomgigant - DNF
- slalom - DNF
- slalom - DNF
Narciarstwo dowolne
- Osobny artykuł: Narciarstwo dowolne na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006.
Mężczyźni
- Gerhard Blöchl
- jazda po muldach - 28. miejsce
- Christoph Stark
- jazda po muldach - 15. miejsce
Saneczkarstwo
- Osobny artykuł: Saneczkarstwo na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006.
Mężczyźni
- Jan Eichhorn - 6. miejsce
- Georg Hackl - 7. miejsce
- David Möller - 5. miejsce
- dwójka -
- dwójka - 6. miejsce
Kobiety
Short track
- Osobny artykuł: Short track na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006.
Mężczyźni
- Tyson Heung
- 500 m - 16. miejsce
- 1500 m - 17. miejsce
- Arian Nachbar
- 500 m - 13. miejsce
- 1000 m - 14. miejsce
- Sebastian Praus
- 1000 m - 10. miejsce
- 1500 m - 21. miejsce
- Thomas Bauer, André Hartwig, Tyson Heung, Arian Nachbar, Sebastian Praus
- Sztafeta - 6. miejsce
Kobiety
- Susanne Rudolph
- 500 m - 18. miejsce
- Aika Klein
- 500 m - 21. miejsce
- 1000 m - DSQ
- 1500 m - 26. miejsce
- Yvonne Kunze
- 1000 m - 7. miejsce
- 1500 m - 21. miejsce
- Tina Grassow, Aika Klein, Yvonne Kunze, Christin Priebst, Susanne Rudolph
- Sztafeta - 4. miejsce
Skeleton
- Osobny artykuł: Skeleton na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006.
Mężczyźni
- Sebastian Haupt - 9. miejsce
- Frank Rommel - 24. miejsce
Kobiety
- Anja Huber - 8. miejsce
- Diana Sartor - 4. miejsce
Skoki narciarskie
- Osobny artykuł: Skoki narciarskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006.
Mężczyźni
- skocznia normalna - 21. miejsce
- skocznia normalna - 8. miejsce
- skocznia duża - 11. miejsce
- skocznia duża - 19. miejsce
- skocznia normalna - 12. miejsce
- skocznia duża - 20. miejsce
- skocznia normalna - 4. miejsce
- skocznia duża - 16. miejsce
- konkurs drużynowy - 4. miejsce
Snowboard
Mężczyźni
- gigant równoległy - 19. miejsce
- gigant równoległy - 17. miejsce
- halfpipe - 34. miejsce
- snowboardcross - 36. miejsce
- snowboardcross - 27. miejsce
- halfpipe - 9. miejsce
- halfpipe - 15. miejsce
- halfpipe - 8. miejsce
- snowboardcross - 32. miejsce
Kobiety
- gigant równoległy -
- Katharina Himmler
- snowboardcross - 12. miejsce
Bibliografia
- Wyniki reprezentantów Niemiec na ZIO 2006 na Sports-Reference.com. sports-reference.com. [zarchiwizowane z tego adresu (2009-05-13)]. (ang.)
- p
- d
- e
Letnie IO NRD, RFN |
|
---|---|
Zimowe IO NRD, RFN |
|
- p
- d
- e