Lista linii kolejowych w Polsce
Zobacz też: Linie kolejowe w Polsce. |
Lista linii kolejowych w Polsce – lista linii kolejowych na terenie Polski według wykazu i numeracji PKP PLK.
Państwowa sieć kolejowa na terenie Polski podlega zarządowi spółki PKP Polskie Linie Kolejowe. Według stanu na dzień 31 grudnia 2019 PKP PLK zarządzały 20 538 km linii kolejowych, z których w eksploatacji na rjp 2018/2019 było 18 680 km[1]. Stanowią one 97% ogólnej sieci kolejowej w Polsce[2]. Podstawowy rozstaw szyn stosowany przez PKP PLK wynosi 1435 mm. Istnieje również kilka linii szerokotorowych (1520 mm).
Czynne linie kolejowe
| Tę sekcję należy dopracować: od 2016-02 → zweryfikować treść i dodać przypisy, od 2016-02 → określić kryteria wyboru treści dodanych w tabeli/na liście. Dokładniejsze informacje o tym, co należy poprawić, być może znajdują się w dyskusji tej sekcji. Po wyeliminowaniu niedoskonałości należy usunąć szablon {{Dopracować}} z tej sekcji. |
Numer | Nazwa | Zarządca | Rozstaw szyn | Kategoria[a] |
---|---|---|---|---|
1 | Warszawa Zachodnia – Katowice | PKP PLK | 1435 mm | 0 |
2 | Warszawa Zachodnia – Terespol | PKP PLK | 1435 mm | 0 |
3 | Warszawa Zachodnia – Kunowice | PKP PLK | 1435 mm | 0 |
4 | Grodzisk Mazowiecki – Zawiercie | PKP PLK | 1435 mm | 0 |
6 | Zielonka – Kuźnica Białostocka | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
7 | Warszawa Wschodnia Osobowa – Dorohusk | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
8 | Warszawa Zachodnia – Kraków Główny | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
9 | Warszawa Wschodnia Osobowa – Gdańsk Główny | PKP PLK | 1435 mm | 0 |
10 | Legionowo – Tłuszcz | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
11 | Skierniewice – Łowicz Główny | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
12 | Skierniewice – Łuków | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
13 | Krusze – Pilawa | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
14 | Łódź Kaliska – Tuplice | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
15 | Bednary – Łódź Kaliska | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
16 | Łódź Widzew – Kutno | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
17 | Łódź Fabryczna – Koluszki | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
18 | Kutno – Piła Główna | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
19 | Warszawa Główna Towarowa – Józefinów | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
20 | Warszawa Główna Towarowa – Warszawa Praga | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
21 | Warszawa Wileńska – Wołomin Słoneczna | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
22 | Tomaszów Mazowiecki – Radom Główny | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
23 | Warszawa Główna Osobowa – Warszawa Zachodnia T2/1G, 12/2G | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
24 | Piotrków Trybunalski – Zarzecze | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
25 | Łódź Kaliska – Dębica | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
26 | Łuków – Radom Główny | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
27 | Nasielsk – Toruń Wschodni | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
28 | Wieliszew – Zegrze | PKP PLK | 1435 mm | 2 |
29 | Tłuszcz – Ostrołęka | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
30 | Łuków – Lublin Północny | PKP PLK | 1435 mm | 2 |
31 | Siedlce – Siemianówka | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
32 | Czeremcha – Białystok | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
33 | Kutno – Brodnica | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
34 | Ostrołęka – Małkinia | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
35 | Ostrołęka – Szczytno | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
36 | Ostrołęka – Łapy | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
37 | Białystok – Zubki Białostockie | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
38 | Białystok – Głomno | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
39 | Olecko – Suwałki | PKP PLK | 1435 mm | 2 |
40 | Sokółka – Suwałki | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
41 | Ełk – Gołdap | PKP PLK | 1435 mm | 2/3 |
42 | Warszawa Główna Osobowa – Warszawa Szczęśliwice T610/202/3,2/68 | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
43 | Czeremcha – Brześć | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
44 | Mikołajów – Regny | PKP PLK | 1435 mm | 2 |
45 | Warszawa Wschodnia Osobowa – Warszawa Grochów T1G,2G | PKP PLK | 1435 mm | 2 |
46 | Warszawa Zachodnia – Warszawa Czyste T201,2S | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
47 | Warszawa Śródmieście WKD – Grodzisk Mazowiecki Radońska – Grodzisk Mazowiecki EKD | WKD | 1435 mm | |
48 | Podkowa Leśna Główna – Milanówek Grudów | WKD | 1435 mm | |
49 | Śniadowo – Łomża | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
51 | Suwałki – Trakiszki | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
52 | Lewki – Nieznany Bór[b] Nieznany Bór – Białowieża Towarowa | PKP PLK Powiat hajnowski | 1435 mm | 3 |
53 | Tomaszów Mazowiecki – Spała | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
55 | Sokołów Podlaski – Siedlce | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
57 | Kuźnica Białostocka – Gieniusze | PKP PLK | 1520 mm | 1 |
59 | Granica państwa (Svislac) – Zabłotczyzna Zabłotczyzna – Chryzanów | PKP PLK Andrex-Logistics Andrzej Konończuk | 1520 mm | 2 |
60 | Kobylany – Terespol | PKP PLK | 1520 mm | 1 |
61 | Kielce – Fosowskie | PKP PLK | 1435 mm | 0/1 |
62 | Tunel – Sosnowiec Główny | PKP PLK | 1435 mm | 1/3 |
63 | Dorohusk – Zawadówka Naftobaza | PKP PLK | 1520 mm | 1 |
64 | Kozłów – Koniecpol | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
65 | Granica państwa (Hrubieszów) – Sławków LHS | PKP LHS | 1520 mm | |
66 | Zwierzyniec Towarowy – Stalowa Wola Południe | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
67 | Lublin Główny – Świdnik | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
68 | Lublin Główny – Przeworsk | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
69 | Rejowiec – Hrebenne | PKP PLK | 1435 mm | 2 |
70 | Włoszczowice – Chmielów k. Tarnobrzega | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
71 | Ocice – Rzeszów Główny | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
72 | Zawada – Hrubieszów Miasto | PKP PLK | 1435 mm | 2 |
73 | Sitkówka Nowiny – Busko-Zdrój | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
74 | Sobów – Stalowa Wola Rozwadów | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
75 | Rytwiany – Połaniec | PKP PLK | 1435 mm | 2 |
76 | Bąkowiec – Kozienice | PKP PLK | 1435 mm | 2 |
77 | Janików – Świerże Górne | PKP PLK | 1435 mm | 2 |
78 | Sandomierz – Grębów | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
79 | Padew – Wola Baranowska | PKP PLK | 1435 mm | 2 |
80 | Furmany – Olendry | PKP PLK | 1435 mm | |
81 | Chełm – Włodawa | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
82 | Bąkowiec – Puławy Azoty | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
83 | Zawada – Zamość Bortatycze – Jarosławiec | PKP PLK | 1435 mm | 2 |
84 | Grębów – Olendry | PKP PLK | 1435 mm | |
90 | Zebrzydowice – Cieszyn | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
91 | Kraków Główny – Medyka | PKP PLK | 1435 mm | 0 |
92 | Przemyśl – Medyka | PKP PLK | 1520 mm | 0 |
93 | Trzebinia – Zebrzydowice | PKP PLK | 1435 mm | 0 |
94 | Kraków Płaszów – Oświęcim | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
95 | Kraków Mydlniki – Podłęże | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
96 | Tarnów – Leluchów | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
97 | Skawina – Żywiec | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
98 | Sucha Beskidzka – Chabówka | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
99 | Chabówka – Zakopane | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
100 | Kraków Mydlniki – Kraków Bieżanów | PKP PLK | 1435 mm | 2 |
101 | Munina – Hrebenne | PKP PLK | 1435 mm | 2 |
102 | Przemyśl Główny – Malhowice | PKP PLK | 1435 mm | 2 |
103 | Trzebinia – Wadowice – Skawce | PKP PLK | 1435 mm | 2 |
104 | Chabówka – Nowy Sącz | PKP PLK | 1435 mm | 2 |
105 | Muszyna – Krynica-Zdrój | PKP PLK | 1435 mm | 2 |
106 | Rzeszów Główny – Jasło | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
107 | Nowy Zagórz – Łupków | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
108 | Stróże – Krościenko | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
109 | Kraków Bieżanów – Wieliczka Rynek-Kopalnia | PKP PLK | 1435 mm | 2 |
110 | Gorlice Zagórzany – Gorlice | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
114 | Trzebinia – Trzebinia Siersza Wodna | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
115 | Tarnów – Szczucin | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
116 | Granica państwa (Werchrata) – Kaplisze | PKP PLK | 1520 mm | 3 |
117 | Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona – Bielsko-Biała Główna | PKP PLK | 1435 mm | 2 |
118 | Kraków Główny – Kraków Lotnisko | PKP PLK | 1435 mm | 2 |
119 | Żurawica – Małkowice | PKP PLK | 1435 mm | 2 |
120 | Hurko – Krówniki | PKP PLK | 1435 mm | 2 |
121 | Medyka – Chałupki Medyckie | PKP PLK | 1435 mm | 2 |
123 | Hurko – Krówniki | PKP PLK | 1520 mm | 2 |
124 | Medyka – Chałupki Medyckie | PKP PLK | 1520 mm | 2 |
125 | Żurawica – Małkowice | PKP PLK | 1520 mm | 2 |
126 | Jaworzno Szczakowa – Chrzanów – Płaza – Bolęcin | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
127 | Radzionków – Tarnowskie Góry TGB T3 | PKP PLK | 1435 mm | 2 |
128 | Radzionków – Nakło Śląskie T4 | PKP PLK | 1435 mm | 2 |
129 | Tarnowskie Góry TGB – Kalety T3 | PKP PLK | 1435 mm | 0 |
130 | Tarnowskie Góry TGD – Kalety T4 | PKP PLK | 1435 mm | 0 |
131 | Chorzów Batory – Tczew | PKP PLK | 1435 mm | 0 |
132 | Bytom – Wrocław Główny | PKP PLK | 1435 mm | 0/2 |
133 | Dąbrowa Górnicza Ząbkowice – Kraków Główny | PKP PLK | 1435 mm | 0 |
134 | Jaworzno Szczakowa – Mysłowice | PKP PLK | 1435 mm | 0 |
135 | Gliwice Łabędy – Pyskowice | PKP PLK | 1435 mm | 0 |
136 | Kędzierzyn-Koźle – Opole Groszowice | PKP PLK | 1435 mm | 0 |
137 | Katowice – Legnica | PKP PLK | 1435 mm | 0/1 |
138 | Oświęcim – Katowice | PKP PLK | 1435 mm | 0 |
139 | Katowice – Zwardoń | PKP PLK | 1435 mm | 0/1 |
140 | Katowice Ligota – Nędza | PKP PLK | 1435 mm | 0/1 |
141 | Katowice Ligota – Gliwice | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
142 | Katowice Ligota – Tychy | PKP PLK | 1435 mm | 2 |
143 | Kalety – Wrocław Mikołajów WP2 | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
144 | Tarnowskie Góry – Opole Główne | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
145 | Chorzów Stary – Radzionków | PKP PLK | 1435 mm | 2 |
146 | Wyczerpy – Chorzew Siemkowice | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
147 | Zabrze Biskupice – Gliwice | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
148 | Pszczyna – Rybnik | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
149 | Zabrze Makoszowy – Leszczyny | PKP PLK | 1435 mm | 2 |
150 | Most Wisła – Chybie | PKP PLK | 1435 mm | 0/1 |
151 | Kędzierzyn-Koźle – Chałupki | PKP PLK | 1435 mm | 0 |
152 | Pyskowice – Paczyna – Lubliniec | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
153 | Toszek Północ – Rudziniec Gliwicki | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
154 | Łazy – Dąbrowa Górnicza Towarowa | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
155 | podg Kucelinka – Poraj | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
156 | Bukowno – Jaworzno Szczakowa | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
157 | Pawłowice Śląskie – Skoczów | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
158 | Rybnik Towarowy – Chałupki | PKP PLK | 1435 mm | 2 |
159 | Orzesze – Żory – Pawłowice Śląskie – Wodzisław Śląski | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
160 | Zawiercie ZW – Dąbrowa Górnicza Ząbkowice ZA T3 | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
161 | Katowice Szopienice Północne – Chorzów Stary | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
162 | Dąbrowa Górnicza Strzemieszyce – Dąbrowa Górnicza Huta Katowice – Dąbrowa Górnicza | PKP PLK | 1435 mm | 2 |
163 | Sosnowiec Kazimierz – Sosnowiec Maczki | PKP PLK | 1435 mm | 2 |
164 | Chorzów Batory – Ruda Kochłowice | PKP PLK | 1435 mm | 2 |
165 | Bytom Bobrek – Bytom Karb | PKP PLK | 1435 mm | 2 |
166 | Ruda Wschodnia – Gliwice Sośnica | PKP PLK | 1435 mm | 2 |
167 | Szobiszowice – Gliwice Port | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
168 | Gliwice – Gliwice Łabędy | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
169 | Tychy – Orzesze Jaśkowice | PKP PLK | 1435 mm | 2 |
171 | Dąbrowa Górnicza Towarowa – Panewnik | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
172 | Gierałtowice – Chudów – Orzesze | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
173 | Rybnik – Sumina | PKP PLK | 1435 mm | 0 |
174 | Kędzierzyn-Koźle KKD – Kędzierzyn Koźle Port | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
175 | Kłodnica (p.odg.) – Strzelce Opolskie – Kluczbork | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
176 | Racibórz Markowice – Olza | PKP PLK | 1435 mm | 2 |
177 | Racibórz – Głubczyce | PKP PLK | 1435 mm | 2 |
178 | Zabrze Mikulczyce – Tworóg | PKP PLK | 1435 mm | |
179 | Tychy – Mysłowice Kosztowy MKSB1 | PKP PLK | 1435 mm | 2 |
180 | Dorota – Mysłowice Brzezinka | PKP PLK | 1435 mm | 0 |
181 | Herby Nowe – Oleśnica | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
182 | Tarnowskie Góry – Zawiercie | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
183 | Dąbrowa Górnicza Ząbkowice – Będzin Grodziec – Brzeziny Śląskie | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
186 | Zawiercie – Dąbrowa Górnicza Ząbkowice T4 | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
187 | Ruda Kochłowice – Ruda Czarny Las – Ruda Orzegów | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
188 | Bytom Bobrek – Zabrze Biskupice | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
189 | Ruda Chebzie – Zabrze Biskupice | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
190 | Bielsko-Biała Główna – Cieszyn | PKP PLK | 1435 mm | 2 |
191 | Goleszów – Wisła Głębce | PKP PLK | 1435 mm | 2 |
192 | Syrynia – Pszów | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
194 | Pietrowice Wielkie – Kietrz | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
195 | Kędzierzyn-Koźle Zachodnie – Polska Cerekiew – Baborów | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
199 | Rudziniec Gliwicki – Kędzierzyn-Koźle KKA | PKP PLK | 1435 mm | 0 |
200 | Gliwice – Gliwice Sośnica KWK Sośnica Makoszowy | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
201 | Nowa Wieś Wielka – Gdynia Port | PKP PLK | 1435 mm | 0 |
202 | Gdańsk Główny – Stargard | PKP PLK | 1435 mm | 0/1 |
203 | Tczew – Kostrzyn | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
204 | Malbork – Braniewo | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
205 | Wielewo – Anielin Gradowo | PKP PLK | 1520 mm | 1 |
206 | Inowrocław Rąbinek – Żnin – Drawski Młyn | PKP PLK | 1435 mm | 2 |
207 | Toruń Wschodni – Malbork | PKP PLK | 1435 mm | 2 |
208 | Działdowo – Chojnice | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
209 | Brodnica – Kowalewo Pomorskie – Bydgoszcz Wschód | PKP PLK | 1435 mm | 2 |
210 | Chojnice – Runowo Pomorskie | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
211 | Chojnice – Kościerzyna | PKP PLK | 1435 mm | 2 |
212 | Lipusz – Bytów – Korzybie | SKPL[4] i PKP PLK | 1435 mm | 3 |
213 | Reda – Hel | PKP PLK | 1435 mm | 2 |
214 | Somonino – Kartuzy | PKP PLK | 1435 mm | 2 |
215 | Laskowice Pomorskie – Bąk | PKP PLK | 1435 mm | 2 |
216 | Działdowo – Olsztyn Główny | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
217 | Bogaczewo – Wielkie Wieżno – Braniewo | PKP PLK | 1520 mm | 2 |
218 | Myślice – Prabuty – Kwidzyn – Szlachta | PKP PLK | 1435 mm | 2 |
219 | Olsztyn Główny – Ełk | PKP PLK | 1435 mm | 2 |
220 | Olsztyn Główny – Bogaczewo | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
221 | Gutkowo – Braniewo | PKP PLK | 1435 mm | 2 |
223 | Czerwonka – Ełk | PKP PLK | 1435 mm | 2 |
225 | Nidzica – Wielbark | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
226 | Pruszcz Gdański – Gdańsk Port Północny | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
227 | Gdańsk Główny – Gdańsk Zaspa Towarowa | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
228 | Rumia – Gdynia Port Oksywie | PKP PLK | 1435 mm | 2 |
229 | Pruszcz Gdański – Łeba | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
230 | Wejherowo – Garczegorze | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
231 | Inowrocław Rąbinek – Kruszwica – Mogilno | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
234 | Gdańsk Kokoszki – Stara Piła | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
235 | Gdańsk Kokoszki – Matarnia – Gdańsk Osowa | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
236 | Rogoźno Wielkopolskie – Bzowo Goraj | PKP PLK | 1435 mm | 2 |
237 | Lębork – Maszewo Lęborskie – Bytów | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
238 | Opalenie Tczewskie – Smętowo | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
240 | Świecie nad Wisłą – Terespol Pomorski – Złotów | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
241 | Tuchola – Koronowo | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
243 | Skórcz – Jabłowo – Starogard Gdański | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
244 | Morzeszczyn – Gniew | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
245 | Aleksandrów Kujawski – Ciechocinek | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
246 | Toruń Wschodni – Olek – Chełmno | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
248 | Gdańsk Wrzeszcz – Gdańsk Osowa | PKP PLK i PKM[5] | 1435 mm | 1 |
249 | Gdańsk Główny – Gdańsk Brzeźno – Gdańsk Nowy Port | PKP PLK | 1435 mm | 2 |
250 | Gdańsk Główny – Rumia | PKP SKM i PKP PLK[potrzebny przypis] | 1435 mm | 1 |
252 | Zajączkowo Lubawskie – Lubawa | gmina Lubawa | 1435 mm | |
253 | Gdańsk Rębiechowo – Rębiechowo | PKM[5] | 1435 mm | 1 |
254 | Tropy – Braniewo | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
256 | Szymankowo – Nowy Dwór Gdański | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
259 | Kętrzyn – Karolewo BSZ – Węgorzewo | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
260 | Zajączkowo Tczewskie – Pruszcz Gdański | PKP PLK | 1435 mm | 0 |
265 | Zajączkowo Tczewskie – Pszczółki | PKP PLK | 1435 mm | 0 |
271 | Wrocław Główny – Poznań Główny | PKP PLK | 1435 mm | 0 |
272 | Kluczbork – Poznań Główny | PKP PLK | 1435 mm | 0/1 |
273 | Wrocław Główny – Szczecin Główny | PKP PLK | 1435 mm | 0 |
274 | Wrocław Świebodzki – Zgorzelec | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
275 | Wrocław Muchobór – Gubinek | PKP PLK | 1435 mm | 0 |
276 | Wrocław Główny – Międzylesie | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
277 | Opole Groszowice – Wrocław Brochów | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
278 | Węgliniec – Zgorzelec | PKP PLK | 1435 mm | 0 |
279 | Lubań Śląski – Węgliniec | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
280 | Opole Groszowice – Opole Główne | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
281 | Oleśnica – Chojnice | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
282 | Miłkowice – Żary – Jasień | PKP PLK | 1435 mm | 0/1 |
283 | Jelenia Góra – Ławszowa – Żagań | PKP PLK | 1435 mm | 2 |
284 | Legnica – Jerzmanice-Zdrój – Zawidów | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
285 | Wrocław Główny – Świdnica Przedmieście – Jedlina-Zdrój | PKP PLK | 1435 mm | 0 |
286 | Kłodzko Główne – Wałbrzych Główny | PKP PLK | 1435 mm | 2 |
287 | Opole Zachodnie – Nysa | PKP PLK | 1435 mm | 2 |
288 | Nysa – Brzeg | PKP PLK | 1435 mm | 2 |
289 | Legnica – Rudna Gwizdanów | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
290 | Mikułowa – Granica państwa (Krzewina Zgorzelecka) – Bogatynia | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
291 | Wałbrzych Szczawienko – Boguszów Gorce Wschód – Mieroszów | PKP PLK | 1435 mm | 2 |
292 | Jelcz Miłoszyce – Wrocław Osobowice | PKP PLK | 1435 mm | 2 |
293 | Jełowa – Kluczbork | PKP PLK | 1435 mm | 2 |
294 | Głubczyce – Racławice Śląskie | PKP PLK | 1435 mm | 2 |
295 | Węgliniec – Bielawa Dolna | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
296 | Wielkie Piekary – Miłkowice | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
297 | Nowy Świętów – Głuchołazy Zdrój | PKP PLK | 1435 mm | 2 |
298 | Kamienna Góra – Sędzisław | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
299 | Kamienna Góra – Lubawka | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
300 | Opole Główne – Opole Wschodnie | PKP PLK | 1435 mm | 2 |
301 | Opole Główne – Namysłów | PKP PLK | 1435 mm | 2 |
302 | Malczyce – Bolków – Marciszów | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
303 | Rokitki – Chocianów – Kożuchów | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
304 | Brzeg – Łagiewniki Dzierżoniowskie | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
306 | Gogolin – Krapkowice – Prudnik | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
307 | Namysłów – Kępno | PKP PLK | 1435 mm | |
308 | Kamienna Góra – Ogorzelec – Jelenia Góra | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
309 | Kłodzko Nowe – Kudowa-Zdrój | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
311 | Jelenia Góra – Szklarska Poręba Górna – Granica państwa (Jakuszyce) | PKP PLK i DSDiK we Wrocławiu[6] | 1435 mm | 3 |
312 | Marciszów – Krzeniów – Jerzmanice-Zdrój | PKP PLK | 1435 mm | 2 |
317 | Syców – Bukowa Śląska | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
322 | Kłodzko Nowe – Stronie Śląskie | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
324 | Krzewina Zgorzelecka – Ręczyn – Granica państwa (Hagenwerder) | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
325 | Baborów – Pilszcz | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
326 | Wrocław Psie Pole – Wrocław Zakrzów – Trzebnica | PKP PLK i DSDiK we Wrocławiu[6] | 1435 mm | 3 |
327 | Nowa Ruda Słupiec – Ścinawka Średnia – Radków | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
329 | Szydłów – Gracze – Lipowa Śląska | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
333 | Głuchołazy – Granica państwa → Krnov CZ | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
336 | Mirsk – Świeradów Zdrój – Świeradów Nadleśnictwo | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
337 | Lubań Śląski – Leśna | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
340 | Mysłakowice – Karpacz | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
342 | Jerzmanice-Zdrój – Wilków Złotoryjski – Leszczyna | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
343 | Głuchołazy – Granica państwa → Mikulovice CZ | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
344 | Wilka – Zawidów | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
345 | Kamienna Góra – Pisarzowice | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
346 | Granica państwa (Liberec) – Granica państwa (Zittau) | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
348 | Trzciniec Zgorzelecki – Granica państwa (Zittau) | PKP PLK | 1435 mm | 2 |
349 | Święta Katarzyna – Wrocław Kuźniki | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
351 | Poznań Główny – Szczecin Główny | PKP PLK | 1435 mm | 0 |
352 | Swarzędz – Poznań Starołęka | PKP PLK | 1435 mm | 0 |
353 | Poznań Wschód – Żeleznodorożnyj | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
354 | Poznań Główny POD – Piła Główna | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
355 | Ostrów Wielkopolski – Grabowno Wielkie | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
356 | Poznań Wschód – Bydgoszcz Główna | PKP PLK | 1435 mm | 2 |
357 | Sulechów – Luboń k. Poznania | PKP PLK | 1435 mm | 2 |
358 | Zbąszynek – Gubin | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
359 | Leszno – Zbąszyń | PKP PLK | 1435 mm | 2 |
360 | Jarocin – Kąkolewo | PKP PLK | 1435 mm | 2 |
362 | Kobylin – Rawicz – Legnica Północna | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
363 | Rokietnica – Międzychód – Skwierzyna | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
364 | Wierzbno – Rzepin | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
366 | Miejska Górka – Kurzagóra – Kościan | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
367 | Zbąszynek – Gorzów Wielkopolski | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
368 | Szamotuły – Międzychód | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
369 | Mieszków – Śrem – Czempiń | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
370 | Zielona Góra – Żary | PKP PLK | 1435 mm | 2 |
371 | Wolsztyn – Żagań | PKP PLK | 1435 mm | 1/3 |
372 | Bojanowo – Góra Śląska – Odrzycko | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
373 | Międzychód – Zbąszyn | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
374 | Bzowo Goraj – Mirosław Ujski – Piła Główna | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
375 | Międzyrzecz – Toporów | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
377 | Gniezno Winiary – Stawiany – Sława Wielkopolska | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
379 | Konotop – Cigacice – Sulechów | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
380 | Jankowa Żagańska – Sanice | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
382 | Pątnów Legnicki – Legnica LG5 | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
389 | Żagań – Jankowa Żagańska | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
390 | Bzowo Goraj – Czarnków | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
393 | Cigacice – Cigacice Port | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
394 | Poznań Krzesiny – Kobylnica | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
395 | Zieliniec – Kiekrz | PKP PLK | 1435 mm | 0 |
401 | Szczecin Dąbie SDB – Świnoujście Port | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
402 | Koszalin – Goleniów | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
403 | Piła Północ – Ulikowo | PKP PLK | 1435 mm | 2 |
404 | Szczecinek – Kołobrzeg | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
405 | Piła Główna – Ustka | PKP PLK | 1435 mm | 1/2 |
406 | Szczecin Główny – Trzebież Szczeciński | PKP PLK | 1435 mm | 2 |
407 | Wysoka Kamieńska – Kamień Pomorski – Trzebiatów | PKP PLK | 1435 mm | 2 |
408 | Szczecin Główny – Stobno Szczecińskie | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
409 | Szczecin Gumieńce – Granica państwa (Tantow) | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
410 | Grzmiąca – Grotniki Drawskie – Choszczno – Kostrzyn | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
411 | Stargard – Pyrzyce – Siekierki | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
413 | Człuchów – Przechlewo – Słosinko | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
415 | Gorzów Wielkopolski – Gorzów Wielkopolski Wieprzyce – Myślibórz | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
417 | Sobieradz – Granica PLK – Szczecin Dąbie – Szczecin Lotnisko | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
418 | Sławno – Darłowo | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
421 | Połczyn Zdrój – Smardzko – Świdwin | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
422 | Pyrzyce – Głazów | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
426 | Strzelce Krajeńskie Wschód – Strzelce Krajeńskie | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
427 | Mścice – Mielno Koszalińskie | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
428 | Szczecin Dąbie SDB – Szczecin Podjuchy | PKP PLK | 1435 mm | 2 |
429 | Stobno Szczecińskie – Dołuje – Nowe Warpno | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
430 | Barnówko – Kostrzyn | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
431 | Police – Police Chemia | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
432 | Szczecin Wstowo – Szczecin Turzyn | PKP PLK | 1435 mm | 2 |
433 | Szczecin Główny SG – Szczecin Gumieńce | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
434 | podg Mosty – Port Lotniczy Szczecin Goleniów | PKP PLK | 1435 mm | 2 |
435 | podg Mosty R1 – podg Mosty R2 | PKP PLK | 1435 mm | 2 |
436 | Czerwieńsk Południe – Czerwieńsk Wschód | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
440 | Warszawa Służewiec – Warszawa Lotnisko Chopina | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
445 | Warszawa Zachodnia – Warszawa Aleje Jerozolimskie | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
446 | Terespol – Granica państwa (Brest) | PKP PLK | 1520 mm | 1 |
447 | Warszawa Zachodnia – Grodzisk Mazowiecki | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
448 | Warszawa Zachodnia – Warszawa Rembertów | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
449 | Warszawa Rembertów – Zielonka | PKP PLK | 1435 mm | 0 |
451 | Białowieża Towarowa – Białowieża Pałac | Powiat hajnowski | 1435 mm | |
452 | Warszawa Wschodnia Osobowa – Warszawa Grochów T4G | PKP PLK | 1435 mm | 2 |
453 | Terespol – Granica państwa (Briest) T3 | PKP PLK | 1435 mm | 0 |
456 | Warszawa Praga WPC – Legionowo T3 | PKP PLK | 1435 mm | 0 |
457 | Warszawa Włochy – Warszawa Włochy T3Ł | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
458 | Łódź Fabryczna – Łódź Widzew | PKP PLK | 1435 mm | |
501 | Warszawa Jagiellonka – Warszawa Targówek | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
502 | Warszawa Michałów – Warszawa Wschodnia Towarowa | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
503 | Warszawa Wileńska Marki – Warszawa Wschodnia Towarowa | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
504 | Warszawa Praga R22 – Warszawa Praga R25 | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
505 | Warszawa Praga R28 – Warszawa Praga R30 | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
506 | Warszawa Antoninów – Warszawa Gocławek | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
507 | Warszawa Główna Towarowa – Warszawa Gołąbki | PKP PLK | 1435 mm | 2 |
509 | Warszawa Główna Towarowa – Warszawa Gdańska | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
510 | Warszawa Główna Towarowa – Warszawa Aleje Jerozolimskie | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
511 | Chotomów – Legionowo Piaski | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
512 | Pruszków – Komorów | WKD | 1435 mm | |
513 | Jasienica – Tłuszcz | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
515 | Białystok – Białystok Starosielce | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
516 | Turczyn – Białystok Starosielce | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
517 | Papiernia – Las Suwalski | PKP PLK | 1435 mm | 2 |
520 | Doły – Ujrzanów | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
521 | Mińsk Mazowiecki R4 – Mińsk Mazowiecki R101 | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
522 | Mińsk Mazowiecki R102 – Mińsk Mazowiecki R45 | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
523 | Trzaskoniec – Poważe | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
524 | Jaźwiny – Żołnierka | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
525 | Czachówek Południowy – Czachówek Wschodni | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
526 | Czachówek Zachodni – Czachówek Południowy CZP11 | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
527 | Czachówek Południowy CZP11 – Czachówek Wschodni | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
528 | Czachówek Zachodni – Czachówek Południowy | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
529 | Miedniewice – Skierniewice | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
530 | Skierniewice Park – Skierniewka | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
531 | Łowicz Główny ŁG1 – Łowicz Przedmieście | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
532 | Łowicz Główny – Łowicz Przedmieście | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
533 | Arkadia – Placencja | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
534 | Koluszki – Mikołajów | PKP PLK | 1435 mm | 2 |
535 | Zieleń – Koluszki | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
536 | Słotwiny – Bęzelin | PKP PLK | 1435 mm | 2 |
537 | Żakowice Południowe – Słotwiny | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
538 | Pękowice – Bęzelin | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
539 | Łódź Kaliska Towarowa – Retkinia | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
540 | Łódź Chojny – Łódź Widzew | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
541 | Łódź Widzew – Łódź Olechów | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
542 | Borszewice – Zduńska Wola Karsznice | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
543 | Gajewniki – Dionizów | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
544 | Zamków – Borysławice | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
545 | Warszawa Michałów – Warszawa Grochów | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
546 | Warszawa Wschodnia Towarowa – Warszawa Rembertów T6M | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
547 | Warszawa Podskarbińska – Warszawa Antoninów | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
548 | Warszawa Gdańska R7 – Warszawa Gdańska R11 | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
549 | Warszawa Gdańska R4 – Warszawa Gdańska R8 | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
561 | Zadębie – Adampol | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
562 | Adampol – Lublin Tatary LTB | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
565 | Charzewice – Stalowa Wola Rozwadów Towarowy | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
566 | Skarżysko-Kamienna SKA – Skarżysko Kamienna SKE | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
567 | Piaski – Kielce Herbskie | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
568 | Sitkówka Nowiny – Szczukowice | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
569 | Radkowice – Brzeziny | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
570 | Psary – Starzyny | PKP PLK | 1435 mm | 0 |
571 | Czarnca – Knapówka | PKP PLK | 1435 mm | 0 |
572 | Włoszczowa Północ – Żelisławice | PKP PLK | 1435 mm | 0 |
573 | Idzikowice – Radzice | PKP PLK | 1435 mm | 0 |
574 | Zapowiedź – Idzikowice | PKP PLK | 1435 mm | 0 |
575 | Szeligi – Marków | PKP PLK | 1435 mm | 0 |
576 | Wolanów – Rożki | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
577 | Garbatka Letnisko – Sieciechów | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
578 | Garbatka Letnisko – Wysokie Koło | PKP PLK | 1435 mm | 2 |
579 | Stawy – Dęblin DB | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
580 | Wieprz – Wisła | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
581 | Świdnik – Świdnik Port Lotniczy | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
601 | Kraków Przedmieście – Kraków Towarowy | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
602 | Kraków Przedmieście – Kraków Olsza | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
603 | Kraków Prokocim Towarowy PRD – Kraków Bonarka | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
604 | Kraków Płaszów – Kraków Prokocim Towarowy PRA | PKP PLK | 1435 mm | 2 |
605 | Kraków Płaszów – Kraków Prokocim Towarowy PRB | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
606 | Kraków Prokocim Towarowy PRB – Kraków Bieżanów | PKP PLK | 1435 mm | 2 |
607 | Raciborowice – Dłubnia | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
608 | Podłęże R 201 – Podłęże R 101 | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
609 | Tarnów Filia – Tarnów Wschód | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
611 | Rzeszów Zachodni – Rzeszów Staroniwa | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
612 | Przeworsk – Przeworsk Gorliczyna | PKP PLK | 1435 mm | 2 |
613 | Żurawica ŻRC – Hurko | PKP PLK | 1435 mm | 0 |
614 | Żurawica ŻRB – Hurko | PKP PLK | 1520 mm | 0 |
615 | Przemyśl Główny – Przemyśl Bakończyce | PKP PLK | 1435 mm | 2 |
617 | Zagórz R46 – Zagórz R101 | PKP PLK | 1435 mm | 2 |
618 | Jasło Towarowa – Sobniów | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
619 | Stróże SR4 – Stróże SR3 | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
621 | Kalwaria Zebrzydowska Północ – Kalwaria Zebrzydowska Zachód | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
624 | Kraków Zabłocie – Kraków Bonarka | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
625 | Sucha Beskidzka Północ – Sucha Beskidzka Południe | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
629 | Kraków Główny – Kraków Bieżanów | PKP PLK (linia w budowie)[7] | 1435 mm | 1 |
651 | Radoszowy – Gottwald | PKP PLK | 1435 mm | 2 |
652 | Katowice Muchowiec KMB – Podg Staszic – Katowice Murcki | PKP PLK | 1435 mm | 2 |
653 | Katowice Muchowiec – Katowice Ochojec KOC | PKP PLK | 1435 mm | 2 |
654 | Szabelnia – Katowice Szopienice Północne | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
655 | Mysłowice MWB – Katowice Muchowiec KMA | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
656 | Katowice – Brynów | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
657 | Katowice Szopienice Północne – Katowice Muchowiec KMA | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
658 | Stawiska Sk1 R3 – Stawiska Sk1 R2 | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
660 | Sosnowiec Południowy – Sosnowiec Główny | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
661 | Okradzionów – Kozioł | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
663 | Sosnowiec Kazimierz SKZ2 – Sosnowiec Kazimierz SKZ1 | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
666 | Sosnowiec Maczki SMA – Jaworzno Szczakowa JSC | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
667 | Sosnowiec Maczki – Długoszyn | PKP PLK | 1435 mm | 2 |
668 | Jaworzno Szczakowa JSB – Długoszyn | PKP PLK | 1435 mm | 2 |
669 | Jaworzno Szczakowa JSE – Pieczyska T4P | PKP PLK | 1435 mm | 2 |
670 | Borowa Górka – Jaworzno Szczakowa T4B | PKP PLK | 1435 mm | 2 |
671 | Maciejów Północny – Gliwice GLA – Gliwice T3 | PKP PLK | 1435 mm | 2 |
672 | Maciejów Północny – Zabrze Makoszowy Kopalnia | PKP PLK | 1435 mm | 2 |
675 | Szobiszowice – Gliwice Port | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
676 | Gliwice Sośnica R1 – Gliwice Sośnica GSB – KWK Sośnica | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
677 | Zabrze Makoszowy Kopalnia – Mizerów | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
678 | Borki – Katowice Dąbrówka Mała | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
679 | Chałupki – Granica państwa (Chałupki) | PKP PLK | 1435 mm | 0 |
680 | Kędzierzyn-Koźle KKD – Kłodnica (p.odg.) | PKP PLK | 1435 mm | 2 |
681 | Nowa Wieś – Stare Koźle | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
682 | Nowa Wieś – Kędzierzyn-Koźle KKB | PKP PLK | 1435 mm | 2 |
684 | Borowiany – Krupski Młyn | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
685 | Droniowiczki – Jawornica | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
686 | Herby Nowe – Liswarta | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
687 | Kalina – Herby Stare | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
688 | Rybnik Towarowy RTA – Rybnik RBC | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
689 | Studzionka – Dębina | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
691 | Nędza Wieś – Turze | PKP PLK | 1435 mm | 0 |
693 | Zabrzeg – Bronów R4 | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
694 | Bronów – Bieniowiec | PKP PLK | 1435 mm | 2 |
695 | Cieszyn R103 – Cieszyn R102 | PKP PLK | 1435 mm | 2 |
696 | Tychy Miasto – Tychy Lodowisko | PKP PLK | 1435 mm | 2 |
698 | Mysłowice Kosztowy R103 – Mysłowice Kosztowy R205 | PKP PLK | 1435 mm | 2 |
699 | Oświęcim OwC Oświęcim OWC1 | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
700 | Częstochowa – Częstochowa Stradom | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
701 | Częstochowa – Kucelinka | PKP PLK | 1435 mm | 2 |
702 | Częstochowa Towarowa – Częstochowa Stradom | PKP PLK | 1435 mm | 2 |
703 | Kucelinka – Częstochowa Towarowa CTA | PKP PLK | 1435 mm | 2 |
704 | Herby Stare – Herby Nowe | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
705 | Zawiercie R125 – Zawiercie R97 | PKP PLK | 1435 mm | 2 |
706 | Katowice Muchowiec KMB – Katowice Ochojec KOC1 | PKP PLK | 1435 mm | 2 |
707 | Katowice Muchowiec KMB – Staszic | PKP PLK | 1435 mm | 2 |
709 | Kędzierzyn-Koźle – Stare Koźle | PKP PLK | 1435 mm | 2 |
711 | Maciejów Północny – Gliwice T4 | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
713 | Katowice – Chorzów Batory | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
714 | Jaworzno Szczakowa JSE – Pieczyska T3P | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
715 | Borowa Górka – Jaworzno Szczakowa T3B | PKP PLK | 1435 mm | 2 |
716 | Piekary Śląskie Szarlej – Barbara | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
719 | Jęzor Centralny JCA – Sosnowiec Jęzor GT | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
720 | Sosnowiec Jęzor – Sosnowiec Jęzor GT | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
721 | Gdańsk Południowy – Motława Most | PKP PLK | 1435 mm | 2 |
722 | Gdańsk Zaspa Towarowa ZP1 – Gdańsk Wiślany | PKP PLK | 1435 mm | 2 |
723 | Gdynia Chylonia – Gdynia Port GPF | PKP PLK | 1435 mm | 2 |
724 | Gdynia Port GPD – Gdynia Port GPO | PKP PLK | 1435 mm | 2 |
725 | Gdynia Główna Osobowa R20 – Gdynia Port GPB | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
726 | Tczew R52- Zajączkowo Tczewskie ZTB | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
727 | Tczew – Malinowo | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
728 | Tczew R60 – Zajączkowo Tczewskie ZTB | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
729 | Górki – Zajączkowo Tczewskie | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
730 | Zajączkowo Tczewskie ZTD – Tczew Suchostrzygi | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
731 | Malinowo – Zajączkowo Tczewskie ZTB | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
732 | Tczew Południe – Tczew Wisła | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
733 | Suchy Las – Wielbark Las | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
734 | Nieszawka – Toruń Towarowy TRB | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
735 | Górki – Zajączkowo Tczewskie ZTA | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
736 | Grębocin – Katarzynka | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
737 | Ponętów – Barłogi | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
739 | Zduńska Wola Karsznice – Zduńska Wola | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
740 | Ponętów – Zamków | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
741 | Mimowola – Jaksice | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
742 | Inowrocław – Inowrocław Rąbinek | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
743 | Lipowa Tucholska – Szlachta | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
745 | Bydgoszcz Główna – Czyżkówko | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
747 | Szymany – Szymany Lotnisko | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
750 | Wrocław Brochów WBB – Wrocław Stadion | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
751 | Wrocław Gądów – Wrocław Zachodni | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
752 | Wrocław Gądów – Wrocław Popowice WP3 | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
753 | Wrocław Grabiszyn – Wrocław Gądów | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
754 | Wrocław Popowice WP1 – Wrocław Popowice WP | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
755 | Wrocław Popowice WP – Wrocław Popowice WP3 | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
756 | Wrocław Stadion – Wrocław Popowice WP2 | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
757 | Wrocław Świebodzki – Wrocław Muchobór | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
758 | Wrocław Stadion – Wrocław Muchobór | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
759 | Wrocław Gądów – Wrocław Nowy Dwór | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
760 | Wrocław Świebodzki – Wrocław Gądów | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
761 | Wrocław Grabiszyn – Wrocław Świebodzki WSB | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
763 | Wrocław Brochów WBB – Wrocław Główny WGA | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
764 | Siechnice – Wrocław Brochów WBBD | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
765 | Wrocław Brochów WBB – Lamowice | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
766 | Łukanów – Dąbrowa Oleśnicka | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
771 | Świdnica Przedmieście – Świdnica Miasto | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
772 | Strzegom Międzyrzecze – Strzegom Miasto | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
773 | Boguszów Gorce – Boguszów Gorce Towarowy | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
774 | Marciszów Górny – Krużyn | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
775 | Jezierzany – Miłkowice | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
776 | Marciszów – Wojcieszów Górny | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
778 | Krysin – Zgorzelec Miasto | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
779 | Studniska – Las | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
780 | Wilka 2 – Wilka 1 | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
786 | Granica państwa (Krzewina Zgorzelecka) – Bogatynia | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
801 | Poznań Starołęka PSK – Poznań Górczyn | PKP PLK | 1435 mm | 0 |
802 | Poznań Starołęka PSK – Luboń k. Poznania | PKP PLK | 1435 mm | 0 |
803 | Poznań Piątkowo (posterunek ruchu) – Suchy Las | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
804 | Poznań Antoninek – Nowa Wieś Poznańska | PKP PLK | 1435 mm | 0 |
805 | Swarzędz – Stary Młyn | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
806 | Poznań Franowo PFD – Nowa Wieś Poznańska | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
807 | Sokołowo Wrzesińskie – Września | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
808 | Września – Podstolice | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
809 | Barłogi – Borysławice | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
810 | Zduńska Wola – Dionizów | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
811 | Stary Staw – Franklinów | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
812 | Kępno R5 – Hanulin R39 | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
813 | Kępno Kp1 – Hanulin R5 | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
814 | Kępno R38 – Hanulin R2 | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
815 | Durzyn – Krotoszyn | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
816 | Krotoszyn – Osusz | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
819 | Chlastawa – Kosieczyn | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
820 | Chlastawa – Dąbrówka Zbąska | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
821 | Jerzmanice Lubuskie – Rzepin RZB11 | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
822 | Rzepin RZB – Drzeńsko | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
823 | Poznań Franowo PFD – Stary Młyn | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
824 | Pokrzywno – Poznań Franowo PFD | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
826 | Jarocin R10 – Jarocin R16 T111 | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
827 | Kostrzyn R5 – Kostrzyn R208 T13/15A | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
828 | Kostrzyn R207 – Kostrzyn R572/T100 | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
829 | Warszawa Praga R95 – Warszawa Praga R96 | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
830 | Łódź Olechów – Łódź Olechów (ŁOA – ŁOB – ŁOC) | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
831 | Łódź Olechów ŁOC – Łódź Olechów ŁOA | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
832 | Łódź Olechów – Łódź Olechów (ŁOC – ŁOLAS – Elektrowozownia) | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
833 | Warszawa Praga R41- Warszawa Praga R92 | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
834 | Warszawa Praga R33 – Warszawa Praga R97 | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
835 | Warszawa Praga WPE42 – Warszawa Praga (WPE42 – WPA) | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
836 | Białystok R4 – Białystok R192 | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
838 | Warszawa Praga WPE41 – Warszawa Praga WPD | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
840 | Kielce Herbskie KHA – Kielce Herbskie KHB | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
841 | Skarżysko Kamienna SKA – Skarżysko Kamienna R405 | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
842 | Kielce Herbskie KHA R230 – Kielce Herbskie R237 | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
843 | Legionowo R1 – Legionowo R2 | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
844 | Warszawa Antoninów R10 – Warszawa Antoninów R20 | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
851 | Szczecin Wstowo – Szczecin Gumieńce | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
854 | Szczecin Port Centralny SPB – Dziewoklicz | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
855 | Regalica – Szczecin Port Centralny SPA | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
857 | Szczecin Dąbie SDA – Szczecin Dąbie SDC | PKP PLK | 1435 mm | 2 |
859 | Szczygłowice Kopalnia – KWK Szczygłowice | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
860 | Trzebinia TSA – Trzebinia | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
861 | Żurawica ŻRA – Żurawica ŻRB | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
862 | Rybnik Towarowy RTB – Radlin Obszary | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
863[c] | Knurów – KWK Budryk | PKP PLK i JSK | 1435 mm | 3 |
864 | Katowice Ligota – KWK Wujek | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
865 | Magdalenka – Małaszewicze Centralne (MSC) | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
867 | Małaszewicze Centralne (MSC) – Małaszewicze (MSE) | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
869 | Wałbrzych Szczawienko – Wałbrzych Zespół Bocznic | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
871 | Wanda – KWK Michał | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
872 | Nowa Wieś – Kędzierzyn-Koźle KKC | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
873 | Pawłowice Śląskie – Pawłowice Górnicze | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
874[d] | Kleszczów – Ciepłownia | PKP PLK i JSK | 1435 mm | 3 |
876 | Wodzisław Śląski – Radlin Marcel | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
877 | Radlin Obszary – Radlin Marcel | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
878[e] | Suszec Rudziczka – Suszec Kopalnia – KWK Krupiński | PKP PLK i JSK | 1435 mm | 3 |
880 | Czerwionka – KWK Dębieńsko – Czerwionka Dębieńsko | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
882 | Oświęcim – KWK Czeczott | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
883 | Mysłakowice Kosztowy MKSC – KWK Wesoła | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
884 | Lędziny – KWK Ziemowit | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
885 | Nowy Bieruń – KWK Piast | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
886 | Dwory – Zakłady Chemiczne Dwory – Dwory-Monowice | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
887 | Jup R1 – KWK Julian | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
888 | Bytom Północny – KWk Centrum | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
890 | Bierawa – Zakłady Azotowe Kędzierzyn | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
891 | Raszowa – Zakłady Koksownicze Zdzieszowice | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
893 | Zabrze Makoszowy – KWK Makoszowy – Zabrze Makoszowy Kopalnia | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
894 | Ruda Bielszowice – KWK Halemba | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
895 | Gottwald – KWK Kleofas | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
896 | Panewnik – KWK Śląsk T2 | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
897 | Panewnik – KWK Śląsk T1 | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
898 | Staszic – KWK Staszic | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
900 | Ostrołęka – Goworki | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
901 | Warszawa Wschodnia Towarowa – Warszawa Rembertów T5M | PKP PLK | 1435 mm | 0 |
902 | Warszawa Wschodnia Osobowa – Warszawa Antoninów T2P | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
903 | Warszawa Podskarbińska – Warszawa Grochów T3G, 5G | PKP PLK | 1435 mm | 2 |
906 | Chotyłów – Mętraki | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
910 | Nowosady – Chryzanów | Andrex-Logistics Andrzej Konończuk | 1435 mm | |
911 | Bernadczyzna – Oskierki | PKP PLK | 1435 mm | 2 |
913 | Narewka – Planta | PKP PLK | 1435 mm | 2 |
914 | Narewka – Wiącków | PKP PLK | 1435 mm | |
916 | Siemianówka – Wiącków | PKP PLK | 1520 mm | |
917 | Łódź Widzew – Łódź Widzew Janów | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
918 | Warszawa Bema – Warszawa Zachodnia | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
919 | Warszawa Zachodnia – Warszawa Ochota Postojowa | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
920 | Warszawa Zachodnia – Warszawa Zachodnia R217-578,R218-579 | PKP PLK | 1435 mm | 0 |
921 | Kutno – Kutno Azory Lokomotywownia | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
923 | Buchwałowo S – Buchwałowo Wschód | PKP PLK | 1520 mm | 3 |
928 | Sokole – Sokole Naftobaza | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
930 | Lublin Główny – Lublin Tatary | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
931 | Hrubieszów Miasto – Hrubieszów Towarowy | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
933 | Chmielów k. Tarnobrzega – Machów | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
934 | Małogoszcz MŁ1 – Małogoszcz Park Towarowy | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
935 | Lublin LBA (Stacja Postojowa) – Lublin LBC (Lublin Główny) | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
936 | Skarżysko Kamienna SKB – Skarżysko Kamienna SY | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
937 | Warszawa Okęcie – Jeziorna | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
938 | Warszawa Jelonki – Radiowo | PKP PLK | 1435 mm | |
940 | Kraków Nowa Huta NHB – Kraków Krzesławice | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
941 | Kraków Nowa Huta NHE – Kościelniki T1001 | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
942 | Kościelniki – Kraków Nowa Huta NHB T1002 | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
943 | Kraków Nowa Huta NHA – Kraków Nowa Huta NHC | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
944 | Kraków Nowa Huta NHA – Kraków Nowa Huta NHD | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
945 | Kraków Prokocim PRD – Kraków Prokocim PRB | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
947 | Kraków Olsza – Kraków Łęg | PKP PLK | 1435 mm | 2 |
950 | Tarnowskie Góry TGA1 – Tarnowskie Góry TGE | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
951 | Tarnowskie Góry TGA – Tarnowskie Góry TGE | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
954 | Tarnowskie Góry TGB – Tarnowskie Góry TGD (Grupa torów „C”) | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
956 | Kędzierzyn-Koźle KKC – Kędzierzyn-Koźle KKB 12 | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
957 | Rybnik – Rybnik Towarowy RTF | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
958 | Rybnik Towarowy RT11 – Rybnik Towarowy RTB | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
959 | Rybnik Towarowy RTD – Rybnik Towarowy RTE | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
960 | Gdynia Główna – Gdynia Postojowa | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
961 | Gdynia Postojowa GP14 – Gdynia Port GPC | PKP PLK | 1435 mm | 2 |
963 | Gdynia Główna R81 – Gdynia Główna R95 | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
964 | Gdynia Postojowa GP15 – Gdynia Chylonia | PKP PLK | 1435 mm | 2 |
965 | Gdańsk Port Północny R4 – Gdańsk Port Północny | PKP PLK | 1435 mm | 2 |
966 | Działdowo R102 – Działdowo R101 | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
967 | Iława R1 – Iława R142 | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
968 | Iława R2 – Iława R51 | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
970 | Mietków – Mietków Bocznica Majkoltrans | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
971 | Lubin Górniczy – Lubin Kopalnia PLK | PKP PLK, PMT Linie Kolejowe | 1435 mm | 3 |
972 | Pawłowice Małe – Pawłowice Małe Fabryczny | PKP PLK PMT Linie Kolejowe | 1435 mm | 3 |
973 | Bolesławiec – Wizów | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
974 | Rakowice Żwirownia – Rakowice ZKGM | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
975 | Węgliniec SKP – Węgliniec WG | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
976 | Boguszów Gorce Zachód – Czarny Bór | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
978 | Przywory Opolskie – Chorula Cementownia Górażdże | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
979 | Tarnowskie Góry TGC – Tarnowskie Góry TGC | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
980 | Czerwieńsk Osobowy CK – Czerwieńsk Towarowy T100 | PKP PLK | 1435 mm | 0 |
981 | Rzepin RZA R3 – Rzepin RZB11 R103 T44 | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
982 | Zbąszynek R463 – Zbąszynek R47 T185a/117/8 | PKP PLK | 1435 mm | 2 |
983 | Jarocin R286 – Jarocin R152 T25 | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
984 | Poznań Franowo PFB – Poznań Franowo PFA T209/200/150/103 | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
987 | Tarnów Mościce – Mościce Azoty | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
988 | Przeworsk R66 – Przeworsk Towarowy R112 | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
989 | Hurko – Medyka Towarowa R34 | PKP PLK | 1435 mm | 2 |
990 | Szczecin Port Centralny SPA – Szczecin Port Centralny SPD32 | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
991 | Szczecin Port Centralny SPA – Szczecin Port Centralny Lokomotywownia | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
992 | Szczecin Port Centralny SPA – Szczecin Port Centralny SPC | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
993 | Szczecin Port Centralny SPB – Szczecin Port Centralny SPB Tor 400 | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
994 | Szczecin Port Centralny SPB17 – Szczecin Port Centralny SPB15 | PKP PLK | 1435 mm | 2 |
995 | Szczecin Port Centralny SPD31 – Nabrzeże Starówka T846 | PKP PLK | 1435 mm | 2 |
996 | Lubiewo – Świnoujście SIB | PKP PLK | 1435 mm | 2 |
997 | Świnoujście SIB – Baza Promów Morskich | PKP PLK | 1435 mm | 2 |
998 | Szczecin Wstowo – Elektrownia Pomorzany | PKP PLK | 1435 mm | 3 |
999 | Piła Główna – Piła Północ | PKP PLK | 1435 mm | 1 |
Nieczynne linie kolejowe
Numer | Nazwa | Rozstaw szyn |
---|---|---|
50 | Zambrów – Czerwony Bór | 1435 mm |
54 | Giżycko – Kruklanki | 1435 mm |
56 | Płock Radziwie – Płock Radziwie Port | 1435 mm |
58 | Granica państwa (Zubki Białostockie) – Waliły Las | 1520 mm |
112 | Kraków Płaszów – Kraków Wisła | 1435 mm |
113 | Podłęże – Niepołomice | 1435 mm |
170 | Jastrzębie Zdrój Moszczenica – Zebrzydowice | 1435 mm |
184 | Dąbrowa Górnicza Strzemieszyce – Sosnowiec Zagórze | 1435 mm |
185 | Sosnowiec Główny – Sosnowiec Pogoń | 1435 mm |
193 | Racibórz Studzienna – Krzanowice Południowe | 1435 mm |
196 | Olesno Śląskie – Praszka | 1435 mm |
197 | Strzebiń – Woźniki Śląskie | 1435 mm |
198 | Pyskowice – Pyskowice Miasto | 1435 mm |
222 | Małdyty – Malbork | 1435 mm |
224 | Czerwonka – Sągnity | 1435 mm |
232 | Jabłonowo Pomorskie – Prabuty | 1435 mm |
233 | Pszczółki – Kościerzyna | 1435 mm |
239 | Mogilno – Orchowo | 1435 mm |
242 | Twarda Góra – Nowe | 1435 mm |
251 | Tama Brodzka – Iława Główna | 1435 mm |
251 (D29-1971) | Nowy Świętów – Sławniowice Nyskie | 1435 mm |
256 (D29-1971) | Nysa – Ścinawa Mała | 1435 mm |
257 | Ostróda – Miłomłyn | 1435 mm |
258 | Wiatrowiec Warmiński – Sępopol | 1435 mm |
259 (D29-1971) | Otmuchów – Dziewiętlice | 1435 mm |
261 | Sątopy Samulewo – Reszel | 1435 mm |
262 | Szczytno – Biskupiec Reszelski | 1435 mm |
263 | Swarzewo – Krokowa | 1435 mm |
264 | Wąbrzeźno – Wąbrzeźno Miasto | 1435 mm |
305 | Grodziec Mały – Kolsko | 1435 mm |
310 | Kobierzyce – Piława Górna | 1435 mm |
313 | Otmuchów – Przeworno | 1435 mm |
314 | Bolesławiec Wschód – Modła | 1435 mm |
315 | Malczyce – Jawor | 1435 mm |
316 | Złotoryja – Rokitki | 1435 mm |
318 | Bielawa Zachodnia Dworzec Mały – Wolibórz – Radków | 1435 mm |
319 | Strzelin – Łagiewniki Dzierżoniowskie | 1435 mm |
320 | Kondratowice Dworzec Mały – Ząbkowice Śląskie Dworzec Mały | 1435 mm |
321 | Grodków Śląski – Głęboka Śląska | 1435 mm |
323 | Nowa Wieś Grodziska – Bolesławiec Wschód | 1435 mm |
328 | Nysa – Kałków Łąka | 1435 mm |
330 | Kamienna Góra – Okrzeszyn | 1435 mm |
331 | Jawor – Borów – Roztoka | 1435 mm |
334 | Kamieniec Ząbkowicki – Złoty Stok | 1435 mm |
335 | Henryków Dworzec Mały – Ciepłowody | 1435 mm |
338 | Fosowskie – Dobrodzień | 1435 mm |
339 | Ruszów – Gozdnica | 1435 mm |
341 | Bielawa Zachodnia – Dzierżoniów Śląski | 1435 mm |
d. 345 | Opole Wschodnie – Opole Port | 1435 mm |
347 | Malczyce – Malczyce Port | 1435 mm |
361 | Puszczykówko – Osowa Góra | 1435 mm |
365 | Stary Raduszec – Łęknica | 1435 mm |
376 | Kościan – Opalenica | 1435 mm |
378 | Gołańcz – Chodzież | 1435 mm |
381 | Oborniki Wielkopolskie – Wronki | 1435 mm |
383 | Ostrzeszów – Namysłaki | 1435 mm |
384 | Sulechów – Świebodzin | 1435 mm |
385 | Janowiec Wielkopolski – Skoki | 1435 mm |
386 | Kunowice – Cybinka | 1435 mm |
387 | Wschowa – Lipinka Głogowska | 1435 mm |
388 | Konin – Pątnów – Kazimierz Biskupi | 1435 mm |
390 | Miejska Górka – Pakosław | 1435 mm |
392 | Żnin – Szubin | 1435 mm |
412 | Wałcz – Krzyż | 1435 mm |
414 | Gorzów Wielkopolski Zieleniec – Chyrzyno | 1435 mm |
416 | Wałcz Raduń – Wierzchowo Pomorskie | 1435 mm |
419 | Pyrzyce – Gryfino | 1435 mm |
420 | Worowo – Wysoka Kamieńska | 1435 mm |
423 | Chwarstnica – Swobnica | 1435 mm |
424 | Goleniów – Maszewo | 1435 mm |
425 | Łubowo – Borne Sulinowo | 1435 mm |
d. 430 | Stare Bielice – Skwierzyna | 1435 mm |
450 | Kobylany – Wólka | 1520 mm |
454 | Bór – Chotyłów | 1435 mm |
455 | Wólka – Kobylany | 1520 mm |
480 | Układy Torowe Sektora Taboru | 1435 mm |
514 | Prostyń Bug – Treblinka | 1435 mm |
518 | Łęgówek – Lesk | 1435 mm |
563 | Rejowiec Zachodni – Rejowiec Południowy | 1435 mm |
564 | Kolonia (Zamojska) – Siedliska | 1435 mm |
610 | Dębica Towarowa – Dębica Wschodnia | 1435 mm |
616 | Jelinka – Kornie | 1435 mm |
620 | Basznia – Kaplisze | 1435 mm |
659 | Będzin – Sosnowiec Główny T3 | 1435 mm |
662 | Dąbrowa Górnicza Huta Katowice – Dąbrowa Górnicza Piekło | 1435 mm |
664 | Sławków Południowy – Sławków | 1435 mm |
673 | Maciejów Północny – Gliwice T3 | 1435 mm |
683 | Czarków – Borowiany | 1435 mm |
690 | Jastrzębie Zdrój Moszczenica R22 – Jastrzębie Zdrój Moszczenica R21 | 1435 mm |
710 | Bytom – Bytom Bobrek | 1435 mm |
712 | Maciejów Południowy – Gliwice GLA | 1435 mm |
717 | Górki Ściernie – Fiat Auto Poland | 1435 mm |
738 | Lipusz R32 – Lipusz R31 | 1435 mm |
744 | Lipowa Tucholska – Szlachta Zachód | 1435 mm |
746 | Gdynia Główna Osobowa – Gdynia Port GPB | 1435 mm |
762 | Wrocław Osobowice WO2 – Jeżyny | 1435 mm |
767 | Kuniów (p.odg.) – Smardy | 1435 mm |
768 | Ligota Dolna (p.odg.) – Gotartów (p.odg.) | 1435 mm |
769 | Opole Zachodnie OP2 – Opole Zachodnie OPZ1 | 1435 mm |
777 | Bolesławiec Wschód – Bolesławiec | 1435 mm |
781 | Pieńsk – Granica państwa | 1435 mm |
782 | Małowice Wołowskie – Iwno | 1435 mm |
817 | Leszno Grzybowo – Leszno | 1435 mm |
818 | Leszno LOG – Marysiewice | 1435 mm |
825 | Jarocin SKP1 – Jarocin R285 | 1435 mm |
837 | Białystok R613 – Białystok R192 | 1435 mm |
839 | Warszawa Grochów R5 – Warszawa Grochów R535 | 1435 mm |
845 | Inowrocław Rąbinek – Inowrocław Chemia | 1435 mm |
846 | Wisła Most – Gdańsk Grobla | 1435 mm |
847 | Konopat – Bocznica ZP | 1435 mm |
848 | Zarzecze – Biały Ług | 1435 mm |
865 | Magdalenka – Małaszewicze Centralne (MSC) | 1435 mm |
866 | Magdalenka – Małaszewicze Rozrządowa (MSR) | 1435 mm |
867 | Małaszewicze Centralne (MSC) – Małaszewicze (MSE) | 1435 mm |
868 | Warszawa Szczęśliwice R8000 – Warszawa Szczęśliwice | 1435 mm |
870 | Rozbark – ZGH Orzeł Biały | 1435 mm |
875 | Wodzisław Śląski – KWK 1 Maja | 1435 mm |
881 | Kaczyce – KWK Morcinek | 1435 mm |
889 | Chudów – Ornontowice Budryk | 1435 mm |
899 | Sosnowiec Dańdówka – KWK Sosnowiec | 1435 mm |
904 | Zaborze – Raniewo | 1520 mm |
905 | Kowalewo – Bogdanów | 1520 mm |
906 | Chotyłów – Mętraki | 1435 mm |
907 | Mętraki – Raniewo | 1435 mm |
908 | Chotyłów – Podsędków | 1435 mm |
909 | Bogdanów – Kowalewo | 1435 mm |
912 | Zabłotczyzna – Oskierki | 1520 mm |
915 | Mikłaszewo – Planta | 1520 mm |
922 | Sokółka – Buchwałowo | 1435 mm |
924 | Bocznica Straszewo N | 1435 mm |
925 | Bocznica Grzybowce N | 1435 mm |
926 | Bocznica Straszewo S | 1520 mm |
927 | Bocznica Grzybowce S | 1520 mm |
929 | Bocznica Krzywólka | 1435 mm |
932 | Olendry – Jeziórko | 1435 mm |
939 | Łódź Dąbrowa podg – Łódź Dąbrowa Przemysłowa (EC4) | 1435 mm |
948 | Kraków Towarowy – Kraków Główny T3 | 1435 mm |
949 | Kraków Towarowy – Kraków Główny T4 | 1435 mm |
962 | Gdynia Główna Osobowa – Gdynia Port GPF | 1435 mm |
969 | Jaworzno Szczakowa – Szyb Sobieski | 1435 mm |
977 | Opole Czarnowąsy – Bocznica Elektrowni Opole | 1435 mm |
Legenda
- kursywa – kursywą zaznaczono linie wykreślone z ewidencji PKP PLK: przekazane w zarząd innym podmiotom, nieistniejące, nieczynne oraz przekazane w zarząd innym podmiotom, nieczynne lub nieistniejące stacje będące niegdyś punktami krańcowymi linii.
Uwagi
- ↑ 0 – magistralne
1 – pierwszorzędne
2 – drugorzędne
3 – znaczenia miejscowego. - ↑ W 2007 roku odcinek Nieznany Bór – Białowieża Towarowa został przekazany starostwu powiatu hajnowskiego[3].
- ↑ W nomenklaturze JSK linia kolejowa nr 27.
- ↑ W nomenklaturze JSK linia kolejowa nr 25.
- ↑ W nomenklaturze JSK linia kolejowa nr 26.
Przypisy
- ↑ Sieć komunikacyjna w międzywojewódzkich i międzynarodowych przewozach pasażerskich w transporcie kolejowym. Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 4 grudnia 2020 r. w sprawie planu zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego w międzywojewódzkich i międzynarodowych przewozach pasażerskich oraz w wojewódzkich przewozach pasażerskich w transporcie kolejowym (Dz.U. z 2020 r. poz. 2328), s. 13.
- ↑ Wykaz wydanych autoryzacji bezpieczeństwa. UTK. [dostęp 2010-12-31].
- ↑ Hajnówka: Spór o podatki za tory – 9 września 2008.
- ↑ Skomplikowana własność linii 212 utrudni przywrócenie pociągów do Bytowa?. rynek-kolejowy.pl, 2016-03-16. [dostęp 2016-03-20].
- ↑ a b PKM kupuje pojazd szynowo-drogowy. rynek-kolejowy.pl, 2015-10-15. [dostęp 2015-10-15].
- ↑ a b Dolnośląskie chce przejąć prawie 370 kilometrów linii kolejowych. rynek-kolejowy.pl, 2016-06-13. [dostęp 2016-06-18].
- ↑ Wykaz linii. plk-sa.pl, 2018-10-25. [dostęp 2018-11-26]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-11-27)].
Bibliografia
- RyszardR. Stankiewicz RyszardR., Atlas linii kolejowych Polski 2010, MarcinM. Stiasny (oprac.), Rybnik: Wydawnictwo Eurosprinter, 2010, ISBN 978-83-926946-8-7, OCLC 839101483 .
- Wykaz linii Id-12 (D-29). plk-sa.pl, 2017-02-21. [dostęp 2017-04-06].
Linki zewnętrzne
- Interaktywna mapa linii kolejowych w Polsce
- Wykaz linii, łącznic i linii łączących D29. Kolejowa Strona Przepisowa. [dostęp 2010-09-06].
- Wykaz linii kolejowych zarządzanych przez PKP PLK. PKP PLK. [dostęp 2010-09-06]. [zarchiwizowane z tego adresu (2011-07-08)].
- p
- d
- e
Linie kolejowe w Polsce
1–99
100–199
- 100
- 101
- 102
- 103
- 104
- 105
- 106
- 107
- 108
- 109
- 110
- 111
- 112
- 113
- 114
- 115
- 116
- 117
- 118
- 119
- 120
- 121
- 123
- 124
- 125
- 126
- 127
- 128
- 129
- 130
- 131
- 132
- 133
- 134
- 135
- 136
- 137
- 138
- 139
- 140
- 141
- 142
- 143
- 144
- 145
- 146
- 147
- 148
- 149
- 150
- 151
- 152
- 153
- 154
- 155
- 156
- 157
- 158
- 159
- 160
- 161
- 162
- 163
- 164
- 165
- 166
- 167
- 168
- 169
- 170
- 171
- 172
- 173
- 174
- 175
- 176
- 177
- 178
- 179
- 180
- 181
- 182
- 183
- 184
- 185
- 186
- 187
- 188
- 189
- 190
- 191
- 192
- 193
- 194
- 195
- 196
- 197
- 198
- 199
200–299
- 200
- 201
- 202
- 203
- 204
- 205
- 206
- 207
- 208
- 209
- 210
- 211
- 212
- 213
- 214
- 215
- 216
- 217
- 218
- 219
- 220
- 221
- 222
- 223
- 224
- 225
- 226
- 227
- 228
- 229
- 230
- 230A
- 231
- 232
- 233
- 234
- 235
- 236
- 237
- 238
- 239
- 240
- 241
- 242
- 243
- 244
- 245
- 246
- 247
- 248
- 249
- 250
- 251
- 252
- 253
- 254
- 256
- 257
- 258
- 259
- 260
- 261
- 262
- 263
- 264
- 265
- 271
- 272
- 273
- 274
- 275
- 276
- 277
- 278
- 279
- 280
- 281
- 282
- 283
- 284
- 285
- 286
- 287
- 288
- 289
- 290
- 291
- 292
- 293
- 294
- 295
- 296
- 297
- 298
- 299
300–395
- 300
- 301
- 302
- 303
- 304
- 305
- 306
- 307
- 308
- 309
- 310
- 311
- 312
- 313
- 314
- 315
- 316
- 317
- 318
- 319
- 320
- 321
- 322
- 323
- 324
- 325
- 326
- 327
- 328
- 329
- 330
- 331
- 333
- 334
- 335
- 336
- 337
- 338
- 339
- 340
- 341
- 342
- 343
- 344
- 345
- 346
- 347
- 348
- 349
- 351
- 352
- 353
- 354
- 355
- 356
- 357
- 358
- 359
- 360
- 361
- 362
- 363
- 364
- 365
- 366
- 367
- 368
- 369
- 370
- 371
- 372
- 373
- 374
- 375
- 376
- 377
- 378
- 379
- 380
- 381
- 382
- 383
- 384
- 385
- 386
- 387
- 388
- 389
- 390
- 393
- 394
- 395
401–458
501–585
601–699
700–786
- 700
- 701
- 702
- 703
- 704
- 705
- 706
- 707
- 709
- 710
- 711
- 712
- 713
- 714
- 715
- 716
- 717
- 719
- 720
- 721
- 722
- 723
- 724
- 725
- 726
- 727
- 728
- 729
- 730
- 731
- 732
- 733
- 734
- 735
- 736
- 737
- 738
- 739
- 740
- 741
- 742
- 743
- 744
- 745
- 746
- 747
- 749
- 750
- 751
- 752
- 753
- 754
- 755
- 756
- 757
- 758
- 759
- 760
- 761
- 762
- 763
- 764
- 765
- 766
- 767
- 768
- 769
- 770
- 771
- 772
- 773
- 774
- 775
- 776
- 777
- 778
- 779
- 780
- 781
- 782
- 786
800–899
- 800
- 801
- 802
- 803
- 804
- 805
- 806
- 807
- 808
- 809
- 810
- 811
- 812
- 813
- 814
- 815
- 816
- 817
- 818
- 819
- 820
- 821
- 822
- 823
- 824
- 825
- 826
- 827
- 828
- 829
- 830
- 831
- 832
- 833
- 834
- 835
- 836
- 837
- 838
- 839
- 840
- 841
- 842
- 843
- 844
- 845
- 846
- 847
- 848
- 851
- 854
- 855
- 857
- 858
- 859
- 860
- 861
- 862
- 863
- 864
- 865
- 866
- 867
- 868
- 869
- 870
- 871
- 872
- 873
- 874
- 875
- 876
- 877
- 878
- 880
- 881
- 882
- 883
- 884
- 885
- 886
- 887
- 888
- 889
- 890
- 891
- 892
- 893
- 894
- 895
- 896
- 897
- 898
- 899
900–999
- 900
- 901
- 902
- 903
- 904
- 905
- 906
- 907
- 908
- 909
- 910
- 911
- 912
- 913
- 914
- 915
- 916
- 917
- 918
- 919
- 920
- 921
- 922
- 923
- 924
- 925
- 926
- 927
- 928
- 929
- 930
- 931
- 932
- 933
- 934
- 935
- 936
- 937
- 938
- 939
- 940
- 941
- 942
- 943
- 944
- 945
- 946
- 947
- 948
- 949
- 950
- 951
- 954
- 955
- 956
- 957
- 958
- 959
- 960
- 961
- 962
- 963
- 964
- 965
- 966
- 967
- 968
- 969
- 970
- 971
- 972
- 973
- 974
- 975
- 976
- 977
- 978
- 979
- 980
- 981
- 982
- 983
- 984
- 985
- 986
- 987
- 988
- 989
- 990
- 991
- 992
- 993
- 994
- 995
- 996
- 997
- 998
- 999
- Wikiprojekt:Transport szynowy
- p
- d
- e
Zagadnienia | |
---|---|
Tabor | |
Linie kolejowe |
|
Stacje kolejowe |
|